Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Çınar'ı emzirmeme gibi bir lüksüm yok. Emeceğim diye ağladığında ve ben vermediğimde evde annemler kıyamet koparıyor ağlatma çocuğumuzu diye. Annem abartıp üzme benim çocuğumu onu ben doğurdum diye oğluma sahipleniyor. Anneanne ve deden çok yüzlü. Annemler ona kötülük yaptıklarının farkında bile değiller

Canım rica etsem kıymalı karnıbahar yemeğinn tarifini yazarmısın

Canım benim yerelmasını çiğ dışında nasıl veriyorsun Asya'mıza

labne veren arkadaşlar...labnenin içinde tuz var.ben de vereyim dedim ama içindekileri okuyunca çelişkiye düştüm.siz ne düşünüyorsunuz?yani okadarcıktan birşey olmaz herhalde............

arkadaşım bizim dr.umuz kesinlikle labne vermememizi söyledi
normal peyniri suda bekleterek tuzunu alın dedi
labnedeki kimyasallar tuzdan daha zararlıdır demişti
ben de o günden beri labne vermiyorum

xenocum karnıbahar tarif edilecek birşey değil aslında o kadar basit ki ama anlatayım gene de
kıymayı kavurmuştum ama artık haşlıyorum daha yumuşak oluyor
az suda 1-2 çiçek karnıbahar ve ince dilimlenmiş havuçları ekleyip pişiriyorum.
kıyma olduğu için yağ eklemedim.
blenderı da bıraktık gibi, çatalla ezip vermiş bakıcımız, güzel yemiş
allahım inşallaaaahhhh çınar da sever ve yer
labneyi biz de bıraktık, suda beklemiş peynir yiyor defne de. yadırgamamış, onu da yemiş

Yarın deneyeceğim teşekkür ederim. Umarım duan ve duam kabul olur çünkü çoooookkk yoruldum yemek yapıp Çınar'ın yememesinden. Yemek zamanları kasılıyorum resmen. ya mideme yada ense köküme ağrı giriyor. Bu arada kaçırdım sanırım siz labneyi neden bıraktınız?? Defnecik artık sevmediği için mi yoksa katkı maddesi olduğunu düşündüğün için mi?

Senin için dua edicem.Emzirme konusuna gelince bugün Taylan da sıkıntı yaptı mecburen emzirdim ama yemek yedikten sonra yemeden önce emzirmedim.İnan herzamankinden daha iyiydi iştahı.

Senin için dua edicem.Emzirme konusuna gelince bugün Taylan da sıkıntı yaptı mecburen emzirdim ama yemek yedikten sonra yemeden önce emzirmedim.İnan herzamankinden daha iyiydi iştahı.

Aman maşallah gözün aydın. Darısı başıma. Bende önce ek gıda deniyorum zaten. O kadar diretiyor ki emmek için mecbur kalıyorum emzirmeye. Emzirdikten sonra zaten yemiyor. Yarım kesiyorum emzirmeyi bazen belki yer diye bu sefer tokat savuruyorum eşşek sıpası ben hariç

labneyi biz de bıraktık sağol megilera.hem okudum içeriğinde tuz yazıyor,tuzsuz diye veriyorduk.
bugun öğlen kıymalı bulgurlu ıspanak vardı,nasıl ne kadsar yedi bilmiyorum,akşam da tavuk haşladım onu ezdim parmaklarımla iyice,zeytinyağında yarım kaşık un kavurdum,tavuk suyu normal su tavuk eti bir kaç damla limon.çok leziz oldu.başka da bir şey vermedm yatmadan önce,gece mama verriz artık.uyursa tabi.dün gece 22 den 02 ye kadar asker etti bizi.

xenocum en son megilara ipeği doktora götürmüştü, oldukça iyi bir doktormuş
birkaç sayfa önce biyerlerde yazıyor
labnenin içindeki katkı maddeleri normal peynirdeki tuzdan daha zararlıymış, vermeyin demiş
içinde tuz olduğunu da şimdi öğrendim
keşke hiç vermeseymişiz, neyse artık
defne dün domatesli pirinçli kabak yemeği yedi, mevsimi değil ama walla ne uyduracağımı şaşırdım artık
akşam da kıymalı tarhana yaptım, biraz da ondn yedi
yatmaya yakın yoğurt yedirdim ama gece gene 4 kere kalktı, 12 den sabah 7ye kadar olan sürede
2 keresinde emzirdim
çok bunalttı bu uyku işi beni kızlar

dün sabah kahvaltısını yaptı.
11 de meyve püresi yedi.öğlenden sonra şehriye çorbası yedi.akşam semizotu yemeği yapmıştım yoğurtla onu yedi.yatmadan önce kaşık maması yedi.yatmadan önce dedim ama artık sallamaktan ayaklarım nasır oldu.tabi uyumadı.sinirden mideme kramplar giriyor.beşiğine koydum bende yattım uyuyor numarası yaptım oda bağırdı ama bakmadım ve nihayet uyuyakaldı.gece 5 defa kalktı.sabah yine 7 de ayaktaydı.15 inde işe başlıcam nasıl olur ne yaparım bilmiyorum.zaten bırakmanın stresi var.ooooooooooooooof offfff

kızlar benim oğlan hiç mama yemezdi şimdi sadece mama ve çorba içiyo
katı beslenmiyo sıvı bişeler istiyo napcam ya
ağzına katı bişe gelirse çıkartıyo

canım bende 23 ünde işe başlıcam benim bebişde akşamları artık çok zor uykuya dalıyor 1-1,5 saat sürüyor üstelik geceleri 4-5 defa uyanıyor yetmezmiş gibi sabah 7 de uyanıyor bende napıcamı bilemez durumdayım:a015:

Canım benim yerelmasını çiğ dışında nasıl veriyorsun Asya'mıza

tatlım asyaya yer elmasını çiğ olarak vermiyorum zaten yiyemezde çünkü oldukça sert.sebze yemeklerinin içine yerelmasınıda ekliyorum aslında sadede yapılabilir hiç denemedim ama bi deniycem.sende diğer sebze yemeklerini pişirdiğin gibi pişirebilirsin.canım ya önceleri bende yemek vakti gelince resmen bunalıma giriyordum çok şükür benim zilli artık iyi kötü yiyor darısı senin başına kk olarak hepimiz sana dua edelim :Saruboceq:

bugün evdeyiz.sabah peynir,tahin,pekmez,2 cicibebe,biraz milupa 8 tahıllı ballı, 1 ölçek mama karıştırdım,yedi saylır.biraz önce kivi,muz karıştırdım biraz yedi.çorba krizindeym ne yapsam.et çıkardım,haşlıcam,onu biliyorum tek:)
önceki gece uyumamasının nedeni yarım çay b.kadar mandaln portakal suyu içmşti gaz mı yaptı acaba,bir kaç kaşık da kivi vermştm ama epey ekşiydi.eskiler ekşi kulak ağrtır diyor,dalga geçe geçe vermştm ne alaka diye,internette baktım,tükrük bezleri fazla çalışır kulak ağrtrmış ekşi yiyince,kabakulaktan bahsederken yazmışlar.

Son düzenleme:
kızlar burası yeri değil ama baktım herkes bu dertten muzdarip yazayım dedim
barış 1 haftadır 21.30 da uyuyor 3 te kalkıyor bir daha sabah 7 de emip gene uyuyor 9 a kadar
bomba olan son 2 gündür ise hiç kalkmadı:)
insan gibi uyudum valla sabah 7 de uyandı emzirdim 9 da uyandı yine
hasta olduğu zaman meme manyağı olmuştu hastalığı geçti ama manyaklığı baki kalmıştı
birde yanında kucağa alıştı kucakta sallanmadan emmeden uyuyamaz olmuştu.
geçen hafta eşimle bana bir geldiler 3 gün 2şer saat uykuyla gezmiştim ve yok dedim bundan sonra gece meme yatacak uyuyacak adam gibi
ilk başta uyuturken emzirmedim. yarım saat önce emzirdim ve bıraktım yatağına 2 gün ağladı baya. gece uyandı gittik yanına biraz kalıp kucağa almadan her ayağa kalkışında tekrar tekrar yatırarak pışpışlayıp öpüp ama yine ağlayarak uyudu bayıldı yani. 2 gece sürdü bu işkence ama inanırmısınız şimdi birkaç gündür gece ve gündüz karyolasına koyuyorum biraz dolaşıyor içinde yürüyor ama hiç ağlamadan 5 dk içinde uyumuş oluyor banada içeri girip üstünü örtmek kalıyor. bazen uykuya dalması uzun sürüyor yanına giriyorum beni görünce hemen oturup yatıyor elimi tutup kafasını sallamaya başlıyor hemen uyuyor.
büyük konuşmayayım ama bir daha öyle yeni doğan gibi saat başı gece emzirmeyeceğim
o günlere dönmek istemiyorum kabus gibiydi. hastalık zamanları da olsa bu düzeni bozmamaya çalşacağım. çünkü farkettim düzenini sırasını bilince çocukda rahatladı resmen.

Son düzenleme:
tebrik ederim düzeni oturtmuş gözüküyorsunuz umarım hep böyle devam eder ama unutmayın çocuk her hastalandığında yeni bir huy edinir...hastalandığında başetmek çok zor.. sanırım o an anne baba olarak aman yeterki iyileşsin de şunu yesin bunu yemesede olur veya şöyle uyusun gibi düşünerek bebeğin ve dolayısıyla kendi hayatımıza genelde olumsuz bir yenilik katmış oluyoruz...

evet aynen öyle çocuğu herşeye biz alıştırıyoruz gerçekten
artık beslenmesine gerek yok akşam en son 7 de bile yese sabaha kadar uyuyabilecek durumda artık tüm gece uyumasını istiyorsanız kesinlikle memede uyumasına izin vermeyin demişti doktorumuz o zaman hasta diye kıyamamıştık
kilit nokta buymuş demek
bakalım bir daha hastalığında ne yapacağız

Nergiscim sanırım seninle aynı şeyleri yaşıyorum, 2-3 aylıkken 6-7 saat kesintisiz uyuyan kızım büyüdükçe sapıttı, neredeyse saat başı uyanıyor, bazen bir uyanıyor 2 saat uyutamıyoruz, sürekli de emzirmek istemiyorum gece. Defne de barış gibi oldu gece uyanıyor, ben daha gözümü açamadan ayağa dikilmiş oluyor, geri yatırınca bazen ağlıyor, bazen sallayınca uyuyor, napacağımı tam anlamıyla şaşırmış vaziyetteyim, emmek için yapıyor biliyorum, sütten kesmeyi bile düşünüyorum kafam kızınca ama kıyamam daha küçük
Ben de insan gibi uyumak istiyorum artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…