Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

günaydın kızlar,nasıslsınız?
ben nihayet anneme gidiyorum bugün,ama sabah sabah çok üüzldük,görümcemin kızı hastaymış,hastaneye yatırmışlar dün,şimdi haberinmiz oldu,eşim işe gitti,ben hastaneye uğrayıp anneme geçicem,kıyamam ben ona ya,yazık yavrum zaten zayıftı,kim bilir ne oldu,kulaklarımdan gitmiyor hiç,derya yenge deyip boynuma atlardı,bakalım inş bugün çıkar hastaneden,kendinize iyi bakın kızlar,hepinizi öpüyorum.

teşekkürler beyaz. hayırlı olur inşallah...
ben aranıza sakarya ilinden katılıyorum. henüz 3 aylık evli ve 2 aylık hamileyim :)
kimileri çok erken diyor kimileri tam zamanı :)) bilemiyoruz oldu artık....
darısı tüm bebiş bekleyen ve isteyenlerin başına....

hoşbulduk canımcım....
nasılsınız hanımlar herşey yolundadır umarım hayatınızda...
ben neye nerden nasıl ne şekilde başlayacağımı bilmiyorum yazıları okuyup sizleri tanımaya çalışıyorum ne güzel sanal alemde böyle arkadaşlık kurmuş kız kıza dertleşiyor paylaşıyorsunuz. ay çok sevindim valla böyle bir site bulduğuma ....
birazdan bende kendimle ilgili birşeyler anlatırım hele sizin yazıalrı biraz daha okuyayım :))

evet kızlar yine ben geldim...
okuyabildiğim kadarını okudum anladığım kadarıyla aramızda bebek sahibi olmak için mücadele veren arkadaşlar var... en içten dilkelerimle allahıma yalvarıyorum rabbim hakkımızda en hayırlısını versin... kendinizi fazla üzmeyin bu konularda kızlar moralleri yüksek tutun bu çok önemli... lütfen....
bu arada bende bekarlığımda çok sorunlar yaşadım adet düzensiliği ile ilgili hem ne düzensilik... 2 ayda 3 ayda bir adet oluyordum abartısız ama ne olma mahalle duyuyordu benim hastalandığımı. nasıl sancılar kıvranmalar iğne vurulmadan kendime gelemiyordum. kaç kez hastanelik olmuşumdur bu yüzden baygın şekilde götürmüşlerdir beni. tabi bunları bekarlıkta yaşadığım için malum birde adet düzensizliği olan bayanlar çok zor hamile kalır derler, bende öyle olacağımı hep düşünürdüm...

hiç ama hiç ihtimal vermezdim kendiliğimden hamile kalacağıma... ama allahın işi işte evlendim ve 1 ay sonra hamile kaldım. dahada 10 gün oldu bebeği öğrendiğim, hala daha şoklardayım... insan hem anne olmak istiyor hemde iş ciddiye binince ne bileyim çok değişik duygular bunlar. ama güzel duygular...
ssk hastanesine gittim ilk adet gecikince dedim doktor yine bir avuç ilaç verip geri yollucak beni.
tabi bir sürü kan testi idrar testi vs. derken test sonuçları çıktı ama inanın ihtimal vermiyorum bebişe. doktor tahlil sonuçlarını alıpta hanımefendi gözünüz aydın hamilesiniz deyince. yok dedim bu ben olamam bu başkası ama benmişim işte adam tekrarlayınca ben olduğumu anladım:))
tahlil sonuçlarından 1 hafta sonrada ultrasona girdim takii o zamana kadar inanmıyordum hamileliğe ama ekrande bebişi görünce hem ağlamak istedim hem gülmek...
içimde bana tutunmaya ve yaşamaya çalışan bir can, benim canımla hayat bulacak olan bir varlık... allahım nasıl bir duygudur bu rabimmmmm herkese yaşamayı nasip ett inşallah....

tabi durum bu kadarla sınırlı değil malesef... bebişi öğrendiğimizden beri hastanelerden beri gelemiyoruz... allahım det verip derman aratmasın... birazdan tekrar gideceğim kızlar tahlil için döndüğümde anlatırım durumumu inşallah...
hepinize iyi günler....

slm kızlar nasılsınız..ceren hoşgeldin kaç yaşındasın?eger sen zamanı oldugunu düşünüyorsan dogru zamandır unutma önemli olan senin ve eşinin karar vermesidir..belki eşinle senin birbirinize tanıma evliliginizi oturtmanız için erken demişlerdir..neyse hayırlısı olsun allah kucagına almayı nasip etsin..

kızlar uyuyormusunuz neredesiniz?

bende bugün doktora gidecem tekrar siz sormadınız ama ben anlatayım,hani dün doktora kontrole gidecektim ya ama gidecegim doktor benim gittigim asıl doktorun arkadaşı idi o olmadıgından arkadaşının görmesini istemişti..neyse doktor bugün burada olacagından birde benim durumu anlatmış arkadaşı oda ben göreyim birde diye, beni aradı..bakalım yumurtada gelişme varmı? dün akşam belim kasıklarım bacagım çok agrıdı valla sıcak su torbası ile yattım ayaklarda kalın çorap belimde sıcak su..şuanda bacaklarımda agrı yok ara ara kasık agrısı oluyor.birde hala belim agrıyor tutulmuş gibi..sanırım klomenden..artık bebişlerimiz gelsede bizde bunla mutlu olsak..bu arada kızlar bal tarçın çörek otu yiyorum,incir kürü yapmadım henüz ama günde 4 5 tane incir yiyorum..bide sogan suyu yap diyorlar bana öhh aklıma bile gelince midem bulanıyor nasıl içecem bilmiyorum..bide polen tozu almayı düşünüyorum..hadi ben çok uzattım yine hepinizi öptm..sustum tamam gidiyorum..

kız sana sus diyenmi var cidden şu alınganlığından dolayı oklava geliecek artık sana :)))) yaa bacım dünden beri farkındaysan durgunluk var zaten yani olmasa bile gözden kaçmış olabilir o yüzdensormamışızdır böyle ufak şeyleri alınganlık yapıp hem kendini hemde bizi üzme yani her insanın normal yaşantısında bebek dışında sorunlarıda olabiliyor kafamız karışık burda sohbet ettiğimizde olabiliyor yani dikkatimizden kaçabilir bu senin içinde geçerli yani böyle şeylere lütfen alınma emi canım gelince yaz bakalım asıl doktorun ne dedi? bu arada içinemi doğdu kız evet ben uyuyordum :))))

burcu sesin çıkmıyor senin umarım bir sorun yoktur en azından bunu bildir sonra dinlenmeye çekilebilirsin arkadaşım aklım sana takıldı dünde yazmamışsın

ceren canım tekarar hoşgeldin aramıza ne güzel bir anne adayımız daha oldu ailemizde sende doktor dönüşü gelişmelerden haberdar et bizleri emi tatlım biz meraklıyızdır bairazda:)))

herkese hayırlı hafta sonları diliyorum...

Kızlar benim sonunda adetim az önce başladı, çok şükür buna çok sevindim. Rabbim hiçbirimizin sağlığını, huzurunu, düzenini bozmasın. Mavidenizcim klomen ağrı yapıyor, ben de pazartesi başlayacağım inşallah. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Benssenb canım doktora gitmeme kararında devam ediyor musun? MenzilGülümüz iyi misin? Swethome nerelerdesin? Mavi45 durumun ne?

Ben iyiyim canlarim, merak ettiginiz icin sagolun. Dun hic halim yoktu, dinlendim.

Nesemese cok sukur adetin baslamis, dedigin gibi bunada sukur.

Mavi denizcim corekotu bal tarcin yumurtalarin gercekten gelistiriyor. Ama cok abartmadan ic, sabah bir tatli kasigi aksamda aynen. Sen doktorun ne diyorsa yap, insallah duzelecek hersey.

Benssenbcim sen nasilsin?

Diger arkadaslarimida opuyorum...

iyiyim canım senin iyi olduğunu duyunca daha iyi oldum dinlen canım sende tüm hamişlerde yormayın kendinizi bu arada bugün 19.günümdü ve test hala 4 gündür aynı sonucu veriyor nasıl olur deme çünkü bende hiçbirşey anlamadım yarından itibaren yapacakta değilim artık çünkü teste kalırsa hergün gıdaklıyom ben:)))) şaka bi yana şaşırtıcı dimi ?

neşe valla sevindim adet olmana çünkü gerçekten zamanında olabilmekte çok önemli bence sen klomene başlayacaksın ama doktora gittinmiki yada en son gittiğinde adet olunca başlamı demişti doktorun? evet hayatım ben doktora gitmeme konusunda kararlıyım 3 ayda karar kıldık eşimle şayet gebelik söz konusu olmazsa bu zaman zarfında o zaman eşim üroloğa görünecek sonrasını zaman gösterecek dilerim gerek kalmaz

son 3 mesajda bizlere ait farkettinizmi:))) bugün bayağı durgundu burası ee kimse olmayınca topiğinde anlamı kalmıyorki((

neyse sanırım ben yarından itibaren 2-3 gün olamayabilirim çünkü yarın ablamın evi taşıyoruz ee yerleştirmesine falan yardım edeceğim taşındığı yerdede neti bağlı değil ordanda giremem zaten işin gücün arasında olsada giremem 2 yavrusu var çocuklu çok zor oluyor taşınmak o yüzden yardıma gideceğim geri dönene kadar kendinize iyi bakın arkadaşlar dilerim döndüğümde en az 1 hamiş haberi almış olurum içimizden birinden

Allaha emanet olun...

Kızlar ben geldimmmm.2 gündür düğünümüz vardı o nedenle ortalarda görünemedim.Benin adette 7 gün rötarla geldi nihayet cuma günü.
Neşe canım seninde gelmesine sevindim sıkıntı yapıyor gelmemesi.
Burcu canım geçmiş olsun dikkat et kendine .İyi olmanıza sevindim.
Mavi deniz bende başlıycam bu ay bal, tarçın,çörek otu kürüne ne zamanları ne kadar alınıyor bir miktarı var mı?Soğanın suyu nasıl içilirki bende içemem herhalde.
Bensenb canım benimde hiç çift çizgi görünmemişti o testlerde yani bende gıdaklıyamıyodum.İnşallah doğru zamanı yakalarsın canım.
Yeni gelen arkadaşlar ceren,arifeyvz hoşgeldiniz sizlerde aramıza.

kızlar iyi akşamlar nesemese cok sevindim adetin gelmesine rahatlamışsındır bende dün bugün şehir dışında bi arkadaşıma gittim misafirliğe uğrayamadım adetime 8 gün var bekliyorum hamilelik yok gibi fazla çalışmada yapamadık gerçi bu ay ama hayırlısı sizler nasılsınız iisinizdir inşallah

Canim benim sadece bir gun pozitif cikiyordu ve pozitif ciktiginin ertesi gunu siliklesiyordu yani bu nasil oldu anlamis degilim. Yani 4 gundur iki cizgide birbirinin ayni koyuluktami cikiyor?

Merhaba canim sagolasin. Corek otu bal tarcini sabah ve aksam bir tatli kasigi yemen gerekiyor. Adetinin 3. gunu basla ve yumurtlama gunune kadar ye bu sekilde. Miktarlar icinse, goz karari ayarla yani corek otu ne cok karartsin bali nede tarcin cok asiri fazla olsun.

Canim hayirlisi olsun, belli olmaz bu isler..

Canım klomeni doktor verdi, adet başlayınca gel dedi bide ama hala çok belirgin adet olamıyorum çok kötü, siz de inşallah benim gibi vakit kaybetmezsiniz. Canımbenim testlerde de çizgi hiç netleşmedi, benimkiler sana geldi galiba:))

ben de seni merak etmiştim. Bu ay bakalım nasıl olacak arkadaşım, hayırlısı hepimiz için.

Hayırlısı hiç belli olmaz canım.
Menzilgülü iyi olmana sevindim. Hadi kızlar dualara devam. Ben şimdilik dinlenmedeyim, tatili bitenler sıkı çalışsın:))

merhaba kizlar ozledim sizi nezamandir giremiyodum belkide girmedigimden beri daha kimler hamis kalmistir valla artik vazgectim ben cocuk mocuk yapmicam her gittigim midafirlikte hamis haberi aliyorum psikolejim bozuldu korunanlar bile kaliyo yaaaasenağlama
ben niye kalamiyorum senağlama

Ateş parçası canım çünkü daha senin bebişinin dünyaya gelme vakti gelmediği için. Biliyorsun bu bizim elimizde değil, biz elimizden geleni yapar, duamızı ederiz gerisine de razı oluruz çünkü herşeyin üstünde bir Plan Yapıcı var. Hiç canını sıkma. Seni az daha unutuyorduk bidaha bu kadar ara verme, oklava gelir bak.
Hadi kızlar müjdeli haber bekliyorum bugün sizden. Herkese hayırlı sağlıklı sevgi dolu bir hafat diliyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmm....

Buradan Ateş-parçasına bir cevap veriyorum. Hiç üzülme canım, gerçekten korunup da hamile kalanlara ben çok inanmıyorum açıkçası.. çünkü korunuyorlarsa da eminim birşeyi atlamışlardır.
Yani korunmadıklarının farkında değiller bence... biz korunduk olmadı korunmadık olmadı .. atmasınlar..
akraba ve komşuların hamilelik haberilerine sevinemiyoruz. çünkü nispet yapar gibi. " sen de hala yokmu" soruları beni de üzüyor.Yani olsa söyleriz tabiki ama sorana söyleriz en azından...

slm mavideniz, yaşımı sormuşsun, 24 yaşındayım canım ben. çevremdekilerin ne dediği aslında beni pek ilgilendirmiyor. etrafın söylediğine takılıpta yaşayanlardan değilim çok şükür. bebeğim olmasını tabiki çok istiyordum ve rabbim aratmadı çok şükür. allah izin verirde çocuğumu kucağıma alırsam ilk evlilik yıl dönümümüzü bebeğimizle kutlamış olucaz. darısı herkesin başına allah isteyene versin ne diyim....
bu arada soğan suyu ne için? ay okurken bile midem kalktı tahammül edemiyorum soğana....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…