Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

Hadi kızlar yeni hamiş haberleri alalım da şöyle bir sevinelim. Benim sevinmeye çok ihtiyacım var. Hadi ilk kim müjde verecek?

Slm kızlar,
aranızda yeniyim ve bebek bekliyorum. Bende kendi duygularımı hislerimi paylaşmak istiyorum karşılıklı bilgi alışverişi için. Aranızda banada yer varmı?

ceren hg aramıza,tabiki sana da yer var olmaz mı?hayırlı olsun bebişin....
günayıdn kızlar,bugün naıslsınız bakalım,ben birazdan evden çıkıyorum,bugün pek giremeyebilrim,biraz işim var,bugün ikili test sonucum çıkacak,eşim alacak bakalım inş iyi çıkar,size haber veririrm,öpüyorum hepinizi...

kızlar merhaba,dün yazamadım size daha dogrusu site yazmama izin vermedi yetkilerim hep kapalı idi anlamadım sonrada mesaii bitti çıktım gün içerisinde çok yogundum siteyi açtıgımda ise yazı yazamıyordum tehlikeler dolanıyordu buralarda yakalanmamak için uzun kalamadım..nurcum progestana başlamakla iyi yapmışsın...neşecim eşine kızdım ne yalan söyleyeyim tamam benimkide bazen yapıyor ama böyle dgl nedense o gün damarı tutmuştu..şimdilerde arabanın sigortası muayenesi falan ugraştı durdu dün bütün gün akşam haşatı çıkmıştı izinlidi kendisi..bu aralar moralim bozuluyor sürekli neden anlamadım hatta en son akşam görümcemlerde yemekte kayınvalidemlerde var tabii sinirimi bozdu daha önce dile getirdigim ve kızdıgım bir konu ile ilgili idi birde ailesinin önünde kendisini haklı çıkartır gibi yapınca sen misin öyle yapan diye bende alttan almadım..bende bir kaç kelime söyledim..sonrada giderken babasınıda eve bırakacaktık asansörde yine konuyu açtı bu sefer daha sinirli konuştum babası duydu hali ile bende dolmama saşırdı iyi oldu biraz ucu dokunsun istedim onlarada biraz daha dikkatli olsunlar diye...neyse kızlar ben bu aralar hep gerginim..sizlere bazen tek tek cvp veremiyorum kusura bakmayın...hamişler iyidir umarım?..rahel nerelerde bugünlerde ögrenecekti sonucu hadi merak ediyoruz neredesin?hamiş çıksın aramızdanda sevinelim biraz..hepinize öptm..

nesemesecim eşine inat öğren arabayı sağolsun benim eşim kullanmam için mücadele ediyor ama istanbulda korkuyorum kullanamıyorm memlekete geldiğimizde rahatım ama sen inatla kullan biz güveniyoruz sana bunu unutma

Ya kızlar benim midem yanıyo çok kötüyüm napıcam ben senağlama

cnm hamilelikte ekşime yanma normal diye biliyorum ve rennie diye bir tablet var çigneniyor naneli bir şey..kullanılıryor hamileleikte diye biliyorum ablamda kullanmıştı diye hatırlıyorum..istersen yakınında eczane varsa sor yada doktorunu arama sansın varsa ara.ekmek tğrğ bir şeyler at agzına biraz bastırabilir bugün yaglı şeyler yeme fazla karıştırma aynı zamanda..geçmiş olsun cnm ya bak sudeye neler yapıyor?ıssırrım ben onu..

kızlar selam benim bi sorum olacak 9+6 da dr a gittim 10+3 görünüo dedi kalp atısı filan normal ama bebeğim hareketsiz benimle aynı haftada gidenler varsa bebek hareketlimiydi lütfen yazsın dr benim bebeğimi zorla uğrasıp harekett ettirdi bekliyorum cevabınızı

canım ben o haftalarda gittiğimde dr kalp atışlarına bakacaktı ekrana baktığımızda kolları oynuyodu ama belki bebeğin uyuyordur o yüzden kıpırdamıyo olabilir.telaşlanma bence

Canlarim bizim bugun doktor randevumuz vardi. Vee bebisimizi gorduk. Kafasi elleri, ayaklari hep belliydi, buyumus. Biz su an 10+3 uz ve ben anlamadim ama bebek hareket ediyormus. Doktor vajinal ultrasonla bakti, oraya buraya oynatirken ben bebekmi oynuyor, doktormu oynatiyor anlamadim ama neden hareket etmiyor deyince, doktor hareket ediyor dedi. Hersey iyi gidiyormus cok sukur. Bir dahaki randevumuz bir ay sonraya. Bebisimizin ultrason fotosunu koydum, maasallah deyin teyzeleri...

Sebeyzacim benimki hareket ediyormus, yani esim kollarini oynattigini gormus ama tabiki daha yeni basladilar bu haftalarda hareket etmeye. Bak gor bir dahaki gidisine insallah hareketinide goreceksin. Her bebek ayni olmuyor, uyuyordur o sirada. Dedikleri gibi bebekler hizli bir gelisim asamasinda su haftalarda, yoruluyor ve uyuyorlardir bu yuzden.

Yasemincigim mide yanmasina ne iyi gelir hic bilmiyorum, insallah gecer hemen. Birde sen ikili testi yaptirmistin dimi? Peki bu istege baglimi yoksa sormadan mi gel yapalim diyorlar, ayri ucret aliyorlarmi? Ben 2 hafta sonra yaptirmayi planliyorum, 12. haftada. Ama doktorum dedi ki ikili test bebek down sendromlu yada degil demez dedi yani kesin cevap vermiyor, bunu zaten biliyordum. Eger risk yuzdesi yuksek cikarsa amniyosentez yaptirirmisin dedi ben hemen hayir dedim. Ama bu testin amaci bu dedi eger amniyosentez yaptirmazsan bunuda yaptirma dedi. Yani sonuc olarak benim dusuncem su, bebegimi hic bir sekilde aldirmayi dusunmuyorum, o zaman hic yaptirmiyim diyorum bu testleri. Ne dersiniz?

Benssenbcim cevap yazdim sana, hemen oku.

Son düzenleme:
Günaydın canlarım..

Bugün çok iyiyimm Allaha bin şükür midemin yanma sebebi simitin susamlarıydı sanırım:çok üzgünüm: Bikaç sabahtır simirt yiyorum canım istiyordu. Bide evde yemediğimiz zeytin peyniri görünce bari poğaça yapıyım dedim. Hamur mayaladım Sanırım bizim kız mayalı susamlı şeyler sevmiyor. Ne varsa çıkarttırıyorkaydirigubbakcemile3 Ama Allah göstermesin bidaha su ile içerken boğazım yanıyordu:çok üzgünüm:

Benssenbim bi sabah eşim uyandığında SUDE dedi. Daha cinsiyeti belli değilken Bende kayınvalideme söylemiştim isim bulduk Sude nasıl diye? Ertesi gün aradığında Sude nasıl dedi. Annemde sevdi. Derken artık duymayan yok. Ben aslında erkek ismi arıyordum kız olursa Sude Melis erkek olursa karar verememiştikki doktor sanırım bu minik kız deyince öyle kaldı. Şimdi gittiğimde erkekse doğru isim yok :ecrin_bebek: ama buluruz beraber. :1hug:

Maviş ısır teyzesi bunu mahvetti beni kaç gündür ama sanırım bende onu mahvetmişim yediğim poğaçalardan yazık yavruma şimdi süt içiyorum midemde Allaha bin şükür dünkü gibi değil..

Burcum ikili testte dediği şey bebişin ense kalınlığı (ultrasonda görünüyor.) ben o zaman bizimkinin bacaklarını salladığını görmüştüm kaydirigubbakcemile3 çok hoşuma gitmişti yerim yaaaaa:emir_bebek: Bide milyonda bir rastlanan bi durum varmış onun için kan veriyosun. 1hafta sonra almıştım sonuçlarını.. Allaha şükür temiz çıktı. Artı bi para ben verdim. Ama çok değil 30 lira gibi bişey verdim. Bu ikili test 11-14 haftalıkken yapılıyor. Evet sonuçları %100 değil ama çok riskli bişey varsa mutlaka çıkar. Bende ne olursa olsun bebeği aldırmak asla istemem Allah korusun:nazar: Ama test yaptırmam diye düşünme şimdi bebeği aldırmadan çözüm yolu var. Önce gönlünü rahat tut. Böyle şeyler hiç düşünme zarar hem biliyosun. Testlerini yaptır gönlünü ferah tut başkada bişey düşünme bence tatlışımmm.. Demek kıpırdadığını gördünüz böyle nasıl diyim damar gibi tık tık atıyo kıpırdadığındaaa. Benim yengem gece tekmeleri sayıyordu biliyomusun. Yağmur hanım gece her defasında tam 35 kere tekmeliyormuş. Hiç 36 veya 34 olmuyordu diyo yengem çok merak ettim bende daha öyle tekme falan hissetmiyorum sadece böyle garip bişey hissediyorum bende..

Ya bende bizim işyerindeki temizlikçi kadına takığım yani komiğime gidiyor. Tuhaf başıma gelmez dimi çok korkuyorum senağlama Hani diyolarya kime takıksan ona benzersenağlamaHep dua ediyorum Kendi kendime söyleniyorum içimden ama sonra unutmaya çalışıyorum.

Son düzenleme:
yasemincim haklısın belkide mayalı şeyleri sevmiyordur fazla..neyse şimdi geçti ise rahatsızlıgın iyi..menzil gülü testleri yaptır için rahat olsun bazen vitamin eksiklikleri bile zaralı olabiliyor rabbim çaresiz dert vermesin hepimize..bak lütfen ihmal etme bebişinin ne testi yapılması gerekiyorsa yap..bizim gibi bulamayanlarda var haline şükret...
ben dün doktora gittim çok üzgünüm kızlar şuan aglamamak için kendimi zor tutuyorum..normalde bu ay klomen kullanmıştım klomen biteli dün 4 gün olmuştu ve dogal olarakta yumurtanın gelişmesi ve büyümesi gerekirdi doktor dün her iki taraftada yarım foliküller gördü bu ay aşılama yapamayız gelişen yumurta yok dedi normal ilişkinize devam edin dedi ben bu ay yumurtanın gelişeceginden emin dglm dedi ama yinede bir ihtimal ne olur olmaz cuma tekrar göreyim seni dedi..aşılama yaptırmıyoruz..benim yumurtam bile gelişmiyor nasıl anne olacagım bilmiyorum.polikistik over görünüyor pkolumusunuz dedi bende bilmiyorum dedim daha önce bu dönemlerde gitmemiştim yumurtalıgı görebilecek dönemlerde yani..evet ben daha önce pkolu olabilecegimi düşünmüştüm ama sormadım doktora..bende yaklaşık 2 yıldan bu yana özellikle alınıp bir türlü verilemeyen kilolarım eskisine oranla çene bölgemde artış gösteren tüylerim vardı..adet düzensizligini zaten saymıyorum ne kadar düzensiz oldugunu biliyorsunuz zaten..ümitsiz bir durum olmadıgını bende biliyorum ama bu benim gitgide şevkimi kırmaya başladı uzun bir süre bebegimin olmayacagının biliyorum henüz çok başlarındayım bunun ne kadar yol katetmem gerek ???? tahmin bile edemiyorum....hayırlısı diyorum ama bunlar beni şimdiden yormaya başladı bende bu düzensizlikler evlenmeden öncede mevcuttu yaklaşık 2 sene d.kontrol ilacı kullanmama ragmen bu durum düzelmedi ise bundan sonra biraz zor..moralim bozuk bu aralar kendimi çok yalnız hissediyorum heran patlayacak bomba gibiyim..neyse fazla yazamayacagım rabbim hepinizin gönlündekini nasip etsin..

günaydın arkadaşlar,

yasemincim simit susamının iyi gelmediğini daha önce bende okumuştum ayrıca çay,kahve ve portakal suyuda aynı şekilde mide ekşimesi ve yanması yaparmış bu aylarda bunları yememeye dikkat edelim.Sude ismi de çok güzel..kulağa hoş geliyor....

Menzil gülü bebeğinin iyi olduğuna çok sevindim...benim doktorumda 1 aralığa 2li test için gün verdi......ense kalınlığına ve burun kemiğine bakılacakmış.(down sendromlularda burun kemiği geç gelişirmiş)ve kan testi yapılacakmış...kesin bir tanı olmasada ihtimalleri göstecek.....şimdiden bebeğim için endişelenmeye başladım...bu testti de hayırlısıyla atlatırız inş....artık bundan sonra elimiz yüreğimizde sevinçlerimiz ve üzüntülerimiz hep onlar için olacak sanırım......allahım bebeklerimizi hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza alıp büyütmek nasip etsin....

Mavidenizcim sen hiç merak etme çarelerini ara ama gerisini rabbime bırak....ben bekarken benim ya hiç çocuğum olmaz ya da çok uzun uğraşlardan sonra olur diye düşünürdüm....1'si adet düzensizliğim vardı. Zaten çok geç regl oldum. 18 yaşında falandım......2' si geç evlendim...32 yaşındayım........bende de pko vardı bekarken doğum kontrol hapları kullandım.......SONUÇ: evlendim bebek istedik 2. ay hamile kaldım..........dr kontrollerine devam et sonra herşey yoluna girecek merak etme arkadaşım.

kızlar merhaba,dün yazamadım size daha dogrusu site yazmama izin vermedi yetkilerim hep kapalı idi anlamadım sonrada mesaii bitti çıktım gün içerisinde çok yogundum siteyi açtıgımda ise yazı yazamıyordum tehlikeler dolanıyordu buralarda yakalanmamak için uzun kalamadım..nurcum progestana başlamakla iyi yapmışsın...neşecim eşine kızdım ne yalan söyleyeyim tamam benimkide bazen yapıyor ama böyle dgl nedense o gün damarı tutmuştu..şimdilerde arabanın sigortası muayenesi falan ugraştı durdu dün bütün gün akşam haşatı çıkmıştı izinlidi kendisi..bu aralar moralim bozuluyor sürekli neden anlamadım hatta en son akşam görümcemlerde yemekte kayınvalidemlerde var tabii sinirimi bozdu daha önce dile getirdigim ve kızdıgım bir konu ile ilgili idi birde ailesinin önünde kendisini haklı çıkartır gibi yapınca sen misin öyle yapan diye bende alttan almadım..bende bir kaç kelime söyledim..sonrada giderken babasınıda eve bırakacaktık asansörde yine konuyu açtı bu sefer daha sinirli konuştum babası duydu hali ile bende dolmama saşırdı iyi oldu biraz ucu dokunsun istedim onlarada biraz daha dikkatli olsunlar diye...neyse kızlar ben bu aralar hep gerginim..sizlere bazen tek tek cvp veremiyorum kusura bakmayın...hamişler iyidir umarım?..rahel nerelerde bugünlerde ögrenecekti sonucu hadi merak ediyoruz neredesin?hamiş çıksın aramızdanda sevinelim biraz..hepinize öptm..

Canım bazen patlamak iyi oluyor, hiç canını üzme, hiçbirimiz 4/4lük değiliz. Bazen "hayır" demeyi de bilmek gerek. Kendi canını üzme, geri kalan herşey yoluna girer inşallah.
Raheli ben de merak ettim, inşalah sağlığı iyidir.

nesemesecim eşine inat öğren arabayı sağolsun benim eşim kullanmam için mücadele ediyor ama istanbulda korkuyorum kullanamıyorm memlekete geldiğimizde rahatım ama sen inatla kullan biz güveniyoruz sana bunu unutma

Teşekkürler canım, herşey için özellikle de desteğiniz için. Zaman zaten birşekilde geçiyor geride biriktirebildiklerimiz kalıyor. Kötü zamanların da gelebileceğii hesaplayıp hayata dair ne bilmem gerekiyorsa öğrenmek istiyorum inşallah. İstanbul trafiği felaket zaten. Ben İstanbul'da yaşamıyorum, eşim beni bulamasın diye öle yazdım. Hehe..

Ya kızlar benim midem yanıyo çok kötüyüm napıcam ben senağlama

Canım büyük geçmiş olsun. Yediklerine dikkat edicen, aç kalmayacan başka çaresi yok annesi, bide sabır..Senin bu şikayetlerini yaşayabilmek isteyen öyle çok insan var ki dünya üzerinde, ben de dahil, bide bu açıdan bak olaya.

Canlarim bizim bugun doktor randevumuz vardi. Vee bebisimizi gorduk. Kafasi elleri, ayaklari hep belliydi, buyumus. Biz su an 10+3 uz ve ben anlamadim ama bebek hareket ediyormus. Doktor vajinal ultrasonla bakti, oraya buraya oynatirken ben bebekmi oynuyor, doktormu oynatiyor anlamadim ama neden hareket etmiyor deyince, doktor hareket ediyor dedi. Hersey iyi gidiyormus cok sukur. Bir dahaki randevumuz bir ay sonraya. Bebisimizin ultrason fotosunu koydum, maasallah deyin teyzeleri...
Sebeyzacim benimki hareket ediyormus, yani esim kollarini oynattigini gormus ama tabiki daha yeni basladilar bu haftalarda hareket etmeye. Bak gor bir dahaki gidisine insallah hareketinide goreceksin. Her bebek ayni olmuyor, uyuyordur o sirada. Dedikleri gibi bebekler hizli bir gelisim asamasinda su haftalarda, yoruluyor ve uyuyorlardir bu yuzden.
Yasemincigim mide yanmasina ne iyi gelir hic bilmiyorum, insallah gecer hemen. Birde sen ikili testi yaptirmistin dimi? Peki bu istege baglimi yoksa sormadan mi gel yapalim diyorlar, ayri ucret aliyorlarmi? Ben 2 hafta sonra yaptirmayi planliyorum, 12. haftada. Ama doktorum dedi ki ikili test bebek down sendromlu yada degil demez dedi yani kesin cevap vermiyor, bunu zaten biliyordum. Eger risk yuzdesi yuksek cikarsa amniyosentez yaptirirmisin dedi ben hemen hayir dedim. Ama bu testin amaci bu dedi eger amniyosentez yaptirmazsan bunuda yaptirma dedi. Yani sonuc olarak benim dusuncem su, bebegimi hic bir sekilde aldirmayi dusunmuyorum, o zaman hic yaptirmiyim diyorum bu testleri. Ne dersiniz?
Benssenbcim cevap yazdim sana, hemen oku.

Canım maşallah, resmi görünce ben bile duygulandım, Allah tamamına erdirsin hayırlısıyla sizi kavuştursun. Artık heyecan başlamıştır dimi??

yasemincim haklısın belkide mayalı şeyleri sevmiyordur fazla..neyse şimdi geçti ise rahatsızlıgın iyi..menzil gülü testleri yaptır için rahat olsun bazen vitamin eksiklikleri bile zaralı olabiliyor rabbim çaresiz dert vermesin hepimize..bak lütfen ihmal etme bebişinin ne testi yapılması gerekiyorsa yap..bizim gibi bulamayanlarda var haline şükret...
ben dün doktora gittim çok üzgünüm kızlar şuan aglamamak için kendimi zor tutuyorum..normalde bu ay klomen kullanmıştım klomen biteli dün 4 gün olmuştu ve dogal olarakta yumurtanın gelişmesi ve büyümesi gerekirdi doktor dün her iki taraftada yarım foliküller gördü bu ay aşılama yapamayız gelişen yumurta yok dedi normal ilişkinize devam edin dedi ben bu ay yumurtanın gelişeceginden emin dglm dedi ama yinede bir ihtimal ne olur olmaz cuma tekrar göreyim seni dedi..aşılama yaptırmıyoruz..benim yumurtam bile gelişmiyor nasıl anne olacagım bilmiyorum.polikistik over görünüyor pkolumusunuz dedi bende bilmiyorum dedim daha önce bu dönemlerde gitmemiştim yumurtalıgı görebilecek dönemlerde yani..evet ben daha önce pkolu olabilecegimi düşünmüştüm ama sormadım doktora..bende yaklaşık 2 yıldan bu yana özellikle alınıp bir türlü verilemeyen kilolarım eskisine oranla çene bölgemde artış gösteren tüylerim vardı..adet düzensizligini zaten saymıyorum ne kadar düzensiz oldugunu biliyorsunuz zaten..ümitsiz bir durum olmadıgını bende biliyorum ama bu benim gitgide şevkimi kırmaya başladı uzun bir süre bebegimin olmayacagının biliyorum henüz çok başlarındayım bunun ne kadar yol katetmem gerek ???? tahmin bile edemiyorum....hayırlısı diyorum ama bunlar beni şimdiden yormaya başladı bende bu düzensizlikler evlenmeden öncede mevcuttu yaklaşık 2 sene d.kontrol ilacı kullanmama ragmen bu durum düzelmedi ise bundan sonra biraz zor..moralim bozuk bu aralar kendimi çok yalnız hissediyorum heran patlayacak bomba gibiyim..neyse fazla yazamayacagım rabbim hepinizin gönlündekini nasip etsin..

Canımcım geçmiş olsun diyorum öncelikle. Bilgisayarımı açık bırakıp gitmişim, burda değildim, hemen kızma. Bende de pko var ve bu ay benim de hiç yumurtam yok. Üzme canını, üzdükçe herşey sarpa sarıyor zaten hiçbişi de bizim elimizde değil. Pko bende acayip kilo yaptı ve sanırım şeker de çıkacak yakında, belki çıktı bile. Bol yürüyüş yap, neşeli ol. Doktor ne diyorsa onu uygula. Bu ay olmazsa da dinlenmiş olursun. Belki bu ay olsaydı kötü bir sonuç çıkacaktı, öyle düşün. Olumlu olmaktan başka çaremiz yok. Anla işte bizim bebişler bizim gibi nazlı, zor gelecekler, napalım. Bi gelsinler, popişkolarına şöyle bir dokunuveririz, nerde kaldınız siz diye, geçer gider hepsi ama üzülmek yok, tamam mı canımcım?

Günaydın kızlar....Şeniz
Yasemink mide ekşimenin geçmesine sevindim cnm.

Menzil gülü:ecrin_bebek:bebişinin resmi çok güzel cnm,insan bir tuhaf oluyor değil mi,görünce,artık gerçek bir bebek var karnımızda,:emir_bebek:nasl,demiştin ya bir bağ yok aramızda diye,şimdi görünce oldu değil mi?yerimsenibenikili teste gelince yaptır cnm,maliyeti birşey değil,devlet hastanesinde bedava bile yapıyorlar,için rahat olsun,bebğini düşün ve yaptır,yoksa:eek:klava:[/COLOR
Rahel nerelerde bende merak ettim,umarım bir sorun yoktur....
Mavi denizcim,hemen ümitsizliğe kapılma canım ya,hakkında herşeyin hayırlısı olsun,her zaman böyle derim ben,sende öyle de,kendine çok stres yapma,eşine patlamada cnm kime patlarsan patla,rahatlarsın.:1hug:

COLOR="Magenta"]mavi45 ve neşemeşe hala kırmızılar gelmemiş ne güzel,bakalım hakkınızda hayırlısı olsun.:nazar:

kızlar bende ikili test sonucumu aldım,ama dr.um'a gösteremedim,o da hastaymış,hastanede yatıyormuşkaydirigubbakcemile3ama sonuçlardan biri canımı sıktı ya,anlamıyorum çok da,kendi kendime yorum yapıyorum,kafam karıştı,kafamçokkarıştıbirde siz bakın, kombine risk 1:7423,ikili test 1:1553 yaş riski 1:890 trisomy 18+NT < 1:10000 hepsinin altında cut off değerinin altımnda yazıyor,kafamı karıştıran şey ise ikili test bölümünde yazan:uhm:yaptıran varsa bana yardımcı olabilir mi,çenem düştü yine,öpüyorum hepinizi...

Son düzenleme:
burcummmm kız gece bakmıştım demek ben çıkmışım sen arkamdan cevap yazmışsınn ayy çok sevindim yaaa maşallah barekeallah Allah nazarlardan saklasın inşallah kız resmen bebiş kız bu:))) seni bilmem ama benim sevgi bağım oluştu bile:)) ayy şaka bi yana çok büyük mutluluk olsa gerek Rabbim bizlerede tatmak nasip eder inşallah çok şükürki herşey yolunda gidiyor sonuna kadarda böyle devam eder inşallah

beyaz tatlım inan bu konuda hiç bilgim yok istiyorsan başlık aç yada arama yap vardır belkide bu konu

rahell nerdesin kızzz:KK43:(( valla meraktan çatladım haa:KK43:

mavi neşe karabiber emilly librarian mavi 45 ne habersiniz canlarım? mavi neşe kırmızılar geldimi kız?

lotus kız sen 2.ayda kalmıştın dimi?hımm demekki sorunlu olmak yada olmamak bişeyi değiştirmiyor yani bekarken vardı sorunlar diyorsun ama 2.ayda meleğine kavuşmuşsun ne güzel

cerenciğim aramıza hoşgeldin

sevgili arkadaşlar hepinize merhaba
dün temizliğimi yaptım bugün hiç işim yok keyif yapıyorum
menzil gülü bebeşinin fototsu çok güzel asıl bundan sonraki görüntülerine inanamayacaksın bidahaki gidişinde kocaman olmuş olacak:) 2li testi dr yaptır demeli belki bunu yaptırmaz 14-19 haftada 3lü test ister oda down sendromu için.ben 3lü yaptırmıştım.bende dr kesinlikle aldırmam yaptırmım boşuna dedim çünkü herhangi anne karnında bir tedavisi yok zaten %100 dowlu olacak diye de bişeyde yok sadece riskli görürlerse karnından bebeğin suyundan alıp test yapıyorlar ama benm dr illa istedi allaha şükür normal çıktı herseyin hayırlısı...kaydirigubbakcemile5
yasemink canım kaç haftalık hamişsin bilmiyorum ama ben 16.haftadan sonra kızımı hissettim böle sanki göbeğinin alt taraflarında göz seyirmesi gibi pıt pıt atmalar oluyordu dr sölediğimde ilk bebekler de18-20 haftada anca anlarsın dedi ama ben eminim onlar kızımdı şimdi daha iyi anlıyorum eger böle bişeyler oluyosa bebişindir canım.:emir_bebek:

Günaydın canlarım..

Bugün çok iyiyimm Allaha bin şükür midemin yanma sebebi simitin susamlarıydı

Burcum ikili testte dediği şey bebişin ense kalınlığı (ultrasonda görünüyor.) ben o zaman bizimkinin bacaklarını salladığını görmüştüm kaydirigubbakcemile3 çok hoşuma gitmişti yerim yaaaaa:emir_bebek: Bide milyonda bir rastlanan bi durum varmış onun için kan veriyosun. 1hafta sonra almıştım sonuçlarını.. Allaha şükür temiz çıktı. Artı bi para ben verdim. Ama çok değil 30 lira gibi bişey verdim. Bu ikili test 11-14 haftalıkken yapılıyor. Evet sonuçları %100 değil ama çok riskli bişey varsa mutlaka çıkar. Bende ne olursa olsun bebeği aldırmak asla istemem Allah korusun:nazar: Ama test yaptırmam diye düşünme şimdi bebeği aldırmadan çözüm yolu var. Önce gönlünü rahat tut. Böyle şeyler hiç düşünme zarar hem biliyosun. Testlerini yaptır gönlünü ferah tut başkada bişey düşünme bence tatlışımmm.. Demek kıpırdadığını gördünüz böyle nasıl diyim damar gibi tık tık atıyo kıpırdadığındaaa. Benim yengem gece tekmeleri sayıyordu biliyomusun. Yağmur hanım gece her defasında tam 35 kere tekmeliyormuş. Hiç 36 veya 34 olmuyordu diyo yengem çok merak ettim bende daha öyle tekme falan hissetmiyorum sadece böyle garip bişey hissediyorum bende..

Ya bende bizim işyerindeki temizlikçi kadına takığım yani komiğime gidiyor. Tuhaf başıma gelmez dimi çok korkuyorum senağlama Hani diyolarya kime takıksan ona benzersenağlamaHep dua ediyorum Kendi kendime söyleniyorum içimden ama sonra unutmaya çalışıyorum.

Canim mide yanmanin gectigine sevindim. Su temizlikci kadinada cok bakma:)))

Ben ikili testi yaptirmicam cunku bu test yapilmasi zorunlu testler arasinda degil, bir risk yuzdesi veriyor ama hicbir zaman evet down sendromlu yada hayir degil demiyor bu test. E ben Allah korusun oyle bile olsa aldirmayacagima gore bu testi yaptimaminda bir manasi yok, ben boyle karar aldim.

Canim oncelikle bir rahatlat kafani, bunlarla cok doldurmussun kendini. Halbuki Allah herseyi sebeplere baglamistir, demekki hakkinizda simdi olmasi hayirli degilki Allahta bu sorunlari sebep kilarak oldurmuyor. Sen sadece sabret ve doktorun ne diyorsa yap. Vakti geldiginde, inan bana hicbirsey olmasina engel olamicak. Yani bu sorunlarini sorun olarak degilde, asilmasi gerekli, sabredilmesi gerekli gunler olarak dusun, sabrin sonunda Allah muhakkak mukafatini verir canim.

Canim ikili testin ne oldugunu biliyorum. Ama yaptirmaktan vazgectim yani ben her doktor kontrolune gidiste idrarimi alacak ve bebegin gelisimine herseye bakilcak ama bu test ekstra bir test yani yapilmasi zorunlu testler arasinda degil. Eger amniyosentez yaptirmicaksam neden ikiliyi yaptirayimki, bu bir kesinlik vermiyor, sadece kafa karistirir yoksa elbetteki gerekli bir test olsa yaptiririm.

günaydın arkadaşlar,

yasemincim simit susamının iyi gelmediğini daha önce bende okumuştum ayrıca çay,kahve ve portakal suyuda aynı şekilde mide ekşimesi ve yanması yaparmış bu aylarda bunları yememeye dikkat edelim.Sude ismi de çok güzel..kulağa hoş geliyor....

Menzil gülü bebeğinin iyi olduğuna çok sevindim...benim doktorumda 1 aralığa 2li test için gün verdi......ense kalınlığına ve burun kemiğine bakılacakmış.(down sendromlularda burun kemiği geç gelişirmiş)ve kan testi yapılacakmış...kesin bir tanı olmasada ihtimalleri göstecek.....şimdiden bebeğim için endişelenmeye başladım...bu testti de hayırlısıyla atlatırız inş....artık bundan sonra elimiz yüreğimizde sevinçlerimiz ve üzüntülerimiz hep onlar için olacak sanırım......allahım bebeklerimizi hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza alıp büyütmek nasip etsin....

Mavidenizcim sen hiç merak etme çarelerini ara ama gerisini rabbime bırak....ben bekarken benim ya hiç çocuğum olmaz ya da çok uzun uğraşlardan sonra olur diye düşünürdüm....1'si adet düzensizliğim vardı. Zaten çok geç regl oldum. 18 yaşında falandım......2' si geç evlendim...32 yaşındayım........bende de pko vardı bekarken doğum kontrol hapları kullandım.......SONUÇ: evlendim bebek istedik 2. ay hamile kaldım..........dr kontrollerine devam et sonra herşey yoluna girecek merak etme arkadaşım.

Canim dedigim gibi bu testler her ne kadar ulkemizde rutin testlerle birlikte yapilsada aslinda rutin degil, ekstra bir test. Anne babanin karari ile yapiliyor ve rsik yuzdesi veriyor ama bir kesinligi yok, risk yuzdesi yuksek cikarsa amniyosentez yaptirmam gerekecek, yaptirmicaksamda bu testi yaptirmamin anlami yok. Yani risk yuzdesi yuksek bile olsa, bu benim bebegimin sagliksiz oldugun gostermicek. Bende amniyosentez yaptirmayi dusunmuyorum. Allah korusun down sendromlu bile olsa aldirmayacagimada gore, bu testi yaptirmamin hicbir anlami yok. Zaten her randevuya gidiste idrar tahlili yapilacak ve bebegin gelisiminin nasil gittigine bakilcak.

Sen yaptiracakmissin, insallah sonuclar iyi cikar.

Canım maşallah, resmi görünce ben bile duygulandım, Allah tamamına erdirsin hayırlısıyla sizi kavuştursun. Artık heyecan başlamıştır dimi??

Amin canim, darisi tum isteyen arkadaslarimin basina...

X