Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
oh millet toplanmış şükür ya:)
nergizcim baya mucit olmuşsun sen.deneyelim tariflerini.
Bilge de menemenden başka bir şey yemiyor.Bazen ekstradan rafadan yumurta yapıyorum gönlü olursa yiyor.ugrasıp krep yapıyorum pek yüzüne bakmıyor.peynirir ancak menmen ve makarnanın içinde yedirebiliyorum.
öğlen yıldız şehriyeyi kıymalı makarna gibi yaptım.onu yedi yoğrutla,hadi bir kaşık daha al sunu yapalım bunu yapalım gaza getirmeleriyle,ama yapıyorum tabi,boşa gaz değil.
akşama Allah Kerim.domates corbası yaparım herhalde,yulaflı.akşlamları da genelde babası hadi bir kaşık daha ye takla atayım,ya da topa kafa atayım numarasıyla yediriyoruz.biraz yiyor motivasyon gücü olmadan gerisi,itme kuvvetiyle.
bu arada hepinizi öptükkkkkkk

sağolun arkadaşlar,çok şükür atlattık.ateşimiz antibiyotik kullanmadan düştü,ateş düşürücü ve birkaç ilaçla geçirdik.su çiçeği ailesindenmiş bu atlttığımız viral enfeksiyon,döküntüleri çok kötüydü yavrumun,şükür söndü artık onlarda,yavaş yavaş geçiyor,neşesi anca geldi yerine.çok zor bu hastalıklar,allah sağlıklı günler versin tüm bebeklere

sevhancım hangi bal canım o
ben balı ıhlamura katıyorum 1 çay kaşığı
kahvaltının üstüne veriyorum, ıhlamuru görünce yemeğe bakmıyor çünkü
bugün dünden kalan kıymalı tarhanayı içti
gündüz taşınma arasında bi de misafirim vardı
uyutamadım akşam üstü de dereotlı taze soğanlı kuskus salatası yapmıştım zeytinyağlı
onu yedi
bira dışarı çıkmıştık dönüşte arbada uyuyakaldı sekiz gibi
altını açtım üsrtünü değiştirdim o hafifi uykulu kız uyanmadı
banyo da kaldı

iştah açsın diye ben de bir bal almıştım, arı sütlü polenli. onun da kutusunda kahvaltıdan 15 dk. önce diyordu, o bal herhalde. ben de merak ettim. ben bir kaşık bile tattıramadan attım çünkü 15 gün içerisinde tüketilmesi gerektiği yazıyordu ve oldukça pahalı. küçük bir kavanoz 30 ytl civarındaydı

sevgili füs füs,
sana birşey sormak istiyorum. maşallah Defne'nin iştahı iyi, yemek yedirirken özellikle yaptığınız birşey var mı?
benim kız 16 aylık oldu, 10 ayda sadece bir gün bana ağzını kendi isteğiyle açtı ve sorunsuz yedi. En azından bir gün bana o zevki yaşattı sağolsun. ve ben 10 aydır hala hergün kafamda soru işareti var. bu iştah olayı bebeğin kendisinden mi kaynaklı yoksa ben bir yerde yanlış mı yapıyorum?

alisana canım benim sakın kendini suçlama
inan hiçbişey yapmadım bunu için
tamamen çocukla ilgili olduğunu düşünüyorum ben
mesela 4. ayda tatırın derler
ben 5 buçuk aya kadar su bile vermedim inat ettim
onunla da ilgisi yok bence xeno mesela çok üzülüyor 6 ayı beklemeseydim keşke diye
ama bence çınar gene aynı olurdu
şu var ki ilk zamanlar defne de az yerdi ama yerdi yine de
o dönemlerde hiç zorlamadım
tek yaptığım bu, iştahlıysa kendinden kaynaklı bence benden değil

teşekkür ederim canım. maalesef benim ve annemin arada zorladığı oldu. ama çok değil. herhalde yapıyla ilgili dediğin gibi, zaten doğduğunda hiç uyanmıyordu uykusunda zorla veriyordum memeyi ağzına.

Günaydın canlarım. Bana günaymadı aslında çünkü çınçın bütün gece çınladı yine..( florasım tekrar geçmiş olsun. Yakışıklının neşesinin tekrar yerine gelmesine çoookk sevindim. Bende alisanam gibi ben nerde yanlış yaptım şarkısını çok söyledim.. Aslında füsfüsümün dediği doğru çocukla ilgili ama ben çokta ısrar ettim zamanında. Oğlanı Pavlovun köpeğine çevirdim. Tek fark Çınar et gördüğünde ağzının suyu akmıyor can hıraş sanki onu öldürecekmişim gibi ağlıyor :) Şule nihayet herkes toplanmış şükür demişsin biz günlerdir burdaydık alisanamla ne o yoksa sen bizi beğenmiyormusun??? yoksa sen bizi sevmiyor musun???? Ne ayak. Çok kırıldım. Gidelim gaffur

Benim dana 15 aylık oldu hala ekmek dışında hiçbirşey yemiyor. Doktorumuza sordum. Çiğneme ve yutma refleksleri 2 yaşında tamamlanırmış. Ben blenderdan geçirdiğim halde benim tembel teneke oğlum sıkılıp yutmuyor kaldı ki çiğneyecek. Rüyamda görsem inanmam

Deneyeceğim. Canım hoşgeldin

Bencede bebeğin yapısıyla ilgili..yoksa özellikle yapılan birşey olduğunu düşünmüyorum.bende yiğiti hiç zorlamam,isterse yer istemezse yemez..sabah yumurta,zeytin,peynir,ıhlamur yedi..arada emdi uyudu.kalkıncada etli biber dolması ve yoğurt yediricem..

xenocum insanların içini kararttık tabii ki. gerçekten bu sayfada olmamız gerekiyor bizim. topiğin başlığı uymuyor. Ama ben gerçekten insanların neler yedirdiğini öğrenmek için en başından okudum topiği, çünkü benim yemek kültürüm zayıf (klasik Kıbrıs'lı) yemek yemeyi de pek sevmezdim hamileliğe kadar.
Lina dün sabah ve bu sabahörgü peynir deniyor galiba pek bilmiyorum, çünkü ben hellimden başka peynir yemem, yemek sayılmaz da en azından ağzına götürdü bir kaç ısırdı. dün sabah zorla oyunla bulamaç yedirmiştim. İlk kaşıkta zorla ağzını açtım sonra çeşmenin başında oynarken ağzını tutup tutup soktum kaşığı, başka türlü mümkün değil. O iğrenç bulamaçı zaten yedirmek istemiyorum. bu sabah hazırlamadım bir zeytin biraz domates bir iki ısırık ekmek. yeter dedim daha ne olacak uğraşamam. neyse ki sonrasında bir küçük armut yedi, migrosa gittik orada da arabada dolaşırken bir tane pingui. daha ne olsun di mi yeter. şimdi de uyuyor.

ama dün çok komikti, kahvaltıdan sonra hiçbirşey yemedi. öğlende birkaç deneme yok, o arada çok ağlattım maalesef. ben kızınca ağlama krizine girdi. sonra kanepede uyur numarası yaptım, aldı bebeğini geldi oturdu yere yanıbaşıma 15 dk. falan çıt çıkarmadan öylece oturdu.kalktı sonra anne anne diye güzelce seslendi uyanmış gibi yaptım mama dedi. masanın üzerinde duran pilav, tavuk, makarna ve şehriye çorbasını gösterdim hangisi dedim. mutfağa dolaba götürdü beni. açtım dolabı bakındı bakındı eline içim smart aldı bir tane, bundan mı dedim hıı hıı yaptı. açtım kucağımda bir iki kaşık verdim açtı ağzını ondan sonra bıraktı. yine mızmızlanmalar sürdü 2 saat sonra yine anne mama dedi. mama sandalyesine oturttum önüne pilav koydum, ilkten bir kaşık aldı sonra kaşığı attı iki eliyle avuçlayıp ağzına götürmeye başladı. ben tabii mest, eşim gelmek üzereydi hemen aradım ben haber vermeden çıkma eve dedim. hanfendinin konsantrasyonu bozulmasın diye. hemen baba baba diye telefona saldırıp hışımla mama sandalyesinden kalkmak istedi. benim de hevesim kursağımda kaldı. yani aç bırakınca da bir günü iki üç kaşık pilavla bitirdi. ve aç olsa bile benim elimden kaşıkla bişey istemedi.

bizimkide blendırcı başka türlü yemiyor nayayım ama ekmek et bunları yiyor parça parça pilavı elimle verirsem bir iki lokma yer ama kaşıkla verirsem tükürür

dün ilk ddefa makarna yedi kuzum yaşassııııın hiç yemiyordu
domatesli nanekli yaptım makarnayı kendi eliyle aldı yedi

ilk defa hayatımda mücver yapıyorum tariften, fırının başında bekliyorum pişmesini. bizimki de uyanmak üzeredir, bakalım deneyecek mi? tabii mücver de olacak mı? yoksa dünden yemediği şehriye çorbası ve tavuk var.

selam arkadaşlar uzun süredir çocuktan dolayı nete giremiyodum malumunuz..bizimki bu ayın sonunda 1 yaşına girecek ve sanırım artık haşlanmış sebze ve et türevleri karışımlarını yemekten bıktı sanırım..foruma baktım ama pek vaktim yok bulamadım özellikle yaz sebzeleriyle yapılan tarifler arıyorum..birde okuduğum kadarıyla yemeklere irmik koyuyormuşsunuz onu nasıl yapıyosunuz irmikli tariflerde verirseniz sevinirim..beim sıpa hala emiyo ve biberonla su dışında bişey içmiyoo szler nasıl alıştırdınız öğrenebilir miyim?gece uykusu yok bana 1 yıldır lütfen yardım edin çok sevinirim..memeden kesmeden nasıl alışacak gece gündüz süt ısıtıp veriyorum..asla ağzına almıyo eline alıp yere dökmeye çalışıyo..çıldırmak üzereyimm..lütfen yazın tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum..şimdiden çok teşekkürler...bebişleri öptümmm...

Canım kullandığım balın adı dynabeılle ben bizim burada doğal ürünler satan bir bayan var ondan alıyorum ancak sen eczane ve nettende sipariş verebilirsin bebekler için üretilenden alıyorum.Kahvaltıdan önce bir talı kaşığı veriyorum.
Bende sana emzirme olayını soracaktım füsfüs cüm ne yaptın hala emiyormu Defne?seni bekliyorum resmen, sen bırakınca bende denicem o kadar düşkünki ne yapıcam bilemiyorum.
Sabak kahvaltımızı bugün ayrıntılı olarak yazmak istedim;kahvaltıdan 15 dak önce bir tatlı kaşığı bal,Bir bardak ihlamur,2 tatlı kaşığı peynir,bir tatlı kaşığı çilek reçeli(kendim yaptım)Bir tatlı kaşığı dut reçeli(onuda kendim yaptım çilek reçeli yapar gibi uydurdum)bir çay kaşığı tereyağ ayrıca bir kasede kahvaltı mamasının içine ceviz,badem,fındık,kabak çekirdeği,üzüm çekirdeği karışımı.
İlk kahvaltıdan yaklaşık 2 saat sonra;Bir yumurta,2 tatlı kaşığı pekmez,dört tane erik ve bunlarla birlikte vitamin ilacını verdim.
Uyandığı zaman sebzeli tavuk çorbası içecek.
Taylan çok harekeli bir bebek diğer bir çok bebeğin olduğu gibi hızına yetişmekte zorlanıyorum zaten zor kilo alan bir bebek iyi beslenmezse gelişimi çok yavaşlar.belki size fazla gelebir onu besleme şeklim ama onun bünyesi buna müsait hergün kahvaltımız bu şekildedir.ayrıca günde toplmda 280ml devam sütü alır.

Umarım sever bizimki bayılıyor mücvere.Canım hani sormuşsun ya bebeklerin iştahlı olması hakkında .İnan sen ne yaparsan yap bebeğinin işathlı olması senin elinde olan bir şey değil.oğlumda çekmedim ama ben anneme çok çektirmişim oradan biliyorum.Hem bak senin güzel bebeğinde yavaş yavaş açılmaya başladı dilerim hergün artark devam eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…