bebişler guniçinde kaç kere kakasını yapıyor?

nehirson

canım çocuklarım
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
100
0
benım oglum 2 kere yapıyor ama kendını çok sıkıyor zorlanıyor normalde bıldıgımın 5 6 kez yapması gerekıyor canı çok acıyor yapana kadar aglıyor senağlamaama kabızlık sizdede aynı sey oluyormu?

Benim kuzu da günde 3-4 kere yapıydu şimdilerde 1 kere yapıyo. 3 günde bir yapması da günde 8 kere yapması da normalmiş. Standartı ne zaman yakalayacak bilmiyorum..

Benimkide genelde 1 defa cok nadir 2 defa yapıyor ve cok zorlanıyor ıkınıyor kıpkırmızı oluyor bazen aglıyor bıle :KK43: ama kabız demek ıcın kakasının sulu olmaması gerekıyor butun o ıkınmalar gazdan maalesef

kizlar benim oglum 3 gundur kakasini yapmiyor.dr.umuz normalde anne sutu alan bebeklerin hergun kaka yapmasi gerektigini solemisti.onceleri 2 gune bir di ama simdi 3 gun oldu.acaba normalmiki bu durum?

benim kızımda günde muhakkak 2 kez yapıyor bazen çok zorlanıyor benim kuzum ya...allahtan yapamadığı gün olmadı hiç:nazar:

zaten yapamadıkları zaten sancılanıyorlar ben bıtkı caylarından verıyorum bazen 1 2 kasık gene işe yaramıyor ne olacak bılmıyorum halımız

ben günde kaç kez değiştiriyorsam her seferinde bezi kakalı oluyor..6-7 defa oluyor..40 ından sonra değişir azalır demişlerdi hala aynı..birde kabız olsa sıvı olmaz zaten..ek besinlere geçince kabızlık olabilirmiş birde mama alan bebeklerde..

kizlar benim oglum 3 gundur kakasini yapmiyor.dr.umuz normalde anne sutu alan bebeklerin hergun kaka yapmasi gerektigini solemisti.onceleri 2 gune bir di ama simdi 3 gun oldu.acaba normalmiki bu durum?

canım ben mama takviyeli besliyorum bebeğimi.o yüzden midir bilmem ama benim bebeğiminde 3 gün yapmadığı oluyor.doktorumuz normal olduğunu söyledi.endişelenecek bişey yokmuş.için rahat olsun

canım ben mama takviyeli besliyorum bebeğimi.o yüzden midir bilmem ama benim bebeğiminde 3 gün yapmadığı oluyor.doktorumuz normal olduğunu söyledi.endişelenecek bişey yokmuş.için rahat olsun

cnm artik 5.gun dr umuzu aradim ne yapabiliriz diye?bana gunde 3 cay kasigi zeytinyagi vermemi ve gliserin fitilin yarisini kullanmami onerdi.gliserin fitili kullanmadan once de makatini z.yagi ile durttum arkasindan fitili itekledim.5 dk surmedi cir cir yapti kuzum.kati da degildi zaten kakasi.1 saat sonra gene yapti.simdi 2 gun oldu yine yok bugun z.yagina basladim sabah ve aksam.bakalim ne olcak?

Yağmurcum fazla kurcuklama bebişi.Bende 3. günde yaptım o hatayı.Ama kzım kabız felan değilmiş.
5-6 güne kadar olabilirmiş.
Katı tane tane olmadıktan sonra sorun yoktur.

Benim kız da 3 güne kadar yapmadığı oldu.Şimdilerde günde 1 kere yapıoyr.
Geçen yapmamaıştı.ertesi gün 3 kere yaptı.

Eylül sanada kolay gelsin kakasız beziniz yokmuş.ay o da kötü ortasını tuttursalar :)

benim kızımın kakasıda çok düzensiz ya napçamızı şaşırıyoruz bi ara günde 1 kere yapıyodu ama oda en fazla 3-4 gün sürdü şimdi yine düzensiz.fitil yaptık bi kaç kere ama onuda yapmak istemiyorum,enson kulak çubuğuyle z.yağı sürdümde yaptı 2 gün önce.ama artık bişey yapmıycam her bebeğin metobolizması farklı çalışıyo kabızda değil ağlamıyoda ne zaman isterse o zaman yapsın

benim oğlumda 48 saat arayla yapmaya başladı çok rahatsız olmazsa bişey yapmayı düşünmüyorum şimdilik sorun yok

kızlar çok sukur benım oglum duzeldı 5 6kez yapıyor sımdı yapamadıgı gunler kıvranıyor sancıdan

X