Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

tşk ederim cnm.anladım çogunluk böyle sanırım rahime ve yumurtalıga bakıyor ama benimde anlamadıgım regl iken yumurtalık atılıyor olmayan yumurtalıga nasıl bakıyor ..neyse çok kurcalıyorum sanırım kafam karışacak..sen her ay neden gidiyorsun?

canım ben bebek için her ay gidiyorum,adet olduğun zamanda yanılmıyosam çatlamamış yumurta yada kistleşme falan varmı diye bakıyolar,ben hatta doktora dedimki adetin 3. günü klomene başlayım size gelmeyim dedim,sakın ha tehlikeli bi duruma yol açabilirsin dedi....

arkadaşlar bugün doktordan geldim ,hala adet olamadım,kanda bakalım dedi,sonuç yine negatif,pazartesi sonuç göstermeye tekrar gidecem niyeyse artık:çok üzgünüm:
adet söktürücü verecek,:çok üzgünüm:
bulantı ve kusmalarımın ve sancılarımın psikolojik olduğunu söyledi,bu kadar takarsan bizi boşuna uğraştırmış olursun dedi,muayenede gebelikde gözükmedi zaten, ama bi ümit diye test yaptırdı,çünki ben inanmamıştım,kesin hamileyim iyi bakın diyodum....:çok üzgünüm:
öncelikle bana bir psikoloğa gidip bu bebek olayını kafamdan atmamı,hatta takip ettiğim yayınlar falan varsa son vermemi,adetim 1 hafta geçmeden bidaha test yapmamamı söyledi,yada ben öyle anladım...
ciddende rahatlamaya ihtiyacım var 1 haftadır uyku uyumuyorum,yemek yok,kusuyorum,içim daralıyor,
adet olmak için uğraşacam ama gerekli tedavimi gördükten sonrada-tabi önce psikolojik tedavi--bir gün bile neden bebeğim yok yada acaba varmı diye düşünmiyecem...
sanırım ben bebek yepmak benim elimde zannettim,
sanırım rabiimden değilde doktorlardan istedim şifayı,
rabbimde "verende alanda benim" diyor bana,"sen istediğin kadar dile ,ben dilemedikçe olmaz" diyor...
banada "allahım hayırlı zamanda,hayırlı ve sağlıklı bir evletla lutuflandır"demek düşüyor...:sm_confused:

sanırım uzunca bir süre burada(yani bu topic de) olmayacağım,yazılarımı okuyup yorum yapmış tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum,
hamileyimmmm diyene kadar elveda......:a015:

canım sagol valla bak hala ayaktayımkapatmiştım dur bi bakayım dedim allah razi olsun biraz rahatladım bu arada benim dokuz yaşında bir oglum var sezeryan ile dogum yaptım yerimsenibenfakat oglum iri bir bebek oldugu için alışkınım aslında ama baya korktum bir de baya uzun zaman oldu sonuçta beni kasıyor hayırlısı diyelim artık sonucu paylaşırım sizlerle:sm_confused:

hımm anladım cnm hayırlısı olsun bakalım..bencede doktorunun sözünü dinle belki klomen kullanman tehlikeli olabilir..

cnm seni çok iyi anlıyorum...her seferinde ümitlenmek ve sonrasında hayal kırıklıgı ama lütfen kednine başka ugraşlar bul..güçlü olmaya çalış bende bunları yapmak için ugraşıyorum biliyorum elde olan bir şey dgl..doktorun haklı olabilir ama sen kafanın içindekileri sürekli düşünürsen dgl bu topige girmek bu sitede ye bile girmesen unutamazsın önemli olan kendini rahatlatman..seni burada göremk mutlu eder bizi ama kednini kötü hissedersen birşey diyemem..lütfen kendini rahatlatmaya çalış belirtiler arama vucudunda..kendine ekstra iş çıkar bu aralar sürekli bir şeylerle meşgul ol düşünmeye vaktin olmasın..en önemlisi kendini nasıl hissettigindir içinden geldigi gibi davran.üzülme...öptm

cnm sagol..valla ben çektirmedim ama korktugum şeylerden biri..inş fazla düşündügün gibi acı duymazsın...benim acı eşigim yüksektir ...zati normal dogum bile yapamam ben zaten tansiyonmu kalır kan şekerimmi düşer bilmem..dayanamam ben.. zaten kayınvalidemde der hep kızımada gelinimede sezeryan yaptırırım acı çekmesinler diye kendi çok çekmiş zaten anlatmıştı bende otobüsteydim bayılmıştım kötüydü yaşadıkları..acile götürdügünde doktor sordu ne oldu diye annem (kayınvalidem)söyledi doktor normal kaldıramaz herkes demişti..bu tür vakalarla karşılaştıgının söylemişti ama bende kötü durumdaydım bunlar olurken ayakta otobüste gidiyorum otobüs tıklım tıklımdı annem anlatırken gözüm karardı sonrasını hatırlamıyorum yıkılıp kalmışım orada..benssenb demişsin ya normal dogumu nasıl yaparlar diye gördügün gibi ben sadece düşünürken böyle oldum ama sözde yaşadıklarım çabuk ve sıradan gibi ama o gün 3 4 saat kötüydü benim için tansiyonum çok düşmüştü doktor gözetiminde tuttular bir süre serum falan..annem der her zaman korkma kızım sezaryan olursun diye..

hamiş arkadaşlar bişey soracam kese kaçıncı haftada görülür doktora gittim bugün kese görünmüyor dedi korktum

nur canım bikaç topikte sorman bu konuda çok endieli olduğunu gösteriyor ama hiç korkma çünkü cevaplara bakarsan daha görünmesi için en az 5 hafta olması gerektiği görülüyor kız stres yapıpta bebişi rahatsız etme bak kızıyorum haaa anam bu kadar bekledin 1-2 haftamı bekleyemeyeceksin sen elini koy karnının altını okşa bebişini(bu arada kızını diyesim geldi hayır olsun) ve bol bolda dua et canım ok

merhaba canım valla öyle diyosunda benim böyle düşünen arkadaşlarım hep normal dogum yaptı ummadıgın taş baş yararmış ya bence en güzeli normal dogum sezeryan sonuçta ameliyat bir senede anca atabiliyor vücut bir de vücudunda ömür boyu kalacak bir kesi olacak ben normal dogum taraftarıyım yinede hayırlısı son anda her şey degişebiliyor allah hayırlısını versin

aarkadaşlar bu arada bu gün rahim filmi çektirdim baya acılı oldu eve yeni geldim doktor bu kadar acı çektigine göre kanallarda problem olabilir dedi senağlama filim sonuçlarına pztesi bakacak hafifte kanamam oldu hayırlısı bakalım pztesiyi bekleyecegim :çok üzgünüm:

selam kızlar.geçen cuma 2 kaşık kadar kanamam oldu.ertesi gün dr a gittik kahverengi lekelenme 4 gün devam etti.5 gündür sorun yok.dün kontrole gittim bebeği gördük minicik:)SAT'a göre 6 haftalık dr ultrasonda 5 haftalık gördüğünü söyledi.3.6 mm 6 haftalık için çok mu küçük? bide kanama bölgesi görüyorum dedi halbuki kanama yok.kesenin etrafında siyah halka kanama mı oluyo.dr a güvenemedim.bilfisi olan var mı?

arkadaşlar hepinizin huzurunda burcu arkadaşıma teşekkür etmek istiyorum çünkü hamişliğini öğrendikten sonra bana pre_seed ve ovulasyon testleri gönderdi hemde taa A.B.D den canım arkadaşıma çok ama çok teşekkür etmek ve bunuda sizlerin huzurunuzda yapmak istedim teşşekkür ederim menzil gülü şayet bende bunları bitirmeden yada hiç gerek kalmadan hamiş kalırsam bende neşeye yollayacağım oda kalmazsa sırayla topikteki arkadaşlar arasında dolaştırırız yeterki hepimiz hamiş kalalım bu öncülüğü yapan arkadaşım menzilime tekrar teşekkür ediyor ve sevgiyle yanaklarından öpüyorum

benssenb ya böyle şeyler okuyunca bu bebek hasretiyle beraber hüngür hüngür ağlamak geliyo içimden.rabbim dualarımız kabul etsin.

burcu lekelenmelerin ne oldu bacım doktoru aradınmı yada gittinmi???

Canim ben iki gundur yatiyordum, cok iyi dinlendim ve cok sukur gecti, akintim normale dondu. Merak ettigin icin sagol arkadasim.

Canim gecmis olsun. Sonucu ne zaman alacaksin?

Canim ultrasonda 5 haftalik gorunduyse 5 haftaliktir 6 haftalik degil ve boyle olunca 3.6 mm 5 haftaliga gore normal oluyor, zaten bu bas-popo uzunlugu. Kesenin etrafinda siyah halkayi bilemicem yada kanamayla ilgili bir bilgim yok ama sen bol bol dinlen.

Canim benim ben tesekkur ederim, hamis olmana bir sebep olursam cok ama coook mutlu olurum. Ve inanamiyorum bu kadarda erken vardigina maasallah. Kiz galiba yumurtlama gunune yetisecegimi vardi neydi. Insallah sifa olur guzel arkadasim. a.s.

Yumurtlama gunun gectimi?

amin canım dökeceğimiz gözyaşı bebişlerimize hamiş kaldığımızda ve kucaklarımıza alldığımızdaki sevinç gözyaşları olur inşallah ben birgün hepimizin bebişlerine kavuşacağımıza inanıyorum ve bol bol dua ederek bekliyorum birgün işte o birgün hepimiz ilan edeceğiz hamişliğimizi burda Rabbim o günleride nasip eder inşallah

yok burcum yumurtlama günüm geçmedi gelecek aya tam tekmil hazırım şuanda:)))))

iyi olmana lekelerinin geçmesine çok sevindim arkadaşım bencede en iyisi dinlenmek kız sen zaten kendi doktorun olmuşsun anam bi hamile kalayım en yakın doktorum sen olacaksın:))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…