Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Meyveleri hazırlar hazırlamaz vitamin değerlerini kaybetmesin diye veriyorum. Hemen yemezse üzerimde taşıdığım ve adına Çınar'ın biyonik çöp öğütme makinası dediğim mideme atıyorum. Yemeyenin malını yerler. Bu arada önemli bir noktayı kahvaltı veren arkadaşlarımla paylaşmak isterim. Doktor bir arkadaşım söyledi. Yumurta tam 10 dk kaynamalıymış. Eğer fazla kaynarsa yumurtanın sarısı üzerinde yeşile yakın bir renk oluyormuş ki bu da Demir Sülfürmüş ve çok zararlıymış. Yumurtanın besin değeri kalmıyormuş .. Bilginize..
bak bu yöntem hiç fena değilmiş
hemen yedirmeye özen göstersemde ilk reddetmeden sonra
belki yarım saat sonra ister diye bi müddet bekletiyorum
hemende rengi değişiyo zaten
yumurta konusunda haklısın bende duymuşdum
a.s.

bu öğlen oğluma yer elmalı patates yaptım akşam da ıspanak yapacağım bu arada ben yer elmasını sade de yapıp veriyorum ağır ekşimsi bir tat asla yemem ama benimki yiyor severek:)bu arada ben yaptığım yemeklere özellikle etli olanlara bir arpacık soğan atıyorum artık normal yemek tadına geçiş olsun diye

Herkese hayırlı cumalar....
Biz sabah 9:30 da klasik sabah kahvaltımızı yaptık. Az öncede bademli, pekmezli armut, muz, kivi, mandalinadan oluşan meyve püresi yedi. Birazdan uyur.
Saat 3 gibi uyanır şu an ocakda kaynayan sebze yemeğinden yer. Arkasına 5 gibi benim mayaladığım yoğurt. Akşam yemeğimiz 7 de ıspanak. Kızıma domates ve salça pişik yaptığı için ıspanağı şöyle yapıyorum. 1 kaşık z. yağı ile 1 kaşık unu biraz kavuruyorum sonra 1 bardak et suyu koyup kaynatıyorum arkasındanda 250 gr kadar ıspanağı katıp pişiriyorum. Çok lezzetli oluyor tavsiye ederim. Yatarkende bir tabak muhallebi.
Günümün yarısı kuzuma yemek hazırlamak ve yedirmekle geçiyor ama onun canın sağ olsun... Yesinde bebeğim ben bütün gün yapmaya razıyım. Allah yemeyen bebişlerin annelerine yardım etsin...

bu öğlen oğluma yer elmalı patates yaptım akşam da ıspanak yapacağım bu arada ben yer elmasını sade de yapıp veriyorum ağır ekşimsi bir tat asla yemem ama benimki yiyor severek:)bu arada ben yaptığım yemeklere özellikle etli olanlara bir arpacık soğan atıyorum artık normal yemek tadına geçiş olsun diye

Tarifi yazarmısın???? İnşallah gene cennet elması ile yemek yapmaya kalkmam :)

Ben ilaçlarını ilaç emziği ile veriyorum. Demir damlasını bir kaşık meyve suyu ile verme ama damlanın tadını alamayacağı kadar meyve suyuna atıyorum 50cc meyve suyunun içine doktorun kaç damla verdiyse öyle verebilirsin. Bu arada demir damlası çok pistir fena leke yapar.

eşim eczaneye gidip sormuş ordanda gülmüşler çalışanlar o ne diyee.....peki çok meyve suyunda etkisi azalmıyo dimii???

canım yer elması nasıl ekşi oldu anlayamadım.yer elması az şekerli bir sebzedir acaba sen farklı bişey mi veriyorsun?

sanırım ondan bahsediyor, bzı yrlerde cennet elması diyorlar ona
ilahi xeno nasıl krıştırdın anlamadım ama çok güldüm walla:)
ben yemediği meyveleri kesinlikle yarım saat bile geçmiş olsa vermiyorum
hiçbir vitamini ve özelliği kalmıyor çünkü
boşa gitmesin diye ben yiyorum
o etrafı moraran yumurta bizler için de iyi değil, zararlı olmasının ynında o kadar pişince vitamini de kalmıyormuş

Biraz önce yemek yedi oğlum.Tavuk ğöğsü haşaladım ayrı olarakta brokoli,karnabahar,patates pişirdim sonra hepsini birbirine karıştırdım oğlumun mama tabakları bulaşık makinasındaydı bende bizimkilerden kullandım ağzına kadarda doluydu tabak neyse kalanı ben yerim diye düşündüm.Oğlum hepsini yedi korktum fazla diye vermedim ağlamaya başladı bitirene kadar yedi.Bu arada ben patatesinde kabuklarını soymadan pişiriyorum bildiğim kadarıyla patatesin tüm vitamini hemen kabuğunun altında.ancak yarım saat önceden suda bekletiyorum güzelce yıkayıp sirkeylede sorun olmuyor.

Biraz önce yemek yedi oğlum.Tavuk ğöğsü haşaladım ayrı olarakta brokoli,karnabahar,patates pişirdim sonra hepsini birbirine karıştırdım oğlumun mama tabakları bulaşık makinasındaydı bende bizimkilerden kullandım ağzına kadarda doluydu tabak neyse kalanı ben yerim diye düşündüm.Oğlum hepsini yedi korktum fazla diye vermedim ağlamaya başladı bitirene kadar yedi.Bu arada ben patatesinde kabuklarını soymadan pişiriyorum bildiğim kadarıyla patatesin tüm vitamini hemen kabuğunun altında.ancak yarım saat önceden suda bekletiyorum güzelce yıkayıp sirkeylede sorun olmuyor.

Ohh afiyet bal şeker olsun

eşim eczaneye gidip sormuş ordanda gülmüşler çalışanlar o ne diyee.....peki çok meyve suyunda etkisi azalmıyo dimii???

Yok canım etkisi azalmıyor. Bu aralar mandalin suyu ile kakalıyorum Çınar'a. C vitamini demirin emilimini arttırıyor. Bu arada eczacınıza kızdım. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp deseymiş eşin. Büyük bebek marketlerinde, toyiki de ve internette satılıyor.Numimed Ilaç Emzigi-6-18Ay --> En Uygun Fiyata - NeKadar.Com, JAPLO İLAÇ EMZİĞİ - En ucuz fiyat 12.0 YTL linkleri ince istersen. Çınar japlo olanını seviyor. Kişilikli çocuk. Tercihi var sıpamın

cennet elmasını daha önce hiç duymamıştım acaba cennet hurmasındanmı bahsediyorsun hani domatese benzeyen meyve

Valla aynen öyle domatesin turuncusu. Aslında ben senin tavsiye ettiğini alacaktım ama yanlışlıkla cennet elması almışım. İkisi de birbirine benzese bari :)

kızlar dün elifden aldığım krep tarifini sabah kahvaltıda bebeğime denedim..ben tereyağlı ve kaşarlı yaptım..kuzum bayıldı..1 tane krep yedik...

Meyveleri hazırlar hazırlamaz vitamin değerlerini kaybetmesin diye veriyorum. Hemen yemezse üzerimde taşıdığım ve adına Çınar'ın biyonik çöp öğütme makinası dediğim mideme atıyorum. Yemeyenin malını yerler. Bu arada önemli bir noktayı kahvaltı veren arkadaşlarımla paylaşmak isterim. Doktor bir arkadaşım söyledi. Yumurta tam 10 dk kaynamalıymış. Eğer fazla kaynarsa yumurtanın sarısı üzerinde yeşile yakın bir renk oluyormuş ki bu da Demir Sülfürmüş ve çok zararlıymış. Yumurtanın besin değeri kalmıyormuş .. Bilginize..

evet canım ben de eğer su kaynamadan koyarsam 10 dk sonra kaynadıktan sonra koyarsam 12-13 dk sonra alıyorum yumurtayı

kızlar ben ipeğe sabah kahvaltısında yumurta varsa 10 yoksa 11 cicibebe koyuyorum
çok mu?

normal bence,ben 8 tahıllı ve 2-3 cicibebeyi karıştıryorum.tek verirken 7-8 katıyordum.Meyve püresi falan da koymayıncatek cicibebe az oluyor.labnenin hiç katkısı yoktu,şimdi normal peynire geçtik o fazlalastırıyordur.

Bebeğinizin kendi başına yemek yemeyi öğrenmesi

EĞLENCELİ YİYECEKLER

Bir süredir daha güçlü tatlardan uzak kalıp basit tariflerle yetindiyseniz, artık yeni deneylerin zamanı gelmiş demektir. Bebeğinizin tat alma duygusu geliştikçe ve farklı yapıdaki yiyecekleri yiyebilecek becerileri kazandıkça onun için daha eğlenceli ve ilginç yemekler hazırlayabilirsiniz. Kahvaltıda yediği gevreğin içine küçücük kesilmiş ya da ezilmiş meyve parçaları ekleyebilirsiniz. Bebeğinize artık şeker oranı düşük, tam tahıl ürünleri ya da tam yağlı inek sütü içeren yulaf verebilirsiniz; tam yağlı inek sütünü bebeğinize yemek pişirirken de kullanabilirsiniz. Ancak, bebeğiniz bir yaşına kadar günlük süt ihtiyacını anne sütü ya da mamasından karşılayacaktır. Ayrıca dokuzuncu ay bebeğinizin parmaklarını kullanarak yiyebileceği yemeklerde yaratıcılığınızı kullanma zamanıdır. Bebeğinizin mama koltuğunun altına koymak için plastik bir örtü alın ve bebeğinizin sevgiyle hazırladığınız güzel yiyecekleri elleyip tadına bakarak, tükürerek ve yere düşürerek eğlenmesine izin verin! İşte bazı örnekler:

* Brokoli gibi hafifçe pişirilmiş sebzeler
* Yumuşak meyve dilimleri: muz, kivi, portakal, nektarin, mango, kuru kayısı
* Soyulmuş uzun salatalık dilimleri
* Küçük peynir dilimleri
* Sade pirinç patlağı
* Üzerine fıstık ezmesi, krem peynir sürülmüş minik ekmek dilimleri
* İyi pişmiş balık, tavuk ya da hindi parçaları
* Küçük hamur işleri
Dağınıklığa aldırmayın. Çünkü bu, bebeğiniz için aslında yemek yemek anlamına gelmiyor; bebeğinizin amacı denemek ve bunun da eğlenceli olması gerekiyor!

Not:primadan gelen mailden.

bura küçük yer oyüzden herşeyi pek nbulamk mümkün değill biyerdede üzüm çekirdeğinde bahsetmişsin onuda söyledim eşime busefer oda güldüü..eczaneyi biliyorsu dedii ben bu topicte bişeyler duyup hemen yolluyorum aldırmaya. ama pesetti artıkk.çınar beyi tanıdık az çok yazdıklarından :)...bide ilk ekgıdaya başladık dün ama emme sorunu yaşadık gün boyunca heralde fazla kaçırdık heyecanla..ama bugün herşey yolunda gitti.neler yedirdiğimi anlatmak isterdim ama zaten bende sizden kopya çekiyorumm...kaydirigubbakcemile3

X