Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

günaydin canlarımmm..dün sinir oldum sinir yazdım yazdım yazdım net bi gitti alıntı yaptıklarımın hepsi uçtukötükedihüso çok yoğun bi gündü bi daha geri dönemedim :çok üzgünüm: 10.5ta toplantı vardı 12de bitti öğleden sonrada malum p.tesi ücretler vs.bayağı uğraştımm eve gittim 9da uyumuşum okadar bitmiş yani pilimm..sizler nasılsınız bakimm cümleten..
gönül doğurmuş..Allah hayırlı sağlıklı gunler nasip etsin..darısı kalanların başına..

Topiğimizin çıtırları kartlaşmış sanırsam bu ne durgunluk böyle yaaaa
hepinize günaydın hanımlaaaaaaaarrrrrrrrrr

Günaydın kızlaaaaaaaaaar... Bu ne durgunluk ya? Hayrola? Hadi bakalım toparlansın herkes, yaz durgunluğuna girmeyelim di mi ama?

canııııııımmmm çok yoğun bir gün geçirmişsin kıyamam, neyse umarım bugün daha az yoğun olur :)
Topiğimizin çıtırları kartlaşmış sanırsam bu ne durgunluk böyle yaaaa
hepinize günaydın hanımlaaaaaaaarrrrrrrrrr
günaydın birtanem, dediğin gibi çıtırlar kartlaşmış valla, nerde bu millet?
kızlar merhabalar nasılsınız........
merhaba canım hoşgeldin :)

BEBİŞLERİNİN YOLUNU GÖZLEYEN HAMİŞ ADAYLARIMIZ

1 - Kumsal.................................. (15 Eylül)
2 - Nesemese..............................saldım çayıra Mevlam kayıra zemuszemus

Allahım bu listedeki bütün herkese en kısa zamanda bebiş versin veeee bir alt listeye geçsin herkes inşallahhhhhh... Bu listede yok olsun artıkın

BEBİŞLERİNİN YOLUNU GÖZLEYEN ANNE ADAYLARIMIZ

1. Mehay ................................. 39. Haftamızdayız (E) (16 Ekim) {EMRE}

2. Benssenb...............................37. Haftamızdayız (E & K) (10 Ekim) (İkizler geliyor)

3. Mavideniz...............................35. Haftamızdayız (K) (10 Kasım ) {BERRA}

4. Agnes......................................35. Haftamızdayız (E) (17 Kasım) {EBRAR}

5. Rüzgar Deniz..........................33. Haftamızdayız (E) (24 Kasım) {RÜZGAR}

6. Hayat24................................. 31. Haftamızdayız (K) (15 Aralık) {YAĞMUR NİSA}

7. Slvmsstr................................ 28. Haftamızdayız (E) (2 Ocak 2010) {EREN}

10. Jasminn_23............................25. Haftamızdayız (K) (20 Ocak 2010)

11. Fatos0808 ............................ 22. Haftamızdayız (E) (15 Şubat 2010)

12. Asinaz24................................16. Haftamızdayız (29 Mart 2010 )

Rabbim bu listedeki herkesede hayırlı evlatlar nasip etsin bir avazda kurtulalım inşallah kızlar

MELEKLERİNE KAVUŞAN TAZE ANNELERİMİZ

1. Karabiberim............................ 8 Mart 2009 {YAREN}

2. Yasemink..............................20 Nisan 2009 {SUDE MELİS}

3. Menzilgülü..............................6 Mayıs 2009 {YUSUF TAHA}

4. Beyaz16.................................15 Mayıs 2009 {ZEYNEP}

5. Ceren54................................. 20 Haziran 2009 {CEREN}

6. Nur_84.................................... 27 Haziran 2009 {İLAYDA}

7. İerror........................................ 12 Temmuz 2009 {CEMRE}

8. Entelliye ................................ 20 Temmuz 2009 {ÖZCAN ALP}

9. Kayra_42..................................22 Temmuz 2009 {ÖMÜR}

10. Htc80.....................................31 Ağustos 2009 {ECEM}

11. Musyas...................................09 Eylül 2009 {ZEYNEP ADA}

12. Karpuz ...................................28 Eylül 2009 {CEMRE}

13. Bulcuk....................................1 Ekim 2009 {MİRAÇ}

14. Gcan......................................5 Ekim 2009 {MİRAÇ} en taze ANNEMİZZZ hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt zemuszemus zemuszemus zemuszemus

Darısı tüm Hamilelerin başına inşallah sağlıkla

alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis

zemuszemus zemuszemus zemuszemus zemuszemus zemuszemus zemuszemus

sağol canım bayram ettim gerçekten :)

hamileyken ille yakalanılıyo hastalığa herhalde hiç istemesende........

ya sen niye hep bana paçoz diyosun ya ben seni seviyom sen beni sevmiyosun oluyo mu böyle saten çok duygusalım mafoldumben

beyazım sana da teşekkür ederim meyve yiyip limonata içiyorum tuzlu su falan baya bişey yapıyorum inş.işe yarar...........

kimseler yok ya bu ne ya bekliyemicem sizi kıslar kusura bakmayın dinlenmem lazım atlatamadım daha tamamen herkesi öpüyorum kendinize dikkat edin byeeeeeeee opuyorumnanaktan

Slm kızlar naber nasılsınız keyifler nasıl cok yogunum bu günlerde girip yazamayıtorum işlerimi halladeyim gene burdayım öpüyorum sizleri

heeeyyy millet nassınız iyisiniz inşallah
ben işlere kendimi öyle bir kaptırmışımki öğlen olmuş yeni fark ettim valla
burda da pek bir mesai olmuş maşallah sayfalar almış başını gitmiş

HOŞGELDİN CNM HEM TÜRKİYEYE HEMDE TOPİĞE
ÖZLEDİK SENİ
NE GÜZEL SEVMİŞER YUSUFUMUZU
ŞİMDİDEN İYİ YOLCULUKLAR DİLEYEYİM CNM GÖRÜŞEMEZSEK DİYEŞeniz
Hoşbulduk canım. Bende sizi özledim. Nasılsın, nasıl gidiyor herşey?

Öperim ablacım. Evet bende öyle yapıyorum. Amerikadayken bulamadıgım, yiyemedigim herseyi tadını cıkararak yiyorum:))cokacimcoook

Sen nasılsın? Bebişin nasıl, uzun zaman oldu yazışmayalı, oylesine yogunumki, işin biri bitiyor biri baslıyor zaten Yusuftanda zaman kalmıyor.

slm kızlar nasılsınız...

evet durgunluk var maalesef..bende toparlayamadım kendimi..tam olarak grip degilim ama olacak gibi yokluyor oda beni daha kötü yaptı.gözüm yanıyor başımda pis bir agrı allahtan şiddetli dgl burnum tıkanıyor ara ara...durum böyle bende...

menzil gülü merhaba ne güzel şimdi kendi vatanındasın ailenide özlemişsindir..htc sesin çıkmıyor anneler gelmeye başladı yavaş yavaş...

amanınnn burada da liste varmış hemen yazılalım...
ruzgardeniz canım beni de eklermisin...sat 30 ağustos dt 6 haziran....
hem bana hem size uğur getirsin liste..:)))

şimdiden teşekkürler..

Merhaba kızlar. Görüşemedik uzun zamandır.

Bulcukcuğum, Karpuz ve Gcan... Allaha binlerce şükür meleklerinizi almışsınız kucağınıza. Darısı diğer arkadaşların başına inşaallah.

Geçmişi okuyamadım kızlar. Son yazdığımda hatırlarsanız çık sıkıntılı olduğumu söylemiştim. Kısaca anlatayım. Tabi toparlayabilirsem.

Annemler doğumdan bir gün önce geldiler. Ertesi sabah eşimle ben hastaneye gittik. Yatışım yapıldı. Doktorum çok güzel, geniş, ferah deniz manzaralı bir oda ayarlamış bana. Annemler de kayınvalidelerle birlikte geldiler. Biraz oturduk. Sonra beni hazırladılar. Ameliyathaneye gittim. Ayıldığımda sedyeyle odamam çıkarılıyordum. Odama çıktım yatağıma yatırdılar. Ama aradan bir saat geçmesine rağmen kuzumu getirmediler yanıma. Meğerse erken doğduğu için solunum problemi çekiyormuş yavrum. Tabi bana söylemiyorlar bunu. Aradan iki saat geldi. Kuzumu getirdiler. Emmeye çalıştı yavrum. Ama okadar küçük ki ememiyor. Zaten hemen götürdüler. Ben tabi anlam veremiyorum. İnanın cahillik mi dersiniz saflık mı. Herkesin bebeğini alıyorlar sanıyorum. Oysa herkesin bebeği odasında annesinin yanındaymış. O gün kah uyuyarak kah acı çekerek ( dikişlerden ve gazdan) geçti. Bir kere yürüyüş yaptırdılar bana. BAkıyorum herkesin odasının önü çiçek dolu. Benimse birtek babam yaptırmış. Ne kayınpeder ne de eşim. Aslında eşim benimle çok ilgilendi. Herkesden hatta annemden bile iyi baktı bana ama. Böyle incelikleri düşünemiyor bazen işte. O yürüyüşte ben ağladım. Herkes sancıdan ağladığımı sandı. Ben de birşey belli etmedim. Gece daha önceden de kararlaştırdığımız gibi yanımda sadece eşimin kalmasını istedim. Zaten bebiş de yanımızda değil. Bu arada kayınvalidede bir surat asıklığı sormeyın gitsin. Eşimin beimle ilgilenmesini kıskanıyor. sen gir yorulursun annesi kalsın yanında falan diyor eşime. Bir de bebiş bana ve anneme benziyor diye onu da sorun yaptı.Neyse o gün o kadar vukuatlı değildi. Ertesi gün herkesler yin egeldi. Öğlen artık bebeğimi yanıma verdiler. Ağladıkça emzirmem gerekiyordu. Çocuk her ağladığında kayınvalide daha yeni emdi. Gazı vardır onun deyip çocuğu kapıyıor ve minnacık bebeği sallıyordu kucağında. Tabi annemle ben sorun olmsaın diye ağzımızı açamadık. Oysa yavrum minicik doğru düzgün çekemiyordu ki. Sütüm de zaten yok denecek kadar azdı. İkindin anneme gitmesini gece yine sadece eşimin kalmasını istediğimi söyledim. Kayınvalide de ben de giderim birazdan dedi. Annem çıktı. Ama kayıunbvalide gitmedi. Kocasını ve kaynımı da çağırdı. benim odama doluştular. Yukarıda iftar ettiler gelldiler. Refakatçi yatağı ile kanepelere uzandılar ve gece 12 ye kadar başımdan ayrılmadılar. Tabi benim gaz çıkartmam lazım, sık sık tuvalete gidiyorum. Südeyen bile takmıyorum. Üstüm başım dağınık. Gazımı hep tuttum. KArnım davul gibi oldu. Eşim de ağzını açıp birşey demedi horul horul uyudu. KAyınvalide de emzirmeye teşvik edeceğine salladı çocuğu hep uyuttu. Neticede çocuğum taburcudan bir gün sonra anormal bir sarılık değeri ile tekrar hastaneye yattı. Çünkü aç kalmıştı yavrum. Sallandığı için de sızıp kalmış ve ağlayıp bizi uyaramamış. Bir de ağzına emzik vermişler ben uyurken. Bunu duyunca yıkıldım. Aç kalmış bebeğim. Ne demek ya. Ben de onun yanında hastanede kaldım. Sağma makinesi ile sık sık sütüm sağıldı. Bol sıvı takviyesi. Biraz getirttik sütümü. Tekrar eve geldik. Annem dört dönüyor tabi. Her işimi yapıyor. KAyınvalide ilk üç gün adımını atmadı. Telefonla bile aramadı. Sonrasında da akşamları misafir gibi geldi gitti. Bir de annemle hizmet ettik onlara. Çay, meyve vs... Anneme yapmayalım dedim ama dinletemedim. Ayıp olur diye hizmet etti. KAyınvalide de yerinden bile kalkmadı. Annem gidinceye kadar böyle geçti. Annemin gittiği gün dahah onun gidişini haber alır almaz da damladı eve. Annemim gitmesini bekliyormuş. O günden beri de herşeyime karışıyor. Ama herşeyime. Ben de karşılık vermiyorum. Çünkü gemileri bir yakarsam tam yakarım. Tadı kaçsın istemiyorum hiçbirşeyin. Gerçi benim için kaçtı ya. Eşime söylüyorum ufaktan. O da annesine birşey diyemiyor. Oysa onun rahatsız olduğu şeyleri ben onu dahil etmeden kendi aileme ben rahatsızmışım gibi söylüyorum. Aynısını eşim bana yapmadı. Hala geldiklerinden yemekti vss. anam ağlıyor yorgunluktan. Bebeğim sütün sağılıp ağzına verilmesine alışıtığı için emmeyi unutmuştu. Zamen ayırıp meme vermem lazım yapamıyorum yorgunluktan. Çünkü ayakta durmaktan sırtım falan ağrıyor. Bir de insan torununa heveslenip hiç mi birşey almaz. Bir eksiği yok çocuğumun ama hevestir ya. Ben anlamadım hiç bu kadını. Daha aklıma gelmeyen bir sürü sıkıntı arkadaşlar. Hevesim kaçtı anlayacağınız. Çocuğumun sevgisini anlayamadım doğru düzgün. Eşimden soğudum. Depresyona girdim resmen. Keyfinizi de çok kaçırmak istemem. Ama doğum yapacak arkadaşlar naçizane şu tavsiyelerde bulunuyorum:

1- Doğumda refakatçi olarak bir tek eşinizi yanınızda bulundurun.

2- Hoşunuza gitmeyen bir şeyi daha olur olmaz söyleyin. Yoksa bir daha ağzınızı açamıyorsunuz.

3- Bebek ağladıkça hatta ağlamadan emsin emmesin ağzına memeyi verin.

4- Bebek iyi ememediği için sağma makinesi ile mutlaka sütünüzü sağın. Süt gelmese bile 15 er dk çektirin.

5- Süt gelmez ise mama takviyesi mutlaka yapın bebişi aç bırakmayın. Sarılığı artar.

Bebeiş ağlıyor şimdi. Yine gelirim inş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…