Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

Dün de bana sen bu çocuğa bakamayacaksın. Bizim alt kata taşının diye ısrar edip durdu. Biliyor istemediğimi. Ses çıkartmıyorsam tamam olur demiyorsam istemiyorumdur. Ben de oğluna söyle onun kararı önemli dedim. Sevinçle tamam olur dedi. Akşam da eşime olmaz diyeceksin dedim. Ses çıkartmadı. Eşim de istiyor gitmeyi ya. Ben sinir hastası oldum kızlar. Böyle değildim ben. Sakin ve soğuk kanlı idim. Huzurluydum. Şimdi konuşamıyorum bile. ıki kelimeyi bir araya gtiremiyorum. O kadar çok şey oldu ki şu bir ayda onları bile aklıma getirip yazamıyorum. Oysa geceleri hepsi tek tek aklıma geliyor. Lütfen bana bir akıl verin. Boşanmayı dahi düşünür oldum.

nazar değdi topiğe yine kimsecikler yok
gülçincim nasılsın canım ceren nasıl

abla nasılsın bebişin nasıl
nurcum nasılsın canım ilayda nasıl
hilal nasılsın canım aminnn inşallahhhhhhhh
mavicim kendine dikkat et hastalanma sakın
özgecim nasılsın

haticem canım benim seni çok iyi anlıyoruz gülüm
emin ol seni senden başka anlayan olmaz kendini rahatlat canım kuzunu düşün sadece bırak çevrendekileri onlar sadece sana acı verir
tecrübeyle sabittir

haticecim canımmm nasılda dolmuşsun neler yaşamışsın ya
allah yardımcın olsun inşallahhh ama bence eşini karşına alıp
adam akıllı konuş derimm inşallah herşey normale döner
ve bu günleri biran önce atlatırsın canım

ah be güzelim haticecim üzüldüm nedir bu kayınvalidelerin işleri...ne desem bilmiyorum akıl veremiyorum şükür böyle sorunlarım olmadı ama herkesin kendice derdi taası var daha dün agladım bu tür sorunlardan dolayı sinirlerim bozuldu ....eşinle açık açık konuşmalısın sen söyleyemiyorsan eşin söyleyebilmeli seni saydırmalı annesine karşı ianan bu dengeyi kuramazsa huzur kalmaz...boşanmayı düşünme hemen çok hassas bir dönemdesin sen güçlü bir bayansın daha saglam daha dik durmalısın herkesin karşısında artık sessiz kalmayı bir kenara bırak va kayınvalidenle konuş ama sakın sinirlenip tartışma sadece konuşmaya çalış sakince rahatsız oldugun konulardan bahset hoşlanmadıgı söyle ona hiç bir şey senden bebginden önemli degil...üzme tatlım kendini lütfen bebegini düşün onun sana ihtiyacı var sen huzurlu olursan oda huzurlu olur ...umarım bütün sorunları aşar güzel haberlerle gelirsin..arayı fazla açma seni merak ediyoruz..

yavru kuşum,güzel annem benim,birincisi lohusalık dönemindesin ve bu dönemde nasıl hamileliğinin ilk aylarında bazen yersiz yere ağlıyor ya da sinirleniyorsan sonrasında da ya ne oluyor bana diyorsan bu lohusalıkta öle bişi çok duydum çevremden,lohusalıkta çok sinirli ve gergin olurmuş anneler,ikincisi
senin durumunda,konumunda olan bir çok kadın var,sen,ben ve daha kimler kimler,ama önemli olan eşinin yanında olması,zaten bir kadının eşi yanındaysa herşey süperdir,ama eş yani erkek anasının diyeceği bi sözden korkar ya da eşinin ısrarlarına rağman rahatsız eden şeyleri bırak sölemeyi bakışıyla bile anlatamıyosa vay o kadının haline,çekersin yavrum,
ama bi de şöle bişi var maalesef erkeğin ipini sıkıcaksın kardeşim annemi bırak bi erkek olarak babam bile bana gelin olucağım zaman bunu dedi,o erkeği bırakırsan toparlamak için çok uğraşırsın
bende de böle sorunlar ilk başta o kadar çok vardı ki anlatamam,ben cicim aylarımı eltimin iğrençlikleri ve kaynananın oğluna düşkünlüğünden cehennem ayları olarak geçirdim
eşimin tarafında gelin olanlardan en küçük bendim 24 yaşındayım
onlar yaptı ben saygımdan sustum,onlar beni ve yuvamı huzurumu mahvetti ben yine aile terbiyemden sustum,baktım bizim salakta benim yanımda hiç değil,anlatsan bunu sorun der ya bu erkekler
ben de kendi kendine sen misin böle olna
siz misiniz ben aptal yerine koyan diye artık bi el attım olaya,
eşim demediyse ben dedim,
eşim korktukça ben herşeyin üstüne gittim,
gidicez diyosa ayıp olur ne zamandır gitmiyoruz diyosa kusura bakma gitmiyoruz dedim
afedersin cıngar çıkardım
ne senin ne de ailenin beni mahvetmeye hakkınız yok dedim
kayananaya telefonu açıp bana yaptığı herşeyi söledim
işi yokuşa sürücek olursan ben de sürerim dedim
şimdiiiiiiii ohhhhhhhhhhhhh çokkkkkkkkkk şükür
kızım bunları başını ezmek lazım
çivi çiviyi söker diye boşuna demiş atalarımız
ama sana tavsiyem kaynana karşı gelceksen ya da herhangi bi konuda rahatsızlığını söyliceksen eşine önceden ufacıkkkkkk çıtlat ben bundan rahatsızım sen diyemiyosan ben dicem haberin olsun de nabzını yokla
şimdi bizim ki şerbet oldu
olmaz yine değişirse bi cıngar daha çıkartırım hiççç umrumda değil ok tatlım,sen üzülem karşındaki üzülssün çok üzmek istiyosa

heeeyyy millet nassınız iyisiniz inşallah
ben işlere kendimi öyle bir kaptırmışımki öğlen olmuş yeni fark ettim valla
burda da pek bir mesai olmuş maşallah sayfalar almış başını gitmiş
oku oku bitmedi resmen, sayfalar dolusu, atlaya atlaya okudum Gülçincim kaydirigubbakcemile3
Canıııııııımmmmm tekrar hoşgeldin :) herşeyin tadını çıkar valla, dönünce fazlasıyla hasretini çekiyorsun canım...

Ayyy yerim ben Yusufumu, maşallah canım benim, yeni resimlerini bekliyoruz annesi, büyümüştür bayağı :)

Ben iyiyim canım, oğluşum da iyi maşallah, artık gün sayıyoruz sadece :) inşallah 49 gün sonra kavuşacağız birbirimize :) kendine dikkat et ve çok özletme kendini :)
aman canım çok dikkat et, bunca sıkıntının arasında bir de soğuk algınlığı çıkarsa başına iyce kötü olursun... C vitamini bol meyve ye canım :) şimdiden geçmiş olsun, inşallah gelmeden geçer gider :)
Ah be güzelim neler yaşatmış kaynanan sana? Eskiden kayınvalide derdim ama neden kaynana dendiğini şimdi anlıyorum. Herhalde sadece bizim topikte bunca gelen giden arkadaş arasında benim kaynanam iyidir, hiç problemim yok diyenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Afedersin ama hepsi aynı şeyin soyu. Hele hele buna çanak tutan veya sessiz kalan kocalar yok mu, inanamıyorum gerçekten. Benim kaynanam etrafa sorsan dünyanın en iyi insanı... İnsan olarak iyi olabilir ama anne olarak ve kaynana olarak berbat... Daha dün yine eşimi çıldırtmış... Eşimin benimle evlenmesini ne kaynanam ne de kızları ve damadı istememiş, bunu yeni yeni anlıyorum... Kaynanamın cebine para koyduğumuz sürece iyiydik, biz krize girdik, ona maddi yardımda bulunamadık, eşim kötü evlat ilan edildi. Ayakları taşa takılsa, o taşı eşimin koyduğunu iddia ederler. Dün akşam koskoca adam çocuklar gibi ağladı ya... Benim doğumu İstanbul'da yapmak istememin tek sebebi bu... Babamın yanında hiçbir halt etmye cesaret edemez kayınvalidem. Eşimin tek suçu beni savunmak. 8 aydır arayıp sormuyorsun gelinini, hangi yüzle gelip sevmek isteyeceksin torununu demiş. Kızlarının evine kadar servis yapıyorsun, hamile kadına bir çöp götürmüyorsun bir nasılsın diye telefon açmıyorsun demiş. Haklı ama gerek yoktu bunları söylemene dedim. Dün akşam resmen cinnet geçiriyordu adamcağız. Neyse senin sorunundan benim sorunuma atladım hemen. Hayatım şimdi çok hassassın ama haklısın. Eşinden boşanmayı falan düşünme şimdi. Öncelikle eşinle konuş, onun sessizliğinden rahatsız olduğunu açıkça söyle. Aile huzurunuz için bir şeyler yapması gerektiğini söyle. Savunulmak istediğini, onun desteğini hissetmeye ihtiyacın olduğunu söyle. Ayrıca aman kimse kırılmasın diye sen kendini ezdirme, artık bu saatten sonra "HAYIR" demen gerekiyor. Sükut ikrardan gelir denir... Sessiz kaldığın sürece senin kabullendiğini düşünürler. Böyle olmasını istedikleri için. Bu kız neden sessiz diye düşünmezler, işlerine gelir senin sessizliğin. Eşinle de çok net ve kararlı konuş canikom. Kendini iyi hissetmediğini ve her geçen gün daha kötüye gittiğini açıkça ve net olarak anlat. Kız sen avukatsın, ağzın iyi laf yapar, babamdan bilirim kaydirigubbakcemile3 Hadi güzelim toparla kendini ve kızına kavuşmanın keyfini çıkar :)
Yukarıda uzun uzun yazdım birtanem, boşanmayı falan düşünme şimdi. Çok radikal bir karar olur. Öncelikle kaynanan karşısında dimdik dur ve ezdirme kendini, gerekiyorsa huzurun görüşmeyi kes, eşine de bundan bundan bundan ben artık görüşmüyorum, sen istiyorsan annendir gider görüşürsün ama beni buna mecbur edemezsin. Tatsızlık çıkmasın diye sustum bugüne kadar ama artık yeter, sabrım taştı de. Bunu eşine çok net ve kararlı olarak bildir canım. Haaa hala annesinin yanında yer alıyor seni üzüyorsa o zaman düşünürsün bazı şeyleri. Hadi üzme kendini birtanem :) Hepimiz seni çok seviyoruz. Yalnız değilsin, sakın unutma :)
valla nazar değdi ya
iyiyim hayatım sağol, bebiş de iyi çok şükür :) sen nasılsın?

Çok sağolun arkadaşlar. Okudukça ağladım. Ağladıkça açıldım. Eşimin ailesine tavır koymayı düşünüyorum da. Eşim de misilleme yapar aynısını benim aileme uygularsa diye korkuyorum. O zaman ipler kopar işte. Ama dediğiniz gibi önce bir konuşayım eşimler. Dilim döndüğünce anlatayım. Anlamazsa da hayırlısı olur artık ne diyelim.

canım benım ya oncelıkle gecmıs olsun...umarım suanda yavrun ıyıdır...cok hassassın kayınvalıdelerın bırı boyle deılkı ınan hepsı aynı..canım benım benımde kayınvalıdemlerle ınanılmaz sorunlarım ve asılmayacak gıbı...eşlerimiz bazen düşünemiyor bizler daha hasssasız helekı dogumda senı anlayacak kımseler olmayınca yanında ınsan a daha bır cok etkılenıyordur...emınım canını sıkma arkadasım hayatta ınan asılmayacak hıcbırsey yook...bol bol tevekkul et....sabır ıste ve esınle acık acık konus ben konusmuyordum allah razı olsun fılız ablam konusmam gerektıgını bana hatırlattı ....herseyı anlattım neden rahatsız oldugumu beklentılerımı ve bunların olmadıgında sonun ne getırecegını konustum suanda kayınvalıdem bende doguma kadar kalıcak ...agzını acmıyor cok sukur...esım konustu kayınvvalıdemle senın esınde mutlaka konusman gerekıyor ve annesıyle konusmasını ıstemen gerekıyor...ınan sınır oldumklava: kayınvalıdene allah yardımcın olsun...ıcınde tutma hıcbırseyı konus esınle ....bende cok dusundum ayrılıgı fakat bebıs var artık daha dıkkatlı davranmamız gerekıyor...kayınvalıdenlede konus bence sakınce ...nıye bakamayackmıssınkı rabbım ıcımıze verıyor o gucu...gıcık...kadın..neyse canım sıkma canını dualrımız senınle allah a emanet ol..

canlarım merhaba nasılsınız oğluşum uyurken geleyim dedim ama açıp bakana kadar uyandı bu çocuk gündüz hiç uyumuyor hayır uyumasın ama dursun yok illa gezdircen kucağında hep mırınkırın ağlamaklı gece şükür iyide bende gündüz koştıurabiliyorum
haticecim fazla okuyamıyorum oğlana bakmam lazım umarım bebişin iyidir sen anladığım kadarıyla değildin kayınvalidemle ilgili değil ama benzer şeyleri bende yaşadım ufak ufak atlatıyorum inan çok sevmeme rağmen boşansam rahatlayacakmışım gibi geldi hep bana yalnız ben kayınvalideme anneme ve herkese istediğimi istemediğimi hep söledim benden ve bebeğimden önemli değil çünkü
napım daha bugün sabah eşimle doğumdan beri olan sıkıntılarım hakkında ayrıntılı konuştuk ilk defa düşün 2.5 ay oldu kayınvalidende olsa kim olursa olsun lafını esirgeme sen üzüleceğine onlar üzülsün
şimdi oğlum durmuyor gidiyorum kendinize ii bakın

oooooooooyyyyyyyyyyyyy haticeeeeeeeemmmmmmmmm kıyamam sana ben yaaa
okurken nasıl tüylerim ürperdi anlatamam güzelim yaaa canım benim yapma böyle hepimiz inan aynı ve benzer durumları yaşıyoruz malesef bu kaynanalar destek olup anlayış göstereceklerine tersini yapıp hayatı zindan ediyorlar bizlere o yüzden nefret edşyorum kaynanalardan nefrettttttt kötükedihüso en iyisinin canı cehenneme başka bişi demiyorum
sende üzme kendini ne bu haller hiç yakışmıyor valla kuzuna yazık sana yazık bak herkes kendince yaşadıklarından örnek verip yorumlar yapmış topla kendini silkelen olmaz böyle lütfen gülüm ya.... :teselli:

haticem canım benim seni çok iyi anlıyoruz gülüm
emin ol seni senden başka anlayan olmaz kendini rahatlat canım kuzunu düşün sadece bırak çevrendekileri onlar sadece sana acı verir
tecrübeyle sabittir

kesinlikle
malesef bu konularda da tecrübeler var keşke hiç olmasaydı :1no2:

helal sanaaaaaaaaa yüürrrrüüü kim tutar
böyleleri bunu hak ediyor valla en doğrusunu yapıyorsun alkisalkisalkis

ooyyy ablaaaa yaaa hatice bir geldi pir geldi herkesin yarası varmış baksana yorumlar cevaplar ne kadar uzun herkes hemen kendi hikayesini anlatmış koptum yaaaaaaaaaaa kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
ben bir başlarsam sayfalar sürecek ondan korkuyorum o yüzden başlamıyorum :roflol:

arkadaslar ben cıkıyorum malum kayınvalıdem bende sımdılık ben kacar ara ara kacar gelırım....kızlar dr.aradı dun ılaclarımın degısmesını ıstedı ve yarın dr..gıdecegım bu safra kesesı ıcın ...muyane olacagım dualarını eksık etmeyın rabbım hepımızın yardımcısı olsun ....hepınızı sevgıyle bol bol opuyorumopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

kızlar bebişşim ağlıyor. görüşmek üzere.

cnm benim bi de sana en büyük tavsiyem,ince incediye düşünme sakın,kaynana şu tavrıyla ne demek istedi neden böle yaptı vs vs vs
deli olur çıkarsın valla,sana herşeyiyle ait muhtaç bi bebeğin var tüm uğraşını ona ver,canın mı sıkıldı git bi bak yüzene şükret gülümse bebeğine,boşver cnm düşün düşün boş,düşünmicen sen düşüncene onlar düşünsün sen bak dalgana
bi de en önemlisi basit insan de gül geç
herşeye gül geç valla bak o zaman daha eğlenceli oluyor tatlım

şimdi varya resmen lafıma küfrederek başlıcam o kadar gergin ve doluyumkötükedihüso
Topiğimizin çıtırları kartlaşmış sanırsam bu ne durgunluk böyle yaaaa
hepinize günaydın hanımlaaaaaaaarrrrrrrrrr

gülçincim ancak vakit bulup yazabiliorum hayatım sen böle şirin sefimli şeyleri nerden buluosun kısss günaydın olalı çok oluo hava kararcak ama sorayım genede dedim..

GÜnaydın kızlar nasılsınız
canımmm çook yoğunum ben bugun yaa kıçımdan ter aktı resmen heee

ablacım bugun taa beter oldu ben walla delirmek üzereyimmkötükedihüso

herkese günaydınlar şekerler nasılsınız bakalım
sağol canımm kötüyüm gerçekten sen nasılsın sağlığın iyidir umarım bebişine geçmez inşallah gribimmm

kimseler yok ya bu ne ya bekliyemicem sizi kıslar kusura bakmayın dinlenmem lazım atlatamadım daha tamamen herkesi öpüyorum kendinize dikkat edin byeeeeeeee opuyorumnanaktan
Şeniz

heeeyyy millet nassınız iyisiniz inşallah
ben işlere kendimi öyle bir kaptırmışımki öğlen olmuş yeni fark ettim valla
burda da pek bir mesai olmuş maşallah sayfalar almış başını gitmiş
canımmmm bu hafta nie böle oldu yaaa

aaayyyy resmen içim şişti haaa böle ağlamamak için zor tuttum kendimi bu gidişle evlenemicem kaynana fobisi oluşuo bende..şöyle kaynanalarının koluna girip gezen gelinlere pek imrenirdim ama böle bişe yok galiba heralde..
canım benimmm inan çok üzüldümm kıyamam sana yaaa neler gelmiş öle başına gülüm lohusasın sen taa üzme kendini lütfen bak herkesin bi şekilde problemi var şuan için kendini bebişine odakla eşinle açık açık konuş tavrını koy bakalım ne tepki vercek boşanmak geçmesin öle hemen aklından biz yanındayız arkandayız sık sık uğra canım emii elimizden geldiğinde yardımcı oluruz sanaa :teselli:

arifemmm bi iş bi iş anlatamam sanaaa iyi değilim gerçekten angarya bi sürü şeyle uğraşıp duruorummm

yürü beeeee kim tutar nen seninnnn :mymeka: kızz nilsuuu :1shok: ben seni çıtırcık pıtırcık bişe bilirdim maşallah olgun dolgun birimişin pençelerini açınca affetmem dion neennn Şeniz

kıyamam yaaaa

herkes aynı dertten muzdarip bu topikte kaynanasından sorunu olmayan yokkk :hulya:

Şeniz

aayyy ben başlıcam şimdi kaynanamı anlatmaya doyamıcanız dinlemeyeee amaaa bu kadarda korkutulmazki insan karar verdim amerikaya gidip sperm bankasından kredi kullancam en temizinden ne bu nen kaynana kaynana kocaya sıra gelmicek baksanaaa
seninkide mi cadı gülçincan sana cadılık yapan bi kaynana düşünemiorum ben heee Şeniz

kızlar bebişşim ağlıyor. görüşmek üzere.
hoşçakal canımm gel bize sık sık ihmal etme emiii

yavrummm dualardasınnn topişimmmŞeniz

ŞenizŞeniz yerim kıss senin ağzınııııı...

:hulya::hulya: wuhuuuu günün acısını çıkarttım dolu dolu yazdım toptan kargo yapcam şimcik size inşallah gitmez hepsi :Saruboceq: burcumun selamı var bebişi doktora götürmüşler bugun topuşundan kan alımışlar diğer bebişlerin sesini duyunca ağlamış bizim taze annemizzzmafoldumben sütüde gelmeye başlamış ascık ascık ama miraç alışamadığı için memeyi almıomuş sağıp biberonla veriomuşşş..nezaman totomun üstüne oturcam ozaman iyileşcem dio garibemmm..:1no2:
şimdilik benden havadisler bu kadar cancağızlarımmm seviorum sizi çoooookkkopuyorumnanaktan
kötü başladım güzel bittiiiii çok mutlu oldummmhihoyyyt

Haticecim geçmişe bakamadım sadece senin yazdıklarını okudum canım Lütfen ama lütfen ne hissediyorsan eşine söyle, kavga çıkacaksa da çıksın. Ayrılmayı değil içini dökmeyi düşün canım. Allah yardımcın olsun erşey umduğundan da güzel olacak, birilei kırılsa da hiç canını sıkma. Senin stresli olman bebişine yansır. Emi ol çoğu insan yaşadıklarına benzer şeyler yaşıyor. ınşallah herşey en ahyırlı şekilde gönlüne göre olur.

özgecaaaannnn kurban olduğum iki gündür gözlerim seni arıyordu yavrum yaa nirdesin sen
bırak şu işleri nereye kadar hep iş hep iş yeter anacım bu kadar yaa hasret kaldım gülüşüne :):)

yoookk kııızzz amerikaya felan gitme kimin spermi enk gelicek kim bilir eli yüzü düzgün anası babası olmayan çöpsüz bir üzüm bulmak gerek sana yavrum ya anca o zamna rahat edersin kocişinlşe adam seni karısı anası babası herşeyi bilir ne güzel işte bırak alemin gavurlarını nen adam gibi adamla evlende sevişgen ol al spermleri çıkar minikleri :roflol:

yengecim niye kötüsün gülüm
canım yaa işim çok yoğun 2 gündür bizim burda çekilmez abuk sabuk kendini bişe sanan uyuz tipler var böyle hani ancak yaştan dolayı saygı duyabileceğim tipler böle unlarını elemişler eleklerini asmışlar sırtlarını şirkete dayamışlar bişe bildikleri ve yaptıkları yok ama benim işimin arasına hem burun hemde iş sokuyolar deli oluorum böyle deliiii kötükedihüso

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…