Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
teşekkür ederim tebessüm,
ama yoğurtu karışık yemiyor tek başına olacak illaki. kavanoz mamalarından bugüne kadar hiç yemedi. ilkten ben vermedim rendeliyordum, sonra meyve yememeye başlayınca denedim kaç kez ama almadı.
Aslında ek gıdaya geçtiğimizde ne güzel yiyormuş şimdi anladım. bir kase çorba bir kase yoğurt bir çay bardağı meyve yediriyordum hergün. ben galiba hatayı doktorun dediğini dinleyerek yaptım. 3 ay boyunca çocuğa hergün aynı çorbayı içirdim, kıymalı sebze çorbası. şimdi de hiçbirşeyin tadına bile baktıramıyorum yemek olarak

uyurken yoğurdu sulandırıp biberonla verecektim akşam yemeğine daldım unuttum. birazdan uyanır, yarın deneyeyim bari.
akşama bezelye ve sebzeli (domates, havuç, ıspanak) pilav yaptım, bakalım ne olacak. Pilav bir iki kaşık da bezelye ümitsiz.
ben akşamları uyurken biberonla 400 ml. civarı süt veriyorum, peki hergün yoğurt da yemesi gerekir mi? o kadar süt karşılamaz mı süt ürünleri ihtiyacını?

xenonun listesine göre süt veya yoğurt veya peynir diyor. 2 su bardağı. zaten o kadar süt içiriyorum her akşam. herhalde yeter, yoğurt için fazla kasmaya gerek yok. yoğurt yedirmeyi başarsam da akşama tıkanacak onu yemek sayacak.
bir de şunu deneyin çok az yiyor ama bazen bizde işe yarıyor. yoğurtu küçük bir kaseye koyuyorum önüne, çubuk krakerlerden veriyorum, ben batırıp yerken o da taklit edip batırarak biraz yiyor.

yine sayfayı komple kaplamışım. en iyisi kendime ayrı bir topik açayım, yemeyen çocuk annesinin günlükleri olsun adı

Maşallah Lina bebeğe. Hiçte öyle yemeyen bebek gibi durumuyor. Şu güzelliğe bak. Maşallah maşallah 41 kere hemde... Çınar süt içmiyor, peynir ve yoğurdu çitliyor. Ben karşı komşumun oğluna hergün değişik bir meyveli yoğurt mayalıyorum. Bugün kayısılı yapıyorum.Birazdan öter yoğurtmatik. Zaten Çınar'ın tenezzül etmediği yemeği silip süpürdü ve Çınar'la birlikte uyuyorlar. Tek fark Emir maşallah tıka basa tok, benim ki aç. Kalkınca yer yoğurdunu Emir Bey. Çınar lutfederse bir tadına bakar. Böylece Emir bey tek hamlede hem yoğurt hemde meyve yiyor. Ne yapayım bende böyle kendimi tatmin ediyorum komşu çocuklarını besleyerek. iştahsız bir annenin dramı :)))

saol canım, fotoğraflar çok yanıltıcı oluyor. bizimki de 2,5 saattir uyuyor. şimdi uyanınca öğle yemeği yedirmek için çabalasam saat olacak yine 4. bu kadar uyursa nasıl acıksın?
fotoğraf eklemek istedim ama başaramadım. mesaja koyuyorlar ya kocaman görünüyor fotoğraf

Benim oğlumda yoğurt yeme konusunda beni üzmüştü,hala emdiği için dert etmemiştim garçi ama bizimde doktorumuz derki hergün yoğurt,sebze,meyve et yiyecek der liteye yakın aslında sanırım benim hatam listeyi görünce fark ettim öğlen yemeği porsiyonu fazla yapmam.Çınar ve Lina maşallah çok sağlıklı ve güzel bebekler tamam biraz iştahsızlar ama gelişimleride gayet iyi bildiğim kadarıyla fazlaları var eksikleri yok o açıdan anneleri üzülmeyin olurmu.Ben Taylan'a beslenme konusunda çok düşüyorum çünkü vucudu kilo almamaya karşı programlanmış.Daha geçen ay 11 kiloyu bulduk düşünsenize birde yemese kimbilir ne olurdu.
Bugün oğluma vişne reçeli yapıyorm,bu mahsullerde annemin diğer evinin bahçesinden yaptığım tüm reçeller tam organik:)ağaçtan kendim topluyorum,temizliyorum ve reçel yapıyorum.Ben bu kadar reçel yapıp duruyorum bu kadar kaynamış birşeyin faydası varmı diye düşündüm açıkçaı ve kalkıp onu bile araştırdım yaptımız hiç birşey boşuna değilmiş onuda görmüş oldum.

rüzgar bukadar şeyi asla yemezzzzzzzzzzzz.buarada bukadar şeyi ben de yiyemem galiba.aslında ben yeme özürlüyüm de çocuk bana mı çekti?CADIARZU

yine sayfayı komple kaplamışım. en iyisi kendime ayrı bir topik açayım, yemeyen çocuk annesinin günlükleri olsun adı
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan:roflol::roflol:
canım çok güldürdün beni yaa, hay allah
bu arada resim eklemek için imageshack.us sitesine girip resmi yüklüyorsun
çıkan linki buraya mesaj yazdığın yere yapıştırıyorsun
defnenin porsiyonlara gelince
xeno kızacak gene nazar değdireceksin diye ama yazayım yine de
sabah 1 yumurta yer beyazını bitirmez ama
3-4 zeytin, kibrit kutusu kadar peynir, bazen daha az
1 kayısı ve 150 cc ballı ıhlamur
biraz da tahin pekmez, ekmek yarım dilim
zaten gün içinde başka ekmek vermiyoruz, sevmiyor da pek
çorbayı çok sever 1 kaseden fazla içer bazen
sebze yemekleri de 1 kaseye yakın
yoğurt yine bir kase, hatta versem daha yer belki ama kase bitince ekleme yapmıyorum ben
yoğurdu çok seviyor 1 aydan fazla süredir yoğurt demeyi bile öğrendi
beyaz gördüğü herşeye uğuut uğuut diye saldırıyor
sevhanım eşek arısı çıkmadan piyasaya kaçalım biz:roflol:

sevhan çok teşekkürler iyi dileklerin için.
Biz daha 10 kg. olmadık, demekki yerse obez olur benim kız.

işte yemek yeme şeklimiz, günde 3-4 kez bunla yaşıyorum. yeterki yesin diye. ki fotoğrafta salonun hali görünmüyor

kesinlikle. bu fotoğraflar 1 şubat, yani doğumgününden bir ay önce. ilk tabağı önüne koyduğumuz zamanlar, ilkten hoşumuza gidince fotoğraf çektik tabii ama şimdi hiç hoş gelmiyor. şu kaşığı tutuşa bakar mısınız, şimdiye çatal bıçağa geçmeliydi ama kaşıkla yemekleri sağa sola basket atma yönünde geliştirdi kendini.

http://img5.imageshack.us/img5/6605/dsc00498e.jpg

karışımın tadı hazır meyveli yoğurtlara benziyor yoğurt tadı gelmiyor benim kızımda kesinlikle ne kavanoz meyvesi ne normal meyve yemedi 1 aydır bu karışımla meyve yedirebiliyorum.

o kaşığı tutan ellleri yerim maşşallah

teşekkür ederim canım. kaşık çatal tutuyor aylardır, hatta benim elimden bir kaşık yemez kendi de böyle döke saça bir iki kaşık sonra sıkılıp etrafa baskete başlar. o da pilav, normal yemeklerin tadına bile bakmaz.
yarın deneyeyim o karışımı.
sabaha da gözleme yapacağım bakalım ne yapacak, onu da yemezse bulamaç zorla.

xenocum ne yaptın sen ya(( buna benzer bi tablo bendede vardı yok bu yanlıştır deyip avunuyordum.ben hamileyken bile bundan daha az kalorili bir diyet listem vardı onu yiyordum. şimdilerdede yiyemem bu kadar şeyi kaldıki oğlum hiç yiyemez.( çok üzüldüm şimdi.
bugün yememe günümüz bizimde. sabah kahvaltıyı bir heves hazırladım.bir iki kaşık aldı karışımdan domates rendesine hazırlamıştı dün abla silip süpürmüştü bugün yemedi. neyse yattık uyuduk abla geldi o peynirinin yarısını bir zeytin ve yumurtanın yarısını yedirebildi.bir iki dilimde domates yedi. gene uyudu.kalkınca yayla çorbası vardı yediremedik sevmedi dedik kabak dolması vardı çok sever sözde bir dolmaın yarısını anca yedi mızıkladı. demin gene uyudu.kalkınca muhtemelen yoğurdunu yemez.ben gidip bi koşu tavuk çorbası yapayım bari. onuda yemezse kafayı yerim artık.(
bu tablonun aynısını hatta fazlasını yiyen bir yeğenim var hala 11 kg olamadı 18 aylık( yesinde zayıf olsun daha mantıklı gibi geliyor banada.[/QUOTE]

Walla bu tabloyu görünce benim nevrim döndü. Ben ilkokula giderken şaşı bak şaşır diye kağıtlar satılırdı kırtasiyelerde onlar gibi bişey bu da kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…