Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
geçmiş olsun ceyline iylessin yer annesi allah sabır versin
saol canım ya hasta oldukları zaman hem iştahları hem de huyları bozuluyor bu dönem sabır istiyor gerçekden
bizim vitaminimizin adı multivitamin

bu arada beriamız güzel bir yöntemmiş ilaç şişesine pekmez koymak :hooray:

canım nasıl bu kadar yiyebiliyor hem süt içiyor hem ardından yemek uykuda mama felan yemek çok iyi yaaaaa maşallah....canım ben ne kadar yanıma oturtsamda sadec ekmek alıyor eline ağzına sürmüyor anlamdım benimkinde mi bir sorun var yoksabende mi ama bende annemelre felan çok sık gidiyorum onlarda savaştan çıkış gib yediriyorlar herhalde bizim cimcimenin huyu...
slm.bu konuyu bana rehberlik etmesi açısından uzun süredir okuyorum.bende genel olarak neler yedirdiğimi yazmak istiyorum.

-9-9.30:sabah kalkınca kahvaltı hazır olana kadar,100cc süt içine 1 cici bebe-emme isteğini almak istiyo ve açta olsa kahvaltıyı iyi yapmıyo sütünü içmezse.

-10.30-11.00:birlikte kahvaltı.zeytin,reçel,fındık ezmesi,patates kızartması,domates ,salatalık(yumurta ve peyniri sade yemediği için bu sabah burdan aldığım bi tarifle peynirli yumurtalı menemen yaptım yedi).bulamaç tarzı şeyleri kesinlikle yemiyo.bunları tabi dönüşümlü veriyorum.hepsini aynı sabah değil.

-dışarı çıkıp oksijen alıyoruz ve yorulup acıkıp eve geliyoruz.eğer yemek yiyecek kadar vaktimiz varsa uyku saatimiz gelmediyse çorba,uyku saatimizse mama içip uyuyoruz.

-uyku düzenimiz buara çok iyi 2-3 gibi uyuyup 5-6 gibi uyanıyoruz.ve aç oluyoruz.ozaman yemek türü bişeyler veriyorum.çorba,sulu yemek,muhakkak hergün et-balık-yada tavuk.

-sonra tekrar dışarı bu sefer babayla.malum havalar güzel hem enerjisini atıyo hem güneşten vitaminini alıyo.

-gelince bizimle masaya oturuyor artık ne varsa hepsinden tadıyo.

-uyku saati gelince tok tutması için pirinç unundan sulu olarak hazırlayıp biberona koyduğumuz mamasını içip uyuyor.

-sabah namazı saatlerinde süt 100cc kadar.

meyvenin zamanı yok mama sandalyesine oturtup eline veriyorm bayağı oyalanıyo,kendi yemeyi çok seviyo

yoğurt hiç yemiyo ne yaptıysam olmadı tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim.meyveyle,kaşık mamasıyla karıştırdım olmadı.

benim bebeğim 17 nisan doğumlu 16 ayın içindeyiz,annemin yanına tatile gidene kadar yemek saatlerimiz savaş saatiydi,ağlıyodum sinirden.annemin yanına gidince ondan çok şey öğrendim.abimin oğlunu bakıyor.çocuklar düzeni çok seviyo,çok geç kalkan çocuk iştahsız oluyo,çocuğun muhakkak aile masasına oturması gerekiyor,uyku saatine kadar yarım saatte olsa dışarı çıkarın hem yorulur hem hava alır , evde ne kadar yerlerinde durmasalarda dışarı çıkmak farklı.

uyku saatleri çok önemli,ben tüm işlerimi onun uyku saatine göre ayarlıyorum.yine akşama kadar bi tur daha dışarı çıkın,havalar güzel

benim oğlum bi ara tamamen mamaya dadanmıştı ne versem ağzından dışarı atıyodu.14 aylıkken emmeyi kendisi bıraktı ve buna paralel olarak yemeklere daha çok yöneldi.bebeği iştahsız olup,emziren anneler hiç üzülmesin,emmeyi bırakınca çok farkediyo,hatta doktorlar 1.5 yaş civarına gelip iştahsız ve kilosuz bebekleri memeden kemeyi tavsiye edebiliyorlar.tabi siz buna kendi başınıza karar vermeyin.

memeden kesilen çocuğa muhakkak günde en az 2-3 öğün süt,bebek çayı,meyve suyu vs verinki emme duygusu tatmin olsun

bunları neden anlatıyorum,çünkü bende çok sıkıntı çektim iştahsızlıktan yana,buradada bayağı derdi olanlar var,belki bi faydasını gören olur.

bebeği iştahsız olmayan anneler sizce günlük yemek menümüz nasıl genel olarak sizinkiler nasıl?emzirmeyenler mamaya devam ediyormu,ben bir öğün veriyorum

canım çok geçmiş olsun umarım toparlanır hemen..bizim kızda senin bahswettiğin gibi hiç iyi bir ayımız yok hatta bazen 1 ayın içinde 2 kere hasta olduğu bile oldu ALLAH SABIR VERSİN BİZLERE VE BEBKELRİMİZEDE ŞİFA VE İŞTAH VERSİN ....AMİNNNNN.....
tatilde kilo vermişiz ve sürekli hastayız boğazlar iyleşti derken şimdide ishal ve kusma salğınını da kaçırmadık kusma ile hastaneye gittik serum takıldı şiğmdi yine ialç kullanıyoruz
valla hastalığından bıktım
tatilde yemeğe kafamızı çevirmeyide öğrendik bir elimle kafasını tutup diğer elimle yediriyorum

beniimkide doğduğundan beri iştahsız ilk 6 ay yedirmek için uyutmam gerekiyordu uyuyunca biberronu veriyordum ağzına şimdide farklı değil

saol canım ya hasta oldukları zaman hem iştahları hem de huyları bozuluyor bu dönem sabır istiyor gerçekden
bizim vitaminimizin adı multivitamin

bu arada beriamız güzel bir yöntemmiş ilaç şişesine pekmez koymak :hooray:
pekmezi daha kolay içiyor böyle bizde kansızlık vardı. dr üzüm pekmezi ver dedi annemde köy yapımı vardı ilaç şişesine koydurdum hem bu sayede ne ilacı alırsa alsın hemen ağzını acıyor:nazar::nazar:gamyoncuiremsu

Son düzenleme:
slm.bu konuyu bana rehberlik etmesi açısından uzun süredir okuyorum.bende genel olarak neler yedirdiğimi yazmak istiyorum.

-9-9.30:sabah kalkınca kahvaltı hazır olana kadar,100cc süt içine 1 cici bebe-emme isteğini almak istiyo ve açta olsa kahvaltıyı iyi yapmıyo sütünü içmezse.

-10.30-11.00:birlikte kahvaltı.zeytin,reçel,fındık ezmesi,patates kızartması,domates ,salatalık(yumurta ve peyniri sade yemediği için bu sabah burdan aldığım bi tarifle peynirli yumurtalı menemen yaptım yedi).bulamaç tarzı şeyleri kesinlikle yemiyo.bunları tabi dönüşümlü veriyorum.hepsini aynı sabah değil.

-dışarı çıkıp oksijen alıyoruz ve yorulup acıkıp eve geliyoruz.eğer yemek yiyecek kadar vaktimiz varsa uyku saatimiz gelmediyse çorba,uyku saatimizse mama içip uyuyoruz.

-uyku düzenimiz buara çok iyi 2-3 gibi uyuyup 5-6 gibi uyanıyoruz.ve aç oluyoruz.ozaman yemek türü bişeyler veriyorum.çorba,sulu yemek,muhakkak hergün et-balık-yada tavuk.

-sonra tekrar dışarı bu sefer babayla.malum havalar güzel hem enerjisini atıyo hem güneşten vitaminini alıyo.

-gelince bizimle masaya oturuyor artık ne varsa hepsinden tadıyo.

-uyku saati gelince tok tutması için pirinç unundan sulu olarak hazırlayıp biberona koyduğumuz mamasını içip uyuyor.

-sabah namazı saatlerinde süt 100cc kadar.

meyvenin zamanı yok mama sandalyesine oturtup eline veriyorm bayağı oyalanıyo,kendi yemeyi çok seviyo

yoğurt hiç yemiyo ne yaptıysam olmadı tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim.meyveyle,kaşık mamasıyla karıştırdım olmadı.

benim bebeğim 17 nisan doğumlu 16 ayın içindeyiz,annemin yanına tatile gidene kadar yemek saatlerimiz savaş saatiydi,ağlıyodum sinirden.annemin yanına gidince ondan çok şey öğrendim.abimin oğlunu bakıyor.çocuklar düzeni çok seviyo,çok geç kalkan çocuk iştahsız oluyo,çocuğun muhakkak aile masasına oturması gerekiyor,uyku saatine kadar yarım saatte olsa dışarı çıkarın hem yorulur hem hava alır , evde ne kadar yerlerinde durmasalarda dışarı çıkmak farklı.

uyku saatleri çok önemli,ben tüm işlerimi onun uyku saatine göre ayarlıyorum.yine akşama kadar bi tur daha dışarı çıkın,havalar güzel

benim oğlum bi ara tamamen mamaya dadanmıştı ne versem ağzından dışarı atıyodu.14 aylıkken emmeyi kendisi bıraktı ve buna paralel olarak yemeklere daha çok yöneldi.bebeği iştahsız olup,emziren anneler hiç üzülmesin,emmeyi bırakınca çok farkediyo,hatta doktorlar 1.5 yaş civarına gelip iştahsız ve kilosuz bebekleri memeden kemeyi tavsiye edebiliyorlar.tabi siz buna kendi başınıza karar vermeyin.

memeden kesilen çocuğa muhakkak günde en az 2-3 öğün süt,bebek çayı,meyve suyu vs verinki emme duygusu tatmin olsun

bunları neden anlatıyorum,çünkü bende çok sıkıntı çektim iştahsızlıktan yana,buradada bayağı derdi olanlar var,belki bi faydasını gören olur.

bebeği iştahsız olmayan anneler sizce günlük yemek menümüz nasıl genel olarak sizinkiler nasıl?emzirmeyenler mamaya devam ediyormu,ben bir öğün veriyorum
sana yoğurt için tavsiyem benim eşimin yöntemi birgün eşim kızımın önüne kutusuyla beraber koydu parmağıyla ağzına aldı yedi sonra kızım beria babasına bakarak avuçlamaya başladı böylece yoğurt yemeye başladık daha öncesinde ağzına sürmüyordu biraz üstü batıcak ama nasılsa elimizde yıkamıyoruz varsın alışasıya kadar pisletsin yapabilirsem fotosunu koyucam ilk yoğurt yemesinin hep eliyle yemicek tabi bu arada her seferindee sizde kaşıkla arada ağzına verin itiraz etmeden yemeye başlar
bero038.jpg

bero042.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/4674/bero042.jpg

kizlar cogunun bebisleri buyuk bunu internette buldum umarim faydali olur

Oyun hamuru hazirlanma

2 bardak un
1 bardak tuz
1 yemek kasigi sivi yagi
2 bardak kaynayan su
gida boya istege bagli

canım çok geçmiş olsun umarım toparlanır hemen..bizim kızda senin bahswettiğin gibi hiç iyi bir ayımız yok hatta bazen 1 ayın içinde 2 kere hasta olduğu bile oldu ALLAH SABIR VERSİN BİZLERE VE BEBKELRİMİZEDE ŞİFA VE İŞTAH VERSİN ....AMİNNNNN.....

evet allah hepimize sabır versin biz bu ay 3 kez hastalandık mesela önve bademcik şişti iyleştik 4-5 gün sonra faranjit 3 gün sonra kusmaishal offfffffffffffffffffff

çok tatlı canım yaa nede güzel yiyor bunu bende denyeceğim ...kızlar been bu aralar şırıngayla daha doğrusu dr.vermiş olduğu ilaç şırıngasıyla veriyorum sulu çorbaları hiç yoktan iyidir....:çok üzgünüm:
sana yoğurt için tavsiyem benim eşimin yöntemi birgün eşim kızımın önüne kutusuyla beraber koydu parmağıyla ağzına aldı yedi sonra kızım beria babasına bakarak avuçlamaya başladı böylece yoğurt yemeye başladık daha öncesinde ağzına sürmüyordu biraz üstü batıcak ama nasılsa elimizde yıkamıyoruz varsın alışasıya kadar pisletsin yapabilirsem fotosunu koyucam ilk yoğurt yemesinin hep eliyle yemicek tabi bu arada her seferindee sizde kaşıkla arada ağzına verin itiraz etmeden yemeye başlar
bero038.jpg

bero042.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/4674/bero042.jpg

benim bebeğimde diş çıkarıp durmaktan dolayı son 2 aydır baya iştasızdı ben bunu şu yolla aştım her yemek yerken onunda kendisine kaşık yada çatal verdim 3 gün içinde çatallla çok düzgün yemesini öğrendi kaşıkla henüz düzgün yiyemiyor.
Bu sabak tabağına biraz börek salatalık domates ve peynir küçük parçalar haline koydum kendisi yedi çatalla bende kaşıkla yumrtasını yedirdim.Hem gözüme kocaman olmuş gibi geldi.Tavsiye ederim...

kızlar yeni bir yumurta farkettim markette OMEGA3 LÜ YUMURTA doğal besi ve selenyumlu çeşitleride var tadı çok güzel sarısının rangide sanki köy yumurtası
tavuklara soya ve mısır ürünleri yedirdikleri için omega 3lü oluyormuş ismi aybar yumurta ben istanbulda carrefourda buldum ama sanırım başla büyük marketlerdede vardır

Evet canım bunu duymuştum aslında iyibir şey balık yemeğen bebekelr için ...
kızlar yeni bir yumurta farkettim markette omega3 lü yumurta doğal besi ve selenyumlu çeşitleride var tadı çok güzel sarısının rangide sanki köy yumurtası
tavuklara soya ve mısır ürünleri yedirdikleri için omega 3lü oluyormuş ismi aybar yumurta ben istanbulda carrefourda buldum ama sanırım başla büyük marketlerdede vardır

Sana katılıyorum bende eline çatal verdim domates dildim küçük küçük ve şeftali meyve felanda dildim ayrı ayrı tabakalra acaba yemi diye hiç ağzına sürmadi boş çatalı götürüyorda doluyu sokuyor ve sonunda o tabaktan p tabağa taşımaca oynadı yere indirdi tabağa kopydu sonunda da hert-yerleri batırdı...yemeyen yemiyor ne denersen dene.

karamsar sevdiği mutlaka bişey vardır bebeğinin mesela sevmediklerini azar azar sevdiğini içine koysan mesela oğlum tarhana çok sever diyelimki yumurta yemedi yemek istemiyo tarhanaya koyup çatalla eziyorum denesen sende

gercekten istahli cocuk cok zordur.Benimki zaman zaman istahsiz olur ve moralim sifir olur.Istahsiz bebekleri olan annelere Allah sabir versin.

evet canım bende senin dediğin gibi yapmayı düşündüm ama benim cimcime bugün yediğini yarın yemiyor tuhaf yani...
karamsar sevdiği mutlaka bişey vardır bebeğinin mesela sevmediklerini azar azar sevdiğini içine koysan mesela oğlum tarhana çok sever diyelimki yumurta yemedi yemek istemiyo tarhanaya koyup çatalla eziyorum denesen sende

kızlar yeni bir yumurta farkettim markette OMEGA3 LÜ YUMURTA doğal besi ve selenyumlu çeşitleride var tadı çok güzel sarısının rangide sanki köy yumurtası
Canım bende hep yumurtayı kullanırım herşeyden önce çok lezzetli ben memnun kadım yanlız şehir merkezinde olmama rağmen carrefoura giderim almak için maalesef başka yerde raslamadım ama mini carrefourlardada satıyorlar.

ben köy yumurtası kullanıyorum ama yetişmediği zamanlarda bende veriyorum bu yumurtalardan.
buralarda keskinoğlunun var hem omega 3 lüsü hemde selenyumlusu.

X