Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

küt diye konuya daldım ama deminden beri okuyorum aslında parça parça
zeynep uzun süredir uyuyor gibi
aslında uyumuyor
korkulu rüya görüyor sanırım gözleri kapalı sürekli ağlıyor
onu pışpışlıyoprdum bende
şimdi oynuyo ama yine başladı mızlamaya

oy oy oy yirim onu ben poposundan ısırırım onu ben
yavrum benim yaaa kıyamam ben onaa
ne oldu beyazım gittinmi sağlık ocağına ne dediler zeynebin kilosu için?

ay o da mı kabus görüyor? ne oldu bugün yavrucaklara, İlayda'da kabus gördü, kıyamam ben bunlara ya :KK43:

ayy bak bende meraklandım şimdi acaba bizimkide kabus gördümü kaydirigubbakcemile3

Beyazım, Filiz ablan, Cerenim, Kumsalım...

Haklısınız kızlar. ıyi ki dün olur dememişim. Ne yapıp edip çocuğuma iyi bir bakıcı bulacağım. Buluncaya kadar çalışmam ne yapayım. Arkadaşlar işleri idare ediyorlar bir şekilde.

Cerenim ya sütünün kesilmesini düşündükçe deli oluyorum ya. Bunların ne hakları var buna? Allahım sen büyüksün yarabbim. Kendimi salmayacağım kızlar. YArından tezi yok önce bir bakımdan geçeceğim, sonra da bakıcı aramaya başlayacağım.

yaaa katılamıyorum aranıza ütü yapıyorum ben
bide karnım ağrıyor misafirim gelmişte
haticem sen gülçinin tavsiyelerine uy
canım gülçinim benim çok kötü durumdaydım sağolsun hemenyetişti sakinleştirdi beni
iyi ki varsınız canlarım ya

canım çok üzüldüm. tavsiyeni mutlaka dinleyeceğim. şimdi kime bırakıyorsun bebişi?

canım benim annem bakıyor bizim evde kalıyor pazartesi sabahı geliyor ben çıkmadan cuma akşamına kadar bizde kalıyor cerenle hep o ilgileniyor ama tabii benim istediğim şekilde gelişiyoır herşey canım gerçekten ben çok üzüldüm çok canım yandı ne olursun gözünü seveyim kaynanaya bırakma çocuğunu birde şu var bak kaynanan kaç yaşında bilmiyorum ama bence bir çocuk yaşlı insanların yanında büyümemeli hele hele cahil ve kendi bildiğini okuyanlrın yanında asla yetişmemeli çocuk bilinçli gömrgülü terbiye verebilecek aynı zamanda onu eğlendirebilecek insanlarla büyümeli. Yaşlılar minicik bir bebeğe ne verebilirki
bana soracak olursan benim annem genç güzelim ablam gibi kıpır kıpır durduğu yerde durmaz gerekirse cerenle çocuk olur yerlerde yuvvarlanır o yğzdende bu kadar rahatım.
Umarım anlamışsındır ne demek istediğimi birtanem. evinin huzurunun kaçmasını istemiyorsan otur oturduğun yerde ve çocuğuna kimin bakacağınba sen karar ver kaynana hariç tabii kaydirigubbakcemile3

canım benim annem bakıyor bizim evde kalıyor pazartesi sabahı geliyor ben çıkmadan cuma akşamına kadar bizde kalıyor cerenle hep o ilgileniyor ama tabii benim istediğim şekilde gelişiyoır herşey canım gerçekten ben çok üzüldüm çok canım yandı ne olursun gözünü seveyim kaynanaya bırakma çocuğunu birde şu var bak kaynanan kaç yaşında bilmiyorum ama bence bir çocuk yaşlı insanların yanında büyümemeli hele hele cahil ve kendi bildiğini okuyanlrın yanında asla yetişmemeli çocuk bilinçli gömrgülü terbiye verebilecek aynı zamanda onu eğlendirebilecek insanlarla büyümeli. Yaşlılar minicik bir bebeğe ne verebilirki
bana soracak olursan benim annem genç güzelim ablam gibi kıpır kıpır durduğu yerde durmaz gerekirse cerenle çocuk olur yerlerde yuvvarlanır o yğzdende bu kadar rahatım.
Umarım anlamışsındır ne demek istediğimi birtanem. evinin huzurunun kaçmasını istemiyorsan otur oturduğun yerde ve çocuğuna kimin bakacağınba sen karar ver kaynana hariç tabii kaydirigubbakcemile3

doğru söylüyorsun canım. şaşıracaksın belki ama benim kaynana öğretmen. düşünebiliyor musun. demek ki cehalet okumakla alakalı değilmiş.

anlamammı ablam anladım tabii
valla o kadar öfke o akdar kin varki içimde nasıl soğuyacak nasıl geçicek bilmem :sm_confused:
inan kendimden korkmaya başladım artık yapabileceklerimi düşündükçe delikafadulden

kayınvalideniz melek dahi olsa bırakmayın çocuğunuzu ona
anneniz baksın teyzeniz halanız yiğeniniz kardeşiniz ama kaynana bakmasın siz kendi ailenizden kendi tarafınızdan olan birisine herşeyi rahatlıkla söyleyip yaptırabilrisiniz ama kaynanaya değil herşeyi söylemek uygun bir dille güzelce ifade etseniz bile yapması gerekeni çıngar çıkar huzur felan kalmaz asla taraftar değilim kaynananın çocuk bamasına aslaaaaaaaaaaaaa :eek:lmaz:

kesinlikle beyazım deryam ben o kadar büyük konuştumki bu konuda o kadar canım yandıki kaynanadan
hastalık ve ölüm olmadıkça bırakmam çocuğu kaynanama dedim
bakıcı bulamadım kreşe verecektim servis ayarlanmadı bir sürü sorun çıktı
işide bırakamıyorum yksa geçinmemiz imkansız neredeyse
çıkmaz yola girdiğim halde bile bırakmam dedimi, benle birlikte işe gider gelir ceren yinede bırakmam dedim. Ve allahım a şükür annem yetişti imdadıma a.s

aman güzelim, boşver sakin ol... kendi kendine zarar veriyorsun, sinir sistemini altüst ediyorsun, boşver geç... en büyük ceza görmezden gelmektir... sen görmezden geldikçe kuduracak, eh Ceren'i de göremiyor zaten, sen ona cezaların en büyüğünü verdin, gerisini boşver... sen bu insanları önemsiyor musun? sanmıyorum... insan önemsediği ve değer verdiği insanların yaptıklarını düşünüp düşünüp üzülür, öfkelenir... o yüzden artık düşünme... benim büyük görümcem ameliyat olmuş sözüm ona... bana ne dedim, Allah acil şifalar versin, çocuğuna bağışlasın dedim ve geçtim... eşim bile kardeşinin nasıl olduğunu sormadı... çünkü değer vermiyor.... doğrusu ne ameliyatı olduğunu bile bilmiyoruz... ohhh çok rahatım valla... zamanında Allah'a havale etmiştim zaten.... eee Allah'ın sopası yok bence

sana kesinlikle katılıyorum, kendi yakınlarınıza herşeyi söylersiniz ama kayınvalidenize söylediğiniz zaman kıyamet kopabilir... bir de senin eğittiğin gibi eğitemez... çok şımartacaktır, falan filan

Haklısınız kızlar. İyi ki dün olur dememişim. Ne yapıp edip çocuğuma iyi bir bakıcı bulacağım. Buluncaya kadar çalışmam ne yapayım. Arkadaşlar işleri idare ediyorlar bir şekilde.

Cerenim ya sütünün kesilmesini düşündükçe deli oluyorum ya. Bunların ne hakları var buna? Allahım sen büyüksün yarabbim. Kendimi salmayacağım kızlar. YArından tezi yok önce bir bakımdan geçeceğim, sonra da bakıcı aramaya başlayacağım.

canım benimmmmm
böyle ciddi konularda hemen karar verme zaten konu ne olursa olsun önce kendinle baş başa kal ve kendini dinle sen gerçekten ne istiyorsun onu bir bul sen nasıl mutlu olacaksın neler seni huzursuz edecek onları defalarca ölç tart biç bir kerede kes sonradan verilen kararlardan dönülmüyor çünkü birtanem.
evet bende yavrum göğüslerime saldırdıkça ve süt gelmediğini gördükçe delleniyorum işte minicik bebeğin vebalini aldı ne diyim allahım görüyor herşeyi :Saruboceq:

canım benim bakıcı konusuna gelince güzel düşünmüşsün iyi etmişsin bunun avantajı olduğu kadar dezavantajıda var. az çok herkes bilir saymama gerek yok zaten. bu konuda da sana tavsiyem bakıcıya karar verdikten sonra bakıcıya hiç söylemeden evin belli bir yerlerine yada çocuğun devamlı olduğu odaya kamera taktır yalnız internet üzerinden izleyebileceğin ve aynı zamanda kayıt alabilen bir kamera yerleştirki aklına her geldiğinde kadından habersiz onu takip edebilesin. birde bakıcıyla önce bir hafta 10 gün sende ol evde sonra yalnız bırak hemen çocuğu bırakıp işe başlama bunlar benim düşüncelerim.

canım gülçinim benim çok kötü durumdaydım sağolsun hemenyetişti sakinleştirdi beni

canım benimmmmmmmmmm canımmmmmmm Şeniz
sende iyiki varsın birtaneeemmmmmm
sen yinemi hasta oldun kız misafirim gelmiş dedinde :uhm:

doğru söylüyorsun canım. şaşıracaksın belki ama benim kaynana öğretmen. düşünebiliyor musun. demek ki cehalet okumakla alakalı değilmiş.

okumak cahilliği alır eşşeklik baki kalır diye bir laf vardır canım
okumayla adam olunsaydı ohooooo
insan olsunlar herşeyden önce insan en önemlisi bu.

aman güzelim, boşver sakin ol... kendi kendine zarar veriyorsun, sinir sistemini altüst ediyorsun, boşver geç... en büyük ceza görmezden gelmektir... sen görmezden geldikçe kuduracak, eh Ceren'i de göremiyor zaten, sen ona cezaların en büyüğünü verdin, gerisini boşver... sen bu insanları önemsiyor musun? sanmıyorum... insan önemsediği ve değer verdiği insanların yaptıklarını düşünüp düşünüp üzülür, öfkelenir... o yüzden artık düşünme... benim büyük görümcem ameliyat olmuş sözüm ona... bana ne dedim, Allah acil şifalar versin, çocuğuna bağışlasın dedim ve geçtim... eşim bile kardeşinin nasıl olduğunu sormadı... çünkü değer vermiyor.... doğrusu ne ameliyatı olduğunu bile bilmiyoruz... ohhh çok rahatım valla... zamanında Allah'a havale etmiştim zaten.... eee Allah'ın sopası yok bence

sana kesinlikle katılıyorum, kendi yakınlarınıza herşeyi söylersiniz ama kayınvalidenize söylediğiniz zaman kıyamet kopabilir... bir de senin eğittiğin gibi eğitemez... çok şımartacaktır, falan filan

yaa sakinim ablam sadece aklıma geldikçe delleniyorum delikafadulden sonra geçiyor :dance: kaydirigubbakcemile3

ben ona daha ne cezalar vericemde dur accık okursun burdan işte günü geldikçe vakti geldikçe daha bunlar onun iyi günleri bu günlerini aratıcam ben ona ceren biraz ayaklansın yürümeye konuşmaya başlasın asıl o o zaman kahrolacak bu yaptıklarına allahımmmmmmmm sen bilirsin ya rabbiiiiiiiiiiiiiii :Saruboceq: :Saruboceq:

öyle valla ablam allahın sopası yokki kulunu dürtsün ama rabbim o kadar büyükkü bu dünayada her yapılanın bedelini ödetiyor cezasını veriyor mutlaka hiiiiiç şüphem yok buna.

ayy bak bende meraklandım şimdi acaba bizimkide kabus gördümü kaydirigubbakcemile3
kaydirigubbakcemile3 sorsaydın annene kaydirigubbakcemile3

Haklısınız kızlar. İyi ki dün olur dememişim. Ne yapıp edip çocuğuma iyi bir bakıcı bulacağım. Buluncaya kadar çalışmam ne yapayım. Arkadaşlar işleri idare ediyorlar bir şekilde.

Bence de iyi bir bakıcı bul hayatım, sakın kaynanana bırakma... eh arkadaşların da idare ediyorsa seni bir müddet sık dişini hayatım bul birini, bütün huzurun kaçar artı eşinle aran açılır bu durumda, yani ipleri elinde tut, şimdi bir verirsen ipleri kuklaya çevirirler valla
canım ağrılı mı oluyor senin? doğumdan sonra geçer derlerdi ama... bilemiyorum
okumak cehaleti alırmış canım, eşeklik baki kalırmış... bence dediğim dedik olmak için yapıyordu bunları kaynanan

kaydirigubbakcemile3 sorsaydın annene kaydirigubbakcemile3

Bence de iyi bir bakıcı bul hayatım, sakın kaynanana bırakma... eh arkadaşların da idare ediyorsa seni bir müddet sık dişini hayatım bul birini, bütün huzurun kaçar artı eşinle aran açılır bu durumda, yani ipleri elinde tut, şimdi bir verirsen ipleri kuklaya çevirirler valla

canım ağrılı mı oluyor senin? doğumdan sonra geçer derlerdi ama... bilemiyorum

okumak cehaleti alırmış canım, eşeklik baki kalırmış... bence dediğim dedik olmak için yapıyordu bunları kaynanan

yok abla şimdi arar sorarsam birde ağladığını duyarsam koşarak eve giderim duramam :eek: kaydirigubbakcemile3
zaten ne kaldıki şurda çıkmama accık daha duram bari :kedi:

kesinlikle aslaaa kocanıza ne kadar güvensenizde sevsenizde sizin istekleriniz doğrultusunda hareket etsede asla ipin ucunu kaçırmayın gevşemeyin sonra herşey için çoooooooooookkkkkkkk geç oluyor :1no2:

evet abla eşşeklik baki kalıyor kaydirigubbakcemile3

canım benim bakıcı konusuna gelince güzel düşünmüşsün iyi etmişsin bunun avantajı olduğu kadar dezavantajıda var. az çok herkes bilir saymama gerek yok zaten. bu konuda da sana tavsiyem bakıcıya karar verdikten sonra bakıcıya hiç söylemeden evin belli bir yerlerine yada çocuğun devamlı olduğu odaya kamera taktır yalnız internet üzerinden izleyebileceğin ve aynı zamanda kayıt alabilen bir kamera yerleştirki aklına her geldiğinde kadından habersiz onu takip edebilesin. birde bakıcıyla önce bir hafta 10 gün sende ol evde sonra yalnız bırak hemen çocuğu bırakıp işe başlama bunlar benim düşüncelerim.
sana katılıyorum :)
evet gülüm düzene giriyor artık benimki 3 haftada bir olurum ben
düzene girmesi süper canım :)
okumak cahilliği alır eşşeklik baki kalır diye bir laf vardır canım
okumayla adam olunsaydı ohooooo
insan olsunlar herşeyden önce insan en önemlisi bu.

yaa sakinim ablam sadece aklıma geldikçe delleniyorum delikafadulden sonra geçiyor :dance: kaydirigubbakcemile3

ben ona daha ne cezalar vericemde dur accık okursun burdan işte günü geldikçe vakti geldikçe daha bunlar onun iyi günleri bu günlerini aratıcam ben ona ceren biraz ayaklansın yürümeye konuşmaya başlasın asıl o o zaman kahrolacak bu yaptıklarına allahımmmmmmmm sen bilirsin ya rabbiiiiiiiiiiiiiii :Saruboceq: :Saruboceq:

öyle valla ablam allahın sopası yokki kulunu dürtsün ama rabbim o kadar büyükkü bu dünayada her yapılanın bedelini ödetiyor cezasını veriyor mutlaka hiiiiiç şüphem yok buna.

valla okumayla adam olunsaydı, ohooo bu memleket ihya olurdu valla

haklısın canım, ne diyeyim, çok haklısın ama bu kadar düşünmene değmez :)

hadi bakalım, bekliyoruz :)

aynen öyle:Saruboceq:

Entelliye ve Nurcum size de teşekkür ederim kızlar. Mesajlarınız gözümden kaçmış az önce.

Kızlar inanın çok rahatlıyorum içimi dökünce. Ama umarım sizi sıkıp üzmüyorumdur. Güzel şeylerden konuşalım bundan sonra inşaallah.

Kızlar ben bir de yeni doğum yapanlara bakayım. Süt ve gaz sorunuyla ilgili parlak fiikirler var mı bakalım. Hepinizi çok öptüm. Görüşmek üzere.

yok abla şimdi arar sorarsam birde ağladığını duyarsam koşarak eve giderim duramam :eek: kaydirigubbakcemile3
zaten ne kaldıki şurda çıkmama accık daha duram bari :kedi:

kesinlikle aslaaa kocanıza ne kadar güvensenizde sevsenizde sizin istekleriniz doğrultusunda hareket etsede asla ipin ucunu kaçırmayın gevşemeyin sonra herşey için çoooooooooookkkkkkkk geç oluyor :1no2:

evet abla eşşeklik baki kalıyor kaydirigubbakcemile3
aman aman arama o zaman :)

aynı fikirdeyim :)

kaydirigubbakcemile3
Entelliye ve Nurcum size de teşekkür ederim kızlar. Mesajlarınız gözümden kaçmış az önce.

Kızlar inanın çok rahatlıyorum içimi dökünce. Ama umarım sizi sıkıp üzmüyorumdur. Güzel şeylerden konuşalım bundan sonra inşaallah.

Daha neler, tabii içini dökeceksin hayatım :) hayat her zaman güllük gülistanlık değil işte, bunları da paylaşacağız ki bizlere de ders olsun bazı şeyler :)

sana katılıyorum :)

valla okumayla adam olunsaydı, ohooo bu memleket ihya olurdu valla

haklısın canım, ne diyeyim, çok haklısın ama bu kadar düşünmene değmez :)

hadi bakalım, bekliyoruz :)

aynen öyle:Saruboceq:

katıl bana katıl destek ver arkamda ol ablaaa :enbuyukkk: kaydirigubbakcemile3

evet dimi ama yaa bak ben okuyorumda ne oluyor eşşek yine aynı eşşek kaydirigubbakcemile3

haklıyım dabii ben ne zaman haksız duruma düştümki :eek:klava: kaydirigubbakcemile3

bekle sen bekle gör bak neler olacak başına ne işler açılacak kaydirigubbakcemile3
gazetelerden tv kanallarından da takip edebilrisin beni kaydirigubbakcemile3

aşk olsunnnnnnnnnnnnnn ne demek lütfen sakınnn
biz burda bir aileyiz canım benim tabikide gelip dertlerini anlatacaksın hep mutluluklarımızı sevinçlerimizi paylaşacak değiliz ya yeri gelcek ağlıcaz senağlama yeri gelcek göbek atçaz :teytey: ama hep birlikte olcaz :içelim: dimi kızlarrr :sm_cool:

X