Bebişlerimizin boy-kilo listesi

1 hafta 6.aya girmesine 1 hft.vardı 8 kiloydu...boyunu bilmiyorum
masaallah canim ya..senin kizin yemiyor ama iyi benim kizimda markette mama görünce cigligi basiyo ama kilosu sizlere göre az gibi biz en son gecen ay gittik 7ye yakindi yarin bakalim asimiz var bakalim ne kadar olmus...ama ben takip ediyorum normal sinirlar icinde ve saglikli kizim bu bana yeter..

Canım kızımın 1 kilo eksiği var geriledi boyuna göre dr.muz zayıf dedi ve zaten hiç yemiyordu kilo almıyordu dr.zorla yedireceksin dedi 2 hft.annem ve kayınvaldemlerde kaldık zorla yedirdik şimdilerde dr.da dediği gibi yemeye başladı şükür ona kalsa kilo verecekti biz zorla teptik ondan kilo aldı ama çok hareketli aşırı derecede emeklemeye çalışıyor gidecek sanırım artık...yürüteç alacağız artık...

kızlarr dun aralı tarttırdım 7 kılo 330 gram cıktı boyu 65 yada 66 cm tam bılmıyorum.
100 gramı atsak badısı bezi fln vardı 7 kılo 200 desek nasıl sızcee ?

uffffffffff bızım oglan cok az kılo almıs bu ay kızlar ne yapıyımm ?

bende bugün gittim aşısına tarttırdım 6 aylık kilosu 8520 boyu 65 cm

benim ufaklıkda hiç kilo almıyor kızlar..
5 aylıkken 7000gr-67cm di.emmeye devam ediyor.ek gıdalara başlayacam artık.bir kaç gündürde mama veriyorum.biberonu çok zor aldı..memeyi bırakır diye fazla vermiyorum.doktrumuz zayıf dediği için mama takviyesi yapmaya başladık...ek gıdaya başlayınca mamayı bırakıcaz..toz ya verince içim hiç rahat etmiyor.hiç doğal görünmüyor.......

biz de 6. aya girmeden 2-3 gün önce tartıldık.7770gr 67cm olmuş oğlum.biraz az kilo almışız...

bence normal boyuyla kilosu ama sana az geliyosa ek gıdaya geç ama sen emziriyosun hem zayıfda olsa sağlıklı olcaktır bizimki emmedi kilosuda normal ama gaz sorunu bitmiyo işte hala

emzırıyorum hala ayşegulcum ve ozellıkle gecelerı sabaha kadar emıyor saat başı nerdeysee..
bunun dışınde ek besınlere bende başladım dr un tavsıyesı uzerıne ama o azar azar başla dedı yanı sadece meyve suyu fln dedı
ben bugun ve dun havuç patates haşladım ıçıne bi çimdik şeker attım gazını alırmış sebzelerın haşladım blendırdan geçırdım oglum cok sevdııııı :) onun dışında sabah pırınc unu yaptım ıcıne bı etı cıcı bebe kırdım ezdım ve bı çay kaşıgı pekmez koydum onuda bıtırdı ama cok sabırsız hemen ıkıncı kaşıgı agzına sokmamı ıstıyor bıberon gıbı duşunuyor onuda sanırım . bunlar dışında onun canı ıstedıkce susadıgınıhıssettıgım zamanlarda hep emzırıyorum . hee bu arada kayınvalıdem evde yogurt mayalıyor hep taze taze ıkı gun onuda verdım bugun vermedım ama .. arada sırada ozellıkle gece yatmadan evvel 90 cc mama yapıyorum bebelac gece maması
cam rende aldık sonunda yavas yavas meyvelerı onda pure yapıcam evdekı kavanoz meyve purelerı bıtsın 2 tane var . hee bu arada o meyve purelerınden bırının yarısını yogurda kattım yedııııı :)
arayı kapayacagım cunku oglumun dogum kılosu 3,670 di suan 7 kılo 330 gram 3 gun oncekı kılosu buydu..

denizcim iyi bence çpk güzel emiyor yani ek gıda çok kilo aldırıyor kimi bebeklere benim kızım yemediği için almadı hem sanırım sevmiyor ek gıdayı çünkü her ne denediysek deneyelim hiç birini severek yemiyor zoraki ağlayarak ...sevdiği bişey olmayıncada çok zor...sen bence kafana takma ek gıda kilo aldırıyor hele bebeğin yerse ooooooooo ooo çok alır ç.ünkü eltimin oğlunun doğum kilosu 3 kilo bile değildi kızımdan yaklaşık 1 ay büyük şimdi 7. ayına girdi 11 kiloya yaklaştı ama yiyor maşallah ..ek gıda sadece o da emmemişti...

5 ay 24 günlük 68 cm boy 7350 kg ağırlığı oğlumun bu aralar iyi yiyor.

nesihancım hemen hemen aynı dogum tarıhlerı oglumlaa senın bebısın ve kılolarda aynı hemen hemen
ben 1 hafta once tarttırdım 7 kılo 330 gamdı ben baya bı ek gıdaya basladım kızlar artık yıyorda maşalahh
bugunde sebze corbası yapıcam ama pure gıbı yapıyorum tam pure corba arası bısey daha dogrusu yıyor maşallahhhh bırde kaşıgı yaklaştırırken agzını açmaıs benı mest edıyor ..

17 sınde aşısı var saglık ocagında ne kadar olucakk bakalım

27 aralıkta dr kontrolü vardı oğluşumun.yani 6 ay 2 günlüktü 8.160gr kilosu 68 cm de boyu.ek gıdaya da başladık fena da gitmiyor maaşallahhhh :)))

yine kilosu durdu of beee 8245 çıkmıştı 10 gün önce yine aynı ....

slm kızlarr
Ada dün tartıldı çıplak olarak
7 900 kg boyu 70 cm çıktı dr umuz iyi dedi.gelişimi gayet güzelmiş MAŞALLAH

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…