Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ya kızlar ymura ben hep haslama verdim
omlet nasıl veriyorsunuz nasıl yutabiliyo bizde sadece 2 diş varda

canım omlet için dişe gerek yok
sert değil nasıl olsa
damağıyla çiğner
omlet yaparken yumurtanın akını sarısını ayır(akından çok az koyabilirsin dedi bana dr)
içine biraz peynir koyabilirsin,çırp
az zeytin yağında pişir

arkadaşlar ellerinize sağlık ya benim kızım süt içmiyo ve yemekde fazla yediğin söyleyemem
hele yumurta hiç yemiyo daha yeni memeden kestim
sabah hazır kahvaltı veriyorum yoksa karnı doymuyo
banada bu konuda yardimci olun

CAnım Oğlum yemek konusunda üzmedi beni bugün.Emmeyi bırakalı tam bir ay oldu :KK43:
Sabah: Aptamilin içine karıştırılmış labne,yumurta,bebe ekmeği bir dilim,bir çay kaşığı tereyağı hersabah bu şekilde çok severek yiyor eğer kahvaltı etmezse kesin bi derdi vardır :)
Arada pek bişey yemesine fırsat olmadan uyuyor
Bugün Arada kivi ve madalin suyu içti bir çay bardağı yanında pekmez
Öğlen : Şehriye çorbası içti
Ara öğünde kavanozda meyve püresi yedi
Akşamda onun için aldığım yağsız dana etinden iki kere çekilmiş kıymadan köfte yaptım minicik bi tane yedi yanında yoğurt az biraz tarhana çorbası(yoğurdu hergün kendim yapıyorum)
genelde ıhamur içiyor bu saatlerde.Yatarkende tahıllı muhallebi yer ve uyur emmediği için geceleri acıkıyor biberonla mama asla içmiyor.Yatmadan muhallebiyi güzel yerse gece birazz su içip uyuyor saabh 5e kadar.

ben asyanın yemeklerine yer elması koyuyorum yer elması besin değeri yüksek bir sebze ve vücut direncini arttırırmış sizde bebişlere yedirin arkadaşlar tavsiye ederim

Canımm paylaşımın için teşekürler. Ben yer elmasının tadını bilemem. Ailece yemediğimiz birşey. Alırken bir inceliği var mı? rengi ve sertliği şöyle olmalı gibi bir önerin var mı??

Çınar zar zor omletinin yarısını yedi yaşasın diye içimden geçirirken ağzını silmek için mendili almak üzere arkamı döndüm ve 1 saatlik emeğim boşa gitti. Akşama kadar tek lokma yemedi. Öğlen tam 3 ayrı çeşit yemek denedim. Nuh dedi peygamber demedi. Akşam nasılsa kıymalı şehriye çorbasından 50 cc yedi ( 1/2 çay bardağı ) 1 mandalinin suyunu içti. Yarabbi şükür. Delireceğim. Yıkamadan önce tarttım çıplak olarak. 3 haftada sadece 90 gr almış. :KK43:

Çınar zar zor omletinin yarısını yedi yaşasın diye içimden geçirirken ağzını silmek için mendili almak üzere arkamı döndüm ve 1 saatlik emeğim boşa gitti. Akşama kadar tek lokma yemedi. Öğlen tam 3 ayrı çeşit yemek denedim. Nuh dedi peygamber demedi. Akşam nasılsa kıymalı şehriye çorbasından 50 cc yedi ( 1/2 çay bardağı ) 1 mandalinin suyunu içti. Yarabbi şükür. Delireceğim. Yıkamadan önce tarttım çıplak olarak. 3 haftada sadece 90 gr almış. :KK43:
Bizim bugün doktor konturolumüz vardı.Taylan bu ay iştah anlamında çok kötüydü sebze dışında neredeyse hazırladığım diğer yiyecekleri red etti diş çıkarmasından dolayı idi ilk defa bu kadar kötü geçirdik.Bebeğimin kilo kayebettiğini fark ettim sonra tekrar toparladı ancak bu ay gelişimimiz nereyse sıfır.Doktorun tavsiyesi gündüzleri emzirme dedi gece emzirecekmişim azda emse onun iştahını kapatırmış tıkarmış.ben en az beş altı kez emziriyorum günde şimdi emzirmicem.Gecleri hariç zaten en az beş altı defa kalkıp emiyor.
Yer elmasına gelincede bunun bir şekli yok yamru yumru birşeydir serttir koyu kahverrengi rengindedir.

Son düzenleme:
Dün defne kıymalı karnıbaharını yemiş
Kıymaları yemekte zorlanmadı dedi bakıcımız
Akşam yemeğinde yediğimiz pilavdan verdim biraz nasıl yiyor
Her seferinde ağzını açtı
Daha onun yemeğini hazırlamamıştım, aç heralde diye yoğurtla verdim biraz
Zaten az tuzlu yiyoruz, sorun olmaz dedim
Bu aralar kavanoz sütlacı bizimki de sevmeye başladı
Yatmaya yakın tamamına yakınını yedi, 3-4 kaşık bıraktı, onu da ben yedim :KK66:
Üstüne de emip uyudu, ama yine de 3e kadar uyanıp durdu
O kadar üzdü ki bizi gece anlatamam kaç kere emdi, bir türlü derin uykuya geçemedi
Mızlayıp durdu, en son babası uyutmuş ben uyumuşum artık, 3 buçuktan sonrasını hatırlamıyorum, niye böyle yapıyo yaaaa

günaydın herkese füs füs afyet olsun oğluşuna benim
kızımda akşam kemik suyuyla yaptğımız pirinç çorbasindan başka birşey yemedi bir muz ve pudınğ yedı saat 1 de uyudu
ve sabah 7.30 dakalktı reçeli ve kaşar dan biraz yedi şimdi uyudu kalkınca hazı kahvaltsindan verecem bu arda yer elmasını çiğ olarak versek çocuklara ne olur arkadaşlar hanı yemeğin değilde elma gibi soyup versek ne olur

Canımm paylaşımın için teşekürler. Ben yer elmasının tadını bilemem. Ailece yemediğimiz birşey. Alırken bir inceliği var mı? rengi ve sertliği şöyle olmalı gibi bir önerin var mı??

canım yer elması marketlerde genelde paket halinde satılıyor.yani hiç bir inceliği yok sevhan arkadaşımızın dediği gibi yamru yumru bişey.ben tadını çok severim(tabi çiğ olarak).sen de bi dene bakalım çınar beyefendi belki sever.

günaydın herkese füs füs afyet olsun oğluşuna benim
kızımda akşam kemik suyuyla yaptğımız pirinç çorbasindan başka birşey yemedi bir muz ve pudınğ yedı saat 1 de uyudu
ve sabah 7.30 dakalktı reçeli ve kaşar dan biraz yedi şimdi uyudu kalkınca hazı kahvaltsindan verecem bu arda yer elmasını çiğ olarak versek çocuklara ne olur arkadaşlar hanı yemeğin değilde elma gibi soyup versek ne olur

bebeğin yiyebilirse tabiki soyup yedirebilirsin hatta çiğ olarak tüketmek daha faydalıdır.

kızlar günde kaç öğün veriyorsunuz bebişlere
ben gece beslenmesiyle beraber 5 eğer sabah çor erken uyanırsa tekrar uyusun diye devam sütü veriyorum
o zaman 6 öğün oluyor

evet bunu ben de merak ediyordum kahvaltı-öğle yemeği-akşam yemeği ve 2 de yoğurt ve meyve olmak üzere 5 öğün veriyorum ben ama bu aralar gece 2 kere uyanıp ağlamaya koca bir biberon aptamil3 içmeden de uyumamaya başladı önceleri acıkıyor diye düşünüyordum ama akşam yemeğini saat 7 de düzgün yiyor buna rağmen 9:30 da ağlayarak uyanıyor ben de gazdan ya da sindirim probleminden şüpheleniyorum akşam yemeklerini hafifletmeye karar verdim bakalım nolcak ?

asya bugün 9,30 da kahvaltıda yarım yumurta sarısı, azcık peyaz peynir, 1 adet zeytin ve minik bir parça ekmek yedi o da oyunla kahvaltı yapmayı pek sevmiyor kahvaltımız en az bir saat sürüyor.ara öğün çeyrek muzu zorla yedirdim.(genelde ara öğünümüz yok ) 1-30 da sebzeli tavuk yemeği yaptım küçük bir kasenin yarısından fazlasını yedi.bu arada bende tarifini yazayım:
önce tavuk göğsünü haşladım minik minik didikledim.içine havuç kabak patates brokoli yer elması mercimek ve pirinç koydum pişmeye yakın ince bulgur ve erişte ekledim(ayrıca ben azcık salça koyuyorum yoksa yemiyor)ayyy ne çok şey karıştırmışım ya ama çok besleyici oldu.ben blendır kullanmıyorum çatalla ezip yedirdim.
şimdi uyuyor uyanınca yoğurt akşamada yine bu yemekten yiyecek. zilli kızıma sade meyveyi yediremiyorum nefret ediyor gece yatmadan muhallebisine meyve koyuyorum çok uykusu olduğu için sersem sersem yiyor(ver allahın cezası yiyeyim de kurtulayım der gibi yiyor)ooo baya uzatmışız.

berrak dün sabah herzaman yediği kahvaltının 2 katını yedi koca bir kase ....uyumadan önce yarım kase domates çorbası yedi + bir büyümix yoğurdu bitirdi üzerine emdi uyudu uyandıkdan bir süre sonra kabaj havuç şehriye üçlüsünü kemik suyuyla pişirdim yedi öğleden sonra muz mandalina karışımı yedi emdi uyudu akşam tekrar sebze çorbası yedi uyumadan önce yarım muz ve danino yedi
ve iki gün bu şekilde ne verdiysem yedi bende şaşırdım hiç böyle çok yemezdi ama bugün yine eski haline döndü hiç birşeyi bitirmedi yarım yarım bıraktı ...

Sabah herzamanki gibi kahvaltımızı yaptık. Ekmek bisküvi beyaz peynir zeytin ceviz bal ve süt saat 11 gibide ıhlamur verdim bir bardak saat 2 de de dünden kalma tavuk çorbasını içti. Yıkadım yatırdım saat 6 gibi uyanır armutla ve muzla yoğurdu karıştırıp vereceğim saat 7:30 gibi etsuyu ile yapılmış tarhana 10:30 gibi yatarkende muhallebi yer yatar. Bizim yatmamız biraz geç oluyor babamız 10 da geldiği için görmeden uyumuyor kuzum.

labne veren arkadaşlar...labnenin içinde tuz var.ben de vereyim dedim ama içindekileri okuyunca çelişkiye düştüm.siz ne düşünüyorsunuz?yani okadarcıktan birşey olmaz herhalde............

benim kız bugün huysuzdu biraz..sabah klasik peynirli muzlu kahvaltımızı yaptık..ölen bal kabağı çorbası ve yoğurt yedi..şimdi uyudu..bugün ne yedirceğimi şaşırmış durumdayım..uyumak istemiyor..hep oyun istiyor...

sabah bisküvili kahvaltı karışımı yedi
arada elma püresi
öğlen mercimek çorbası içti
az önce uyandı bize yaptığım etli brüksel lahanasından yedi
uyumadan önce muzu ezip muhallebi yapmayı düşünüyorum

X