Bebişlerimizin boy-kilo listesi

9 kilo 75 cm ......bu boyu hiç anlamıyorum bir bak 72 bir bak 74 bir bak daha fazla yanlış ölçüyorlar sanırım......

merhaba hepinizin bebişlerine MAŞALLAHHH:nazar:
ben de vaktinde doğarsa 20 haziranda doğum yapıcam ve oğluma 56cm 0-3 ay cok şeyler aldım, ilk aylarda altlarını çok batırıyolar üstüne çıkıyo falan yazılmış, ee hergün 3-4 defa değişilmesi lazımsa dedim. Ama bakıyorum sizin bebişler maşallah 2. aylarında 60cm geçmişler. benim oğlumda haftasına göre iyi gidiyo doğunca bu aldıklarımı giyemez mi?
Alışveriş tavsiyeleriniz neler?

ilk aylarda cok fazla uzayıp kılo alıyorlar yaz bebegı olucakları ıcın kısa rahat seyler al badıler cok kullanılıyorrr .. ben hep tek badıyle dolastırdım bıseycıkte olmuyorr... alıssın bunyelerı cok sarmalamaya gerek yok ..

badıler cok ısını gorecektır

ilk aylarda cok fazla uzayıp kılo alıyorlar yaz bebegı olucakları ıcın kısa rahat seyler al badıler cok kullanılıyorrr .. ben hep tek badıyle dolastırdım bıseycıkte olmuyorr... alıssın bunyelerı cok sarmalamaya gerek yok ..

badıler cok ısını gorecektır

ay canım benim saol bunu söyleyen biri çıktı sonundahihoyyyt
ben de öyle düşünüyorum ve kısa kollu, şortlu şeyler aldım bunlarla üşütürsün bebişi giyemez dedi bir kaç büyüğüm. Ben de ben yazın ne giyiyosam o da o kadar giyer yoksa yanar çocuk diyorum(başını ayaklarını ilk zamanlar tamam sıcak tutalım da), yok çocuklar hassas olur giydirceksin diyolar.
Ben de senin gibi yapıcam:içelim:

Canım yazın hep öyle giydirdik sanrım biz badi ve kısa kollu şot bazen iç o çıtçıtlı kısa kollu badileriyle durdu sadece...

zaten yaz beebği olduğu için çıtçıtlı badiler tam işini görür.
ilk doğduğunda askılı badinin üstüne uzun tulum giydirdik 1 hafta sonra falan tek kata düşürdüm

nisan ayında kontrolü vardı en son ozaman ölçüldü
kilosu 11,300 boyu 80 cm di.

maşallah diyeyimde nazarımm değmesin bizm kız hala 9 kilo aşırı hareketli yaaa bir sn ye yerinde durmutyor kuacakta da durmuyor doğduğundan beri..ayrıca hiç yemiyor...senağlama
nisan ayında kontrolü vardı en son ozaman ölçüldü
kilosu 11,300 boyu 80 cm di.

maşallah diyeyimde nazarımm değmesin bizm kız hala 9 kilo aşırı hareketli yaaa bir sn ye yerinde durmutyor kuacakta da durmuyor doğduğundan beri..ayrıca hiç yemiyor...senağlama

sağol canım batuhan 2890 gr doğdu çok zayıftı ama sütüm yaradı herhalde daha kırkı çıkmamıştı ama çok hareketliydi...halada öyle kıçının üstünde 5 dk oturduğunu kimse görmemiştir yani
:nazar:

merhaba hepinizin bebişlerine MAŞALLAHHH:nazar:
ben de vaktinde doğarsa 20 haziranda doğum yapıcam ve oğluma 56cm 0-3 ay cok şeyler aldım, ilk aylarda altlarını çok batırıyolar üstüne çıkıyo falan yazılmış, ee hergün 3-4 defa değişilmesi lazımsa dedim. Ama bakıyorum sizin bebişler maşallah 2. aylarında 60cm geçmişler. benim oğlumda haftasına göre iyi gidiyo doğunca bu aldıklarımı giyemez mi?
Alışveriş tavsiyeleriniz neler?

doğduğunda bu aldıkları tabiki giyebilir cnm..ama günde 3-4 defa değil daha fazla değişiyor ben bir keresinde 8 defa değiştirmiştim çünkü kusuyorlar fln her zaman yetişemiyorsun ben birazda titiz olduğum için en ufak bişeyde değiştiriyordum.

elleri ve ayakları soğuksa giydirirsin ama fazla sıcağa da alıştırmamak lazım ben içine çıtçıtlı body üstüne de bir takım giydiriyordum ama klima olduğu için soğuk oluyordu bizim odalar o yüzden üşümesin diye sen gene de dikkat et soğuğa alıştıracağım derken üşütme bebişini..allah kolay doğumlar sağlıklı evlat versin...

kızlar aşıya götürdüğümde tartıldı 9kilo 300 gr....az biraz almış bu ay buna şükür...

X