Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
geçici iştahsızlığın vardır bir sebebi.
bizimki de bi kusma bi ishal yokluyor ara ara birkaç gündür.ve iştahsız tabi.
nergisin dediği gibi sunuyoruz .
ben bi de nazara inanıyorum bu konuda.
birkaç gun önce süper yedi,ben hemen aa ne kadar guzel yiyo dedim ve gümmmmmmmm

Ben son 3 gündür gece uyumadan önce bir kase yoğurt yediriyorum daha önce devam sütü kullanıyorduk ancak Taylan bıktı ve içmek istemiyor yoğurt iyi oldu aslında sabah aç kalkıyor mama çok fazla tok tutuyordu kahvaltı ypmak istemiyordu.

ramazanla beraber iyi oldu bizim düzen bol yemek pişiyor hepsinden yediriyorum.iştahı da eskiye döndü.bugün bamya yaptım yermi acaba.dişleride hepsi birden çıkmakta sıkıntımız oymuş.bugün aşı yaptıracaktım bizim ebemiz yoktu yaptıramadım pnömokok.ayrıca 10.400 gr olmuş.birde merak ettiğim birşey var sizin çocuklarınız hangi kelimeleri söylüyor.benim oğlum çok az kelime sayısı.

evet canım haklısın bende çok yapğtım senin yaptığın hareketi bazen hale zorla ağlata ağlata tıkıcam diye uğraşırım aman ne fayda sadece 1 yada 2 kaşığı ağlatarak tıkıcam diye uğraştım sonunda kendime gelip hemen bırakırım ama bunu sadce ben yapmıyorum annmeelrde yazık 1 lokma gitsin diye ağlatarak sokuşturmaya çalışırlar ne yaparsan oluyor böyle şeyler dediğin gibi benimde pskolojim pek iyi değil yani..kafayı yediriyorlar oyun felan kafii değil zaten hiç bir şekilde kanmıyor ki...:eek:klava:artık ben bağırsamda bağırmasamda pek kafaya takmıyorum hiç bir şey olmamış gibi devamediyorum çünkü dayanamazsınki bu normal kendimi salsm daha da kötü ...............
benimki doğduğundan beridir iştahsız. bugün o yemeyince ben kafayı yedim. Vee maalesef çok kötü bişey yaptım. çorbayı zorla ağzına tıkmaya çalıştım. kucağımda zaptetmeye çalışarak. nasıl ağlıyor çırpınıyor çığlık atıyor. komşular işkence yaptığımı düşünmüşlerdir ki zaten işkenceydi herhalde. ama nasıl gözüm dönmüş artık. hiç yutmadı hep tükürdü ama çok hırpaladım çocuğu. babası gelince köfte yedirmeye götürdü. tabii ki ona söylemedim. kendime gelemedim o saatten beridir. nasıl içim acıyor pişmanlık ve utanç duyuyorum. şimdi hanfendi hiçbirşey olmamış gibi.
ya tamam bebek psikolojisi diye diye valla benim psikolojim bozuldu herhalde. ya onun psikolojisi var da bizim yok mu anasını satayım artık. bir daha böyle bişey yapmayacağım çünkü tek bir kaşık bile yemedi boşu boşuna hem onu üzdüm kendim bin kat üzüldüm. gördüm ki zorlasam da olmuyor.
ısrar etmeyip oyun falan yapmayınca hiç olmuyor. öyle çok yoruluyorum ki, işin kötüsü başka bişeyleri kaçıyorum yemeğe bu kadar odaklanınca.

Son düzenleme:
Gülce bir zamandır kahvaltı istemiyor yumurta,peynir zorda olsa yiyordu oyunla,tvyle ama artık yemiyor kreple vermeye çalışıyorum.mama aldım kahvaltı için çeşit olsun diye yüzüne bile bakmadı.sütte içmiyor zaten.

maşallah iyi yinede canım kilosu....
ecrin ne dersem hepsini ağzımdan çıkar çıkmaz diyor kendi bilinçli olarak dediikleride var baya bi 30 40 geçer aklıma gelenleri yazayım..
geldi gitti gel git teyze dede baba anne anane manne ,babanneye.,dayı amma ,amcaya,su yenge berke ecii ecrin yani ,abla,abi,bebek,bebiş,babsının ismini felanda der ,örttü,bitti .yok ,hasta,ALLAH ALLAH ,hoppa der,daha var aslında bazı hayvanların adlarınıda diyor kedi at civciv ayı gibi ama diğer bütün hayvanalrın seslerini çıkarıyor..kapı,pat düştü, sıcağa üff hayır evet daha buna benzer bilinçli olarak söylediği kelimelr var ama aklıma gelenler bunlar birde bazı sayıları felan renkleride diyor bilinçli olarak ama ağzımdan bilinçsizce yani neye denildiğini bilmeden kelime çook fazla söylüyor çok rahat ben nedersem der.....şarkı felanda söylüyor kendince...
ramazanla beraber iyi oldu bizim düzen bol yemek pişiyor hepsinden yediriyorum.iştahı da eskiye döndü.bugün bamya yaptım yermi acaba.dişleride hepsi birden çıkmakta sıkıntımız oymuş.bugün aşı yaptıracaktım bizim ebemiz yoktu yaptıramadım pnömokok.ayrıca 10.400 gr olmuş.birde merak ettiğim birşey var sizin çocuklarınız hangi kelimeleri söylüyor.benim oğlum çok az kelime sayısı.

Son düzenleme:

10u geçer ama 20 yi geçmez düzgün söyledikleri.ama garip şeyleri söyleyip(anten gibi)suyu hala mama olarak söylüyor.kedi diyor ama köpeğe havhav diyor.birde bakıcımıza sanırım anne diyor çaktırmadan.büyükanne dedirtiyorduk karıştırıyor sanırım:KK43:((

anıl da.baba dede.ençok kullandıkları.banada baba diyor.bazen derya da diyor.bugün anne dedi.ay diyor.ama herşeyi anlıyor.getir götür diyorum yapıyor.ver diyorum veriyor,bekle diyorum söz dinliyor.kızınca bağırıyor.çok inatçı.şişt diyor.yani geç kalmadık mı?

su istiyor bu bu.mama diyor.emzik istiyor meme diyor.komşunun kızı anıla ani diyor valla,otur diyor anıldan 3 ay büyük şaştım valla.

ecrin 11 aylık baba, dede, gel, mama diyor net duyabildiklerim bunlar onun haricinde kendi kendine gacır gucur konuşuyor istediği şeyi eliyle gösterip ıh ıh diyor ama daha hiç ama hiççç yürüme girişimi yok bunda benimde suçum var şimdi telafi etmeye çalışıyorummm

kızlarr ayrı bi başlık acsanız bebklerimiz neleri hangi kelimeleri söylüyorr diye :)) burdada ne yediklerini ne pişirdiklerimizi paylaşşsak

ecrin 11 aylık baba, dede, gel, mama diyor net duyabildiklerim bunlar onun haricinde kendi kendine gacır gucur konuşuyor istediği şeyi eliyle gösterip ıh ıh diyor ama daha hiç ama hiççç yürüme girişimi yok bunda benimde suçum var şimdi telafi etmeye çalışıyorummm

ben kızların daha çabuk konuştuğunu duymuştum.

tatilde kilo vermişiz ve sürekli hastayız boğazlar iyleşti derken şimdide ishal ve kusma salğınını da kaçırmadık kusma ile hastaneye gittik serum takıldı şiğmdi yine ialç kullanıyoruz
valla hastalığından bıktım
tatilde yemeğe kafamızı çevirmeyide öğrendik bir elimle kafasını tutup diğer elimle yediriyorum

beniimkide doğduğundan beri iştahsız ilk 6 ay yedirmek için uyutmam gerekiyordu uyuyunca biberronu veriyordum ağzına şimdide farklı değil

tatilde kilo vermişiz ve sürekli hastayız boğazlar iyleşti derken şimdide ishal ve kusma salğınını da kaçırmadık kusma ile hastaneye gittik serum takıldı şiğmdi yine ialç kullanıyoruz
valla hastalığından bıktım
tatilde yemeğe kafamızı çevirmeyide öğrendik bir elimle kafasını tutup diğer elimle yediriyorum

beniimkide doğduğundan beri iştahsız ilk 6 ay yedirmek için uyutmam gerekiyordu uyuyunca biberronu veriyordum ağzına şimdide farklı değil

canim cok gecmis oldun.Anlatiklarin ablanin kizi aklima geldi o da hep hastalanirdi ve yemek problemleri vardi.Doktor da bu cocuga temiz hava lazim demisti.Gittiler ormanlik bir yerde 3 ay orda kaldilar.Gercek daha az hastalanmaya basladi yemek ise krese baslayinca yemeye de basladi.Vitamin veriyor musun.Ablam da cok vitamin veerdiydi.

canim cok gecmis oldun.Anlatiklarin ablanin kizi aklima geldi o da hep hastalanirdi ve yemek problemleri vardi.Doktor da bu cocuga temiz hava lazim demisti.Gittiler ormanlik bir yerde 3 ay orda kaldilar.Gercek daha az hastalanmaya basladi yemek ise krese baslayinca yemeye de basladi.Vitamin veriyor musun.Ablam da cok vitamin veerdiydi.

dr a daha dün sordum çok hastalanıyor her ay hasta vitamin veryimmi diye çok hastalanmıyor sadece ortadaki salgınları kapıyor dedi gerek yok dedi
ama anlamıyorum ya her ay hasta bu çocuk 18 aylık oldu şimdiye kadar sadece 2 ay hastalıksız geçti
ne yapacağımı şaşırdım

çok geçmiş olsun tebessüm, gerçekten çok zor oluyor hastaıkları. inş. bir an önce iyileşir ve bir daha hasta olmaz.

X