Bebişlerin odası/yatağı/kıyafetleri hazır mı

ben de bu parka yatağı beğendim yarın irembebenin yerinden bakıcam
ben mobilya karyola yaptırdım odasına ama kısmetse 2. ayından sonra yazlığa geçeceğim oraya götürmek için bundan istiyorum
kaç yaşına kadar kullanabiliyor park yatakları biliyor musun?

sanırım 2 yaşa kadar rahat kullanır,
satıcılar 4 diyo ama:)
iremde bunun içine yatak ta satılıyo çok hoş onu da tavsiye ederim canım.
ben bütün malzemelerini iremden aldım bu arada, peşinde % 30 indirim yaptılar.

sanırım 2 yaşa kadar rahat kullanır,
satıcılar 4 diyo ama:)
iremde bunun içine yatak ta satılıyo çok hoş onu da tavsiye ederim canım.
ben bütün malzemelerini iremden aldım bu arada, peşinde % 30 indirim yaptılar.

ben de yarın alıyım artık
içim içimi yiyor yetişmiyecek diye
gerçi hastane çıkışı yatağı benim geceliğim felan hazır her ihtimale
yine de daha çook eksiğimiz var....

iremde herşey var canım hemde markalı
emzirme minderi aldım ordan çok hoş,anne beline takıyo,ortopedik bişey bebişi de üstüne koyup emziriyosun,yani yastıkla emzirmeye uğraşmıyosun
merak etme yetşir herşey daha vakit var

Selam kızlar,
bizim de oda takımımız önümüzdeki hafta geliyor.oğluşumun bütün kıyafetlerini yıkadım,ütüledim.bir tek dolaba yerleştirmesi kaldı.ben nevresim takımını taç tan aldım..bakım seti hariç herşeyi tamam..bakım setini de sebamed almayı planlıyorum.
zaman ilerledikçe iş yapmak daha zor geliyor bana.o yüzden şimdiden hazırladım:)) bu arada oğluşum 28+4.. herkese sevgiler..

SunlightBebekOdKir.jpg

AquaBebekOd.jpg

Arkadaşlar bu ikisini beğendim,ama yeşili daha çok.Sallanabiliyor hem de.
Sallanan karyola mı almalı sabit mi acaba?Bir de şifonyer yeter mi,dolap da mı almalı?Arkadaşım sadece şifonyer almış.

kızar ben hemen hemen eksikleri tamamladım bugün
nevresimi
ateşölçeri
telsizi
küveti
vs. vs.
ay almak ne kadar güzel
inşallah hepimizin bebişleri sağlıkla kullansınlar cicilerini...

kizlar ben herseyini aldim sayilir. almam gereken hic birsey gelmiyor aklima. Benim esim biraz sabirsizda, ona kalsa daha neler almak istiyorya ben engelliyorum.bundan sonra zannedersem öyle cok eskisi gibi gezemem, bu son olaylardan sonra. iyiki almisiz. Allah hayirlisiyla dogum yapmayi nasip etsin hepimize.

kizlar ben herseyini aldim sayilir. almam gereken hic birsey gelmiyor aklima. Benim esim biraz sabirsizda, ona kalsa daha neler almak istiyorya ben engelliyorum.bundan sonra zannedersem öyle cok eskisi gibi gezemem, bu son olaylardan sonra. iyiki almisiz. Allah hayirlisiyla dogum yapmayi nasip etsin hepimize.
amın canım hastane canyasını hazırladın mı neler koydun

krf-prk%20804.jpg

Böyle birşey mi alsak yoksa dedik.Ama bu üstten çapraz geçen şey bebeği alırken sorun olur mu acaba.
Alttaki daha mı pratik olur.Bunların alt açma bölümü işi bitince yana kapanıyor herhalde.

26112114123031532.jpg

Üsttekini beğenmemin bir nedeni de yanlardaki fileleri güneşlik tarzı birparça örtüyor,daha şık durur sanırım.

ben herşeyini hazır ettim kızlar ama benım 2 ayım kaldı tayinci olduğumuz içinde park yatak almayı düşünüyoruz onuda bu ay allahın ıznıyle alacagız sıze tavsıyem yavas yavas almaya baslayın sonrakı aylara gelince eksik hiç bitmiyorr

amın canım hastane canyasını hazırladın mı neler koydun

evet oda hazir. Neler koydum. 5 pijama takimi, bol ic camasiri, 3 tane corap, bir hirka, sabahlik, terlik, banyo yapmak icin sampuan vs. , bebek icin cikarken bir takim koymam lazim. Burada hastanede kaldigin sürece bebek icin hic bir sey gerekmiyor, hastanenin kendi kiyafetleri, bezleri, mamalari filan var onlari kullaniyorlar, yalniz dedigim gibi cikmadan bir gün önce cikarken giyecegi kiyafetini istiyorlar. Hatta anneler bile orada kaldigi sürece ped filan götürmesi gerekmiyor herseyi oradan veriyorlar.
Arkadaslar söyledi, insan dogumdan sonra kan kaybettigi icin cok üsüyormus, o yüzden mutlaka herkes bir hirka alsin yanina, birde pijamalar önden dügmeli olmasina dikkat etmek gerekiyormus, emzirmek kolay olsun diye. birde ince olmasin pijamalar diyor herkes. haa birde anneler hastaneden cikarken hamilelikte giydigi bir kiyafetini götürmesi gerekiyormus, cünkü maalesef göbekler hemen düzelmiyormus.
Ben bu hafta hastanede yattigim sürecede bunu gördüm, dogum yapmislar , bir kac gün gecmis aradan, görünce zannedersinki daha dogum yapacak.

çok güzel lohusa takımları var kızlar,
sabahlık,gecelik ve pijamadan oluşuyor
ve bebişi emzirmek içnin de ööle düğme açmaya gerek yok,
yanlarında pencere var,aralıyosun emziriyosun,
henüz renk beğenemediğim için alamadım ama ben bööle bi takım almayı düşünüyorum
bu arada daha benim valizim de hazır değil:KK43:

çok güzel lohusa takımları var kızlar,
sabahlık,gecelik ve pijamadan oluşuyor
ve bebişi emzirmek içnin de ööle düğme açmaya gerek yok,
yanlarında pencere var,aralıyosun emziriyosun,
henüz renk beğenemediğim için alamadım ama ben bööle bi takım almayı düşünüyorum
bu arada daha benim valizim de hazır değil:KK43:

yavaş yavaş alırsın
lahusa takımları 50 yt baslıyor ,ve ben gecelıkten nefret ederım o yuzden almadım daha uyguna aldım nasılsa ıkı gun gıyecegım

Kızlar bende o lohusa takımlarına baktım ilk başta çok kullanışlıymış gibime geldi ama onu ben normalde giyemem ki zaten doğumdan sonra giyiceğimiz birşeyi hamileler için olanına ne gerek var birde benim etrafımda alanların hiçbiri sonradan kullanamamış zaten büyük beden almamız lazım. Eve gelincede emzirmede bir sorun yaşamayız herhalde. Pijama takımları özellikle önden yarım yada tam düğmelilerden alıcam.

Kızlar bende o lohusa takımlarına baktım ilk başta çok kullanışlıymış gibime geldi ama onu ben normalde giyemem ki zaten doğumdan sonra giyiceğimiz birşeyi hamileler için olanına ne gerek var birde benim etrafımda alanların hiçbiri sonradan kullanamamış zaten büyük beden almamız lazım. Eve gelincede emzirmede bir sorun yaşamayız herhalde. Pijama takımları özellikle önden yarım yada tam düğmelilerden alıcam.

bende onden dugmelı gecelık aldım canımmmm

Ben de aldım 2 tane önden düğmeli ama
hastanede sabahlıkda lazım oluyomuş
bir de sabahlıklı bi takım almayı düşünüyorum,tabi istediğim şekilde bulabilirsem

Bende baktım özellikle sabahlıklı olanlarına ama hiç hoşuma giden birşey bulamadım hepsi klasik lila rengi istiyorum ben kızımla o gün takım olalım diye bulamadım. Onun için Lila rengi güzel bir şal alıcam yada anneme ördüreceğim. Zaten birtane yelek falanda lazım oluyormuş. Kan kaybettiğimiz için çok fazla üşünebiliyormuş. Onun için sabahlık istemiyorum artık zaten o acıyla süsü şıklığı falanda düşünebileceğimizi sanmıyorum.

Bende baktım özellikle sabahlıklı olanlarına ama hiç hoşuma giden birşey bulamadım hepsi klasik lila rengi istiyorum ben kızımla o gün takım olalım diye bulamadım. Onun için Lila rengi güzel bir şal alıcam yada anneme ördüreceğim. Zaten birtane yelek falanda lazım oluyormuş. Kan kaybettiğimiz için çok fazla üşünebiliyormuş. Onun için sabahlık istemiyorum artık zaten o acıyla süsü şıklığı falanda düşünebileceğimizi sanmıyorum.

ay ben tam süslü pakizeyim:)
ben de oğlumla takım olmak istiyorum
bi tane kalın taç aldım,üstünü kırmızı kurdelayla kaplicam,
sadece kurdela saçta zor durduğu için

X