Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
slm hanımlar benim bebişim daha 6 aylık bugune kadar anne sutu verdim ama artık azaldıgııcın almakistemiyor ekmamalara gectım ama sankı onlada doymuyor gibi mutlaka bıboran maması istiyor

sabah az karışım ardından yarım dilim ekmek peynir (tulum ve kaşar tulumu çok sevdi:) domates püresi, 1 zeytin, tereyağı
arada yarım muz
öğlen şehriyeli tavuk suyu
akşam kuru fasulye pilav:) üstüne az un çorbası
birazdan sütlaç vereceğim

slm hanımlar benim bebişim daha 6 aylık bugune kadar anne sutu verdim ama artık azaldıgııcın almakistemiyor ekmamalara gectım ama sankı onlada doymuyor gibi mutlaka bıboran maması istiyor

emme dürtüsü baskın oldugu için emerek beslenmek istiyordur
o da alışacak annesi katı gıdalara merak etme

Ben ilaçlarını ilaç emziği ile veriyorum. Demir damlasını bir kaşık meyve suyu ile verme ama damlanın tadını alamayacağı kadar meyve suyuna atıyorum 50cc meyve suyunun içine doktorun kaç damla verdiyse öyle verebilirsin. Bu arada demir damlası çok pistir fena leke yapar.

Sabah azda olsa kavaltısını yaptı. Arada 1/2 armut yedi. Öğlen kendimize tavuklu şevketi bostan yapmıştım biraz ondan yedi. Sonra pazara çıktım ve zeki arkadaşınız ben Sembar'cığımın önerisi üzerine çok zekiyim ya yer elması alacağıma cennet elması aldım ama çorba yapmaya başlayıncaya kadar hala farkında değilim :) Akşam için Çınar'a balkabağı çorbası yapacaktım. Sebzeleri doğradım sonra bir tane de cennet elması koydum. Tadı nasılmış diye bir lokma ağzıma aldım. Çok güzel tatlı birşeymiş. Biz hiç bilmeyiz. Bundan çorba olmaz dedim. 2 tane gün kurusu ekleyip kaynattım. Sonra blenderdan geçirdim biraz pekmez koydum. Yemez diye Çınar'a verdim. 30cc yedi. Yaklaşık 30 dk öncede etsuyuna prinç çorbası verdim. Yoğurt ve yumurta ile terbiye yaptım. Nane de ekledim. Üzmedi beni bir 30cc de ondan yedi. Çooookkk mutluyum

Valla bende bilmiyorum ki neden panik yaptım. Çınar'ın kilosu da iyi doktor o yüzden mama vermiyor ama ben daha çok sanırım sütüm beslemez, zekası gelişmeyece diye korktum.

Tarif için teşekkür ederim. Bende balığı gece sıkar endişesi ile öğlen öğününe koyuyorum. Arkasından biraz mandalin suyu veriyorum hazmı kolay olsun, balık hararet yapar bana Çınar da anasına çekmişse hararetini kessin diye

İnan senin kadar bende çok mutlu oldum geçen ay oğlum iki diş birden çıkarınca iştahtan kesildi yavrum ve nasıl üzülüyordum.Neyseki geçti atlattık sende rahatla artık yavaş yavaş damak tadı oluşuyor Çınar ın.Bu arada ben İzmir doğumluyum fazla kalmamışız şimdi sen bazı sebzelerden bahsediyorsun çok şeker geliyor şu şevketibostanı acayip merak ettim doğrusu.Bebeği yemeğe zorlamamak konusunda çok doğru söylüyorsun biz ilk ek gıdaya geçiceğimiz zaman doktorumuzun ilk ve son cümlesi sakın istemiyorsa zorlama olmuştu.

kizlar benim kizim puturlu gidalara bir turlu alisamamisti dr bir yontem denetti ise yaradi 2haftadir versem butun makarnayi yiyecek ............onceleri haslanmis pirincleri oyun gibi ikiser ucerli sekilde agzina soktum ayyy ne zordu miy miy miy basladi evi emekleyip dolasip yanima geldi piric vereyim diye sirayla bulguru,makarnayi(minik parcalara ayirip)tavugu baligi kofteyi herseyi boyle oyuna doktu dr sukur kibirkac gunde alisti simdi catalla biraz ezip veriyorum aklim cikiyordu blendirla sonsuza dek gezicem diye cunku yemiyor tukuruyor yada ogurup diliyle disari atiyordu................istah dersen bugunlerde masallahi var
sabah:2cicibebe,yumurtanin sarisinin ceyregi,tuzsuz peynir ve tahilli kahvaltiyi karistirdim 1kaseyi sildi supurdu
arada:emdi
oglen:1kase sebzeli kuskusu,1kase yogurt yedi
ikindi:yarim muz elma 1mandalina rendesini yarim kase yedi
aksam:1kase ulker muhallebisini yedi
yarim cay bardagina 1cay kasigi uzum pekmezi koyup verdim afiyetle icti komposto niyetine
az once yataken 210ml hipp gece sutu icti
bende az yiyor ac midir diye surekli endiseleniyorum dili olsada konussa artik

dün akşam biz çay içerken yavrum dolanıyordu,aç değildir diye takmadım.çocuk dile geldi mam mam yaptı :) meğer acıkmış .yarım elma rendesi yedi.

ben de dün akşam un çorbası yaptım içine çay bardağının 5 te biri kadar da süt kattım bir sorun olmadı gece gayet rahattı sindirdi sütü:)

İnsan öyle çaresiz hissediyor ki kendini (( Şevket amca bizim evin gediklisidir. Olmazsa olmaz bir sebzedir ve İzmir'de şevketi bostan yemezsen , tarlasından geçeceksin derler. Aslında görsen bu ne böyle dersin. O kadar sevimsiz bir amcadır delikafadulden

Şuan içeride saat 09.45 ten bu yana süren ve annemin devraldığı kahvaltı sıcak savaşı sürüyor. Çınar'ın elinde bir kaşık bilinçsiz salladıkça meyve suları bize tam isabet ediyor. Ben kaçtım canımı zor kurtardım. Annem pes etmedi. KK İzmir Muhabiri bildiriyor.:)))

Süper bir anlatım şeklin var bitiyorum senin espirilere,yeteklisin bu konuda.:)Özellikle bu yüzden takip ediyorum seni.
Kahvaltımız;bir yumurta sarısı,bir armut,Milupa gevrekli kahvaltı mamasına karıştırdım,ayrı olarak kibrit kutusu kadar peynir,iki adet zeytin yedi.
Şuan uyuyor.

merhaba kızlar bişey sormak istiyorum
muzu ezdikten sonra bir müddet kalınca rengi koyulaşıyor ya
onu tekrar veriyor musunuz mesela 1 saat sonra felan yoksa döküyor musunuz

canım bend yeni yedirmeye başladım valla ben döküyorum hiç vermedim ölee.hatta muzu açtığımda koyulaşan yer olursa kesiyor atoyorum orayı....doğrumu yanlışmı bilemiyorum ama benim içim almıyor bebeğe yedirmeye..kalamması için biraz daha az yapmaya çalışa bilirsin sevgiler..

sağol canım, bütün resimlerini toplayıp albüm yaptım profilime, ordan da görebilirsin
bu arada seninki de tonton sanırım defne gibi

albüme baktımda aynı kiloda doğdu benimkide....evet baya tontonuz bana çekmişş :)) inşallah iştahımızda iyi olurr...

merhaba kızlar bişey sormak istiyorum
muzu ezdikten sonra bir müddet kalınca rengi koyulaşıyor ya
onu tekrar veriyor musunuz mesela 1 saat sonra felan yoksa döküyor musunuz

Meyveleri hazırlar hazırlamaz vitamin değerlerini kaybetmesin diye veriyorum. Hemen yemezse üzerimde taşıdığım ve adına Çınar'ın biyonik çöp öğütme makinası dediğim mideme atıyorum. Yemeyenin malını yerler. Bu arada önemli bir noktayı kahvaltı veren arkadaşlarımla paylaşmak isterim. Doktor bir arkadaşım söyledi. Yumurta tam 10 dk kaynamalıymış. Eğer fazla kaynarsa yumurtanın sarısı üzerinde yeşile yakın bir renk oluyormuş ki bu da Demir Sülfürmüş ve çok zararlıymış. Yumurtanın besin değeri kalmıyormuş .. Bilginize..

bende yedirmiyorum ama dökmekde doğru oluyor mu bilmiyorum belli olmuyorki bazen çok güzel yiyor bazen bi kaç kaşıkdan sonra istemiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…