Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

ekim ayında patlama oldu kız ne 2-3 kişisi bende sıraya girdim kimseye vermem sıramı arkama dizilin kızlar:))))))))))şaka bi yana aman maşallah diyelim cidden umudunakavuşanların sayısı arttı hadi anne adayları sayınız gitgide artıyor bizlerden dualarınızı eskik etmeyinde bizde sizden olalım:)))))ben hissediyorum dualarınızı canlarım dillerinize yüreğinize sağlık
haklısın cnm ekimde patlama yaşandı allah nazardan saklasın nazar degmesin sonra..hadi bakalım haberleri bekliyoruz kim hamiş olacak önümüzdeki günlerde..

merhaba!! ben aranıza yeni katıldım! 20 şubat 2007'de 13 haftalık hamileyken bebk karnımda öldü fakat benim 16. haftada haberim oldu. rutin kontrolüme gittiğimde anlaşıldı! yani bebek karnımda 3 hafta ölü kaldı. elhamdülillah bana birşey olmadı hatta ogün doktora bile gitmeyecektim eşimin zoruyla gittim. Çok rahat hamilelik geçiyordum o yüzden dr gitmek istemiyordum ama iyiki gitmişim yoksa çok daha kötü şeyler olabilrdi. sakın dr. gitmeyi ihmal etmeyin düzenli bir şekilde gidin. dr bana 4 ay hamilelik yasağı verdi daha sonrada eşimle ben pek istemedik. şimdi 1,5 aydır korunmuyorum. eşim sağlık sektöründe olduğu için bir takım testler yaptı ve tsh biraz yüksek çıktı 5,2 falan doktor çok yüksek değil dedi fakat hamilelik için problem olabilir dedi hamile olsan bile düşük riskin var dedi. buna benzer sorunu olan arkadaşlar var mı? ve herkes bana kürtajdan sonra fazla ara verme dediler sonra zor hamile kalırsın dediler sizce bu doğru mu ve şu an hamilelik içşin acele mi ediyorum acaba! bütün hamiş arkadaşları tebrik ediyorum bekleyen arkadaşlara da sabır ve Allah'tan tüm istekleri için kabul temenni ediyorum.
geçmiş olsun..allah korumuş seni.inş kısa zamanda yeniden hamiş kalırsın..degerleri bilemedigim için yorum yapmıyorum bilen birileri cvp verir eminim..duaların için sagol..bende beklemedeyim..
Kızlar maşallah bu ne ya? Yazdıklarınızı okuyasıya canım çıktı. Herkese cevap veremeyeceğim için şimdiden özür diliyorum. Benim 2 gündür ovulasyon testim silik çıkmaya başladı, yumurtlamamı bekliyorum, şükür bu kadar gördüğüme bile seviniyorum. Ovulasyon testi kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? Bu silik çizgiler yaklaşık ne kadar sürüyor? Testlerim az kaldı, hepsini harcamak istemiyorum geçen seferki gibi son anda bitivermişlerdi. Kaçırmak da istemiyorum günümü. Herkese teşekkür ediyorum.

Canım galiba sıkıntısız kimse yok bu dünyada, içinde biriktirme sakın. İnşallah herşey geçecek ve iki cihanda çok mutlu olanlardan olucaz hep birlikte. Son günlerde şunu anladım, hiçbirşey benim elimde değil, boşu boşuna kendimi sıkıntıya sokuyorum, herşey olacağına varıyor. Yaradan isterse oluyor, vermezse/ istemezse onu kimse (ben dahil) yapamıyor. Bu bebiş içinde öyle, aile yaşantımızda da, her anımızda her işimizde böyle. Canım arkadaşım yapacağımız tek şey birbirimize dua etmek, arkamızdan yapılan dualar kabul ediliyor biliyorsun.
Canım kaçıncı cuzda kalmıştık hatırlıyor musun? Hatırlayan var mı?

Canım Allah rastgetirsin. Dualara daha sıkı devam.

Canım seni öyle iyi anlıyorum ki, diyebileceğim tek şey dua et ve bol bol Ayetel Kürsi oku. Bana da Menzil Gülü öğretti, canım hiçbirşey bizim elimizde değil, dilerim Mevlamdan en kısa zamanda hayırlısıyla sıkıntılarından kurtulursun ve kurtuluruz.

Tebrik ederim canım. Yaaaa özendiriyorsunuz beni deeeeee.:))

Canım cumadan beri ovulasyon testimde silik çizgi çıkmaya başladı, yaklaşık ne kadar silik çizgi görünür? Zaten bu ay hamiş olayım yada olmayayım doktora gidicem inşallah.

Canım ya sorma herkes hamişim diye yazıverince içim gidiyor, ben ne zaman böyle yazıcam diye düşünüyorum:KK43:( burda da epeyce hamiş oldu maşallah. Ya hamişliği bekleyen kaç kişiyiz biz???

Geçmiş olsun canım, benim de çektirmem gerek ve erteliyoum bakalım nereye kadar erteleyeceğim.

Canım ya arkadaşlığımızın bu kadar ilerleyeceği aklıma bile gelmezdi, hepinizden Allah razı olsun. Canım ben preseed aldım netten, yalnızca yumurtlama günümü bekliyorum. Sen hamiş olursan başka bir arkadaşımıza gönder. Ben hamiş kalırsam kalanları Mavideniz'e göndericem inşallah.

Benim doktorum da Menzilgülü:)) üniversitede yanlış bölüm okumuşsun sen kız:)

cnm...iyi ki varsın her zaman sıkıntılı anımda destek olmaya çalışırsın..sagol.rabbim inş kısa zamanda nasip eder bebk..preseed için sagol düşünmen yeter...inş iki cihanda mutlu olanlardan oluruz..aminn diyorum bu duaya...evet yaradan nasip ederse verir..bazen biz istedigimizde hemen olacakmış zannediyoruz. ve sonrasında hayal kırıklıkları pes etmeler...şimdi ne istedigimi bile bilmiyorum dua etmeyi unuttum sanki önceden ev bebk için dua ederdim..şimdi ise namazın ardından tesbih çekip kalkıyorum...karmakarışıgım..aslında bakarsan ilk günkü heyecanlar yok şuan..dilerim rabbim hayırlısını nasip eder bizlere..

MaviDenizcim madem karmakarışıksın ve ne isteyeceğini bilmiyorsun, benim gibi "Rabbim benim ihtiyaçlarımı, herşeyimi bilen sensin, benim için en hayırlısı neyse onu istiyorum" de. Belki de bu şekilde dua etsek bizi en iyi tanıyan Yaadan olduğuna göre, herşey çözülecek. İnşallah en kısa zamanda bu sıkıntıları atlatacağız. Hiç kendini üzme bitanecim.

merhabalar arkadaşlar ben cumartesi üye oldum bende hamişler klübünüze girmek istiyorum 3 aylık hamileyim her türlü bilgiyi paylaşmak isterim...:))

canim hoşgeldin.allah tamamina erdirsin.epey büümüşsünüz siz.biz daha 8. Haftaya yeni girdik. Vallah bende en belirgin belirti.mide bulantisi.önceden ara siraydi şimdi sürkli.birde akşamlari sürekli uyuyorum.sen bunlari atlatmiş olmalisin.

kızlar selam...hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim..bugün yine kontrolüm var bakalım yumurtaların durumuna göre aşılama günümüz belli olacak sanırım...Herhalde hafta sonuna kadar aşılama olur..Benssenb canım şansımın düşük olduğunu biliyorum sana kızmadım merak etme :))) Ama allahım büyük bakarsın ilk denemede bana mucizesini gösterir..Sizlerinde duasıyla tabi.. Mavideniz canım iyi dileklerin için sonsuz teşekkürler..Arkadaşarında dediği gibi her ailede sorunlar var inan bana..sen yeterki gönlünü ferah tut..Neşe canım sanada bol şans diliyorum..umarım pree seed işe yarar..bende düşünüyorum ama aşılamadan sonra..
Burcu canım lekelenmenın geçtiğine sevindim..benssenb nin dediği gibi sen bizim doktorumuzsun kendine ve bebeğimize iyi bak...
yasemin,nur,gülbahçesi,ve ismini şu an hatırlayamadıklarım umarım hepiniz iyisinizdir..

slm rahel sagol..doktordan gelince yaz hemen merak ettirme bizi..inş ilk denemede tutar..ama sende moralini yüksek tut..yeni katılan arkadaşlar var galiba..herkese hoşgeldin diyorum..bazen net olarak takip edemiyorum gözden kaçırdıklarım oluyor kusura bakmayın...neşemese sagol cnm..gerçekten iyi ki varsınız..dua edecegim bu şekilde "Rabbim benim ihtiyaçlarımı, herşeyimi bilen sensin benim için en hayırlısı neyse onu istiyorum" diyecegim...

kızlr günaydın nasılsınız?

Selam nur.. Hamislik nasil gidiyor, doktor randevusu aldinmi?

cnm...iyi ki varsın her zaman sıkıntılı anımda destek olmaya çalışırsın..sagol.rabbim inş kısa zamanda nasip eder bebk..preseed için sagol düşünmen yeter...inş iki cihanda mutlu olanlardan oluruz..aminn diyorum bu duaya...evet yaradan nasip ederse verir..bazen biz istedigimizde hemen olacakmış zannediyoruz. ve sonrasında hayal kırıklıkları pes etmeler...şimdi ne istedigimi bile bilmiyorum dua etmeyi unuttum sanki önceden ev bebk için dua ederdim..şimdi ise namazın ardından tesbih çekip kalkıyorum...karmakarışıgım..aslında bakarsan ilk günkü heyecanlar yok şuan..dilerim rabbim hayırlısını nasip eder bizlere..

Canim bende nesemeseye katiliyorum. Arada bende boyle karmasik duygular hissediyorum, hatta simdi hamileyim dahada fazla hissediyorum. Ben annemi olucam diyorum kendi kendime. Evimize yeni biri katilacak ve hep bizimle olucak, onunla hep ilgilenmemiz gerekecek, bunlari dusununce hazirmiyim degilmiyim kafam karisiyor. allah hepimiz hakkinda hayirlisini versin canim.

kızlar selam...hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim..bugün yine kontrolüm var bakalım yumurtaların durumuna göre aşılama günümüz belli olacak sanırım...Herhalde hafta sonuna kadar aşılama olur..Benssenb canım şansımın düşük olduğunu biliyorum sana kızmadım merak etme :))) Ama allahım büyük bakarsın ilk denemede bana mucizesini gösterir..Sizlerinde duasıyla tabi.. Mavideniz canım iyi dileklerin için sonsuz teşekkürler..Arkadaşarında dediği gibi her ailede sorunlar var inan bana..sen yeterki gönlünü ferah tut..Neşe canım sanada bol şans diliyorum..umarım pree seed işe yarar..bende düşünüyorum ama aşılamadan sonra..
Burcu canım lekelenmenın geçtiğine sevindim..benssenb nin dediği gibi sen bizim doktorumuzsun kendine ve bebeğimize iyi bak...
yasemin,nur,gülbahçesi,ve ismini şu an hatırlayamadıklarım umarım hepiniz iyisinizdir..

Canim benim sagolasin. Cok az kalmis asilamaya, hadi hayirlisi.. Alnimizda ne yaziyorsa o canim, hic belli olmaz belki ilk denemenizde tutar. Ama ne olursa olsun hakkinda hayirlisi olsun.

menzilgülü merhaba canım hamilelik iyi gidiyor doktora gittim karnım çok ağrıyordu bu cumada gidecem keseye bakacak sen nasılsın canım

Canlarım ço heyecanlıyımm:ecrin_bebek::emir_bebek:

Nasılsınız geriye dönüp okuyamadım okucam ama. Kusuruma bakmayın. Hepinizi çok seviyorum.

İkili tarama testi sonuçlarını aldım. Yarın göstermeye gidicez. Bide 14 haftalık olunca cinsiyetini söylicekti doktorumuz görürse eğer. 15 haftamız bitecek nerdeyse bizim. Belli olur dimi.kaydirigubbakcemile2 Çok merak ediyorum.:dance: :dance:

Kizlar bende bugün kan testni aldim .
Minickmiş daha 3,5 haftalik teste göre .
Ben bu hafta bir gün doktora gideceğim inşallah.
Rabbim.tamamina eridrsin inşalah çok istemiştim verdi.şükürler olsun.kucağima da almayi nasip eder inşallah sağlikla.
Ve isteyen herkese rabbim bu mutluluğu yaşatsin.

Canlarım ço heyecanlıyımm:ecrin_bebek::emir_bebek:

Nasılsınız geriye dönüp okuyamadım okucam ama. Kusuruma bakmayın. Hepinizi çok seviyorum.

İkili tarama testi sonuçlarını aldım. Yarın göstermeye gidicez. Bide 14 haftalık olunca cinsiyetini söylicekti doktorumuz görürse eğer. 15 haftamız bitecek nerdeyse bizim. Belli olur dimi.kaydirigubbakcemile2 Çok merak ediyorum.:dance: :dance:

Canim belli olur bence. Ama genelde 16. haftada bakiliyordu. Hadi bizde heyecanla bekliyoruz hayirlisi olsun...

Rabbim.tamamina eridrsin inşalah çok istemiştim verdi.şükürler olsun.kucağima da almayi nasip eder inşallah sağlikla.

Canim seni cok tebrik ederim. Bak gordun mu, oldu iste... Seninle en son yazismamizda cok guzel seyler yazmistin bana.. Rabbim seninde yuzunu guldurdu sonunda cok sukur. Hakikaten bu ay dikkatimi ceken sey, aylarca bekleyenler hamileyim haberi veriyor, bunlardan biride bendim. Siradaki coktandir bekleyenlerimiz nesemese, benssenb, mavi deniz, Rahel hadi sira sizde, ben inaniyorum Rabbim ramazandaki dualarimizi kabul ettiki bu ayda bu kadar patlama oldu.

Canim insallah saglikla hayirli salih evlatlar dogurmak nasip olur hepimize...

merhaba!! ben aranıza yeni katıldım! 20 şubat 2007'de 13 haftalık hamileyken bebk karnımda öldü fakat benim 16. haftada haberim oldu. rutin kontrolüme gittiğimde anlaşıldı! yani bebek karnımda 3 hafta ölü kaldı. elhamdülillah bana birşey olmadı hatta ogün doktora bile gitmeyecektim eşimin zoruyla gittim. Çok rahat hamilelik geçiyordum o yüzden dr gitmek istemiyordum ama iyiki gitmişim yoksa çok daha kötü şeyler olabilrdi. sakın dr. gitmeyi ihmal etmeyin düzenli bir şekilde gidin. dr bana 4 ay hamilelik yasağı verdi daha sonrada eşimle ben pek istemedik. şimdi 1,5 aydır korunmuyorum. eşim sağlık sektöründe olduğu için bir takım testler yaptı ve tsh biraz yüksek çıktı 5,2 falan doktor çok yüksek değil dedi fakat hamilelik için problem olabilir dedi hamile olsan bile düşük riskin var dedi. buna benzer sorunu olan arkadaşlar var mı? ve herkes bana kürtajdan sonra fazla ara verme dediler sonra zor hamile kalırsın dediler sizce bu doğru mu ve şu an hamilelik içşin acele mi ediyorum acaba! bütün hamiş arkadaşları tebrik ediyorum bekleyen arkadaşlara da sabır ve Allah'tan tüm istekleri için kabul temenni ediyorum.

Evet canim bendede hipotroidi vardi 8. kusur cikmisti TSH im. Sonra doktor yarim tefor verdi, ben bir 10 gun ictikten sonra tekrar kan testi yaptirdim bir baktikki 1.6 ya dusmus hemde 10 gunde. Tabi ben o zaman uyanmadim, ben hep bu seviyede kalir sandim ve 3 ay araliksiz kullandim teforu. Iste bu 3 ayin sonunda tekrar TSH ima baktirdim, birde ne goreyim 0.01 olmus. Yani acaip dusmus. Burda baska bir doktora gittim hemen birak o ilaci dedi. 1.5 ay sonra gel tekrar bakalim dedi. Bende 1.5 ay sonra tekrar baktirdim TSH ima tabi hapi hic kullanmadim bu 1.5 ay boyunca. Ve 0.03 olmus yani neredeyse hic yukselmemis. Yani su andada hipertroidi oldum ama bu ilac yuzunden oldu. Amman sende bu hataya dusme. Zaten TSH in cok yuksek degil. Buyuk ihtimalle doktorun yarim tefor verir. Bir 10 gun kullan sonra hemen kan testi yaptir, zaten goreceksin hemen dusuyor. Sonrada kullanmayi birak 1 ay kadar. Tabi her 15 gunde birde kan testi yapip surekli kontrol et. Yani bunun caresi bu ilaci alacaksin ama kontolude hic birakmicaksin. Ben bugun yine gittim kan verdim, bakicam insallah cikmistir. Yani bunun cikmamasi beni cok sasirtti ama goruyorsun iste ilaci 1.5 ay kullanmadim yinede etkisi gitmedi. Amman cok dikkat et. Evet doktorun dogru soylemis, eger bu belirli bir seviyede olmazsa dusuge sebep olabilir Allah korusun. Benimde TSH im yine yukselmediyse artik tek care yarin doktor randevum var zaten, ondan anti-troid ilaci isticem, cunku bebegin anne karninda olumen neden olabiliyor hipertroidi. Allahim korusun.

Slm kızlar nasılsınız?çok özledim sizleri,evimi taşıdım çok şükür,birazda yerleştirdima.s,evde internet yok giremiyorum hala bağlanmadı:1no2:,bu akşam annemlerde kalıyorum bir bakayım dedim bu da çok yavaş açılmıyo sayfalar 2 saatte ,kısa zamanda görüşmek üzere,hepinizi öpüyorumŞenizŞeniza.s.

Canim hadi hayirli olsun. Kendine ve bebise dikkat et. Bende opuyorum...

merhabalar arkadaşlar ben cumartesi üye oldum bende hamişler klübünüze girmek istiyorum 3 aylık hamileyim her türlü bilgiyi paylaşmak isterim...:))

Hosgeldin canim...

gunaydin kimse yokmu

Burdayiz ama bu seferde sen yoksun:)))

Kızlar ovulasyon testim bugün de silikti ve işin ilginç yanı dünden daha silik. Menzil gülüm ben iyice şaştım. Dün az daha belirgindi ama 1. çizgi kadar değil. Bugün iyice silikleşti gene. Acaba dün sinyal mi verdi? Benim gibi geride kalanlara dua edin hamişler:KK43:

slm kızlar,nasılsınız?,çok şükür kavuştum sizlere:teytey:internetimiz bağlandı bugün bende hemen size koştumkaydirigubbakcemile3önce biraz sayfaları okudum,yeni katılan arkadaşlara öncelikle hoşgeldiniz diyorum,yeni hamişlerimize de hayırlı ve sağlıklı bir gebelik geçirmelerini diliyorum:1hug:
neşemeşe dularımız hep sizinle canım ya,inş en kısa zamanda hayırlı haberlerinizi duyarız:Saruboceq:,artık ben sizi kardeşim /ablam gibi görüyorum valla,hatta daha da yakınız inan,bu ortamın bu kadar sıcak olabileceği hiç aklıma gelmemişti doğrusu,çıkarı olmadan herkes birbirini yardım ediyor,dertleşiyor,sizlere tanıştığıma o kadar çok mutluyum ki anlatamam:dance::dance:
çenem düştü yinekaydirigubbakcemile3kusuruma bakmayın artık,öpüyorum kocamannnnnnnŞeniz

hayirli olsun canim allahim hayirlisiyla tamamina erdirsin saglikli,salih evlat nasip etsin.regel gunun gelmedenmi ne kadar once baktirdin kan testine,benimde 1 haftam var ondan merak ettim,acaba dedim benimkide belli olurmu diye ama ne fayda,burda yapmazlarki kan testini,neyse mecburen bekliyecez,kendine dikkat et bebisede tabiki

Kızlar ovulasyon testim bugün de silikti ve işin ilginç yanı dünden daha silik. Menzil gülüm ben iyice şaştım. Dün az daha belirgindi ama 1. çizgi kadar değil. Bugün iyice silikleşti gene. Acaba dün sinyal mi verdi? Benim gibi geride kalanlara dua edin hamişler:KK43:

Canim sana demistim normalde boyle olmaz. Sinyal verdigini sanmiyorum dun. Ikiside kesinlikle koyu cikmali yumurtlama olmasi icin. Hatirliyormusun bu sana bir kere daha olmustu. Surekli silik cikiyordu. Sonra doktora gitmistin, doktorda iyiki geldin eger gelmeseydin adetlerinin arasi iyice acilcak hic adet gormez hale gelcektin demisti. Yani canimcim benim onceden beridir aklima gelen sey olabilir, yani yumurtlamiyor olabilirsin. Lutfen en kisa zamanda doktora git. O zamanda ilacla yumurta olusturulmustu. Adetlerinde uzuyor bunlar esas sinyal lutfen ihmal etme.

Canımhayırlı olsun Allah sağlıklı şekilde sana bağışlasın beraber doğuracaz kız ne güzel:dance::sm_cool:

Canim sana demistim normalde boyle olmaz. Sinyal verdigini sanmiyorum dun. Ikiside kesinlikle koyu cikmali yumurtlama olmasi icin. Hatirliyormusun bu sana bir kere daha olmustu. Surekli silik cikiyordu. Sonra doktora gitmistin, doktorda iyiki geldin eger gelmeseydin adetlerinin arasi iyice acilcak hic adet gormez hale gelcektin demisti. Yani canimcim benim onceden beridir aklima gelen sey olabilir, yani yumurtlamiyor olabilirsin. Lutfen en kisa zamanda doktora git. O zamanda ilacla yumurta olusturulmustu. Adetlerinde uzuyor bunlar esas sinyal lutfen ihmal etme.

Canım haklısın galiba, çizgiler gittikçe kayboluyor ve ben yumurtlamamı kaçırdım yada hiç yumurlamadım:KK43:( inşallah adetim başlar başlamaz doktora gideceğim, bu şekilde yanlış yapıyorum baksanıza:KK43:( hamişler bize bol dua edin.

merhabalarrrrr,nasılsınız bugün hepiniz,ben çok neşeliyim vallasositosositosizlere kavuştum ya sonunda.çok şükür:Saruboceq:10 gün sonra dr.a gidicem,13+3-4 gibi falan olurum o zaman 2li test yaptırıcam ,acaba dr.um bir ihtimal cinsiyetini de söyleyebilir mi acabafisfisfisaslında çok erken olduğunu biliyorum ama ne yapayım elimde değil çok merakl ediyorum nette araştırma yaptım ve forumda okuduğğum bazı yazılar var,12 haftada bile öğrenen varmış sanırım,bakalım hakkımızda hayırlısı olsun inş,sağlıklı olsun da,sorun değil.:ecrin_bebek:

kızlar hepinize merhaba..umarım herkes iyidir..Benim yumoşlar gayet güzel büyümeye devam ediyormuş yarın sabah yine kontolum var umarım yarın belli olacak aşılama günü inşallah...
neşe canım hakkında hayırlısı olsun belki geç yumurtlayacaksındır testlere devam et istersen..Benssenb nerelerdesin..Burcu hamile ona tolerans gösteriyorum...Mavideniz canım senın regli ne zaman..belki bu ay sıra sendedir.. beyaz16 gülbahçesi yasemin sizle nasılsınız?

X