Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

kızlar selam..hepinizden özür dilerim..size haber veremedim..benım aşılama maalesef tutmadı..Pzartesi lekelenme başladı salı akşamıda tamamen kırmızılar geldi.. dün doktoruma gittim belki hemen 2.aşılama olur diye ama ocak ayına kadar dinlenme verdi. yumurtaların küçülmesi gerekiyormuş..bugün biraz daha iyiyim ama hala ağrılarım var sanırım iğnelerden..Çok ümitlenmiştim ama maalesef ümitlerim çabuk suya düştü...inanın böyle beklemek daha zormuş..hakkımızda hayırlısı neyse o olsun hepimiz için..ocak ayında tekrar aşılama dermi bilmiyorum ama ikinciyide denersem 3.aşılamayı düşünmüyorum..bende durum bu kızlar.. geçmişi okuyum bakalım güzel haber var mı ?

Günaydın kızlar....Şeniz
Yasemink mide ekşimenin geçmesine sevindim cnm.

Menzil gülü:ecrin_bebek:bebişinin resmi çok güzel cnm,insan bir tuhaf oluyor değil mi,görünce,artık gerçek bir bebek var karnımızda,:emir_bebek:nasl,demiştin ya bir bağ yok aramızda diye,şimdi görünce oldu değil mi?yerimsenibenikili teste gelince yaptır cnm,maliyeti birşey değil,devlet hastanesinde bedava bile yapıyorlar,için rahat olsun,bebğini düşün ve yaptır,yoksa:eek:klava:[/COLOR
Rahel nerelerde bende merak ettim,umarım bir sorun yoktur....
Mavi denizcim,hemen ümitsizliğe kapılma canım ya,hakkında herşeyin hayırlısı olsun,her zaman böyle derim ben,sende öyle de,kendine çok stres yapma,eşine patlamada cnm kime patlarsan patla,rahatlarsın.:1hug:

COLOR="Magenta"]mavi45 ve neşemeşe hala kırmızılar gelmemiş ne güzel,bakalım hakkınızda hayırlısı olsun.:nazar:

kızlar bende ikili test sonucumu aldım,ama dr.um'a gösteremedim,o da hastaymış,hastanede yatıyormuşkaydirigubbakcemile3ama sonuçlardan biri canımı sıktı ya,anlamıyorum çok da,kendi kendime yorum yapıyorum,kafam karıştı,kafamçokkarıştıbirde siz bakın, kombine risk 1:7423,ikili test 1:1553 yaş riski 1:890 trisomy 18+NT < 1:10000 hepsinin altında cut off değerinin altımnda yazıyor,kafamı karıştıran şey ise ikili test bölümünde yazan:uhm:yaptıran varsa bana yardımcı olabilir mi,çenem düştü yine,öpüyorum hepinizi...

Canim diger arkadaslarada yazdigim gibi, diyelim bu testi yaptirdim ve riskli cikti bu benim bebegimin down sendromlu oldugu anlamina gelmicek, ileri arastirma gerektircekki buda amniyosentez ben bunu yaptirmayi dusunmuyorum cunku bebegi akybetme riski var. Biz esimle bebegi aldirmayida dusunmuyoruz. E o zaman neden bu testi yaptirayim ki?? Anlamsiz olucak, risk yuzdesi yuksek bile ciksa, bu sadece kafa karistirmaktan ve bizim evham yapmamizdan basla bir ise yaramicak.

Doktora yaptircaz dedim, beni arayip gun vericekler ama biz yolda eve geri donerken esimle bunlari konustuk, iste bu nedenlerden vazgectim ben.

Ikili test sonucunu almissin, insallah olumludur canim.

burcummmm kız gece bakmıştım demek ben çıkmışım sen arkamdan cevap yazmışsınn ayy çok sevindim yaaa maşallah barekeallah Allah nazarlardan saklasın inşallah kız resmen bebiş kız bu:))) seni bilmem ama benim sevgi bağım oluştu bile:)) ayy şaka bi yana çok büyük mutluluk olsa gerek Rabbim bizlerede tatmak nasip eder inşallah çok şükürki herşey yolunda gidiyor sonuna kadarda böyle devam eder inşallah

beyaz tatlım inan bu konuda hiç bilgim yok istiyorsan başlık aç yada arama yap vardır belkide bu konu

rahell nerdesin kızzz:KK43:(( valla meraktan çatladım haa:KK43:

mavi neşe karabiber emilly librarian mavi 45 ne habersiniz canlarım? mavi neşe kırmızılar geldimi kız?

lotus kız sen 2.ayda kalmıştın dimi?hımm demekki sorunlu olmak yada olmamak bişeyi değiştirmiyor yani bekarken vardı sorunlar diyorsun ama 2.ayda meleğine kavuşmuşsun ne güzel

cerenciğim aramıza hoşgeldin

Evet canim sevgi bagimiz kurulsu dun:))) Dun vanladim karnimda bir bebek oldugunu, hamile oldugumu...

Neyse sen mesajimi gec aldin belki ama neyseki degerlendirmissin geceyi. Hadi hayirlisi...

sevgili arkadaşlar hepinize merhaba
dün temizliğimi yaptım bugün hiç işim yok keyif yapıyorum
menzil gülü bebeşinin fototsu çok güzel asıl bundan sonraki görüntülerine inanamayacaksın bidahaki gidişinde kocaman olmuş olacak:) 2li testi dr yaptır demeli belki bunu yaptırmaz 14-19 haftada 3lü test ister oda down sendromu için.ben 3lü yaptırmıştım.bende dr kesinlikle aldırmam yaptırmım boşuna dedim çünkü herhangi anne karnında bir tedavisi yok zaten %100 dowlu olacak diye de bişeyde yok sadece riskli görürlerse karnından bebeğin suyundan alıp test yapıyorlar ama benm dr illa istedi allaha şükür normal çıktı herseyin hayırlısı...kaydirigubbakcemile5
yasemink canım kaç haftalık hamişsin bilmiyorum ama ben 16.haftadan sonra kızımı hissettim böle sanki göbeğinin alt taraflarında göz seyirmesi gibi pıt pıt atmalar oluyordu dr sölediğimde ilk bebekler de18-20 haftada anca anlarsın dedi ama ben eminim onlar kızımdı şimdi daha iyi anlıyorum eger böle bişeyler oluyosa bebişindir canım.:emir_bebek:

Allah Allah doktor nasil illa istiyor bende bunu anlamiyorum. Burda bunlar opsiyonel testler olarak geciyor. Yani her randevuda idrar tahlili vs. tahliller yapiliyor rutin ama bunlar rutin degilki.

Iste yukarida belirttigim nedenlerden ben yaptimaktan vazgectim. Bakalim beni aricaklar. o zamana fikrim belki degisir.

Keyfinin iyi olmasina sevindim.

Bu arada burda sabah saat 6:20, esimi kaldirmam lazim simdi, kahvalti hazirlicam.

Herkesi opuyorum...

Rahelcim pardon yaaa gormemisim, hemen benden once cevap yazmissin. Canim caniniz sagolsun. Esin ve sen saglikli olun, gerisi insallah zamanla olucak. Hakkinizda hayirlisi buymus demekki. Seni cok opuyorum...

Son düzenleme:
rahel canını sıkma canım herseyde bi hayır var elbet bebişin ne zaman isterse ozaman gelecek mücadeleye devam

kızlar hepinize tşk ler biraz üzgünüm rabbim çaresiz dert vermesin şuan yapabilecegim hiç birşey yok...bu ay bekleyecem artık önümüzdeki aya nasip diyorum..rahelcim üzme kendini demekki hayırlısı bu ..böyle demek duymak kadar sıkıcı emin ol ama arkadaşlar haklılar bana da aynı şeyleri söylüyorlar sabırlı olmamız lazım..hayırlısı olsun bakaklım..rabbim inş bir gün bizede bebek nasip eder ..

Canımcım geçmiş olsun diyorum öncelikle. Bilgisayarımı açık bırakıp gitmişim, burda değildim, hemen kızma. Bende de pko var ve bu ay benim de hiç yumurtam yok. Üzme canını, üzdükçe herşey sarpa sarıyor zaten hiçbişi de bizim elimizde değil. Pko bende acayip kilo yaptı ve sanırım şeker de çıkacak yakında, belki çıktı bile. Bol yürüyüş yap, neşeli ol. Doktor ne diyorsa onu uygula. Bu ay olmazsa da dinlenmiş olursun. Belki bu ay olsaydı kötü bir sonuç çıkacaktı, öyle düşün. Olumlu olmaktan başka çaremiz yok. Anla işte bizim bebişler bizim gibi nazlı, zor gelecekler, napalım. Bi gelsinler, popişkolarına şöyle bir dokunuveririz, nerde kaldınız siz diye, geçer gider hepsi ama üzülmek yok, tamam mı canımcım?

cnm bendede uzun zamandır bu kilo sorunu var evlendigimde 59 ve 60 arası idim şuan ise 68 kilodayım birde bende çok çabuk ödem oluyor metabolizmam çok yavaşladı kiloda veremiyorum eskisi kadar abur cubur yemiyorum genelde kepekli tahıllı büsküvi şeyler tüketmeye çalışıyorum..genelde diyet az yaglı ürünleri tercih ediyorum günde neredeyse 3 litre su içiyorum ama nafile birazda hareketsizlik var tabii..şekerde yüksek olasılık ailedede şeker hastası var bazen işyerinde arkadaşlar çok su içtigimi ve evdede yaklaşık 1 litreyi aşkın su içtigimi duyunca şasırıyorlar dikkat et şekerde olabilir belik vucudunda jelleşiyor su demişlerdi.düşünsene sırf yatarken ve kalktıgımda şu 400 ml lik su bardagı dolusu su içiyorum işyerindede sürekli yanımda 500 ml suyum durur gün içerisinde 4 5 kez şiseyi doldurup kafama dikiyorum..metabolizma hala bana mısın demiyor..yürüyüş ne zaman yapacagım allah aşkına..işten 6 çıkıyorum bazen eşimin çıkmasını beklerken dışarıda geziniyorum eve git yemek ye namaz vs.bir iki iş derken gün bitiyor zaten bazen evde oturamıyorum bile..evimde eskisi gibi keyif çatmayı özledim..

kızlar selam..hepinizden özür dilerim..size haber veremedim..benım aşılama maalesef tutmadı..Pzartesi lekelenme başladı salı akşamıda tamamen kırmızılar geldi.. dün doktoruma gittim belki hemen 2.aşılama olur diye ama ocak ayına kadar dinlenme verdi. yumurtaların küçülmesi gerekiyormuş..bugün biraz daha iyiyim ama hala ağrılarım var sanırım iğnelerden..Çok ümitlenmiştim ama maalesef ümitlerim çabuk suya düştü...inanın böyle beklemek daha zormuş..hakkımızda hayırlısı neyse o olsun hepimiz için..ocak ayında tekrar aşılama dermi bilmiyorum ama ikinciyide denersem 3.aşılamayı düşünmüyorum..bende durum bu kızlar.. geçmişi okuyum bakalım güzel haber var mı ?

Rahelcim hakkında hayırlısı canım...bende senin adına ümitlenmiştim aslında....ya ne desek boş olucak şimdi....ama olsun bunda da vardır bir hayır diyelim....rabbimin bizim için ne düşündüğünü bilemeyiz...kimbilir belkide bir daha ki aşılamaya gerek kalmadan olacak!!!! kaderinde varsa bebiş vakti zamanı gelince olacak allahın izniyle.

Canlarim bizim bugun doktor randevumuz vardi. Vee bebisimizi gorduk. Kafasi elleri, ayaklari hep belliydi, buyumus. Biz su an 10+3 uz ve ben anlamadim ama bebek hareket ediyormus. Doktor vajinal ultrasonla bakti, oraya buraya oynatirken ben bebekmi oynuyor, doktormu oynatiyor anlamadim ama neden hareket etmiyor deyince, doktor hareket ediyor dedi. Hersey iyi gidiyormus cok sukur. Bir dahaki randevumuz bir ay sonraya. Bebisimizin ultrason fotosunu koydum, maasallah deyin teyzeleri...

Sebeyzacim benimki hareket ediyormus, yani esim kollarini oynattigini gormus ama tabiki daha yeni basladilar bu haftalarda hareket etmeye. Bak gor bir dahaki gidisine insallah hareketinide goreceksin. Her bebek ayni olmuyor, uyuyordur o sirada. Dedikleri gibi bebekler hizli bir gelisim asamasinda su haftalarda, yoruluyor ve uyuyorlardir bu yuzden.

Yasemincigim mide yanmasina ne iyi gelir hic bilmiyorum, insallah gecer hemen. Birde sen ikili testi yaptirmistin dimi? Peki bu istege baglimi yoksa sormadan mi gel yapalim diyorlar, ayri ucret aliyorlarmi? Ben 2 hafta sonra yaptirmayi planliyorum, 12. haftada. Ama doktorum dedi ki ikili test bebek down sendromlu yada degil demez dedi yani kesin cevap vermiyor, bunu zaten biliyordum. Eger risk yuzdesi yuksek cikarsa amniyosentez yaptirirmisin dedi ben hemen hayir dedim. Ama bu testin amaci bu dedi eger amniyosentez yaptirmazsan bunuda yaptirma dedi. Yani sonuc olarak benim dusuncem su, bebegimi hic bir sekilde aldirmayi dusunmuyorum, o zaman hic yaptirmiyim diyorum bu testleri. Ne dersiniz?

Benssenbcim cevap yazdim sana, hemen oku.

canım maşallh heryeri nasılda belli belli yakaydirigubbakcemile3bende dün gittim maşallh benimkide çok büyümüş en son 8 haftalıkta gitmiştim şimdi 13+4üz bu ikili tarama testi isteğe bağlı dün bize dr sordu biz yaptırmayıda düşünüyoduk zaten dün ultrasında baya incelendi bebişim bide kan verdim haftaya alıcam sonucu bakalım hayırlısı tabıkı böle bişi olursa ben de aldırmayı düşünemem bile ama eşim aldırırız diyo onun günahına nıye girelim o şekilde hem onun için hem bizim için zor olcak diyo çokda ince bi konu ama öle diyince içim kıyıldı bilmiyorum

Rahelim canın sağolsun senin daha başındasın balım hayırlısı olsun..

Mavi canım nolur sakin ol çok stres yapma. Kilo problemi bende de vardı biliyosun. Su içmen iyi belki çok tuzlu yiyorsundur farkında olmadankaydirigubbakcemile2 kötüye yorma hemen. İncir kürüne başlasana sende bakalım buay bizim arkadaşınki nolcak inşallah işe yarar. Allah herkese şifa versin.

Karabiberim 18 haftalığım ya ben bayadır hissediyodum karnımın altında damar gibi böyle pıt pıt bişey oluyosırnaşık şey kıpırdıyo benim meleğim yaaaaaav diyorum bende ama kıpırdamıyoda gaz mı acabfisfisfis Sen kaç haftalık oldun

Burcum madem kararını vermişsin yaptırmayacan hayırlısı olsun. Kötü kötü düşünme yeter. Temizlikçi gelince normalmiş gibi davranıyorum. Cici ablaaa güzel ablaa diye kendimi teselli ediyorum artık. yada görmemezlikten geliyorum. Ayrıca meleğin çok tatlı maşallah ilk baktığımda erkek dedim hayırlısı olsun erkeğe benzettim.

Kızlar merhaba..
Ben de yenı katıldım aranıza, umutla bekleyenlerdenim...
Yazılarınızı bir süredir okuyorum.Arada atladıklarım oluyor. Sonra yıne takıp edıyorum.Hamilelere sağlıkla bebeklerine kavuşmalarını diliyorum.

Bebek istemek , olmasını beklemek çok büyük sabır istiyor. Mavi Deniz in mesajını görünce yazmak istedim.Insallah yenı yıl sana hayırlı gelir , 2009 da hepimiz bebeklerimizi kucaklarımıza alırız.:CüvCüv:

Rahel canım hakkında hayırlısı olsun demiştim demekki böyle imiş hem aşılama sonrası ay hamişlik şansı biraz daha fazla olurmuş bakarsın bu ay olur haa neden olmasın dimi :KK66:

evet canım değerlendirdik ama anlamadığım bugünki testte LH çizgisi kontrol çizgisinden bariz koyu yani aynı dünki gibi karşılaştırıyorum ikiside aynı hadi diyelim dünden başladı yumurtlama ondan bugünde çıktı ama LH hormonu hala bu kadar yüksek kalabiliyormuki bu konularda bilgisizim valla o yüzden kafam çok karıştı 2 gündür yumurtluyom yumurtluyom ortada yumurta yok :)))))))))))

karabiberim bak ne güzel senden öğrenecek tecrübe edinecek şeylerimizde varmış iyiki tekrar aramızdasın arkadaşım

mavi deniz ya arkadaşım senilecekleri arkadaşlar demişler benim sana diyeceğim şuki asla umudunu kesme ve bol bol dua et diyorsunki anne olmam zaman alacak bunu sen bilemezsinki bak burcuda en son umutsuzdu ama şimdi bebişinin resmini bizle paylaşıyor yani yarının bizlere ne getireceğini biz bilemeyiz sorunların olası geç hamiş kalacağını ggöstermez olmamasıda yani mesela ben erken kalacağımı göstermez ki hala olmadığına göre soruna bakmıyor bu mesele anladınmı canım hepimize yazılan zamanda bu duyguyu tadacağız :KK66: lütfen topla kendini aa bak aklıma gelmişken siteden biri doktora gittiğinde sende yumurtanın y si yok bu ay boş geçer gelecek ay görüşelim diye randevu vermiş doktor onlarda o ay esnek esnek ilişkide bulunmuşlar nasılsa olmayacak ya ama Rabbimin OL demesi şüphesiz kafidir ve o ay hamile kalıyor yani böyle örnekler çokkk sadece isyana girmeden sabır istemek bol bol dua edip beklemek yapılacak bunlar canım bak hem yalnız değilsin biz varız:KK66:

şuan konuşmam için belki erken ama Allahıma büyük söz olmasın bende aldırmam ne olursa olsun ee oki aldırmayacağım hamileliğimi buhran içinde sakat bebişim olacak düşüncesiyle geçirmekte istemem yani sanırım bende yaptırmam ama o an düşüncem ne olur bilemem hoş yine aldırmamda belki yaptırırım merak işte:)))))

Son düzenleme:
slm kızlar yazılarınız güç veriyorma bana umutsuz olmamam için elinizden geleni yapıyorsunuz ama lütfen hakkınızı helal edin bunu duymak isterim ki içim rahat etsin...menzilcim ne güzel bir görüntüdür o rabbime şükür ki senin gibi temiz kalpli birine verdi hemde en umutsuz anında..tubayok sagol cnm dilerim hepimiz için bundan sonrası hayırlı ve ugurlu olur.. hepimiz bebişlerimizi hisseder kucaklarımıza alırız..yasemincim incir kürü yapmadım henüz ama incirin kendisinden yiyorum akşamları 4 5 tane,birde çörek otu bal tarçın karışımı yapmışım bir ara sabah ve akşam bir kaşık yiyordum sonra unuttum onu tekrar başlayacagım..ha bu arada bu sitede bir yerde okudum 7 yıldır gebe kalamayan bir kadım polen tozu ve bal karışımı yemiş daha karışımı bitmeden hamile kalmış ne derece dogru bilmiyorum ama denemkte fayda var diye biliyorum ne demişler tedbirini al tevekülünü ALLAHA bırak..biz ne yaparsak yapalım rabbim vermedikçe olmaz...

Polen olayını ben de duydum.. hatta marketten baktım boyle kutunun içinde ufalanmış tarhana gıbı birşeydi , ben bunu yiyemem diye almadım.Sanki balıklara verdiğim yem gibi geldi.. Yani bildiğim kadarıyla çok vitaminli vs. oldugu için faydalıymış ama genede faydalı seylerin de tadı güzel olmuyorki..Gerçi bal var polen var. arı sütü var.. baya cesitli..hatta hamile kadınlara tavsıye edıyorlar.

Sabır mavidenizcim, rahelcim, benssenb ve tüm isteyen arkadaşlarım ve ben. Hap aldığım halde hala adet olmadım ama ümidim de yok. Çok yorgunum ve dieksiyon dersim var, inanmazsınız belki ama bugün gecikmemin kaçıncı günü bilmiyorum ve hesaplamıyorum da.
Mavidenizcim tam ben de senin gibiyim, evdeki damacananın birini tek başıma 1 haftada bitiriyorum, okuldaki de bana sorulur. Benim ailemde de şeker geçmişi var ve sanırım ben şeker hastasıyım, pko da var. KIzlar çok fena karnım ağrıyor ama kırmızılar hala gelmiyor. Off hayırlısıyla atlatsak dimi? Rahelcim sakın üzülme, sağlığın yerinde olsun, gerisi boş.
Kızlar hoşçakalıııııııııııııııııııııınnnnnnnnnnnnnn. Hepinizi çok seviyoruuuuuuuuuuuuuuuuummmm.

Mavidenizicim polen bende allerji yapıyor, dikkatli ol canım. Senin bünyen bana benziyor, sonra daha fena olmasın.

Kızlar merhaba..
Ben de yenı katıldım aranıza, umutla bekleyenlerdenim...
Yazılarınızı bir süredir okuyorum.Arada atladıklarım oluyor. Sonra yıne takıp edıyorum.Hamilelere sağlıkla bebeklerine kavuşmalarını diliyorum.

Bebek istemek , olmasını beklemek çok büyük sabır istiyor. Mavi Deniz in mesajını görünce yazmak istedim.Insallah yenı yıl sana hayırlı gelir , 2009 da hepimiz bebeklerimizi kucaklarımıza alırız.:CüvCüv:
merhaba canım hoşgeldin.bende hamiş olmak için bekliyorum.inş fazla beklemeyiz:1hug:

kızlar nerelerdesiniz vallahi bizim forumu zor buldum kimse yokmu yaa ben pazartesiden beri diyetteyim o yüzden diyet sağlıklı beslenme bölümündeyim :)) iyi oldu hem zayıflıyorum hem biraz kafam dağılıyor bebek fikriyle boğulmuyorum tabi bu arada şunuda sölemeliyim ki diyet spor falan derken çalışmalar biraz yavaşladı artık hayırlısı Allahtan o ne yazdıysa onu görüzcez dimi ben yoktum ama sizlerde yoktunuz sanırım herkese iyi geceler

Rahel canım hayırlısı olsun. Ümidi hiç bir zaman kesmemek gerek.Bizlerde inşallah bebişlerimizi kucağımıza alıcaz.
Mavideniz canım sıkma canını.Bundada vardır bir hayır diyelim her zaman ki başımıza gelenleri daha rahat atlatabilelim.Allah gönlümüze göre versin.
Burcu canım ben göremedim senin bıcırığı ama eminim ki çok tatlıdır.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım.
Nese aynı kaderdeyiz tık yok daha benimde.İşten kendimi görmüyorum,düşünecek vaktim bile yok ama gelmiyor yinede kırmızılar.Yarın belki bi test daha yaparım o da son olur varsa çıkar herhalde.Hakkımızda hayırlısı olsun canım.

X