Bebişe İsim Bulma Sorunu

Macera ...... diye bi insta hesabi var, kres ogretmeni kendisi ya da kur-an kursu tam emin degilim.

Oradaki çocukların isimlerini sayiyorum.

Bozca ada
Sade Selin
Ala Geyik
Eva Neva (daha ilgincleri de vardi ama ben unuttum)

Yani ben isim koymanin cok onemli oldugunu dusunuyorum, cocugun hayatina da etkisi olduguna inaniyorum.

Bu sebeple guncel olacagim, ya da dedemin babamin, nenemin adini koyacagim diye dusunulmemeli. Ilk kizimin ismi daha hamile kalmadan bile belliydi, ikinciye kizimin olacağını hic dusunmedigimden onun ismini koyarken cok zorlandik, hatta dogduktan sonra koyabilmistik ancak.

Ama ikisi de tam ismiyle musemma cocuklar oldular.

Hatta burada 2.kizima isim koyayim diye baslik acip linc yemisligim var, ilk lincimdi yeri kiymetlidir

Ben ikinciye leyla ismini dusunmustum, ki hala icimde uktedir, size de onerebilirim.

Tam olarak ne linci yedin ya cankız falan mı koymak istedin nedir yani

Ben de sabah kitapta okumuştum . Şimdi yine karşıma çıktı güzel isim bence.
Vera diye müzik grubu da var

bizim koymayı düsündüğümüz isme eltim gülüp dalga gecti(kendi çocukalrının ismi çok sey sanki) ama esim de bu isme anlamsız çok yükseldi. çok zor anam öff.

Neye karar verirseniz verin çocuk doğana kadar kimseye söylemeyin. Dalga geçmeye çalışan, müdahale etmek isteyen çok oluyor sinir bozucu.

Ben tek isim düşünüyordum eşim iki isim istiyordu. Birini ben seçtim, diğerini o seçti güzel de oldu. Acele etmeyin derim :)

Öyle.
Aslinda Vera sadece ama sadece "doğru" demek.
Öyle günahlardan uzak muzak, tirt pirt değil:) millet nerden nasil uyduruyor şaşıyorum.
Kimsenin evinde latince sözlük olmuyor galiba Çocuk ismi bakarken.

Yakinda anlama anlam katip Vera ismine 64738282991 farklı (yanlış) anlam bulacaklar.

İsmin anlamından çok harflerin karakteristik özelliklerine bakıyorum. Çocuk taşıdığı harflerin özelliklerini alabiliyormuş. Hatta isim kısaltmanın bu yüzden yanlış olduğunu söyleyenler falan var

Google’dan bakıyorlar sadece. Orada uydurmasyon bir sürü anlam üretmişler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…