Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

ceren canım tekarar hoşgeldin aramıza ne güzel bir anne adayımız daha oldu ailemizde sende doktor dönüşü gelişmelerden haberdar et bizleri emi tatlım biz meraklıyızdır bairazda:)))

herkese hayırlı hafta sonları diliyorum...[/QUOTE]

canım tekrar hoş bulduk herkese merhaba...
ben cumartesi doktora gittim idrar yollarında iltihab var dedi bir haftadır bu yüzden antibiyotik kullanıyordum. idrar yollarındaki iltihab düşük yapmaya, erken doğuma sebep oluyormuş allah korusun. ciddi bir durummuş önlem almak dedi. bir haftadır ilaç kullanıyorum ama aynı durum malesef:KK43:
bu arada birde kasıklarımda adet sancısı gibi sancı var bazen kasılıp kalıyorum, korkuyorum bir şey oluyor diye allahtan kanama yokta içim biraz o yönden rahat...
doktor tedirgin benim durumumdan ötürü ki gün istirahat verdi. düşük tehlikem varmış:KK43:
bende haftasonu yattım sürekli. şu bir ayı allahın izini ile bir atlatsak sonra inşallah herşey yoluna girer. sanırım benim hamileleiğim biraz sorunlu geçecek... :KK43:

günaydın kızlar nasılsınız,özledim sizleri,ama bu hafta pek giremiyorum siteye,hastalar çoğaldı,ben de hiç evde değilim ,bakalım artık,akşam okudum yazdıklarınızı...
cerencim geçmiş olsun cnm,bilirim idrar yolu enfeksiyonunu çok çektim bende ama hamilelikte başıma gelmedi,bol bol su iç canım,yaklaşık 2 litre başka tedavisi yok gibi zaten,sen ne kadarlık hamişssin dr.riskin var demiş,umarım birşey olmaz canım,kendine iyi bak,suyu unutma.

slm kızlar nasılısınız?bensenbcim yok kız ne alınganlıgı takılayım dedi biraz8keşke smiley kaoysaydında anlaşılırdı..benim kafam çok karışık moralim bozuk bu günlerde hafta sonu sıkıntılı geçti benim için bu konu dışında başka şeyede moralim bozuktu sanırım son zamanlarda üst üste gelen şeyleri kabullenirken zorlanıyorum..moral vermeye çalışan arkadaşlara tşk ediyorum buradan sagolun iyi ki varsınız sizlerle biraz derdimi paylaşıyorum destek oluyorsunuz bana..c.tesi doktorum gördü sadece bir tane yumurtam varmış büyük olarak oda 12ml siz bu hafta birlikte olun..olmazsa önümüzdeki aya igne tedavisi yaparız dedi klomenle pek ir cvp alamadık dedi.pko oldugunu oda yinledi bunun kökten tedavisi yokmuş aknelerin bu yüzden dedi bende kilo olayını söyledim pkodan dedi dikkat etmen gerekli hep kilona dedi.aşılama yapılacak önümüzdeki ay tabii şartlar uygun olursa..size sorum var ssk lıyım (doktor sorduda aşılamadan daha dogrusu igne tedavisinde ilaçları falan ssk karşılarmış)ama ssk nın karşılaması için önce rahim filmi çektirmem gerekliymiş yanii ssk bana ilaçları verebilmesi için önce rahim filmi diyormuş saçma prosedür ama neyse..işin özü ben rahim filmi demeyin sakın ben çok korkuyorum ondan dedim size anlattıgım gibi açıklama yaptı bana ama ilaçları sen alırsan yapabiliriz dedi yani özel olarak alma yaptırma sansın varmış ilaçlarda 150-200 arası tutuyormuş sanırım öyle dedi ama aşılama ayrı ne kadar verecem toplam maliyeti sormayı unuttum..kayınvalidem görümcem korkma rahim filminden o kadar dedi dedikleri kadar acı verici bir şey dgl dedilerihatta görümcem çektirmiş ben çok kötü olacak filmden sonra diye düşündüm dedi çünkü onuda korkutmuşlar 2 gün yatıyorsun agrın çok oluyor çok kanaman oluyor falan filan.kanam oluyor ama lekelenme gibi dedi.ben filmden sonra arkadaşla kızılayda çarşıya çıktım dedi..ama ben yinede çok korkuyorum..kızlar benim bu yumurta küçükmü yani bebek olma sansı yokmudur bu ay?off cnm çok sıkkın..çok üzgünüm kızlar c.tesi günün agladım senağlamaen sonunda kendimi tutamayarak zavallı eşim yine beni teselli etmekle ugraştı..

günaydın kızlar nasılsınız,özledim sizleri,ama bu hafta pek giremiyorum siteye,hastalar çoğaldı,ben de hiç evde değilim ,bakalım artık,akşam okudum yazdıklarınızı...
cerencim geçmiş olsun cnm,bilirim idrar yolu enfeksiyonunu çok çektim bende ama hamilelikte başıma gelmedi,bol bol su iç canım,yaklaşık 2 litre başka tedavisi yok gibi zaten,sen ne kadarlık hamişssin dr.riskin var demiş,umarım birşey olmaz canım,kendine iyi bak,suyu unutma.

canım sağolasın...
bol bol su içiyorum zaten ama iki litreyi buluyormuyum bilmem hiç dikkat etmedim :)
ben doktorların ölçümlerine göre hamileliğimin 9. haftasındayım. kendim bilemiyorum çünkü adet düzensizliği vardı, tutturamıyorum anlayacağın :)
dr. bir sürü ilaç verdi valla 3 günde birde kontrole çağırıyor bakalım...
bilgin vede ilgin için teşekkürler....

cerencim ben bu hastalık yüzünden hastanede bile yattım,çok ağrım oluyordu,dr.um ilaç tedavisinden öte bol bol su içmemi ancka enfeksiyonu böyle atabileceğimi söylemişti,sende ihmal etme suyu,ialçlarınıda tabi,geçmiş olsun tekrar tatlım,ilk 3 ay riskli dönem tabi,kendine çok dikkat etmelisin,birde sıcak su torbası koy ayaklarının altına ben hep koydum çok faydası oluyor.

ceren canım tekarar hoşgeldin aramıza ne güzel bir anne adayımız daha oldu ailemizde sende doktor dönüşü gelişmelerden haberdar et bizleri emi tatlım biz meraklıyızdır bairazda:)))

herkese hayırlı hafta sonları diliyorum...

ben cumartesi doktora gittim idrar yollarında iltihab var dedi bir haftadır bu yüzden antibiyotik kullanıyordum. idrar yollarındaki iltihab düşük yapmaya, erken doğuma sebep oluyormuş allah korusun. ciddi bir durummuş önlem almak dedi. bir haftadır ilaç kullanıyorum ama aynı durum malesef:KK43:
bu arada birde kasıklarımda adet sancısı gibi sancı var bazen kasılıp kalıyorum, korkuyorum bir şey oluyor diye allahtan kanama yokta içim biraz o yönden rahat...
doktor tedirgin benim durumumdan ötürü ki gün istirahat verdi. düşük tehlikem varmış:KK43:
bende haftasonu yattım sürekli. şu bir ayı allahın izini ile bir atlatsak sonra inşallah herşey yoluna girer. sanırım benim hamileleiğim biraz sorunlu geçecek... :KK43:[/QUOTE]

çok geçmiş olsun canım bilirim çok kötü bişeydir benim 3 ayda bir sürekli tekrarlar en iyi ilacı bol su tüketmek bu arada idrarınınıda tutma çünkü enfeksiyonun artmasına yol açıyor inşallah en kısa zamanda iyileşirsin bide hamileliğin konusunda hemen öyle karamsar olma . inşallah bebişinde sende en kısa zamanda toparlanırsınız.kaydirigubbakcemile2

merhaba mavi deniz
anladığınm kadarıyla yumurtlama tedavisi görüyosun.bişey sorucam ayda kaç kere kontrole gidiyosun bende yumurtlama tedavisi görüyorum o yüzden dikkatimi çekti.

bende haftasonu yattım sürekli. şu bir ayı allahın izini ile bir atlatsak sonra inşallah herşey yoluna girer. sanırım benim hamileleiğim biraz sorunlu geçecek... :KK43:

çok geçmiş olsun canım bilirim çok kötü bişeydir benim 3 ayda bir sürekli tekrarlar en iyi ilacı bol su tüketmek bu arada idrarınınıda tutma çünkü enfeksiyonun artmasına yol açıyor inşallah en kısa zamanda iyileşirsin bide hamileliğin konusunda hemen öyle karamsar olma . inşallah bebişinde sende en kısa zamanda toparlanırsınız.kaydirigubbakcemile2[/QUOTE]

ARKADAŞLAR...
hepinize iyi dileklerinizden dolayı teşekkür ederim...
inşallah en kısa zamanda atlatırım bunu ve tek sorun bu olur hamilelik ilerledikçe daha büyük sorunlarla karşılaşacağım diye korkuyorum.
korkuyorum çünkü çok acemiyim. ilk hamileliğim tecrübesizim...
allah hakkımızda hayırlısını versin...

cerencim ben bu hastalık yüzünden hastanede bile yattım,çok ağrım oluyordu,dr.um ilaç tedavisinden öte bol bol su içmemi ancka enfeksiyonu böyle atabileceğimi söylemişti,sende ihmal etme suyu,ialçlarınıda tabi,geçmiş olsun tekrar tatlım,ilk 3 ay riskli dönem tabi,kendine çok dikkat etmelisin,birde sıcak su torbası koy ayaklarının altına ben hep koydum çok faydası oluyor.

Canım ya sanada çok geçmiş olsun, nasıl birşeymiş bu böyle :KK43:
evet ilk 3 ay dediğin gibi risk var kaldı bir ay diyorum sıkıyorum dişimi umarım bu bir ayda geçer hayırlısı ile...
sıcak su torbası evet çok faydasını görüyorum teşekkürler...:CüvCüv:

arifeyvz yumurtlama tedavisimi denilir buna bilmiyorum ama (o kadar karıştı ki)aşılama yapılacaktı bana bu ay klomen kullandım ama pko gördüler ve yumurta gelişimi yoktu ilk gittigimde 3 gün sonra tekrar kontrole gittigimde yumurtanın bir tanesi büyümüş o da 12ml büyüklügündeydi..önümzüdeki aya kaldı aşılama ama bu sefer igneyle yapılacak tedavi.karışık ilaçları ssk ödesin diye önce rahim filmi gerekli imiş.ne yapacagıma bende karar veremedim rahim filmi adetten ne kadar sonra çekiliyor kızlar?
ceren sanırım sende idrar yollarında iltihap var dimi................................................................................................................... son gelişmelerden annemin haberi yok pko oldugunu aşılama yapılacagını ilaç tedavisi yapıldıgını falan bilmiyor üzülür diye söylemek istemiyorum..bebek istedgimizi biliyor..bu su aynı zamanda dogurganlıgı arttırıyormuş tabii iltihap falan varsada aktırdıgı için yardımcı oluyormu aynı zamanda böbreklerden taş kum varsa dökmeye faydalıymış...ama denedinmi diye sorun hayır ne yiyecegimiz ne yapacagımı şaşrıdım..burcucum dedigin gibi sadece sabah ve akşam 1 tatlı kaşıgı yiyorum bal çörekotu ve tarçın birde polen tozu bal yiyorum .sogan suyuda sanırım yapacam bu gidişle..

Son düzenleme:
arifeyvz yumurtlama tedavisimi denilir buna bilmiyorum ama (o kadar karıştı ki)aşılama yapılacaktı bana bu ay klomen kullandım ama pko gördüler ve yumurta gelişimi yoktu ilk gittigimde 3 gün sonra tekrar kontrole gittigimde yumurtanın bir tanesi büyümüş o da 12ml büyüklügündeydi..önümzüdeki aya kaldı aşılama ama bu sefer igneyle yapılacak tedavi.karışık ilaçları ssk ödesin diye önce rahim filmi gerekli imiş.ne yapacagıma bende karar veremedim rahim filmi adetten ne kadar sonra çekiliyor kızlar?
ceren sanırım sende idrar yollarında iltihap var dimi..hamilesin bu olmayabilirm ama sogan ve maydanoz suyu idrar yollarında ki iltihabı atarmış..ama hamile iken sorun olabilirmi ondan kuşkuluyum bir bilgim yok ama..geçen annem aradı bunu söyledi tvde duymuş bu arada son gelişmelerden annemin haberi yok pko oldugunu aşılama yapılacagını ilaç tedavisi yapıldıgını falan bilmiyor üzülür diye söylemek istemiyorum..bebek istedgimizi biliyor..bu su aynı zamanda dogurganlıgı arttırıyormuş tabii iltihap falan varsada aktırdıgı için yardımcı oluyormu aynı zamanda böbreklerden taş kum varsa dökmeye faydalıymış...ama denedinmi diye sorun hayır ne yiyecegimiz ne yapacagımı şaşrıdım..burcucum dedigin gibi sadece sabah ve akşam 1 tatlı kaşıgı yiyorum bal çörekotu ve tarçın birde polen tozu bal yiyorum .sogan suyuda sanırım yapacam bu gidişle..

canım bende bebek sahibi olmak için uğraşıyorum . 3aydan öncesi tam bi kabustu zaten
adet düzensizlikleri kistler derken bierde guatr çıktı hepsini yoluna koyduk şimdide allahın izniyle bebek sahibi olmak istiyoruz 3aydır ilaç tedavisi ile yumurtlama takibim yapılıyor ayda defa kontrolum var her şey yolunda gidiyo ama yine de olmuyo gerçi herşeyin bir zamanı vardır .benim yumurtalarımda ilk başta bakıldığında 12m olarak gözüküyo bidaki kontrölümde dahada büyüyo ve 20m kadar ulaşıyo sonrada çatlamış oluyo zaten.benim sana demek istediğim yumurtalarına bir kere bakıyolar yada 12m oldukatan sonramı çatlıyor .en son kontrolümde biraz ara verelim dedi doktorum ilaçsız deneyelim hayırlısı inşallah.aslında adet tarihim geçti bu ay ama biraz daha beklemeyi düşünüyorum.geçen ay ki hayal kırıklığından sonra ama yinede herşey bizler için allah hepimizin gönlüne göre versin. buaradamaydonoz ve soğan suyunu denicem .hihoyyyt

Merhaba arkadaslar, yeni gelen arkadaslarda hosgeldiler topigimize...

Mavi denizcim canini sikma lutfen, hakkinda hayirlisi ne ise o olsun. Doktor ne diyorsa yap, zamani gelince insallah olucak canim benim.

Ceren54, gecmis olsun deyim once. Mavi deniz maydanoz ve sogan suyu onermis fakat, tv de bir doktor maydanoz, fistik, findik bunlarin hamileligin ilk 3 ayinda dusuge yol actigini soylemis, bende bunu dinleyen bir arkadasimiz buraya yazmis ordan ogrendim. Ben ne zamandir maydanoz yememeye calisiyorum. Bilmedigin seyi sakin yeyip icme. Doktorun ne diyorsa onu yap. Benimde mide bulantim en kotusude agiz tat bozuklugum hala gecmedi. Onumuzdeki hafta tam 12 haftamiz dolacak, bakalim gececekmi. Aslinda agzimin tadinin bozuk olmasi bir bakimada beni rahatlatiyor cunku bebegimin saglikli oldugunu anliyorum bu sekilde.

Nesemesecim nasilsin bugun? Doktora gittigin surece merak etme, hersey yoluna girecek ama bu seferde gecen seferki gibi ara vermek yok, is git gide ciddiye biner yoksa. Ara vermeden doktor ne diyorsa yap bu sefer.

Benssenbcim hakkinda hayirlisi canim, bu ay senden o guzel haberi duymayi umit ediyorum.

Rahelcim moralin umarim duzelmistir, kendine dikkat et.

Sudenin annesi nerelerde??? Yasemincim kendine ve melegine dikkat et.

Ates_parcasi canim bu iste moral cok onemli, kendini uzupte hormon dengeni alt ust etme. Herseyin Hak katinda belirlenmis bir yazgisi var, o zaman gelmedende hicbirsey olmaz. Bu konu senin icin cok onemli oldugundan hamilelik haberleri seni uzuyor. Birde ara vermeyi ve rahatlamayi dene, cunku gercekten bunu hep okurdum bende bu sitede, ara verdigim herseyi kafamdan attigim ay hamile kaldim diye. Bendede aynen oyle oldu. Hic ihtimal vermedigim, gun saymadigim ayda oldu benimde.

Entelliye, emilly, beyaz16, lotuss75 sizleride opuyorum. Atladigim birileri varsa kusura bakmasin, benim kafam cogu zaman yerinde olmuyor.

canım bende bebek sahibi olmak için uğraşıyorum . 3aydan öncesi tam bi kabustu zaten
adet düzensizlikleri kistler derken bierde guatr çıktı hepsini yoluna koyduk şimdide allahın izniyle bebek sahibi olmak istiyoruz 3aydır ilaç tedavisi ile yumurtlama takibim yapılıyor ayda defa kontrolum var her şey yolunda gidiyo ama yine de olmuyo gerçi herşeyin bir zamanı vardır .benim yumurtalarımda ilk başta bakıldığında 12m olarak gözüküyo bidaki kontrölümde dahada büyüyo ve 20m kadar ulaşıyo sonrada çatlamış oluyo zaten.benim sana demek istediğim yumurtalarına bir kere bakıyolar yada 12m oldukatan sonramı çatlıyor .en son kontrolümde biraz ara verelim dedi doktorum ilaçsız deneyelim hayırlısı inşallah.aslında adet tarihim geçti bu ay ama biraz daha beklemeyi düşünüyorum.geçen ay ki hayal kırıklığından sonra ama yinede herşey bizler için allah hepimizin gönlüne göre versin. buaradamaydonoz ve soğan suyunu denicem .hihoyyyt
Canim 3 ay birseycik degil henuz isin basindasin ama sana benden tavsiye, bu kadar kafana takma. Elinden geleni yap ama oluruna birak isi, gun sayma, oldu mu olmadi mi deme. Kafandan atmaya calis, baska seyler bul ugrasacak, yoksa inan bana olmuyor. Bu benim en buyuk tecrubem oldu bu hamilelik yolunda.

selam herkeze
lütfen tecrubeli arkadaşlar bana akıl versin, adetimi bekleyemeyeceğim...bebeğimiz olsun istiyoruz..adetime 3 gün var ve benim yaklaşık 3-4 gündür kasıklarımda hafif ağrılar ,kasılmalar var, normalde bu ağrılar olurdu ama hemen ertesi gün hastalanırdım , belim arada bir ağrıyor ve inanaılmaz derecede iştahım arttı...göğüslerim ilk defa şişti ve acıyor, normalde adet günlerinde bile acımazdı...birde akıntı malum...ve çok ilginç canım hiç bir iş yapmak istemiyor, iş güç yemek vs...sadece oturmak,yatmak,uyumak istiyorum........bunlar gebelik belirtisi olabilir mi???????

Canim 3 ay birseycik degil henuz isin basindasin ama sana benden tavsiye, bu kadar kafana takma. Elinden geleni yap ama oluruna birak isi, gun sayma, oldu mu olmadi mi deme. Kafandan atmaya calis, baska seyler bul ugrasacak, yoksa inan bana olmuyor. Bu benim en buyuk tecrubem oldu bu hamilelik yolunda.

merhaba menzil gülü
çok teşekkür ederim bilgilerini payalaştığın için içimi rahatlatttın sağol.kafaya takmamak için elimden geleni yapıyorum her geçen ay benim için iyi tecrübe oluyor ve kendime ders çıkartıyorum.inşallah allahım en kısa zamanda bütün isteyenlerin dileklerini kabul eder.
maşallah sizde artık yarıladınız sayılır .inşallah sağlıklı bir şekilde allah kucağına almayıda nasip eder.kendinize dikkat edina.s:nazar:

selam herkeze
lütfen tecrubeli arkadaşlar bana akıl versin, adetimi bekleyemeyeceğim...bebeğimiz olsun istiyoruz..adetime 3 gün var ve benim yaklaşık 3-4 gündür kasıklarımda hafif ağrılar ,kasılmalar var, normalde bu ağrılar olurdu ama hemen ertesi gün hastalanırdım , belim arada bir ağrıyor ve inanaılmaz derecede iştahım arttı...göğüslerim ilk defa şişti ve acıyor, normalde adet günlerinde bile acımazdı...birde akıntı malum...ve çok ilginç canım hiç bir iş yapmak istemiyor, iş güç yemek vs...sadece oturmak,yatmak,uyumak istiyorum........bunlar gebelik belirtisi olabilir mi???????

canım bende de aynı belirtiler vardı bu söylediklerinin hepsi gebelik belirtisi ama bazen psikolojik de olabiliyo adetine 3 4 gün varsa kanda gebelik testi yaptırabilirsin kesin sonuç veriyo

arkadaşlar
size bişey sormak istiyorum adetimin üstünden 3 gün geçti ama acayip derecede belim ağrıyor bide akıntım var test yapsammı yoksa daha beklesemmi karar veremiyorum bana yardım edin şimdiden teşekkür ederim

selam herkeze

sakın belirti arama nice kişiler belirti arayıp sonra hayal kırıklıgı yaşadılar burada düşünki belirt bile aramayan ben yinede negatif çıktıgında kötü oluyorum...bazı şeyler normalde olmasa bile o ay psikolojik belirtiler olabiliyor..inş hamişsindir belirtilerde gerçektir..

arkadaşlar
size bişey sormak istiyorum adetimin üstünden 3 gün geçti ama acayip derecede belim ağrıyor bide akıntım var test yapsammı yoksa daha beklesemmi karar veremiyorum bana yardım edin şimdiden teşekkür ederim

bence yap benimde ilk hamileliğimde öyle olmuştu hatta ilç bile içtim ağrım geçsin diye hamile olbilirsin

arkadaşlar

Canim eger adetini 3 gun gectiyse hemen test yap, beklemene gerek yok, varsa cikar gibime geliyor, tabi ucuz testlerle cikarmi onu bilemem.

X