Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
10 taneyi bırak ben 2 tane zor yediriyorum yaaa
napıcam ben bu kızla
ya fazla olsaydı ipek yemezdi bence ne biliyim seviyorda olabilir ne zararı olucakki ver yesin annesi :)

bura küçük yer oyüzden herşeyi pek nbulamk mümkün değill biyerdede üzüm çekirdeğinde bahsetmişsin onuda söyledim eşime busefer oda güldüü..eczaneyi biliyorsu dedii ben bu topicte bişeyler duyup hemen yolluyorum aldırmaya. ama pesetti artıkk.çınar beyi tanıdık az çok yazdıklarından :)...bide ilk ekgıdaya başladık dün ama emme sorunu yaşadık gün boyunca heralde fazla kaçırdık heyecanla..ama bugün herşey yolunda gitti.neler yedirdiğimi anlatmak isterdim ama zaten bende sizden kopya çekiyorumm...kaydirigubbakcemile3

Aman çok sevindim. Maşallah.:nazar::nazar: Sana bir abla tavsiyesi daha kollu bir önlük edin. Çünkü çok kısa bir süre bebişin yemek yerken yakın dövüş sanatlarından birkaç hareket çekebilir kaşığa.. Dolayısı ile artık çıkmayan lekelere hazırlıklı ol. Mümkünse daha büyüyüp 3 öğüne geçince bir mama elbisesi yaparak garantiye al kendini.. Çınar'ın lekeli elbiselerini gördükçe çok ağlandım. Boşuna dememiş anacağım bebeğin yediği, oynadığı helal, giydiği haram diye :eek:klava::eek:klava:

kızlar ben ipeğe sabah kahvaltısında yumurta varsa 10 yoksa 11 cicibebe koyuyorum
çok mu?
canım bana da biraz çok geldi yaa
bir de hazır gıda sonuçta şeker falan da var, ne bileyim ben pek vermek istemiyorum
zaten artık kahvaltıyı tek tek yaptırmaya çalışıyoruz, karışım olunca da 1-2 kaşık kahvaltı maması koyuyoruz, bisküviyi bıraktık gibi bişey
bazı ark.lar kek yapıp onu ufalıyormuş, öyle de deneyebilirsin
ben internetten buldum sadece buralarda yok, ülkerin organik kahvaltı maması var toz mama, şeker falan yokmuş içinde üzüm suyuyla tatlandırılmış, onu aldım yeni, ondan vericem artık
zaten 1-2 aya normal kahvaltıya tamamen geçmiş oluruz heralde

kızlar dün elifden aldığım krep tarifini sabah kahvaltıda bebeğime denedim..ben tereyağlı ve kaşarlı yaptım..kuzum bayıldı..1 tane krep yedik...

krep tarifini bir daha verir misiniz aradım ama bulamadım tarifi
sabah kahvaltıları savaşarak geçiyo farklı bişey olursa belki yer bizim oğlan

canım yer elması nasıl ekşi oldu anlayamadım.yer elması az şekerli bir sebzedir acaba sen farklı bişey mi veriyorsun?

yer elması olduğundan eminim ama sadece yer elması tuzsuz falan pişirince ekşimsi ya da belki de ben tarif edemedim kötü bir tat oluyor ama tatlı değil kesinlikle:)

Tarifi yazarmısın???? İnşallah gene cennet elması ile yemek yapmaya kalkmam :)

tarif hep aynı canım az suya az zeytin yağı yer elması ve yarım patates konur ve yumuşayınca püre yapılır.

bu arada senin cennet elması dediğin şey sanırım trabzon hurması ve çooooooooooooook faydalı bişey bağışıklık sistemine iyi geldiği söyleniyor bence yer elmasından daha faydalı:)

akşam ıspanak yaptım oğluma suya 6-7 yaprak koydum bir arpacık soğan bir tutam pirinç biraz taneli oldu içine yarım sandviç ekmeğinin içini ufaladım 1 kaşık da yoğurt koydum bir kaseye yakın yedi yazık yaaaa o kötü tatları nasıl da tatlı tatlı yiyor mmmmm mmmmm yapa yapa yavrucak baklava böreğe geçince napcak bilmem?:)

Bebeğinizin kendi başına yemek yemeyi öğrenmesi

EĞLENCELİ YİYECEKLER

Bir süredir daha güçlü tatlardan uzak kalıp basit tariflerle yetindiyseniz, artık yeni deneylerin zamanı gelmiş demektir. Bebeğinizin tat alma duygusu geliştikçe ve farklı yapıdaki yiyecekleri yiyebilecek becerileri kazandıkça onun için daha eğlenceli ve ilginç yemekler hazırlayabilirsiniz. Kahvaltıda yediği gevreğin içine küçücük kesilmiş ya da ezilmiş meyve parçaları ekleyebilirsiniz. Bebeğinize artık şeker oranı düşük, tam tahıl ürünleri ya da tam yağlı inek sütü içeren yulaf verebilirsiniz; tam yağlı inek sütünü bebeğinize yemek pişirirken de kullanabilirsiniz. Ancak, bebeğiniz bir yaşına kadar günlük süt ihtiyacını anne sütü ya da mamasından karşılayacaktır. Ayrıca dokuzuncu ay bebeğinizin parmaklarını kullanarak yiyebileceği yemeklerde yaratıcılığınızı kullanma zamanıdır. Bebeğinizin mama koltuğunun altına koymak için plastik bir örtü alın ve bebeğinizin sevgiyle hazırladığınız güzel yiyecekleri elleyip tadına bakarak, tükürerek ve yere düşürerek eğlenmesine izin verin! İşte bazı örnekler:

* Brokoli gibi hafifçe pişirilmiş sebzeler
* Yumuşak meyve dilimleri: muz, kivi, portakal, nektarin, mango, kuru kayısı
* Soyulmuş uzun salatalık dilimleri
* Küçük peynir dilimleri
* Sade pirinç patlağı
* Üzerine fıstık ezmesi, krem peynir sürülmüş minik ekmek dilimleri
* İyi pişmiş balık, tavuk ya da hindi parçaları
* Küçük hamur işleri
Dağınıklığa aldırmayın. Çünkü bu, bebeğiniz için aslında yemek yemek anlamına gelmiyor; bebeğinizin amacı denemek ve bunun da eğlenceli olması gerekiyor!

Not:primadan gelen mailden.
Ben Taylan kendisi yemek istediği zaman izin verdim sonuçta yanında olduğum için gerekirse müdahale ederim diye düşündüm.Bugün yediği meyveler içinde muzda vardı ben muzu parçalamam o kendisi ıssırarak yer ne kadar ıssırması gerektiğini ve çiğnemeyi bilir benim bu konuda hiç sıkıntım kalmadı.Tabi şuan yedi tane dişi var onunda kolaylığını yaşıyorum.Mutfak her yemekten sonra tekrar temizleniyor süpürülüp siliniyor.oğlum yemek yerken mutfaktaki süzgeç çeşitleri,havan,kaşık,vs..birçok şey elinden geçiyor hem tanıyor hem eğleniyor.

xenocum seni tanıştırayım bu arkadaş yer elması oluyor.
3263.jpg
[/url[/IMG]

arkadaşlar merhaba bundan 20 gün önce düştüm ve kolum kırıldı ellerimden dirseğime kadar alçıdayım kızma hiç bakamkyorum doğru düzgün bişey hazırlayamıyorum 20 günge kuzum yarım kg zayıflamış 10 aylık 8.5 kilo sağ kolum kırık sol elimlede hiç yapamıyorum kızım hazır kavonozlardan yiyo 20 gündür bide zaten çok iştahsız yanımda kimsemde yok ülkerin 7 sebzeli kavanozunu yiyo hep hazır sizin yaptıklarınızı okuyunca çok üzüldüm nasıl özeniyorsunuz sizi çok tebrik ederim gerçekten benim bebeğim bişey yiyemiyo en yemesi gereken zamanda

bura küçük yer oyüzden herşeyi pek nbulamk mümkün değill biyerdede üzüm çekirdeğinde bahsetmişsin onuda söyledim eşime busefer oda güldüü..eczaneyi biliyorsu dedii ben bu topicte bişeyler duyup hemen yolluyorum aldırmaya. ama pesetti artıkk.çınar beyi tanıdık az çok yazdıklarından :)...bide ilk ekgıdaya başladık dün ama emme sorunu yaşadık gün boyunca heralde fazla kaçırdık heyecanla..ama bugün herşey yolunda gitti.neler yedirdiğimi anlatmak isterdim ama zaten bende sizden kopya çekiyorumm...kaydirigubbakcemile3

üzüm çekirdeği baharatçıda gördüm ben,kansere karşı iyiymiş diye satılıyor sanırım.

arkadaşlar merhaba bundan 20 gün önce düştüm ve kolum kırıldı ellerimden dirseğime kadar alçıdayım kızma hiç bakamkyorum doğru düzgün bişey hazırlayamıyorum 20 günge kuzum yarım kg zayıflamış 10 aylık 8.5 kilo sağ kolum kırık sol elimlede hiç yapamıyorum kızım hazır kavonozlardan yiyo 20 gündür bide zaten çok iştahsız yanımda kimsemde yok ülkerin 7 sebzeli kavanozunu yiyo hep hazır sizin yaptıklarınızı okuyunca çok üzüldüm nasıl özeniyorsunuz sizi çok tebrik ederim gerçekten benim bebeğim bişey yiyemiyo en yemesi gereken zamanda

cnm çok üzüldüm ya geçmiş olsun.napcan her işte bir hayır vardır.
kavanozlar da iyi,bizler de zaman zaman başvuruyoruz.
eşin de bi tarhana çorbası filan da becerebilir herhalde.içine de ekmek doğrasın,kıvamlı olur yedirebilir.

geçmiş olsun canım bir an önce iyileşmen dileğimle

gamzecim geçmiş olsun inşallah biran önce iyileşir kolun
keşke yakınlarında olsak da bizim sıpaların yemeklerini paylaşsak senle
ama ark.ın dediği gibi eşin bi tarhana kaynatıversin, 2-3 sebzeyi soyup haşlasa o bile yeter canım yaa

kızlar 10 tane cicibebeyi yiyor ama reddetmeden
obez mi ne?????
dr cicibebeyi verebilirsin dedi bana,söylenenlerden korkma demişti
bu arada ben 1 gün cicibebe 1 gün milupa peynirli-pekmezli kahvaltı karışımı vereyim bari:)))
bu arada ipeğe öğlen yer elması yedirdin kabak yemeğinin içine 1 patates ve 1 yer elması koydum
akşam da balkabağı çorbası yiyecek

size bugünkü kahvaltımızı anlatmam lazım
bugün umurta günüydü, 1 sarı, biraz peynir, azcık çeri dom. koydum tabağa, sulığa da pekmezli ıhlamur
1-2 yedi sonra istemedi, dedim ezeyim şunları ıhlamurla, öyle de yemedi
meyve seviyor, çeyrek elma rendeledim, kandırmayla falan 1-2 kaşık yedi gene yemiyor
ben yılmadım tabi, önce kaşığa yumurtalı karışımı aldım, ucuna kalan elma rendesinden aldım, ağzına değdirince elma yicem zannederek açtı ağzını ve bu şekilde bütün kahvaltısını yedi
aç olmaması imkansız gece en son 2.30 da emdi ve bir daha uyanmadı
bu arada artık emzirmeden uyutmaya çalışıyorum 3 gündür
biraz zor oluyor ağlıyor falan
daha kendi kendine uyutmayı denemedim bile, ayağımda sallıyorum
ama uykuları 3 gündür çok düzeldi
2 buçuktan 10 buçuğa kadar hiç uyanmadı
11 de yatmıştı gece

size bugünkü kahvaltımızı anlatmam lazım
bugün umurta günüydü, 1 sarı, biraz peynir, azcık çeri dom. koydum tabağa, sulığa da pekmezli ıhlamur
1-2 yedi sonra istemedi, dedim ezeyim şunları ıhlamurla, öyle de yemedi
meyve seviyor, çeyrek elma rendeledim, kandırmayla falan 1-2 kaşık yedi gene yemiyor
ben yılmadım tabi, önce kaşığa yumurtalı karışımı aldım, ucuna kalan elma rendesinden aldım, ağzına değdirince elma yicem zannederek açtı ağzını ve bu şekilde bütün kahvaltısını yedi
aç olmaması imkansız gece en son 2.30 da emdi ve bir daha uyanmadı
bu arada artık emzirmeden uyutmaya çalışıyorum 3 gündür
biraz zor oluyor ağlıyor falan
daha kendi kendine uyutmayı denemedim bile, ayağımda sallıyorum
ama uykuları 3 gündür çok düzeldi
2 buçuktan 10 buçuğa kadar hiç uyanmadı
11 de yatmıştı gece

ben merak ettim neden emzirmeden uyutmaya çalşıyorsun kendi kendine uyuyabilmesi için mi?daha önceleri de sallıyor muydun yeni mi başladın bu durumda sallamaya??

geçmiş olsun canım Allah acil şifa versin :ecrin_bebek:

saat 5 de kereviz havuç ve patatesden oluşan sebze yemeğini verdim güzel ağzını açtı yedi ama son 2 kaşık kala hepsini iade etti bizim Enes Bey
bende sevinmiştim savaşmadan bi öğün geçirdik diye

X