bebişlerinizin altını temizlerken neler kullanıyorsunuz???

minenil

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
410
2
ben kızımın altını temizlerken poposunu silmek için gülsuyu kullanıyorum. ara ara da eğer pişik gibi bişeyler varsa sebamed in bebek kremini kullanıyorum onun dışında da bişey kullanmıyorum. bana ıslak mendilleri pek önermediler her ne kadar alkolsüz de olsa kullanma dediler. bebek bezi olarakta ultra primanın yeni bebek bezini kullanıyorum. peki ya sizler? değişik temizleme malzemeleri kullanan var mı? bez olarak ne kullanıyorsunuz?

canım ben freshin softun yeni doğan ıslak mendilini kullanıyorum popoda kızarıklık olursa dalinin pişik kremini kullanıyorum
bende aynı bezi kullanıyorum prima yeni doğan bezi

bende unıvipesin yenı doğanıyla temızlıyorum genelde ara arada gülsuyu ıle temızlıyorumm..bende prımanın yenı doğanını aldım ılk olarak paket bitincede hedıye molfıx yenı doğan gelmıştı şimdi onları kullanıyorumm onlardanda çok memnunun..kızarıklıklar içinde niveanın pişik kremını kullanıyorummm

bende nıveanın ılsak mendillerini kulanıyorum bez olarak prima ve molfix ikisinide kullandım pişik olursada nıveanın pişik kremini sürüyorum...

ben yüzünü ve vucudunu gülsuyu ile siliyorum mis gibi kokuo kuzum:)))

altını her kirlettiğinde yıkıyoruz...havalar çok sıcak pişik olmasın diye...olurda kızarıklık olursa niveanın pişik kremini sürüyorum...bez olarakta prima yeni doganı kullanıyoruz...şimdilik çokta mennunuz..

gülsuyu katkisizmi oluyo burda bulamamda eger iyise kaynanama bende getirtiyim hangisinden aliyonuz markalari varmi o gülsuyyunun

gülsuyunu ben ilk kez duyuyorum kızlar .. ben uni baby yeni doğan aldım ama evde sadece ıslak pamukla temizliyorum çocuk drumuz önermişti hastaneden çıkmadan ..

gülsuyu katkisizmi oluyo burda bulamamda eger iyise kaynanama bende getirtiyim hangisinden aliyonuz markalari varmi o gülsuyyunun
ben gülsuyunu kiloyla alıyorum burda kiloyla satan yerler var ama şişede de satılıyor getirtebilirsin yani hem de o kadar ucuz ki şişesi 1ytl falan yanlış hatırlamıyorsam.

ben de çok kirlettiyse altını yıkıyorum yoksa pamuklu ılık suyla veya peçeteli ılıksuyla temizleyip kurutmadan altını bağlamıyorum...bi ara çok pişik olduğunda dr.muz iki krem verdi antifungal kremler...hemen geçirdiler pişiği...pişik geçince tekrar kendi pişik kreminize dönebilirsiniz demişti dr. chicco kullanıyoruz...

bez konusuna gelince tüm markaları sırasıyla denedik can bebe,prima, molfix ve huggies...prima kullanırken pişik oldu belki tesasüftür...çocuktan çosuğa değişir aslında...şu an huggies kullanıyoruz çok beğendim bunla devam etmeyi düşünüyorum...

bende kızım için bir bez ayarladım sürekli ılık su ve o bezle temizliyorum.bez yumusak pamuklu bir bez.nıveanın pişik kremini kullanıyorum. birde primanın yeni doğanını kullandım pişik oldu kızım molfix aldık oda bir kızımın kgsuna göre almıştım ama büyük geldi.değiştiremedim yenisini alıcaktım bir küçüğünü ama ne primada ne molfixde kalmamıştı canbebe aldım mecbureiyetten.canbebe deniyorum şimdide hiç memnun kalmadım bittince tekrardan molfixse dönucem herhalde.pişik için doktorum trosyd diye bir krem verdi onu kullandık pişikten eser kalmadı çok iyi geldi.poposu çok kötu olmustu bebeğimin hep dısari atmıstı çok şükür geçti.

kızlar ya siz her alt değiştirdiğinizde krem sürüyorsunuz değilmi ????????????

ben devamlı yıkıyorum:emir_bebek:,bir tek geceler eğer kaka yapmamışsa bir pamuk suda ıslatıp siliyorum,sonra bebein havlu ile kurutyorum,çok şükür pişik olmamış bu zamana kadar:nazar:,benim dr.pişik kremi -pişik olmadan kulanmayın demiş,o da ne de olsa bir ilaçtır,bende sebamed aldım duruyor,ilk oğlumda sebamed kulandım çok memnun kaldım,ve bez konusunda,prima ve hagges en iyiler,sonuçta aynı firmadan malı,dışı farklı içi aynı :kahve: bir de kızlar ben internetten hagges ve primanın adreslere uye oldum,sizede tavsiye ediyorum,avantaji şu:hagges zaman zaman bedava deneme paketleri veriyor,ve nerde fiatlar daha uygun size bilirtyor,prima sadece fiatlar nerde uygun olduğunu soylyo,e-maile mesaj geldi şu mağazada bezler şu kadara indirime girdi hemen gidip alıyorum,:dance:

prima yenibebek 1 numara..çok memnunum...
altını ıslak mendille siliyorum nivea ve johnson ın hicde birsey olmuyor kuzuma walla...
pişik kremi hep sürmüyorum kızardıgı zaman ve banyolardan sonra sürüyorum..desitin diye bir krem, yurt dışından getirtmiştim

kızlar doktorlar ıslak pamukla silmeyi öneriyorlar ilk aylarda. bana hastaneden çıkmadan önce çocuk doktoru kesinlikle ıslak mendil vb kullanma dedi. en sağlıksıymış

ayrıca pişik için de sebamed kullanıyorum. zaten pişik de olmadı ama hafif kızarıklık gördüğüm zaman hemen uyguluyorum ve geçiyor.

valla bez olarak canbebe kullanıyorum
gece altını almıyorum hıç bır sekılde
ıslak mendılde kullanıyorum
pudrada kullanıyorumchicco
pişik kremıde kullanıyorum sebamed

amanın ben hepsını kullanıyom işte

bebek yagı kullanan var mı ve nasıl kullanıyorsunuz

canım ben chicconun bebek yağını her banyodan sonra tüm vucuduna sürüyorum malum derileri kurumaya müsait...vede gün için de de kuru geldiiği zaman cildi pamukla sürüyorum o bölgeye....

bez olarakk ultra prima kullanıyorumm..
temizlerkende uni baby ıslak mendil pişik kremide chicco yada hametann pişik kremi kullanıyorumm..

X