Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

heee ya terbiyesiz bir kurum bu ya kaydirigubbakcemile3

kesinnnnnnnn kabus kesiinnnnn kaydirigubbakcemile3

abla yaaa sende şaka maka 33 haftalık olmuşsun heeee vaaayy be zaman ne çabuk geçiyor :1shok:

ulan şakası mı var biz doğurdukta 3.5aylık oldu zilliler

herhalde ya kucağımda sakinledi baya şimdi tekrar uyudu
bende kahvaltıyı yapamamıştım bişeyler yiyorum
yavrum benim... neyse sakinleşmiş :) afiyet olsun canım :)
abla yaaa sende şaka maka 33 haftalık olmuşsun heeee vaaayy be zaman ne çabuk geçiyor :1shok:

valla 33 haftayı devirmek üzereyiz, normal şartlarda 7 hafta sonra doğum olması lazım ama sezeryan olacağı için 5 ya da 6 hafta bir şey kaldı delikafadulden doğumdan korkmuyorum, lohusalıktan korkuyorum :1shok:

Hoşbulduk kızlar.

Biraz daha iyiyim şükür. Konuştum eşimle. Çok üzüldü o da. Eşeklik etmişim kusura bakma dedi. Ama aynı siteye olmasa da yakınlarına biryerlere taşınmaya ikna etmeye çalışıyor beni. Çalışacağım ya. Çocuğu bırakırsın rahatça akşama da alırsın. Ben hiç karışmayacağım söz diyor. Ne yapayım sizce?

Filiz ablacığım çok az kalmış. ınşaallah senin lohusalığın sorunsuz geçer. Şimdiden hiç düşünme bunları. Zaten olacağı varsa oluyor. Bir sorunu yok değil mi oğluşumuzun? Kadıköy Şifada olacak değil mi doğum?

Ceren canım, valla imreniyorum sana. Hiç bırakmıyorsun kendini. Sen kaynananın haddini bildirmişsindir eminim. Hiç değilse birimiz yapsın da içim soğusun.

ulan şakası mı var biz doğurdukta 3.5aylık oldu zilliler

Sorma yaa valla doğurdukta 4 aylık olacaklar nerdeyse yaa daha dün hamile olduğumu öğrenmiştim oysa bir gecede neler değiişmiş kaydirigubbakcemile3

kızlar ben bi kaçtene ekledim mutfak resmi bi bakarmısınız

bakıcam şimdi dadlum :eek:

bende düşünmüştüde
eşim geç gelecekmiş

heee eşin normal gelse yemicen yani manyak :mymeka:

yavrum benim... neyse sakinleşmiş :) afiyet olsun canım :)

valla 33 haftayı devirmek üzereyiz, normal şartlarda 7 hafta sonra doğum olması lazım ama sezeryan olacağı için 5 ya da 6 hafta bir şey kaldı delikafadulden doğumdan korkmuyorum, lohusalıktan korkuyorum :1shok:

korkmaaaaaaa istesende istemesende o moda giriceksin sende :1no2:
malesef kurtuluşun yok ablacım :1no2:

Hoşbulduk kızlar.

Biraz daha iyiyim şükür. Konuştum eşimle. Çok üzüldü o da. Eşeklik etmişim kusura bakma dedi. Ama aynı siteye olmasa da yakınlarına biryerlere taşınmaya ikna etmeye çalışıyor beni. Çalışacağım ya. Çocuğu bırakırsın rahatça akşama da alırsın. Ben hiç karışmayacağım söz diyor. Ne yapayım sizce?

eşinle konuşup uzlaştığına sevindim
ama benim naçizane fikrim bir kaynana mağduru olaraktan eğer başka bir imkanın varsa hatta imkanlarını zorlaaa asla ve asla kaynanaya yakın olma ve ASLA ÇOCUĞUNU ONA BAKTIRMA tecrübelerim var benim malesef canım

kızlar yeni geldim sağlık ocağından yine aynı tansiyonum inmiyor ya yarın kadın doğumcuna git dedi yarın doktora gitçez ne olur dua edin

Filiz ablacığım çok az kalmış. İnşaallah senin lohusalığın sorunsuz geçer. Şimdiden hiç düşünme bunları. Zaten olacağı varsa oluyor. Bir sorunu yok değil mi oğluşumuzun? Kadıköy Şifada olacak değil mi doğum?

Ceren canım, valla imreniyorum sana. Hiç bırakmıyorsun kendini. Sen kaynananın haddini bildirmişsindir eminim. Hiç değilse birimiz yapsın da içim soğusun.

yaptım canım benim rahat ol yaptım şuan cereni görmüyorlar yasak koydum kaynana yukarı çıkamıyor görüşmüyoruz ben bunları yaptım ama neler yaşadım neler çektim gel birde bana sor hala daha kabuslar görüyorum bu yaşadıklarım yüzünden gece yarışlarında uykudan sıçrayıp sürekli eşime sarılıp ne olur beni koru ne olur beni bırakma dediğimi biliyorum psikoloji o derece gidik yani.
her şey bir yana hepsi geçer düzelir bir şekilde ama
en önemlisi
kaynana yüzünden sütüm kesildi canım ve cerenimi emziremiyorum işte bu çok ağır geliyor
diğer ağır gelenleri hazmedemediklerimi yazsam zaten okumaya vaktin yetmez
ama dediğim gibi bu konuda yalvarabilirim bile sana mümkünse imkanlarını zorla ve asla kaynanaya yakın olma çocuğunuda ona bırakma inan herşey çok çok daha kötü oluyor
eğer ona bırakır bir süre sonra onun elinden alırsan sorun çıktığında bu kez ipler iyice kopar hiç aklına bile gelmeyen sorunlar çıkar şaşar kalırsın :1shok:
alllahım bunları ne sana nede başkasına yaşatmasın :Saruboceq:

Hoşbulduk kızlar.

Güzelim kayınvaliden mi bakacak çocuğa? için rahat edecek mi? hastanede aç bıraktı çocuğu diyorsun ısrarlarıyla... ben yerinde olsam benden uzak Allah'a yakın olsunlar derim... Huzurun kaçmasın sonra... biz uzaklaşmaya çalışıyoruz doğrusunu istersen :KK43: keşke böyle olmasaydı
Filiz ablacığım çok az kalmış. İnşaallah senin lohusalığın sorunsuz geçer. Şimdiden hiç düşünme bunları. Zaten olacağı varsa oluyor. Bir sorunu yok değil mi oğluşumuzun? Kadıköy Şifada olacak değil mi doğum?

evet canım çok az kaldı, heyecanla bekliyorum... valla düşünmemek elde değil maalesef, kaç tane örnek gördüm, hepiniz bir sorun yaşadınız bununla ilgili, sorunsuz lohusalık geçiren görmedim şu ana kadar :)

dediğin gibi Gülçin'ime eline sağlık diyorum :) anladın sen Gülçin'cim kaydirigubbakcemile3

Sorma yaa valla doğurdukta 4 aylık olacaklar nerdeyse yaa daha dün hamile olduğumu öğrenmiştim oysa bir gecede neler değiişmiş kaydirigubbakcemile3

korkmaaaaaaa istesende istemesende o moda giriceksin sende :1no2:
malesef kurtuluşun yok ablacım :1no2:

eşinle konuşup uzlaştığına sevindim
ama benim naçizane fikrim bir kaynana mağduru olaraktan eğer başka bir imkanın varsa hatta imkanlarını zorlaaa asla ve asla kaynanaya yakın olma ve ASLA ÇOCUĞUNU ONA BAKTIRMA tecrübelerim var benim malesef canım
valla 4 aylık olmak üzere sizinkiler, maşallah kuzucuklarıma :)

öyle gözüküyor canım :) napalım başa gelen çekilir :sm_confused:

Hatice'cim Gülçin'e katılıyorum, sen sen ol çocuğunu bırakma kayınvalidene ve yakın olma :)
kızlar yeni geldim sağlık ocağından yine aynı tansiyonum inmiyor ya yarın kadın doğumcuna git dedi yarın doktora gitçez ne olur dua edin

aaa niye inmiyor ki? neyse git bakalım doktoruna yarın... inşallah düşürmenin bir yolu vardır... dualarım seninle canım :)

Hoşbulduk kızlar.

bence yakınına falan taşınma cnm
uzak da olsa gider alır gelirisn paşa paşa evine
yakın olunca çok yüz göz olunuyor
yine de sen bilrisn

küt diye konuya daldım ama deminden beri okuyorum aslında parça parça
zeynep uzun süredir uyuyor gibi
aslında uyumuyor
korkulu rüya görüyor sanırım gözleri kapalı sürekli ağlıyor
onu pışpışlıyoprdum bende
şimdi oynuyo ama yine başladı mızlamaya

Hoşbulduk kızlar.

canım nasılsın eşinle anlaşmana sevindim .kaynana bırakabilcenmi canım hani hastanede sorunlar olmuştu ya kızların söylediği kulağına küpe olsun son karar senin tabii

ay canım ya niye böyle oluyorki acaba yediklerindenmi fatoşcum tuzu kes biraz bakalım
yarın mutlaka git doktora dualarımız seninle endişelenme canım

küt diye konuya daldım ama deminden beri okuyorum aslında parça parça
zeynep uzun süredir uyuyor gibi
aslında uyumuyor
korkulu rüya görüyor sanırım gözleri kapalı sürekli ağlıyor
onu pışpışlıyoprdum bende
şimdi oynuyo ama yine başladı mızlamaya

ay o da mı kabus görüyor? ne oldu bugün yavrucaklara, İlayda'da kabus gördü, kıyamam ben bunlara ya :KK43:

Güzelim kayınvaliden mi bakacak çocuğa? için rahat edecek mi? hastanede aç bıraktı çocuğu diyorsun ısrarlarıyla... ben yerinde olsam benden uzak Allah'a yakın olsunlar derim... Huzurun kaçmasın sonra... biz uzaklaşmaya çalışıyoruz doğrusunu istersen :KK43: keşke böyle olmasaydı

evet canım çok az kaldı, heyecanla bekliyorum... valla düşünmemek elde değil maalesef, kaç tane örnek gördüm, hepiniz bir sorun yaşadınız bununla ilgili, sorunsuz lohusalık geçiren görmedim şu ana kadar :)

dediğin gibi Gülçin'ime eline sağlık diyorum :) anladın sen Gülçin'cim kaydirigubbakcemile3

anlamammı ablam anladım tabii
valla o kadar öfke o akdar kin varki içimde nasıl soğuyacak nasıl geçicek bilmem :sm_confused:
inan kendimden korkmaya başladım artık yapabileceklerimi düşündükçe delikafadulden

valla 4 aylık olmak üzere sizinkiler, maşallah kuzucuklarıma :)

öyle gözüküyor canım :) napalım başa gelen çekilir :sm_confused:

Hatice'cim Gülçin'e katılıyorum, sen sen ol çocuğunu bırakma kayınvalidene ve yakın olma :)

sorma yaa dünyaya gelen büyüyor işte bizde yaşlanıyoruz onun büyüdüğünemi sevineyim benim yaşlandığımamı :sm_confused:

evet başa gelen çekilir kaydirigubbakcemile3

kayınvalideniz melek dahi olsa bırakmayın çocuğunuzu ona
anneniz baksın teyzeniz halanız yiğeniniz kardeşiniz ama kaynana bakmasın siz kendi ailenizden kendi tarafınızdan olan birisine herşeyi rahatlıkla söyleyip yaptırabilrisiniz ama kaynanaya değil herşeyi söylemek uygun bir dille güzelce ifade etseniz bile yapması gerekeni çıngar çıkar huzur felan kalmaz asla taraftar değilim kaynananın çocuk bamasına aslaaaaaaaaaaaaa :eek:lmaz:

bence yakınına falan taşınma cnm
uzak da olsa gider alır gelirisn paşa paşa evine
yakın olunca çok yüz göz olunuyor
yine de sen bilrisn

kesinlikle beyazım deryam ben o kadar büyük konuştumki bu konuda o kadar canım yandıki kaynanadan
hastalık ve ölüm olmadıkça bırakmam çocuğu kaynanama dedim
bakıcı bulamadım kreşe verecektim servis ayarlanmadı bir sürü sorun çıktı
işide bırakamıyorum yksa geçinmemiz imkansız neredeyse
çıkmaz yola girdiğim halde bile bırakmam dedimi, benle birlikte işe gider gelir ceren yinede bırakmam dedim. Ve allahım a şükür annem yetişti imdadıma a.s

yaptım canım benim rahat ol yaptım şuan cereni görmüyorlar yasak koydum kaynana yukarı çıkamıyor görüşmüyoruz ben bunları yaptım ama neler yaşadım neler çektim gel birde bana sor hala daha kabuslar görüyorum bu yaşadıklarım yüzünden gece yarışlarında uykudan sıçrayıp sürekli eşime sarılıp ne olur beni koru ne olur beni bırakma dediğimi biliyorum psikoloji o derece gidik yani.
her şey bir yana hepsi geçer düzelir bir şekilde ama
en önemlisi
kaynana yüzünden sütüm kesildi canım ve cerenimi emziremiyorum işte bu çok ağır geliyor
diğer ağır gelenleri hazmedemediklerimi yazsam zaten okumaya vaktin yetmez
ama dediğim gibi bu konuda yalvarabilirim bile sana mümkünse imkanlarını zorla ve asla kaynanaya yakın olma çocuğunuda ona bırakma inan herşey çok çok daha kötü oluyor
eğer ona bırakır bir süre sonra onun elinden alırsan sorun çıktığında bu kez ipler iyice kopar hiç aklına bile gelmeyen sorunlar çıkar şaşar kalırsın :1shok:
alllahım bunları ne sana nede başkasına yaşatmasın :Saruboceq:

canım çok üzüldüm. tavsiyeni mutlaka dinleyeceğim. şimdi kime bırakıyorsun bebişi?

X