Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Sanırım aynı baldan bahsediyoruz ismini yazdım ancak ben o fiyattan almıyorum 18 TL aldığım fiyat ancak nette bile baktığımda fiyatı değişiyor küçük bir kavanoz.annem bana alırdı bende pek bişey yemediğim için bana enerji verirdi oradan aklımda kaldı şimdi oğluma alıyorum.

sevhancım defne hala emiyor ama taylan kadar değil sanırım
gündüz 1 kere öğlen uyumadan emziriyorum
okullar açıkken arada gelmezdim hiç aramazdı
daha 1 kere meme diye tutturmamıştır
gece de 2 kere falan emiyor
1 aya kadar düşünüyorum bakalım bıraktırmayı canım
benim korkum gece sadece, gündüz zaten aramıyor çünkü

bugün ana malzeme kıyma ve irmik olan uydurmasyon birşeyleri yutturdum resmen.dün aç bırakmaca oynadık,işe yaramadı.en son elim titreye titreye kavga dövüş oyunla yedirdim birşeyler.ben vermezsem asla yemek istemez benim aç kedi.birkez daha öğrendim.bu arada dondurmayı da sevmedi oğlum.acaba hastnede karıştı mı bu çocuk ya CADIARZU inanılmaz yani daha ne yapayım ben laelaelaelaelae

valla benimki tatlı olan herşeyi yiyor. buzdolabını açtığımda kucağımdaysa çikolataları gösterip çikolata istiyor. mücverin de yüzüne bakmadı bu gece hiçbirşey yemedi. babası da gelince yemediğini söylediğimde istemiyorsa yemesin dedi yine her zamanki gibi. ya bu adam beni çıldırtacak, uğraşmasın diye daha bir kez birşey yedirmeye çalışmadı. karpuz verdi çocuğun eline dolaptan.
acaba yemeklerine şekr mi atsam, ama tattırabilmek büyük mesele.

yok cnm ya :) eskiler toplanmış demek istemiştim.bi megilera görünmedi sanırım,bir anda toplandı herkes dün.
sabah krep tarifni uyguladım,tavaya yapıstı peynirden dolayı.karıtırdım ben de.rafadan yumurta kabına doldurdum,ondan kaşıkla verdim.
öğleye doğru 2 danino,bisküvili olandan verebilirsin demiş bir dr o yüzden ondan aldım,babane ancak ondan yedirebilir,bu arada babaanneye terfi ettik bakıcı olayında.
içim smarttan daha kaliteli geldi bana.
öğlen biz gelince ekstardan irmik katkılı yayla çorbası yedirdik,uzun uğraslar ve gaza getirmeler sonucu.( alisana yaratıcı yedirme taktikleri konusunu aradım aradım bulamadım geçen gün)
öğle yemeğiyle akşam yemeği arasında birşey yiyor mu sizinkiler,meyve harici.

Bizimki o kadar güzel yiyorki ama çok zayıf hala.Onun yediğini ben yesem sanırım 3-5 kilo almıştım.Bende anlayamadım,aşırı hareketli sanırım ondan.Uykusunda emerken bile eli ayağı oynuyor hep.

bizde bugün bamya yedik geçen hafta yememişti sanırım ekşiden dolayı bu sefer beğendi(koruk ekşisi).
sevmediği yediremediğim şeyleri bakıcımıza kakalıyorum öğle öğününde(ayıp ama o azda olsa yediriyor bi şekilde napıyım)
bakıcımıza göre bizimkide püre bebeği olmuş çiğnemeyi bilmiyormuş. (benim suçum değil valla ben 8. ayda çok güzel pütürlü veriyordum dr az kilo alıyor püre vereceksin çok yemesi için dedi)epey yol katetti abla.eline durmadan bişiler veriyor salatalık bisküvi kurabiye simit şeftali vs vs.yemekleride ezmiyor parçalara bölüyor.
miktar konusunda biraz anlaşamıyoruz o doydu diyor ben 200 cc sindeyim işin ( bebek bilir doyduğunu lafını etmiyor artık çünkü bizimki ilk kaşıkta bile doydum muamelesi çekiyor.
siz normal yemekleri ne kadar veriyorsunuz.mesela pilav sebze yemeği kaşık hesabımı kase hesabımı? çorbalar tamam da yemeklerde bilemiyorum.kafam karışıyor.

valla onlar ayarlıyor miktarı.yemekler daha az oluyor tabi.bin numara çekip yediriyoruz zaten,kapasitesi dolunca ağzından atmaya başlıyor.
dr 1 yaşına 1 kaşık pilav yeterli demiş arkadasma.
bu arada xenocum bilge de elini ağzına sokmaya başladı,muhtelif zamanlarda.babasına aman görmezden gel diyorum,yoksa inadına yapıyor herseyi :)

şuleciğim yaratıcı bir yedirme taktiği bulduysan eğer buraya da yazabilirsin.
benimki akşamüzeri pilav yerken bir kaşık da bana uzatı ağzını da açıyor hammm diyerek ben de o açık ağza bir kaşık pilav atmayı başardım. yarısını çıkardı ama. bu da bir kaşıklık taktik, bizim için tabii siz de uzun sürebilir.

eskiden yoğurt yerdi hergün öğlen veya öğleden sonra, kaç gündür onu da yediremiyorum

bizimkide yoğurdu reddetmeye başladı. mama sandalyesinin tepsisine döküyorum yoğurdu ordan elleye elleye yarısı bana yarısı ona derken bi şekilde gidiyor.((
yada ekmek ufalıyorum içine.

Merhaba canlarımm;
ŞULE'M aman dikkat elini ağzına sokmayı adet edinmesin. Bir izle bakalım neden ve ne zaman yapıyor. Sakın tepki verme ilk önce oyun sanıyor sonrada inatlaşmaya başlıyor bu fırlamalar.
MAYALIHAMUR'cum. Senin adına çok sevindim. Bakıcınızın birşeyler yedirebiliyor olması, sanırım birazda tecrübeli olması rahatlatıcı. Bende Çınar'da cc hesabıyla gidiyorum ve bu beni çok yoruyor. Bir belge var elimde. 1 yaş sonrası bebeklerin beslenme tablosu. Doktorumuza sormayı unuttum doğruluk payını ama dünyam şaştı görünce. Tablo aynen şöyle:
GÜNDE 2 porsiyon ET
1 porsiyon = 2 köfte veya 3-4 silme yemek kaşığı kuru bakliyat
GÜNDE 2 porsiyon SÜT veya YOĞURT veya PEYNıR
1 porsiyon = 1 Su bardağı süt= 1 su bardağı yoğurt= 1 Kibrit Kutusu peynir
GÜNDE 3-4 porsiyon SEBZE VE MEYVE
1 porsiyon SEBZE =5-6 Silme Yemek Kaşığı Sebze
1 porsiyon MEYVE= 1 Orto Boy Meyve = 3/4 bardak taze sıkılmış meyve suyu
GÜNDE 3 DıLıM EKMEK
GÜNDE 3 PORSıYON ÇORBA veya MAKARNA veya PıLAV veya PATATES PÜRESı
1 PORSıYON = 1 Kase Çorba= 5-6 Silme yemek kaşığı makarna pilav= 3-4 Silme Kaşığı Patates Püresi
GÜnde 1 Yumurta === Düzenli et yiyen çocuk için gün aşırı
Benim oğlum için hayal ötesi bu beslenme miktarı. Umarım yiyebilen bebeklerimizi vardır. Onları Allah nazarlardan saklasın.
CASSER maşallah bebeğine. Üzülme hareketten kilo almıyordur. Tekrar maşallah
Lütfen güzel yemek yiyen bebeklerimize herkes maşallah desin. Defne'me, Taylan'ıma, Yiğit'ime ve daha nicelerine Maşallaaaahhhhhhh..

Benim canavara gelince.. Nasılsa gece yatmadan önce 3 tatlı kaşığı yoğurt yedi emdi ve yattı. 2 saatte bir emmeye kalkan adam dün çok yoruldu diye sanırım sabaha kadar deliksiz uyudu. Sabah sadece yarım yumurta sarısı yedi kavga döğüş.

xenocum o listeyi ben de biliyorum, yanılmıyorsam Cerrahpaşa çocuk bölümüne ait. Bana bir arkadaşım göstermişti Cerrahpaşa'dan vermişler, yani doğruluk payı var. Ama bizimki bu günlük listeyi bir haftada ancak yer.
Ben bebekler için bir porsiyon avuç içlerini dolduracak kadardır diye duymuştum veya okumuştum bir yerden. herhalde bunun doğruluk payı yoktur.

yumurta sarısını nasıl veriyorsun? bizimkinin önüne koyduğumda hemen alıp atıyor. benim elimden hiçbirşey kabul etmiyor zaten illa kendi yiyecek. bu sabah da kahvaltı yapmadı, yarın sabah bulamaç yapıp zorla verecem artık.
kahvaltılıkların hepsini attı bir tane cicibebe ve iki üç ısırık domates yedi. öğlene doğru da 5 tane beyaz kiraz, 1 dilim karpuz yedi. sonra 3-4 tane patates kızartması ve 2 ısırık köfte. şimdi yattı uyuyor.
yaz meyveleri ile aramız daha iyi çünkü elmayı sevmiyor. ama sebze sıfırız.

eskiden yoğurt yerdi hergün öğlen veya öğleden sonra, kaç gündür onu da yediremiyorum

ya hepsimi aynı olur bizimkide bu aralar yoğurta bakmıyor.benim bütün problemlerime bakıyorum herkeste aynı dert tamam diyorum bir gariplik yok.bu kızının son halimi çok tatlı olmuş.ben yeni resmini yükleyemiyorum bir türlü beceremedim.bu gün bezelye var menüde.

Lina bu listeyi yeseydi bu sefer de bu kız obez mi olacak diye dert ederdim herhalde. çünkü eşimin ailesi, o taraf olduu gibi obez. benim tarafımın yeme özürlü. kız da benim tarafa çekmiş. belki de böylesi daha iyidir, şişko bir kız çocuğu olacağına diye düşünüp kendimi rahatlatayım bari

teşekkür ederim canım. resminin boyutu büyüktür.
ya bana gün çok kısa geliyor aslında. anlaşılan bizimki çok uzun sürede acıkıyor.
sabah 7 de uyanıyor, kahvaltı hazırlayayım uğraşayım derken saat 8.30-9 oluyor bişey yemeden kalkıyor. O yüzden yarın bulamaç yapıp tıkayım diyorum. sonra ara vereyim biraz diyorum, bütün gün mama sandalyesinde oturmamalı, saat 10 gibi meyveye başlıyoruz 11'e kadar sürüyor. bazen ya yiyor ya yemiyor. 12 -12.30 gibi uykuya yatmadan önce de ya ufacık bişey yiyor ya da o da yok.sonra uyuyor 14.30-15'e kadar yine bir telaş hiçbirşey yemediyse hemen yesin ki akşama acıksın diye. bir bakıyorum saat 16-16.30 ya sonuç var ya yok. ee yoğurtu ne zaman verecem. yine vermeye çalış. akşam yemeği 19.30 gibi ama eğer olur da bir sokum bişey yerse bu sefer akşama acıkmıyor. yok akşam yiyeceği tutarsa iki lokma tamam. sonra babayla oynaş falan saat 21-21.30 yatış.
öğlen çok uyuyor herhalde, uyandırsam da mızmız olur. offfff of

tatlıyı seviyorsa şunu dene istersen
ben kızıma 10 aylık uğraştan sonra ancak böyle meyve yedirebiliyorum.
3 yk yoğurt dolaptan çıkar içine 3-4 biskivi koy yoğurt ısınana kadar onlar eriyor zaten içine meyveli kavanoz mamsından hangisini severse koy yarım kavanoz koy( şeftalili kavanozlar ekşi oluyor. hipp kayısı çok güzel oluyor ) başlarda tatlandırmak için bal pekmez şeker nasıl istersen koy inşalllah yer kuzum .nekadarını yerse tabi

sabah kalktık süt içtik 1 çay bardağı
sonra krep yaptım yemedi bir iki ısırık aldı ancak
sonra için samart yedi uyudu
uyanınca meyve yoğurt biskivi karışımını yerse bakalım akşamada yaze fasulye bezelyeli patates var yerse tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…