Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Bebişlerimizin Kiloları Ve Boyları Ne Durumda?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
canlar
4 ay bittikten sonra ek gıda olarak yoğurt verebilinirmiş.
Bende geçen tattırdım. sevdi kızım yoğurdu.
Ama 6 aya kadar bişi vermek istemiyorum ben yaa.

Bu ayda verebileceğiniz sebzeler: Patates, kabak, havuç, fasülye, brokoli, bezelye
Bu ayda verebileceğiniz meyveler: Elma, şeftali, armut, havuç
Bu ayda vermemeniz gereken besinler: Tarhana,mercimek gibi kuru bakliyatlar, pirinç ve mısır dışındaki tahıllar, kıyma, patlıcan, bakla, inek sütü, bisküvi gibi çok şekerli gıdalar, pirinç unu ve nişasta ile yapılan su muhallebileri, çikolatalı tatlılar, balık, yumurta, bal, tuz, baharat, salça, kepek ekmeği
Ek gıdalara geçişte bebeğiniz verdiğiniz besinler, emme alışkanlığından dolayı dil hareketleriyle ağzından çıkabilir. Ek besinlere ve kaşıkla beslenmeye alışmakta zorluk çekebilir. Bu dönem bazı durumlarda 7.aya kadar uzayabilir. Alışamazsa zorlamayın; 7. aya kadar anne sütü ya da biberon mamasıyla bebeğinizi besleyebilirsiniz. Bebeğiniz zaman içerisinde besinleri ağzında tutmayı, çiğnemeyi ve yutmayı öğrenecektir

milupadan gelen mailde bunlar yazıyordu inek sütü yazıyor orda yoğurtta aynı değilmiki ?
Yanlış bişey yapmayalımda , bende artık azar azar tattırmaya başladım zorlada olsa

ya kızlar bu yoğurt konusunda;
yoğurdu günlük mayalanıp verilmesi tavsiye ediliyor.
Acaba hazır alınan sütten yoğurt oluyormu veya
hazır satılan danone veya meyveli yoğurtlar ne kadar sağlıklı bilgisi olan varmı?

aptamil diye bir mamadan süt elde edip onunla günlük yoğurt mayalayan bi tanıdığım vardı ama abartmışmı doğrusu bumu bilemiyorum

oğluşum 3.5aylık maşallah kilosu boyuda iyi...ben elma suyu veriyorum ara ara.. küçük suluğu ile içiyor çokta seviyor portakal,mandalina,muzada dilini değdiriyorum tadını alsın diye çok hoşuna gidiyor ağzından çekince ağlıyor...umarım hep böyle olur...yatmadan önce bebe yağı ile vucudu yağlıyorum ayaklarına kollarına sırtına vucuduna masaj yapıyorum çok hoşuna gidiyor emzirdikten sonra yatırıyorum deliksiz rahat bi şekilde 4-5 saat uyuyor sizde deneyin çok rahatlatıyor....

benim kızımda 3,5 aylık sadece anne sütü veriyorum tontişime.ama nu ay dişler döert bir yandan geliyor ve gündüz meme aklına bile gelmiyor eller ağızda salyalar foraaaa çıkarsada kurtulsa yavrum yaa canı acıyor belliiiii
benimki gece 1 kere kalkardı şimdi güzndüz emmiyo gece 2 kere kalkıyo

aptamil diye bir mamadan süt elde edip onunla günlük yoğurt mayalayan bi tanıdığım vardı ama abartmışmı doğrusu bumu bilemiyorum

yok dogru bu.. 2 no.lu mamaların hepsıde yoğurt ya da muhallebi yapılabılıyor.. ben arının pırınç ununu almayı dusunuyorum...
mamada alsaydım sma alacaktım.. çunku bunlar yılların mamaları ve sımdıye kadar sıkayet gelmemıs...

yok dogru bu.. 2 no.lu mamaların hepsıde yoğurt ya da muhallebi yapılabılıyor.. ben arının pırınç ununu almayı dusunuyorum...
mamada alsaydım sma alacaktım.. çunku bunlar yılların mamaları ve sımdıye kadar sıkayet gelmemıs...

Annem esema ile büyüdünüz der bize hep demek sma o , sma mamalarını görmüştümde bizim zamanımızdan beri varolduğunu ve benimde yediğim mamanın o olduğunu hiç düşünmemiştim , şimdi biz 4 ayı devirdikya mama kullanma riskimiz kalmadımı yani?

Yağmur çok Huysuz Oldu çikti üst Damak Kötü Alt Damak Kötü
Jeli Yalayip Yutuyor
Serçe Parmağimi Veriyorum Onu Isiriyo Resmen Cani Aciyo Benimde Aciyo Tabii Geceleri Uyku Yok Ellini Isirmaktan Uyuyamiyo Kafayi Yemek üzereyim Yaaaaaaa
Bayram üstüüü

bız de sma ıle buyumusuz)):emir_bebek:
fıyatı dığer mamalardan bıraz fazla gerçi... mamaya ne zaman istersen baslıyabılıyorsun...
efeyede alpede artık sma 1 yetmez kesmez onları yaasırnaşık şey
sma2den baslanabılır....ama mama olarak degıl tabii ekbesın yapımında.. anne sutunden zaten vazgecmezler sımdıden sonra....

Yağmur çok Huysuz Oldu çikti üst Damak Kötü Alt Damak Kötü
Jeli Yalayip Yutuyor
Serçe Parmağimi Veriyorum Onu Isiriyo Resmen Cani Aciyo Benimde Aciyo Tabii Geceleri Uyku Yok Ellini Isirmaktan Uyuyamiyo Kafayi Yemek üzereyim Yaaaaaaa
Bayram üstüüü
diş kasıyıcısını buzdolabında beklet agladıgında elıne ver.. jelden daa etkılı sanırım..kolay gelsın))

yakındır yağmurun başına gelenler hepimizin başına gelicek , Allah yardımcımız olsunnn bi çıksaydıda rahatlasaydı yavrucak , emmio diosun kilo kaybetmese bari oyunla falan kandırıp emdirmieye çalışsan olmuyomu?

cnm itiyo beni gece 2 dk emiyoooo calpıol versenm sakinleşir mi acaba yaaa
eczabnede bulamamış eşim ya nerden bulcaz onuu kaşıyıcıyı havuç ver diyolarrrr

cnm itiyo beni gece 2 dk emiyoooo calpıol versenm sakinleşir mi acaba yaaa
eczabnede bulamamış eşim ya nerden bulcaz onuu kaşıyıcıyı havuç ver diyolarrrr

oyuncakçılarda ,eczanelerde yada bebe magazalarında var..soğuk etkısı rahatlatıyor hemde oyalanıyor onla... ilaç verme bence dayanabıldıgın kadar

ya kızlar bu yoğurt konusunda;
yoğurdu günlük mayalanıp verilmesi tavsiye ediliyor.
Acaba hazır alınan sütten yoğurt oluyormu veya
hazır satılan danone veya meyveli yoğurtlar ne kadar sağlıklı bilgisi olan varmı?

ben iki çocuğuma da yoğurt yaptım yaklaşık 1 yaşına kadar 6. ayda başlayıp.küçük bir kavanoza ılıkdan biraz fazla süt koyup 1 tatlı kaşığı kadar taze yoğurt koy.iyice sar ben yorgan altına koydum saarıp 6,7 saat kadar tut çıkarınca dolaba koy biraz beklesin.gece yapıp sabah açıp öğleden sonra yedirirdim.arada çok taze olmak şartıyla diğer yoğurtlardan da yedirdim.şimdi her gün ikisinede yoğurt yediririm.kendim yapmıyorum artık kendi yaptığın biraz yumuşak oluyo tam bebeğe göre ılık ılık yedir.

bizde şimdi havuç suyu denedik onuda beğenmedi mercimek kadar verdim oysakiii

işte bu konuda sanırım zıtlasıyoruz:roflol:
benımkı ne versem yalayıp yutuyortatlicadiarzu
limonu eline verım sapırtata şapırtata yalıyor:icecream:
saka bır yana kuru fasulynın suyundanda damlattım gecen gun..

işte bu konuda sanırım zıtlasıyoruz:roflol:
benımkı ne versem yalayıp yutuyortatlicadiarzu
limonu eline verım sapırtata şapırtata yalıyor:icecream:

maşallahh alp'eee maşallahh benimkide öyleydi , resmen masaya çıldırıyodu biz yerken ama şimdi biliyoki ağzına giren her kaşığın ardından ferro sanol gelicek sanırım ondan kilitliyo ağzını

cnm verme ben 6 ay vermicemmm

efe daha suyun tadını bile bilmez hiç bişi vermedim bugüne dek biberonla bile tanışmamıştı ama demir ilacını vermek zorundayım tadı bana bile kötü geldi o yüzden meyve suyuna katmaya çalışıyorum , birde bu aydan itibaren tadları keşfetmesi için ağzına sürüyorum yiyiceklerden alışması gerek 6. ayda birden bire kaşık dolusu başlayamayızki
ben böyle düşünüyorum yani yedirmek değilde tattırmak gerek sanırım

X