Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

ben yeni üyelerdenim site çok hoşuma gitti ve bende anne olmak isteyenlerdenim adetim 11 gün geçti bakalım hayırlısı hamilmiyim belli değil test yzptım şüpheli çıktı allah herkesin gönlüne göre versin

:teytey:ben yeni üyelerdenim site çok hoşuma gitti ve bende anne olmak isteyenlerdenim adetim 11 gün geçti bakalım hayırlısı hamilmiyim belli değil test yzptım şüpheli çıktı allah herkesin gönlüne göre versin

Hosgeldin canim. Supheli cikti derken silik mi cikmasini kastediyorsun?

menzilgulucum gunde 5 porsiyon sut ve sut urunleri. cunku prenatal vitamin acka cok az bir kismini karsiliyor gunluk ihtiyacin. o sebeple sut, yogurt( sana verdigim tarif ile guzel oluyor), peynir ve calsiyum ihtiyacini karsilayan seyler.

ancak bak sadece sut urunleri degil ca baska seylerde de var. icemiyorsan kasma kendini sut icecem diye. sifa niyetine bile olsa tiksinme daha isin en basinda. bak calcium yazdim asagidaki liste cikti.

Food Calcium (mg) % DV*
Yogurt, plain, low fat, 8 oz. 415 42%
Yogurt, fruit, low fat, 8 oz. 245-384 25%-38%
Sardines, canned in oil, with bones, 3 oz. 324 32%
Cheddar cheese, 1 ½ oz shredded 306 31%
Milk, non-fat, 8 fl oz. 302 30%
Milk, reduced fat (2% milk fat), no solids, 8 fl oz. 297 30%
Milk, whole (3.25% milk fat), 8 fl oz 291 29%
Milk, buttermilk, 8 fl oz. 285 29%
Milk, lactose reduced, 8 fl oz.** 285-302 29-30%
Mozzarella, part skim 1 ½ oz. 275 28%
Tofu, firm, made w/calcium sulfate, ½ cup*** 204 20%
Orange juice, calcium fortified, 6 fl oz. 200-260 20-26%
Salmon, pink, canned, solids with bone, 3 oz. 181 18%
Pudding, chocolate, instant, made w/ 2% milk, ½ cup 153 15%
Cottage cheese, 1% milk fat, 1 cup unpacked 138 14%
Tofu, soft, made w/calcium sulfate, ½ cup*** 138 14%
Spinach, cooked, ½ cup 120 12%
Instant breakfast drink, various flavors and brands, powder prepared with water, 8 fl oz. 105-250 10-25%
Frozen yogurt, vanilla, soft serve, ½ cup 103 10%
Ready to eat cereal, calcium fortified, 1 cup 100-1000 10%-100%
Turnip greens, boiled, ½ cup 99 10%
Kale, cooked, 1 cup 94 9%
Kale, raw, 1 cup 90 9%
Ice cream, vanilla, ½ cup 85 8.5%
Soy beverage, calcium fortified, 8 fl oz. 80-500 8-50%
Chinese cabbage, raw, 1 cup 74 7%
Tortilla, corn, ready to bake/fry, 1 medium 42 4%
Tortilla, flour, ready to bake/fry, one 6" diameter 37 4%
Sour cream, reduced fat, cultured, 2 Tbsp 32 3%
Bread, white, 1 oz 31 3%
Broccoli, raw, ½ cup 21 2%
Bread, whole wheat, 1 slice 20 2%
Cheese, cream, regular, 1 Tbsp 12 1%

Ayyy kiiizzz vallahi canimi puding cektirdin. Napcam ben simdi. Ekmegimi kendim yapiyorum zati disaridan almiyorum. Bunlarin cogunu disaridan alamiyorum cunku helal olmama durumu var. Balikta cok yememek gerekiyormus oyle demisti bir arkadasin esi. Ama somon genelde yedigimiz balik, bayagi bir seyde kalsiyum varmis. Yok ben sutu igrenerek icmiyorum ama tabi hizlida icmiyordum duruyordu oyle yanimda, simdi bir dikiste icmeye calisiyorum.

Liste icin cok tesekkurler...

şimdi ben hamileyim bu topiğe gelebilirmiyim

ne demek bizim herkese kapımız açık hoşgeldin arkadaşım

Kizlar bugun test yaptim cikmadi :çok üzgünüm: ilk cizgi bile tam cikmadi anlamadim
moralim cok bozuldu adetde olamiyorum :1no2: heryerim dokuluyo agridan

birde agladim birtonsenağlama
canım sıkma canını stres yaptıkça iş daha beter içinden çıkılmaz hal alabilir oluruna bırak bakalım üzülme sakın olmadı gelecek ay hamiş kalırsın arkadaşım tamammı

hakkında hayırlısı neyse o olsun arkadaşım sonucu bize bildir olurmu?

kızlar bende geldim kabu eder misiniz?

kabul etmekte ne demek sen zaten bizdendin gerçi menzil gülünün dediği gibi bizi terketmiştin ama olsun aramıza tekrar hoşgeldin arkadaşım

rahelim canım hamdolsun iyiyim

iyi dileklerde bulunan diğer arkadaşlarım sizinde dualarınızda içtenlikle aminn diyorum aramıza hepiniz hoşgeldiniz

Kızlar gününüz aydın cumanız mübarek olsun....Hepinizi öpüyorum...Neşe canım sen eskiden bebekli güzel listeler yapardın nerde hani o listeler..Bakınca içimiz açılan, yüzümüzde tebessüm oluşturan o listelerden istiyorum ben...:)))

slm kızlar nasılsınız?öncelikle yeni gelen arkadaşlara hoş geldin diyorum topik hepinize açık allah hepinizin gönlüne göre versin..ateş parçası üzülme stres yaptıkça inan tutumuyor bir çok kişiden duydum ve bende yeni de olsa tecrübe ettim geçen ay o kadar ümitli idim reglim bile sapıttı tam 46 günde regl oldum.defalarca test yaptım belki geç tutumuştur diye doktorum bile şüphelendi önce forlutal(dogrumu yazdım bilmiyorum)sonra test kan deger sonucunu görünce forlutal dan vazgeçim progestan verdi..kendini rahat bırak..test kasetinin bozuk olma ihtimali var gibi geldi bana ilk çizgi bile dogru dürüst çıkmamış eger aksi olsaydı ilk çizgi gözünün içine girercesine belli olurdu emin ol..her sonuca hazır ol yinede sen sonrasında fazla üzme kendini..rahelcim seninde cuman mübarek olsun tabii diger arkadaşlarımında..rabbim bu günden tüm dualarımızı kabul etsin.hayırlısı ile bebişler versin bizlere.benssenb sen nasılsın cnm nasıl gidiyor..menzilcim ay ne güzel demek kalp atışlarınında duyabileceksin allahım ne güzerl duygudur eminin nasıl hissediyorsun kendini ben hiç olmayacak gibi hissediyorum kendimde düşünsene hayatın degişiyor bence bambaşka bir duygudur tarif edilemeyek kadar...kibelenin dedigi gibi ceviz ye mutlaka folik asitte alıyorsun dimi...sütü peynir hiç ihmal etme kendin için olmasada bebgin için yemeye çalış diger hamiş arkadaşlarım sizlerde öyle sevmediginiz şeyleri bile yapmak zorundasının bebeginiz için.ablamdada biz hergün 1 litre süt içiriyorduk deli gibi artık onada öhh gelmişti dogumdan sonra süt içmeyi bırak görmek bile istemiyorum demişti..doktor günden 1 litre süt 2 3 litrede su mutlaka demişti.hatta son aylarda taze sıkılmış meyve suyu portakal suyu demişti zorla içiriyorduk kendisi görümcem olur abla derim ben gerçektende öyle annem verdiginde itiraz ederdi ben verdigimde mırın kırın ederdi ama kıramaz içmek zorunda kalırdı şimdide bana diyor sen görürsün elime düşersin diye..

canım terk etmek değil bi kaçırdım bi daha yazamadım şimdi her yere yetişmeye çalışıyorumkaydirigubbakcemile3

Mavi deniz bende geçen ay 43 gün sonra regl oldum dr gittim aynı dönemde yazıştıkta hatırlarsın......Ve artık ben zor hamile kalırım aylarca belkide yıllarca beklenti içinde olucam testler yapıcam diye düşünür üzülürdüm......ama bu ay çift çizgiyi görünce gözlerime inanamadım......ben senden de ümitliyim inş en kısa zamanda seninde olacak ve buraya yazacaksın kızlarrrrr hamileyim diye......allahım diğer arkadaşlara da nasip etsin ve bizlere o güzelim hamileyimmmm kelimesini yazsın.....sen de yazmışsın (çok da zor biliyorum) ama stress yapma...bekle ..bir gün ansızın herşey oluveriyor......bende şimdi bebeğime bir şey olmasın hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde doğsun ve büyüsün istiyorum.....allahım bunuda nasip eder inş....

kızlar librarian yasemin bir iki arkadaşımızdaha vardı ama inanın hatırlayamıyorum şuan burada isim..ama birileri eksi neredesiniz bakayım...ışılcım şu yumurtalamada ki akıntıyı bende anlamadım gitti. benimde uzun bir süre öyle seffaf sünen akıntım oluyor..sonra bitiyor diyorum tekrardan seffaf akıntı oluyor daha sıvımtrak ne zaman yumurtluyorum anlamıyorum adetim düzensiz oldugundan kestirmek güç oluyor..ne bu ya tavuk gibi yumurtlamak falan kendimi tuhaf hissettim..

neşecim sen nasılsın.geldimi preesed sipariş etmiştin sanırım..moralin iyi degilmi..kendini bırakma güçlü ol.. öptm hepinizi.

evet cnm şimdi hatırladım kusura bakma unutuyorum bazen böyle hafızam çok güçlü dgl.yazışmıştık seninle aynı zamnlarda geçikmişti dimi ikimizinde peki sen kaçıncı gününde hamile kaldıgını ögrendin...bende saymadım şuan ben kaçıncı günündeyim diye geçen bi saymıştım ama unuttum yine..yine geç olurum eminin(tabii gebe kalmamzsam)ama niye bilmiyorum olacak gibi bu ay yinede ümitlenmek istemiyorum..ama kokuyorum kızlar bir yandan içimde tuhaf bir korku ve sıkıntı var allah hayıra çıkarsın..cnm inş dedigin gibi yazarım kısa zamanda buraya bende hamileyim diye....cnm inş saglıkla kucagına alırsın bebişini...

ben 06 Ekim regl tarihimdi 08 Ekim gecesi dayanamadım idrar testini yaptım (hamileliğe pek ihtimal vermiyordum ama umut ediyordum tabii) ve çift çizgi belirginleşti sabah işe gelmedende kan verdim değerim 1460 idi ve yani 4 hafta 4 günlükdü......ama yumurtlama tarihimi bilmiyorum sadece yumurtladığı hissettim....zaten biz her gün çalışıyorduk!!!!! yeni evliyizde !!!!!!

tebrikler canım Allah sağlıklı şekilde kucağına almayı nasip etsin inş. Dualarını esirgeme bizden Allah bana ve bütün isteyenlerede versin inş:Saruboceq::Saruboceq:

tebrikler canım Allah sağlıklı şekilde kucağına almayı nasip etsin inş. Dualarını esirgeme bizden Allah bana ve bütün isteyenlerede versin inş:Saruboceq::Saruboceq:

Rabbim en kısa zamanda sanada nasip etsin arkadaşım.....Ve tüm isteyen arkadaşlara da inşallahhh.....

kızlar nasılsınız.artık bende kızımı hissediyorum ama dün bugün hastayım ve sabahtan beri hissedemedim kızımı.o da hastalanırmı?dün doktora gittim sormayı unutmusun

herkese merhaba bende yeniyim ama uzun zamandir yazdiklarinizi okuyorum benim regli gunum 20 ekim bu ay cok umutluyum burda bu ay cok kisi amacina ulasmis galiba darisi bizlerin basina yeni hamile kalan arkadaslar bize hamile oldugunuzu ogrenmeden once neler yasadiginizi ne gibi belirtiler hissettiginizi yazarmisiniz bi daha :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…