Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
defne de dün 2 gibi bakıcısında çorba yemiş uyumuş
4 e doğru uyunıp eve geldi
yatana kadar da sadece 2 kere emdi ve 5-6 kaşık trhana çorbası yedi
hiiiç ısrar etmedm, aç olunca koca kaseyi yiyor çünkü, öğrendim artık
ve yememesine rağmen 40. dk da da uyanmadı, baya iyi uyudu
bazen yemediği çorbayı 1-2 saat sonra veriyorum hepsini yiyor
canları isteyince yiyecekler heralde
Canım ben şimdi çorba yapıyorum. Çınar asla ağzını açmıyor. Ağzından çıkan kaşık tabağındaki çorbaya girmiyor. Ben o çorbayı 30 dk sonra vermeye korkuyorum. Hadi sil baştan yeniden yapıyorum. Yoruldum. Sence bu durumda tekrar ısıtıp verebilir miyim?

Sabah uyanınca ilk olarak emzirdim gerçi bizimki gecede dört beş kere uyanıp emmeden uyumuyor.
Kahvaltımızda;Kayısı ve üzüm kurularını kaynatıp cam rendede eziyorum,çörekotu öğütüyorum,yumurta haşlıyorum,ceviz eziyorum,pekmez ekliyorum bir tatlı kaşığı,ve mermalata tahıllı mamayı ekiliyip hepsini karıştırıp yedirdim peyniri yanlız yemeyi tercih ediyor.
Taylan'nı sabah kahvaltısının hazırlanması tam 45 dk sürüyor biraz yavaşmıyım ne.
Şuan uyuyor uyanınca karışık sebzelerle hazırlıyacağım yemeğini yiyecek benim en büyük şansım Taylan ın hiç bir sebzeyi ayırt etmden bolca yemesi.Doktorumuz sizin yemeklerini yiyebilir ama fazlşa tuzlu salçalı olmasın demişti eşim ve ben sebze yemekte zorlanıyoruz ayrıca Taylan ın tüm yemekleri buhar pişiricide hazırlanıyor yani bizim damak zevkimize pek uygun değil bu açıdan hala Taylan a özel hazırlıyorum yemekleri.Şimdi gidip ona Brüksel lahanalı pazı.karnabahar, ıspanak,havuç ve pirinç karışımından bir öğle yemeği hazırlıcam.

bizimde burnumuz tıkalıydı damla işe yaramıyodu dr muz bizede viks i önerdi iyi geldi oğlumun burnuna

bu arada bizde sabah kahvaltısında karışım yemekten sıkıldık bende artık tek tek vercem belki o zaman ver her sabah zorla yedirmekten çok sıkıldım
bide bundan sonra ısrar etmemeye karar verdim yemiyosa zorlamıcam illaki acıkacak o zaman adam gibi ver ne ben sinir oluyorum ne o ağlar diye düşünüyorum sizde deneyin kızlar
yemeyen çocuk büyütmek kadar zor bişey yok herhalde

Ben hemen 8. aydan beri kahvaltısını olabildiğince ayrı vermeye çalışıyorum. Bulamaç yemek görüntü itibariyle hoş olmadığı gibi tatları ayrı ayrı alması damak zevklerini geliştirip aile sofralarına oturmalarını daha kolaylaştırırmış. Sabah sadece meyve ile peynirini karışım olarak veriyorum. Çünkü oğuluşum peynirden nefret ediyor. Peyniri ancak meyve ile veriyorum. Yok eğerkahvaltıda yediremezsem malum çooookkkk boğazlı ya ara öğününde yedirmeye çalışıyorum bir kaşık bile olsa..

xenocum, ben o yarım çorbayı öylece bırakıyorum.
1-2 saat sonra ısıtmadan falan veriyorum
hatta şüphelenmeye başladım soğuk çorba seviyor galiba bizimki
sen de öyle her seferinde uğraşma
için rahat etmiyorsa küçück bir kaba biraz koy, onu yedir, gerisini dolaba koy
sonra azıcık ısıtıp ver

bu ısıtma konusunu bende hep merak ediyordum son kontrolde dra sormustum çorbayı dolapta saklayarak 2 gün verebilirsin demişti birde asla ocakta ısıtma yiyecegi kadar bir tabaga koyup sıcak suda beklet dedi bende öyle yapıyorum besin degerleri kaybolmuyor böylece .bende kızıma yeşil mercimek çorbası yapacagım erişteli topikten fikir oldu deneyeyim bakalım yiyecek mi

benim oğlumun iştahsızlığının sonucu 3 dişi birden çıkarmasındanmış
çok şükür bu hafta çok i iyiyor
sabah kuşburnu marmelatı 2 çay kaşığı 2 çay kaşığı üzüm pekmezi 1 dilim peynir çounlukla kaşar
azıcık ekmek yiyor
öğlen çorba içiyor 5-6 kaşık ekmek doğruyorum içine yoğurt yediiyorum yine 3/4 kaşık
akşam da bizim yediğimiz yemeklerden yiyo birazcık
arada çubuk kraker yiyor sürekli peynirlisinden çok seviyo
elma yiyor yarım tane falan elinde ıssırarak yemeyi seviyor
sonra yoğurt yiyor
çok şükür ii besleniyo yanakları doldu gibi tarttırmak lazım ama zor gibi doktora gitmek bu aralar

meyve suyu sıkıacam hep ihmal ediyorum hafta sonu veririm artık
emmesi ise gece 4-5 kez uyanıyo
sabah uyanınca 10 da 12 de 3 de 5 de emiyo ve yatarken memede uyuyor canım oğluum benim

benim oğlumun iştahsızlığının sonucu 3 dişi birden çıkarmasındanmış
çok şükür bu hafta çok i iyiyor
sabah kuşburnu marmelatı 2 çay kaşığı 2 çay kaşığı üzüm pekmezi 1 dilim peynir çounlukla kaşar
azıcık ekmek yiyor
öğlen çorba içiyor 5-6 kaşık ekmek doğruyorum içine yoğurt yediiyorum yine 3/4 kaşık
akşam da bizim yediğimiz yemeklerden yiyo birazcık
arada çubuk kraker yiyor sürekli peynirlisinden çok seviyo
elma yiyor yarım tane falan elinde ıssırarak yemeyi seviyor
sonra yoğurt yiyor
çok şükür ii besleniyo yanakları doldu gibi tarttırmak lazım ama zor gibi doktora gitmek bu aralar

meyve suyu sıkıacam hep ihmal ediyorum hafta sonu veririm artık
emmesi ise gece 4-5 kez uyanıyo
sabah uyanınca 10 da 12 de 3 de 5 de emiyo ve yatarken memede uyuyor canım oğluum benim

Amaaan maşalaah:nazar::nazar::nazar:sende maşallah de.. Dilini ısır, poponu kaşı. Darısı benim fındığın başına.. Canım oğlun kaç aylık??? Marmelat vermişsinde çok hoşuma gitti. Ayı uygunsa bende oğluma peyniri öyle kakalarım belki

yeşil mercimeği nasıl yaptın

bebek için özel bir şekilde pişirmedim normal yani.1 bardak mercimeği geceden suya koydum. 1 soğanı ince kıyıp çok az salça ve mısırözü ilebiraz kavurdum. mercimekleri de katıp üstünü geçecek kadar su koydum çok çok az da tuz kattım. pişince içine 2 çorba kaşığı unu yemeğinin suyuyla ezip içine kattım.

barışa verirken iyice pişip yumuşayan erişteden de katıp patates ezici ile iyice elde ezdim. bayağı pütürlü birşey oldu. yiyeceğini sanmıyordum ama çok sevdi tadı da çok güzel oldu. bugün takip ettim öyle çok gaz falan da yapmadı. zaten yapsada rahatça çıkartıyor artık

sırada kurusafulye pilav ve nohut bulgur var:) yanındada da turşu soğansırnaşık şey

barış bugün sabah armut muz karışımlı kahvaltısından çok az yedi.
ayrı da yemek istemedi bende ısrar etmedim üst 2.dişi geliyor çok huysuz bugünlerde birde burnu tıkalı yiyemiyor.

yatmadan önce çeyrek armut rendesini yedi

uyanınca balıklı çorbasının hepsini yedi aç olunca yiyor kerata

akşam üzeri yoğurt vermeye çalıştım gene yemedi.
emdi uyudu

uyanınca tavuksuyuna tarhana çorbasını içti. bebeği tarhana sevmeyenlere bir tavsiye benden bizimki 1 hafta öncesine kadar kesinlikle tarhana içmiyordu. birgün bana estiler içine tel şehriye koydum hepsini yedi tabi ben sanki altın bulmuş gibi oldum:) artık hep öyle yapıyorum tel şehriyeyi çok seviyorum. neredeyse hergün bir öğünümüz ya kemik suyu yada tavuksuyulu tarhana çorbası oluyor. doktorumuz en çok yemesi gereken çorba tarhana demişti yemiyor diye çok üzülüyordum.

birazdan muhallebi vermeye çalışacağım.
ardından yinede deli gibi emecek ve uyuyacak. şu dişi de çıksın artık bir ayar yapmamız gerekecek barışa gecele en az 4-5 kere emmek için kalkıyor sersem gibiyim.

bebek sağlığı ve hastalıkları bölümüne de yazmıştım oğlum hasta olduğundan 2 gündür hiçbişey yemiyordu bugün çok şükür biraz yoğurt yedi tarhana çorbası ve elma suyu içti akşam yatmadan da 100 cc kadar biberon maması içip uyudu ne zormuş yemeyen bebek bebeği yemek yemeyenleri şimdi daha iyi anladım bu arada herşeyi saatli yiyen oğlumun saati maati kalmadı tabi inşallah hastalığı geçince düzelir

selamlar.benim 5 ay 9 günlük bebeğim var.yavaş yavaş ekgıdaya başlatmak istiyorum ama nerden nasıl başlayacağım ne yedireceğim bilemiyorum.kafam çok karıştı.bana yardımcı olursanız teşekkür ederim...

selamlar.benim 5 ay 9 günlük bebeğim var.yavaş yavaş ekgıdaya başlatmak istiyorum ama nerden nasıl başlayacağım ne yedireceğim bilemiyorum.kafam çok karıştı.bana yardımcı olursanız teşekkür ederim...

Seni en iyi doktorun yönlendirir bebeğinin kilosuna, boyuna göre ama biz ilk önce meyve ve yoğurtla başlamıştık. Hatta ben aman anne sütü çoook önemli diye Çınar yerken doktorumuzun önerisinden daha az yedirmiştim emmez korkusuyla. Şimdi çok pişmanım ek gıdaları almıyor. Valla idealist olma tamam anne sütü çok önemli ama biryere kadar. Doktorun ne öneriyorsa çekinmeden ver. Hatta benim bir arkadaşım bebeği 4 aylıktı serçe parmağını yaptığı yemeye bandırıp bebeğinin ağzına sürüyordu. Maşallah Emre çoookk güzel yiyor şimdi. Hatta anne mama mama diye yemeklere saldırıyor

bebek sağlığı ve hastalıkları bölümüne de yazmıştım oğlum hasta olduğundan 2 gündür hiçbişey yemiyordu bugün çok şükür biraz yoğurt yedi tarhana çorbası ve elma suyu içti akşam yatmadan da 100 cc kadar biberon maması içip uyudu ne zormuş yemeyen bebek bebeği yemek yemeyenleri şimdi daha iyi anladım bu arada herşeyi saatli yiyen oğlumun saati maati kalmadı tabi inşallah hastalığı geçince düzelir

Aaageçmiş olsun. Bende seni merak etmiştim. Herhalde bayram tatilini uzattı diye diledim içimden. Hatta msg'ni görmeseydim ziyaretçi defterine yazacaktım. Çokk geçmiş olsun. Sana nacizane tavsiyem Demir'imiz hastalıktan yemese dahi eski saat düzeninde ek gıdalarını ver ki saatlerini şaşırmasın. Varsın yemesin ama o saatte tatsın. Yine acıkınca yedirirsin. Sevgiler

Aaageçmiş olsun. Bende seni merak etmiştim. Herhalde bayram tatilini uzattı diye diledim içimden. Hatta msg'ni görmeseydim ziyaretçi defterine yazacaktım. Çokk geçmiş olsun. Sana nacizane tavsiyem Demir'imiz hastalıktan yemese dahi eski saat düzeninde ek gıdalarını ver ki saatlerini şaşırmasın. Varsın yemesin ama o saatte tatsın. Yine acıkınca yedirirsin. Sevgiler

sağol canım ya bir haftadır çok zorlandım 36 saat uyur mu bir çocuk? Çok zormuş hastalık ilk kez ateşlendi antibiyotik kullanıyoruz bir de ameliyat olacak haftaya sanırım ama bugün çok iyi maşallah dilimi ısırayım sabah kahvaltısını yedi öğlen de kardeşimin pişirdiği kırmızı mercimekten yarım kase yedi arada nutella falan verdiler normalde kızıyorum ya hasta diye ses çıkarmıyorum onlar da bundan faydalanıp reçel meçel ne varsa veriyorlar çocuğuma o da yiyor:)

canım önce mevsim meyvelerinin sularıyla başla
1-2 çay kaşığı ile
yogurt verebilirsin
biz yediğimiz yemeklerin suyuna ekmek banıp minik minik veriyorduk
bunlarla başlayabilirsin
bu sayfayı en başında bir incele istersen

sağol canım ya bir haftadır çok zorlandım 36 saat uyur mu bir çocuk? Çok zormuş hastalık ilk kez ateşlendi antibiyotik kullanıyoruz bir de ameliyat olacak haftaya sanırım ama bugün çok iyi maşallah dilimi ısırayım sabah kahvaltısını yedi öğlen de kardeşimin pişirdiği kırmızı mercimekten yarım kase yedi arada nutella falan verdiler normalde kızıyorum ya hasta diye ses çıkarmıyorum onlar da bundan faydalanıp reçel meçel ne varsa veriyorlar çocuğuma o da yiyor:)

çok geçmiş olsun,çocuk bu hastalanacak tabiii
neden ameliyat olacak onu anlamadım

inci çevrimdışı ben yazayım bari
bebek sağlığı ve hastalıklrı bölümüne başlık açmış ameliyat konusuyla ilgili

Kızlar merhaba valla özeniyorum bebişlerinize
bi ara bizde güzel yiyorduk
sonra diş çıkardı hastalandık
şaşırdı sanki herşeyi
başa döndük
yemiyor yemiyor zorlasam hemen midesi bulanıyor çıkarıyor
sürekli yakamda emme emme diyor
sütde kalmadıki artık
çok üzülüyorum bu duruma

bu arada bebeği hasta olan arkadaşa geçmiş olsun
Rabbim tez zamanda şifa verir inşallah

Çok geçmiş olsun Allah tez zamanda şifa versin biran önce saglıgına kavuşsun inş

Gülce bugün 9da kalktı kahvaltısını hazırladım ıhlamura kek pekmez kattım iki kaşık aldı daha yemedi bende zorlamadım arada parmağımla labne yedirdim öğlen tarhana çorbası yaptım çok şükür yedi saat 4:30 gibi yogurt yedi az öncede banyo yaptırdık uyudu uyanınca tarhana veririm yine 10 gibide muhalebi yaparım genelde yemiyor ama 2 kasıkta iki kaşıktır diyorum azda olsa yapıp yedirmeye çalısıyorum

X