Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kesinlikle. bu fotoğraflar 1 şubat, yani doğumgününden bir ay önce. ilk tabağı önüne koyduğumuz zamanlar, ilkten hoşumuza gidince fotoğraf çektik tabii ama şimdi hiç hoş gelmiyor. şu kaşığı tutuşa bakar mısınız, şimdiye çatal bıçağa geçmeliydi ama kaşıkla yemekleri sağa sola basket atma yönünde geliştirdi kendini.

http://img5.imageshack.us/img5/6605/dsc00498e.jpg

:nazar::nazar::nazar: maşallah kuzuya.. Çok güzel ve sağlıklı bir bebek.

alisana bu kız çok fena olacak ileride.tuttuğunu koparacak.şuna bak yaaaaaaaaaaa yerimseniben kocaman çocuklar kaşığın ne olduğunu anlamazken bizim kız gayet güzel kavramış ve ustaca kullanıyor valla.maşallah annesi.

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan:roflol::roflol:
canım çok güldürdün beni yaa, hay allah
bu arada resim eklemek için imageshack.us sitesine girip resmi yüklüyorsun
çıkan linki buraya mesaj yazdığın yere yapıştırıyorsun
defnenin porsiyonlara gelince
xeno kızacak gene nazar değdireceksin diye ama yazayım yine de
sabah 1 yumurta yer beyazını bitirmez ama
3-4 zeytin, kibrit kutusu kadar peynir, bazen daha az
1 kayısı ve 150 cc ballı ıhlamur
biraz da tahin pekmez, ekmek yarım dilim
zaten gün içinde başka ekmek vermiyoruz, sevmiyor da pek
çorbayı çok sever 1 kaseden fazla içer bazen
sebze yemekleri de 1 kaseye yakın
yoğurt yine bir kase, hatta versem daha yer belki ama kase bitince ekleme yapmıyorum ben
yoğurdu çok seviyor 1 aydan fazla süredir yoğurt demeyi bile öğrendi
beyaz gördüğü herşeye uğuut uğuut diye saldırıyor
sevhanım eşek arısı çıkmadan piyasaya kaçalım biz:roflol:

Arıı vızvız vız arı vızvız arı vızvız dolaşır durur.
Önce Füsfüse giderim
Ordan Sevhana uğrarırım
Hızımı alamayıp ta Violaya saparım
Arıı vız vız vız arı vız vız vız arııı vızzz vızzzz vız beni hatırlayınkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

xenocum seni unutmak ne mümkün
bu arada bak perşembe olacak, ne oldu blog
alisana maşallah kızın ne güzel kaşık tutup ağzına götürüyor
hem de 1 yaşındaymış o zaman
ah bi de yese

Benim oğlumda yoğurt yeme konusunda beni üzmüştü,hala emdiği için dert etmemiştim garçi ama bizimde doktorumuz derki hergün yoğurt,sebze,meyve et yiyecek der liteye yakın aslında sanırım benim hatam listeyi görünce fark ettim öğlen yemeği porsiyonu fazla yapmam.Çınar ve Lina maşallah çok sağlıklı ve güzel bebekler tamam biraz iştahsızlar ama gelişimleride gayet iyi bildiğim kadarıyla fazlaları var eksikleri yok o açıdan anneleri üzülmeyin olurmu.Ben Taylan'a beslenme konusunda çok düşüyorum çünkü vucudu kilo almamaya karşı programlanmış.Daha geçen ay 11 kiloyu bulduk düşünsenize birde yemese kimbilir ne olurdu.
Bugün oğluma vişne reçeli yapıyorm,bu mahsullerde annemin diğer evinin bahçesinden yaptığım tüm reçeller tam organik:)ağaçtan kendim topluyorum,temizliyorum ve reçel yapıyorum.Ben bu kadar reçel yapıp duruyorum bu kadar kaynamış birşeyin faydası varmı diye düşündüm açıkçaı ve kalkıp onu bile araştırdım yaptımız hiç birşey boşuna değilmiş onuda görmüş oldum.

Saol Sevhan'ım..Bide sana rep verebilsem tam süper olcak ama veremiyoruuuummmm.. Birine rep vermek için daha ne kadar beklemem lazııııımmm:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

xenocum seni unutmak ne mümkün
bu arada bak perşembe olacak, ne oldu blog
alisana maşallah kızın ne güzel kaşık tutup ağzına götürüyor
hem de 1 yaşındaymış o zaman
ah bi de yese

Benim blog yalan oldu. Ancak toparlanmakla meşgulüz. Annem makinanın başına oturuduğum an cıyaklıyor. Malum cuma günü yazlığa kaçıyoruz. Sanırım yazdan sonraya kalacak yada iş yerinde öğlen tatilleri uğraşacağım. Yazlıkta net yok . Annem bıktım senin kk'andan bir işin ucundan tutmuyorsun. Bulduğun ilk fırsatta laklağa oturuyorsun. Yok net falan diye söyleniyorsenağlama

Benim blog yalan oldu. Ancak toparlanmakla meşgulüz. Annem makinanın başına oturuduğum an cıyaklıyor. Malum cuma günü yazlığa kaçıyoruz. Sanırım yazdan sonraya kalacak yada iş yerinde öğlen tatilleri uğraşacağım. Yazlıkta net yok . Annem bıktım senin kk'andan bir işin ucundan tutmuyorsun. Bulduğun ilk fırsatta laklağa oturuyorsun. Yok net falan diye söyleniyorsenağlama
Offf hadi ya bugün duyduğum en sıkıcı haber oldu bu o zaman bir süre görüşemiyeceğiz.:KK43:
Bizde haftaya çarşamba gidiyoruz ama 10 gün kadar yokuz iple çekiyorum bu aralar çok bunalttı Taylan beni 15 gündür falan ya kucağımda ya bacağımda gitmek istediği yere elimden tutup benide sürüklüyor oyun oynarkende hep yanında oturucam,birde nerede gördü bilmiyorum çünkü TV izlemez durup durup dudaklarıma yapışıyor annem annem diyip öpüyor dudaklarımdan hay Allahım daha neler görecem eskiden arkadaşlar gezdirirdi komşulara giderdi 15 gündür yapışık ikiz gibiyiz çok bunaldım bende içimi dökmüş oldum.
akşam senin listeden esinlenip yemek yapayım dedim ama benimki kucakta ve bacakta aslı olduğundan ben bizim yörenin tarhanası,kabak,bulgur,patates,kıyma karışımı yemek hazırladım çok saçma bişey oldu diye düşünürken bizimki ayıla bayıla yedi hepsini aslında hiç sevmem böyle karışık yedirmeyide böyle oldu işte bu akşam ha birde son bir haftadır ikindide yoğurt yiyoruz nasıl olduysa yoğurt yemeye başladı.Uyumadan önce devam sütü içti ve bayıldı ağırlık çöktü heralde.Kızlar hepinize güzel ve deliksiz uykulu bir gece dilerim...

ay sevhanım ne güzel bir temenni bu
defne de okullar kapanalı sapıttı gece çok geç uyuyor
bu arada taylan yürümeye başladı mı?
tutunmadan yürümüyordu en son onu hatırlıyorum

teşekkür ederim kulüp arkadaşlarım.
ya hiç aa bak kuş, veya bak tren geliyor oyunlarıyla bir kaşık bile yemeyen çocuk olur mu? var benimki, bir kez bile bakmadı cadı.

bütün gece uytmadı ağladı durdu benimki hala emziğini arıyor sanırım sabahta çığlık çığlığa 6da kalktı süt verdim tekrar uyur belki diye nafile saat 9 gibi omlet yaptım naneli yarıdan fazlasını yedi örgü peynirden bir iki diş aldı 2 lokma ekmek yedi şimdi uyuyor

ay sevhanım ne güzel bir temenni bu
defne de okullar kapanalı sapıttı gece çok geç uyuyor
bu arada taylan yürümeye başladı mı?
tutunmadan yürümüyordu en son onu hatırlıyorum
Evet canım yürüyor,13.5 aylıktı ilk adımlarını attı ama 14 ayı buldu adam akıllı yürümesi bir aydır yürüyor.Taylan konuşma olayını abartı erken başladı sanırım bu açıdan yürümeyi erteledi.Uyku düzenimiz bizim fena sayılmaz son zamanlarda anck haftaya şehirdışına çıkacağız kesin orada sapıtacak,Taylan kendi yatağından başka yerde uyumayı ve uyumadan önce emerek klasik müzik dinlemeyi çok sever hep bu şekilde uyudu bakalım ne olacak.Bu gün yine aynı idi kahvaltımız ek olarak yediği eriklerin sayısını artırdım öğlende yeşil mercimek çorbası yapıcam.İçine pazardan madımak almıştım biraz ondan eklemeyi düşünüyorum.

tamamdır yüklemişsin fotoğrafları görünüyor. Çok tatlı maşallah Allah bağışlasın. Eğer benim cadının resimlerini görebilseydin ne kadar şanslı olduğunu anlardın, ne güzel de adam gibi yermiş mamalarını seninki.

tamamdır yüklemişsin fotoğrafları görünüyor. Çok tatlı maşallah Allah bağışlasın. Eğer benim cadının resimlerini görebilseydin ne kadar şanslı olduğunu anlardın, ne güzel de adam gibi yermiş mamalarını seninki.
Göremedim canım maalesef benim yüklediklerimide göremiyorum.

sevhanım maşallah taylanıma çok tatlı
esas öne çıkan kısma da ayrıca maşallah bak söylemiyorum ama :))

maşallah taylancığıma.
bugün sabah krep yaptım dürüm-rulo- yaptım baktım dağıtmıyo,bal süreyim dedim,yarım yedi maşallah.
keçi sütü ile yaptım az peynir de kattım,güzel oldu.
öğlen de boncuk makarna- domates sos ve peynirli- yogurtla yedi biraz.dönüş yolunda uyudu. uyanınca ezogelinimiz var ondan veririm sanırım.etsiz bir gün olacak ama ......

maşallah çok tatlı taylan yerim yaa ...

batuhanda tatilde baya sapıttı ne uyku ne yemek sürekli mızmızdı evi çok aradı sadece yüzerken rahattı yoksa kıyameti koparıyodu...

barışım bir tanem bu akşam yatmadan yarım saat önce 1 bardak sütü lıkır lıkır içti hem bardakla hemde hiç zorlanmadan. bende özellikle babasının desteğiyle karar verdim ve bu gece itibariyle memeyi kestim. uyku zamanı ortadan kayboldum babası uyuttu.

bugün 15 ayını doldurdu gözümün nuru . bende 15 aylık olunca kesmeyi düşünüyorum diyordum hep. cesaretlendim işte bakalım hayırlısı ne olacak. o bu duruma 1-2 günde alışır sanırım ama acaba ben alışabilecekmiyim işte onu bilmiyorum. 15 aydır hayatım meme oldu. oğluşumla en yakın olduğumuz bu anları emerken ayağını ellerini ağzıma sokmasını, kucağımda uykuya dalmasını onun kokusunu içime çeke çeke yatağına götürmeyi gerçekten çok ama çok özleyeceğim. ama birgün mutlaka bırakacaktı artık çok bilinçlendi tişortumu kaldırıp sütyenimi indirip meme istiyordu ve gittikçe zorlaşıyordu diye kendimi teselli etmeye çalışıyorum.

ama yinede çok ama güzeldi. önce allaha sonra oğluma bana bu güzel duyguları yaşattıkları için minnettarım. yazarken bile gözlerim doldu inşallah sabah onun gülen gözlerini görünce gene emzirmeye kalkmamsenağlama

barışım bir tanem bu akşam yatmadan yarım saat önce 1 bardak sütü lıkır lıkır içti hem bardakla hemde hiç zorlanmadan. bende özellikle babasının desteğiyle karar verdim ve bu gece itibariyle memeyi kestim. uyku zamanı ortadan kayboldum babası uyuttu.

bugün 15 ayını doldurdu gözümün nuru . bende 15 aylık olunca kesmeyi düşünüyorum diyordum hep. cesaretlendim işte bakalım hayırlısı ne olacak. o bu duruma 1-2 günde alışır sanırım ama acaba ben alışabilecekmiyim işte onu bilmiyorum. 15 aydır hayatım meme oldu. oğluşumla en yakın olduğumuz bu anları emerken ayağını ellerini ağzıma sokmasını, kucağımda uykuya dalmasını onun kokusunu içime çeke çeke yatağına götürmeyi gerçekten çok ama çok özleyeceğim. ama birgün mutlaka bırakacaktı artık çok bilinçlendi tişortumu kaldırıp sütyenimi indirip meme istiyordu ve gittikçe zorlaşıyordu diye kendimi teselli etmeye çalışıyorum.

ama yinede çok ama güzeldi. önce allaha sonra oğluma bana bu güzel duyguları yaşattıkları için minnettarım. yazarken bile gözlerim doldu inşallah sabah onun gülen gözlerini görünce gene emzirmeye kalkmamsenağlama
Canım bende bıraktırmak istiyorum ama hala cesaret edemiyorum sen devam eden süreci bizimle paylaşırsan çok sevinirim banada örnek olur.
Çok teşekkür ederim kızlar bu bebeklerin hepsi birbirinden tatlı hepsine Maşallah...

kuzucuğuma öğlen uyumadan önce bir kase mercimek çorbası yedirdim diye sevindim, de uyuyana kadar daha bişey yemedi ne yoğurt ne meyve sıfır. onu da çeşmenin başında aç kapa yapa yapa üstelik birazcık acı olmuştu, aynı taktik yoğurtta sökmedi.

X