Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

biz burada yoğunlaştık canım seni de bekleriz:)

Ben bugün kendim mama hazırladım.Denemek istedim güzelde oldu.
Yulaf ezmesi,elma,kabak çekirdeği,kayısı kurusu,üzüm kurusu,badem,pekmez,ıhlamur,ceviz bunların hepsini karıştırıp oğluma yedirdim.Beğendi sebze yemekleriyle ilgili hiç sorunumuz olmadı tüm mevsim sebzelerinden yiyor tatlım o açıdan yazmama gerek yok.

Çınar herzamanki gibi açtı. Sabah 3 ayrı kahvaltı hazırladım. Önce benim armutuma sarktığı için armutla ıslattım kahvaltısını yemedi. Sonra tekrar yumurta haşladım tek verdim yemedi. Bu sefer labne peyniri ile omlet yaptım kavga dövüş azıcık yedi. Arada meyve vermeye uğraştım yemedi. Öğlen 1 çinokopun 1/4 ünü ağlayarak yedi, akşam 3 ayrı çeşit çorba yaptım yemedi. Ağladı ağladı. Şimdi sızdı.

en eski topic bu sanırım, sayfa sayısından belli
burası varken benzer isimlerle yeni topicler açıldı
biz burdan devam ediyoruz, bekleriz

Bende yeni gördüm burayı çok da iyi oldu.
Biz sabah 10 da 2 dilim bebe ekmeği, 3 bebe bisküvisi, ceviz, beyaz peynir, yumurta ve zeytinden oluşan bir kahvaltı ettik. 1 yaşımızı geçtiğimiz için kahvaltıda 1 bardak ballı süt içe biliyoruz.
Birazdanda bir bardak kadar portakal suyu ile keçi boynuzu vereceğim. Hafif öksürük ve balgam var bu karışım iyi geliyormuş. Bir arkadaş tarif etti. Bizde 2 gündür deniyoruz. Sonuçlarını burdan sizlede paylaşırım arkadaşlar.
Öğlen içinde tavuklu şehriye çorbası yapacağım.

hoşgeldin canım
senden de değişik tarifler öğrenecek gibiyiza.s

Allah yemeyen annelere sabır yemeyen bebeklere yeme azmi versin
benimm kızım da yemeyenlerden
dün gece yatmadan 1 yemek kaşığı 7 tahıllının içine çeyrek muz rendesini zorla ağlaya ağlaya yedirdim
yoksa gece açım diye uyanıp ne kendi uyuyor ne de bizi uyutuyor
ama gece yine çok uyandı çok ağladı
biraz hasta gibi sanki sürekli ağlar vaziyette gündüzde

ben asyanın yemeklerine yer elması koyuyorum yer elması besin değeri yüksek bir sebze ve vücut direncini arttırırmış sizde bebişlere yedirin arkadaşlar tavsiye ederim

ben asyanın yemeklerine yer elması koyuyorum yer elması besin değeri yüksek bir sebze ve vücut direncini arttırırmış sizde bebişlere yedirin arkadaşlar tavsiye ederim
Evet tatlım sana katılıyorum bende yer elması yemeklerine ekliyorum.Benim bebeğim sebze ayırt etmeden yiyor tam bir sebze canavarı bunun faydasını görüyorum tabi.Tek sorunumuz sebzelerin gaz yapması oluyor eee artık sağlıklı olsunda gaz gelip geçecek.

bugünkü kahvaltmızda peynirli omlet vardı çok şükür yedi
yanında yine burdan bi arkadaştan bir karışım öğrendim ondan verdim (kayısı,üzüm,ceviz,pekmez)
1 portakal suyu, 1 cicibebe

Yeniden selam kızlarrrr.
Kuzumu uyuttum tavuk çorbası yaptım. Uyansın afiyetle içiricem meleğime
Şimdi gelelim tarifine 1 tane but 1 adet havuç ve patates 2 tane soğan (ben arpacık kullanıyorum diğerleri çok büyük oluyor) hepsini rendeliyorum. Bir avuç kadarda bezelye ben yazdan buzluğa koymuştum onları kullanıyorum. Hepsini çiğden haşlıyorum. Ama önceden tavuğu bir taşım pis suyu gitsin diye ayrıca haşlıyorum. Tabi bir avuç kadarda arpa şehriye. Ayrıca yağ koymuyorum tavuğun kendi yağı yetiyor. Hepsi piştikten sonra tavuğu çıkartıp didkliyorum. İşte bukadar biraz el oyalyor ama feda olsun kuzulara...
Sizlerdende yeni ve değişik tarifler bekliyorum arkadaşlar...

Evet canım çok haklısın. Yer elması çok faydalıymış.
Bende şalgamı tavsiye ederim kızlar. Çok fazla vitamin ve minarel içeriyor. Çok da lezzetli. Sebze çorbalarına rahatlıkla katabilirsiniz.

sabah 10 da meyve püresi omlet ve yanında bisküvili karışım yedi
öğlen patatesli havuçlu yumurta terbiyeli yayla çorbası yedi eskiden nefret ederdi. nedense bir süredir bayılıyor koca kaseyi yedi ben yiyemem
akşam kemiksuyuna tarhana yapacağım
yatarkende milupa sütlaç bu aralar pek seviyor

sabah cicibebeli kahvaltısını yemiş
öğlen ben gelince günkurusu kayısıları suda kaynattım içine biraz irmik koydum
bunları rondoya attım yarım muz da koydum,biraz rondodan geçirdim
biraz sulu oldu içine biraz bebela ballı irmikliden koydum verdim yedi
şimdi uyuyor
uyanınca çorba vericem,karar vermedim ne çorbası yapsam

kızlar günde kaç öğün veriyorsunuz bebişlere
ben gece beslenmesiyle beraber 5 eğer sabah çor erken uyanırsa tekrar uyusun diye devam sütü veriyorum
o zaman 6 öğün oluyor

kahvaltı,meyve,çorba,akşam da çorba,gece bir kaç kaşık oyunla filan meyve ya da muhallebi.4 buçuk öğün :)

ben kızıma 4 öğün veriyorum..akşam yatarken bi bardak süt yada muhallebi..

ya kızlar ymura ben hep haslama verdim
omlet nasıl veriyorsunuz nasıl yutabiliyo bizde sadece 2 diş varda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…