Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

tşk ederim cnm.anladım çogunluk böyle sanırım rahime ve yumurtalıga bakıyor ama benimde anlamadıgım regl iken yumurtalık atılıyor olmayan yumurtalıga nasıl bakıyor ..neyse çok kurcalıyorum sanırım kafam karışacak..sen her ay neden gidiyorsun?

canım ben bebek için her ay gidiyorum,adet olduğun zamanda yanılmıyosam çatlamamış yumurta yada kistleşme falan varmı diye bakıyolar,ben hatta doktora dedimki adetin 3. günü klomene başlayım size gelmeyim dedim,sakın ha tehlikeli bi duruma yol açabilirsin dedi....

arkadaşlar bugün doktordan geldim ,hala adet olamadım,kanda bakalım dedi,sonuç yine negatif,pazartesi sonuç göstermeye tekrar gidecem niyeyse artık:çok üzgünüm:
adet söktürücü verecek,:çok üzgünüm:
bulantı ve kusmalarımın ve sancılarımın psikolojik olduğunu söyledi,bu kadar takarsan bizi boşuna uğraştırmış olursun dedi,muayenede gebelikde gözükmedi zaten, ama bi ümit diye test yaptırdı,çünki ben inanmamıştım,kesin hamileyim iyi bakın diyodum....:çok üzgünüm:
öncelikle bana bir psikoloğa gidip bu bebek olayını kafamdan atmamı,hatta takip ettiğim yayınlar falan varsa son vermemi,adetim 1 hafta geçmeden bidaha test yapmamamı söyledi,yada ben öyle anladım...
ciddende rahatlamaya ihtiyacım var 1 haftadır uyku uyumuyorum,yemek yok,kusuyorum,içim daralıyor,
adet olmak için uğraşacam ama gerekli tedavimi gördükten sonrada-tabi önce psikolojik tedavi--bir gün bile neden bebeğim yok yada acaba varmı diye düşünmiyecem...
sanırım ben bebek yepmak benim elimde zannettim,
sanırım rabiimden değilde doktorlardan istedim şifayı,
rabbimde "verende alanda benim" diyor bana,"sen istediğin kadar dile ,ben dilemedikçe olmaz" diyor...
banada "allahım hayırlı zamanda,hayırlı ve sağlıklı bir evletla lutuflandır"demek düşüyor...:sm_confused:

sanırım uzunca bir süre burada(yani bu topic de) olmayacağım,yazılarımı okuyup yorum yapmış tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum,
hamileyimmmm diyene kadar elveda......:a015:

aum canım 2hafta falan önce çektirdim şayet acıya dayanıklı bir bünyen varsa hiç korkma inan bana çektiğin sancı en fazla taş çatlasın 1 yada 1,5 dakkadır amaaaaa eğer canı çok tatlılardansan anesteziyle çektirebilirsin ama inan bana o 1-1,5 dakkalık sancıda adet sancısının biraz daha şiddetlisi o girdiğin topikte herkes yorum yapıyor ve inan kimisi öldüm bayıldım diyor kimisi benim gibi korkmayın diyor yani bu tamamen acı eşiğine bağlı şimdi kararı verecek olan sensin canım çek besmeleni çektir anam 1-1,5 dakkalık sancıyı çekemeyenler nasıl doğum yapacak bende bunu anlayamıyorum bundan korkup anestezi isteyenler kesin sezeryan yaptırırlar neyse çok uzattım uzun lafın kısası sakın korkma
canım sagol valla bak hala ayaktayımkapatmiştım dur bi bakayım dedim allah razi olsun biraz rahatladım bu arada benim dokuz yaşında bir oglum var sezeryan ile dogum yaptım yerimsenibenfakat oglum iri bir bebek oldugu için alışkınım aslında ama baya korktum bir de baya uzun zaman oldu sonuçta beni kasıyor hayırlısı diyelim artık sonucu paylaşırım sizlerle:sm_confused:

Canim benim esimin ablasina gitmistik en son Turkiye ziyaretinde bir lahmacun yapti ama sadece ust kismini yani ust harcini yapti ve lahmacuncuya gonderdi. Lahmacuncuda aldi o harci hamura surdu ve pisirdi ama inan disaridan alinan lahmacundan farki yoktu, superdi. Bak bende o tarifi alicam kac gundur ablasindan onu deneyin. Normalde ust harcinin icinde sogan bol oluyor, boyle harc sivi oluyor. Ona cok dikkat edin, isin puf noktasi, tabi pisirdigin yerde onemli.

Canim isim konusu size ait. Gonlunuzden ne geciyorsa onu koyun. Bende kizim olursa Betul koymayi planliyorum. Hz. Fatima ve Hz. Meryemin lakabi, iffetli kadin demek.

Canim ben sana diyorum muhakkak doktora gidiyorsun bu ay itiraz yok hee..Yumurtlamiyor olabilirsin, bundan emin olman lazim, zaten vucut alarm veriyor, adetlerin cok uzun suruyor. Canim sakin ihmal etme.

Canim hayirli olsun. Ohh valla hamis patlamasi yasaniyor.

Canim hayirli olsun, hadi bakalim, insallah sirayla benssenb, sen, nesemese hadi bakalim sizlerinde hamislik haberleri yakindir ben inaniyorum.

Ya sorma bilmiyorum iste dunden beridir kahverengi akintim var, belim agriyor. Bugun aricam hastaneyi. Canim ya ben herseye hazirladim kendimi. Allahtan hayirlisini diliyorum.

Canim hayirli olsun. Birkac gun icinde kac tane hamis haberi aldik. Valla siteye soyle bir baktimda hamileyim basliklari aldi basini gidiyor. Haziran ve temmuz annisleri bayagi bir olacak galiba.

Canim Allah hayirli etsin. Insallah hayirlisi ile kollarimiza alip koklamak, emzirmek, buyuduklerini gormemizde nasip olur. Amin...

regl olduktan sonra 3 günü yani bitiminde dgl demi bak benimde kafam karıştı doktor beni bitiminden 3 gün sonra çagırmadı dimi..neyse zaten regl olunca arayacam o zaman sorrım..cnm bakıyorumda her seferinde rahel benssenb ve neşemeşeye diyorsun hadi sizden bekliyorum sırayla falan diye hep beni es geçiyorsun..bak rabbim bile nasip etmiyor söyleyemiyorsun galiba..neyse hayırlısı olsun..bende düşünmeye başladım yeniden...:nazar::nazar:...rabbim isteyen herkese nasip etsin...ihmal ediyorsun doktora sormayı lütfen bir an önce ögren nedenini akıntının..tabii herşey allahtan...ne demişler tedbirini al tevvekkülünü allaha bırak..rabbim hakkında hayırlısını versin....dikkat et kendine..

tşk ederim cnm.anladım çogunluk böyle sanırım rahime ve yumurtalıga bakıyor ama benimde anlamadıgım regl iken yumurtalık atılıyor olmayan yumurtalıga nasıl bakıyor ..neyse çok kurcalıyorum sanırım kafam karışacak..sen her ay neden gidiyorsun?

canım ben bebek için her ay gidiyorum,adet olduğun zamanda yanılmıyosam çatlamamış yumurta yada kistleşme falan varmı diye bakıyolar,ben hatta doktora dedimki adetin 3. günü klomene başlayım size gelmeyim dedim,sakın ha tehlikeli bi duruma yol açabilirsin dedi....
hımm anladım cnm hayırlısı olsun bakalım..bencede doktorunun sözünü dinle belki klomen kullanman tehlikeli olabilir..
arkadaşlar bugün doktordan geldim ,hala adet olamadım,kanda bakalım dedi,sonuç yine negatif,pazartesi sonuç göstermeye tekrar gidecem niyeyse artık:çok üzgünüm:
adet söktürücü verecek,:çok üzgünüm:
bulantı ve kusmalarımın ve sancılarımın psikolojik olduğunu söyledi,bu kadar takarsan bizi boşuna uğraştırmış olursun dedi,muayenede gebelikde gözükmedi zaten, ama bi ümit diye test yaptırdı,çünki ben inanmamıştım,kesin hamileyim iyi bakın diyodum....:çok üzgünüm:
öncelikle bana bir psikoloğa gidip bu bebek olayını kafamdan atmamı,hatta takip ettiğim yayınlar falan varsa son vermemi,adetim 1 hafta geçmeden bidaha test yapmamamı söyledi,yada ben öyle anladım...
ciddende rahatlamaya ihtiyacım var 1 haftadır uyku uyumuyorum,yemek yok,kusuyorum,içim daralıyor,
adet olmak için uğraşacam ama gerekli tedavimi gördükten sonrada-tabi önce psikolojik tedavi--bir gün bile neden bebeğim yok yada acaba varmı diye düşünmiyecem...
sanırım ben bebek yepmak benim elimde zannettim,
sanırım rabiimden değilde doktorlardan istedim şifayı,
rabbimde "verende alanda benim" diyor bana,"sen istediğin kadar dile ,ben dilemedikçe olmaz" diyor...
banada "allahım hayırlı zamanda,hayırlı ve sağlıklı bir evletla lutuflandır"demek düşüyor...:sm_confused:

sanırım uzunca bir süre burada(yani bu topic de) olmayacağım,yazılarımı okuyup yorum yapmış tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum,
hamileyimmmm diyene kadar elveda......:a015:

cnm seni çok iyi anlıyorum...her seferinde ümitlenmek ve sonrasında hayal kırıklıgı ama lütfen kednine başka ugraşlar bul..güçlü olmaya çalış bende bunları yapmak için ugraşıyorum biliyorum elde olan bir şey dgl..doktorun haklı olabilir ama sen kafanın içindekileri sürekli düşünürsen dgl bu topige girmek bu sitede ye bile girmesen unutamazsın önemli olan kendini rahatlatman..seni burada göremk mutlu eder bizi ama kednini kötü hissedersen birşey diyemem..lütfen kendini rahatlatmaya çalış belirtiler arama vucudunda..kendine ekstra iş çıkar bu aralar sürekli bir şeylerle meşgul ol düşünmeye vaktin olmasın..en önemlisi kendini nasıl hissettigindir içinden geldigi gibi davran.üzülme...öptm

merhaba arkadaşlar maviş arkadaşım başın sagolsun .yarın rahim filmi çektirecegim çok korkuyorum valla bu gece uyuyamayacagım galiba sonrasında ne olabilir bilgisi olan var mı yaardımcı olursanız sevinirim

cnm sagol..valla ben çektirmedim ama korktugum şeylerden biri..inş fazla düşündügün gibi acı duymazsın...benim acı eşigim yüksektir ...zati normal dogum bile yapamam ben zaten tansiyonmu kalır kan şekerimmi düşer bilmem..dayanamam ben.. zaten kayınvalidemde der hep kızımada gelinimede sezeryan yaptırırım acı çekmesinler diye kendi çok çekmiş zaten anlatmıştı bende otobüsteydim bayılmıştım kötüydü yaşadıkları..acile götürdügünde doktor sordu ne oldu diye annem (kayınvalidem)söyledi doktor normal kaldıramaz herkes demişti..bu tür vakalarla karşılaştıgının söylemişti ama bende kötü durumdaydım bunlar olurken ayakta otobüste gidiyorum otobüs tıklım tıklımdı annem anlatırken gözüm karardı sonrasını hatırlamıyorum yıkılıp kalmışım orada..benssenb demişsin ya normal dogumu nasıl yaparlar diye gördügün gibi ben sadece düşünürken böyle oldum ama sözde yaşadıklarım çabuk ve sıradan gibi ama o gün 3 4 saat kötüydü benim için tansiyonum çok düşmüştü doktor gözetiminde tuttular bir süre serum falan..annem der her zaman korkma kızım sezaryan olursun diye..

hamiş arkadaşlar bişey soracam kese kaçıncı haftada görülür doktora gittim bugün kese görünmüyor dedi korktum

regl olduktan sonra 3 günü yani bitiminde dgl demi bak benimde kafam karıştı doktor beni bitiminden 3 gün sonra çagırmadı dimi..neyse zaten regl olunca arayacam o zaman sorrım..cnm bakıyorumda her seferinde rahel benssenb ve neşemeşeye diyorsun hadi sizden bekliyorum sırayla falan diye hep beni es geçiyorsun..bak rabbim bile nasip etmiyor söyleyemiyorsun galiba..neyse hayırlısı olsun..bende düşünmeye başladım yeniden...:nazar::nazar:...rabbim isteyen herkese nasip etsin...ihmal ediyorsun doktora sormayı lütfen bir an önce ögren nedenini akıntının..tabii herşey allahtan...ne demişler tedbirini al tevvekkülünü allaha bırak..rabbim hakkında hayırlısını versin....dikkat et kendine..

Canim bak bu sefer haklisin, kusura bakma, yazarken hep senide yaziyorum biliyorsun, kaldiki dun dua ederken senide soyledim icimden yani aklimdasin ama insanlik hali yazmayi unutmusum. Oyle dusunme lutfen.

Adetin diyelim ki ayin 2 sinde basladi yani 2 si 1. gun oluyor. Senin doktora gidecegin gun ise ayin 4 u yani 3. gun oluyor, simdi anladin heralde. Merak etme, cok kolay bir islem, 5 dk. surmuyor.

nur canım bikaç topikte sorman bu konuda çok endieli olduğunu gösteriyor ama hiç korkma çünkü cevaplara bakarsan daha görünmesi için en az 5 hafta olması gerektiği görülüyor kız stres yapıpta bebişi rahatsız etme bak kızıyorum haaa anam bu kadar bekledin 1-2 haftamı bekleyemeyeceksin sen elini koy karnının altını okşa bebişini(bu arada kızını diyesim geldi hayır olsun) ve bol bolda dua et canım ok:KK66:

cnm sagol..valla ben çektirmedim ama korktugum şeylerden biri..inş fazla düşündügün gibi acı duymazsın...benim acı eşigim yüksektir ...zati normal dogum bile yapamam ben zaten tansiyonmu kalır kan şekerimmi düşer bilmem..dayanamam ben.. zaten kayınvalidemde der hep kızımada gelinimede sezeryan yaptırırım acı çekmesinler diye kendi çok çekmiş zaten anlatmıştı bende otobüsteydim bayılmıştım kötüydü yaşadıkları..acile götürdügünde doktor sordu ne oldu diye annem (kayınvalidem)söyledi doktor normal kaldıramaz herkes demişti..bu tür vakalarla karşılaştıgının söylemişti ama bende kötü durumdaydım bunlar olurken ayakta otobüste gidiyorum otobüs tıklım tıklımdı annem anlatırken gözüm karardı sonrasını hatırlamıyorum yıkılıp kalmışım orada..benssenb demişsin ya normal dogumu nasıl yaparlar diye gördügün gibi ben sadece düşünürken böyle oldum ama sözde yaşadıklarım çabuk ve sıradan gibi ama o gün 3 4 saat kötüydü benim için tansiyonum çok düşmüştü doktor gözetiminde tuttular bir süre serum falan..annem der her zaman korkma kızım sezaryan olursun diye..
merhaba canım valla öyle diyosunda benim böyle düşünen arkadaşlarım hep normal dogum yaptı ummadıgın taş baş yararmış ya bence en güzeli normal dogum sezeryan sonuçta ameliyat bir senede anca atabiliyor vücut bir de vücudunda ömür boyu kalacak bir kesi olacak ben normal dogum taraftarıyım yinede hayırlısı son anda her şey degişebiliyor allah hayırlısını versin

aarkadaşlar bu arada bu gün rahim filmi çektirdim baya acılı oldu eve yeni geldim doktor bu kadar acı çektigine göre kanallarda problem olabilir dedi senağlama filim sonuçlarına pztesi bakacak hafifte kanamam oldu hayırlısı bakalım pztesiyi bekleyecegim :çok üzgünüm:

selam kızlar.geçen cuma 2 kaşık kadar kanamam oldu.ertesi gün dr a gittik kahverengi lekelenme 4 gün devam etti.5 gündür sorun yok.dün kontrole gittim bebeği gördük minicik:)SAT'a göre 6 haftalık dr ultrasonda 5 haftalık gördüğünü söyledi.3.6 mm 6 haftalık için çok mu küçük? bide kanama bölgesi görüyorum dedi halbuki kanama yok.kesenin etrafında siyah halka kanama mı oluyo.dr a güvenemedim.bilfisi olan var mı?

arkadaşlar hepinizin huzurunda burcu arkadaşıma teşekkür etmek istiyorum çünkü hamişliğini öğrendikten sonra bana pre_seed ve ovulasyon testleri gönderdi hemde taa A.B.D den canım arkadaşıma çok ama çok teşekkür etmek ve bunuda sizlerin huzurunuzda yapmak istedim teşşekkür ederim menzil gülü şayet bende bunları bitirmeden yada hiç gerek kalmadan hamiş kalırsam bende neşeye yollayacağım oda kalmazsa sırayla topikteki arkadaşlar arasında dolaştırırız yeterki hepimiz hamiş kalalım bu öncülüğü yapan arkadaşım menzilime tekrar teşekkür ediyor ve sevgiyle yanaklarından öpüyorum

benssenb ya böyle şeyler okuyunca bu bebek hasretiyle beraber hüngür hüngür ağlamak geliyo içimden.rabbim dualarımız kabul etsin.

burcu lekelenmelerin ne oldu bacım doktoru aradınmı yada gittinmi???

Canim ben iki gundur yatiyordum, cok iyi dinlendim ve cok sukur gecti, akintim normale dondu. Merak ettigin icin sagol arkadasim.

aarkadaşlar bu arada bu gün rahim filmi çektirdim baya acılı oldu eve yeni geldim doktor bu kadar acı çektigine göre kanallarda problem olabilir dedi senağlama filim sonuçlarına pztesi bakacak hafifte kanamam oldu hayırlısı bakalım pztesiyi bekleyecegim :çok üzgünüm:

Canim gecmis olsun. Sonucu ne zaman alacaksin?

selam kızlar.geçen cuma 2 kaşık kadar kanamam oldu.ertesi gün dr a gittik kahverengi lekelenme 4 gün devam etti.5 gündür sorun yok.dün kontrole gittim bebeği gördük minicik:)SAT'a göre 6 haftalık dr ultrasonda 5 haftalık gördüğünü söyledi.3.6 mm 6 haftalık için çok mu küçük? bide kanama bölgesi görüyorum dedi halbuki kanama yok.kesenin etrafında siyah halka kanama mı oluyo.dr a güvenemedim.bilfisi olan var mı?

Canim ultrasonda 5 haftalik gorunduyse 5 haftaliktir 6 haftalik degil ve boyle olunca 3.6 mm 5 haftaliga gore normal oluyor, zaten bu bas-popo uzunlugu. Kesenin etrafinda siyah halkayi bilemicem yada kanamayla ilgili bir bilgim yok ama sen bol bol dinlen.

arkadaşlar hepinizin huzurunda burcu arkadaşıma teşekkür etmek istiyorum çünkü hamişliğini öğrendikten sonra bana pre_seed ve ovulasyon testleri gönderdi hemde taa A.B.D den canım arkadaşıma çok ama çok teşekkür etmek ve bunuda sizlerin huzurunuzda yapmak istedim teşşekkür ederim menzil gülü şayet bende bunları bitirmeden yada hiç gerek kalmadan hamiş kalırsam bende neşeye yollayacağım oda kalmazsa sırayla topikteki arkadaşlar arasında dolaştırırız yeterki hepimiz hamiş kalalım bu öncülüğü yapan arkadaşım menzilime tekrar teşekkür ediyor ve sevgiyle yanaklarından öpüyorum

Canim benim ben tesekkur ederim, hamis olmana bir sebep olursam cok ama coook mutlu olurum. Ve inanamiyorum bu kadarda erken vardigina maasallah. Kiz galiba yumurtlama gunune yetisecegimi vardi neydi. Insallah sifa olur guzel arkadasim. a.s.

Yumurtlama gunun gectimi?

amin canım dökeceğimiz gözyaşı bebişlerimize hamiş kaldığımızda ve kucaklarımıza alldığımızdaki sevinç gözyaşları olur inşallah ben birgün hepimizin bebişlerine kavuşacağımıza inanıyorum ve bol bol dua ederek bekliyorum birgün işte o birgün hepimiz ilan edeceğiz hamişliğimizi burda Rabbim o günleride nasip eder inşallah

yok burcum yumurtlama günüm geçmedi gelecek aya tam tekmil hazırım şuanda:)))))

iyi olmana lekelerinin geçmesine çok sevindim arkadaşım bencede en iyisi dinlenmek kız sen zaten kendi doktorun olmuşsun anam bi hamile kalayım en yakın doktorum sen olacaksın:))))

X