Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

Haticecim geçmişe bakamadım sadece senin yazdıklarını okudum canım Lütfen ama lütfen ne hissediyorsan eşine söyle, kavga çıkacaksa da çıksın. Ayrılmayı değil içini dökmeyi düşün canım. Allah yardımcın olsun erşey umduğundan da güzel olacak, birilei kırılsa da hiç canını sıkma. Senin stresli olman bebişine yansır. Emi ol çoğu insan yaşadıklarına benzer şeyler yaşıyor. İnşallah herşey en ahyırlı şekilde gönlüne göre olur.
NEŞEM hoşgelmişin canımmmmm :1hug:

özgecaaaannnn kurban olduğum iki gündür gözlerim seni arıyordu yavrum yaa nirdesin sen
bırak şu işleri nereye kadar hep iş hep iş yeter anacım bu kadar yaa hasret kaldım gülüşüne :):)
yeawrrruuuuuummm yettim gülümmmm canım kuşummm tontişimmm Şeniz 2 gündür öle oldu canımmm ama şimdi salladımmm :eek:

yoookk kııızzz amerikaya felan gitme kimin spermi enk gelicek kim bilir eli yüzü düzgün anası babası olmayan çöpsüz bir üzüm bulmak gerek sana yavrum ya anca o zamna rahat edersin kocişinlşe adam seni karısı anası babası herşeyi bilir ne güzel işte bırak alemin gavurlarını nen adam gibi adamla evlende sevişgen ol al spermleri çıkar minikleri :roflol:
:roflol::roflol::roflol: sevişgenmiiiiii :eek: ŞenizŞeniz

yeawrrruuuuuummm yettim gülümmmm canım kuşummm tontişimmm Şeniz 2 gündür öle oldu canımmm ama şimdi salladımmm :eek:

:roflol::roflol::roflol: sevişgenmiiiiii :eek: ŞenizŞeniz

hoş gelmişsin güllüüümmmmmmmmm gel seni bir öpem Şeniz

salla gitsin işleriniiiii zemuszemus

heee ya sevişgen ol anacım atla herifin üstüne al sana ait olan tüm yavruları kaydirigubbakcemile3

hoş gelmişsin güllüüümmmmmmmmm gel seni bir öpem Şeniz

salla gitsin işleriniiiii zemuszemus

heee ya sevişgen ol anacım atla herifin üstüne al sana ait olan tüm yavruları kaydirigubbakcemile3
du bende seni bi öpem ösledimmm Şeniz
atlıcam yeawruumm hiç şüphen olmasınnn :eek:

kıııı özgecan iki keremi kaçtın anam iki keremi öptün yavrumm :):)

neysem haydin iyi akşamlar
kızlarrrrrrrrrrr bende kaçar evde misafirim var beni bekliyor yarın grş. öpüldünüz cancanlar mucx

kızlar en az 3 kere herkese tek tek cevap yazdım, birinde net gitti yollayamadım diğer ikisinde bilgisayar dondu kapatıp açmak zorunda kaldım ve pes ettim, bugün çok yavaş gitmiş burası :KK43: neyse yarın inşallah daha yoğun olur... bu arada bu akşam odamız kurulacak inşallah, tamamen yerleştirince resimlerini çekip albüme koyacağım canlarım... hepinize iyi akşamlar diliyorum ve çooooooooooook öpüyorum... şimdilik hoşçakalın, yarın görüşmek üzere :)

Merhaba kızlar. Görüşemedik uzun zamandır.

Bulcukcuğum, Karpuz ve Gcan... Allaha binlerce şükür meleklerinizi almışsınız kucağınıza. Darısı diğer arkadaşların başına inşaallah.

Geçmişi okuyamadım kızlar. Son yazdığımda hatırlarsanız çık sıkıntılı olduğumu söylemiştim. Kısaca anlatayım. Tabi toparlayabilirsem.

Annemler doğumdan bir gün önce geldiler. Ertesi sabah eşimle ben hastaneye gittik. Yatışım yapıldı. Doktorum çok güzel, geniş, ferah deniz manzaralı bir oda ayarlamış bana. Annemler de kayınvalidelerle birlikte geldiler. Biraz oturduk. Sonra beni hazırladılar. Ameliyathaneye gittim. Ayıldığımda sedyeyle odamam çıkarılıyordum. Odama çıktım yatağıma yatırdılar. Ama aradan bir saat geçmesine rağmen kuzumu getirmediler yanıma. Meğerse erken doğduğu için solunum problemi çekiyormuş yavrum. Tabi bana söylemiyorlar bunu. Aradan iki saat geldi. Kuzumu getirdiler. Emmeye çalıştı yavrum. Ama okadar küçük ki ememiyor. Zaten hemen götürdüler. Ben tabi anlam veremiyorum. İnanın cahillik mi dersiniz saflık mı. Herkesin bebeğini alıyorlar sanıyorum. Oysa herkesin bebeği odasında annesinin yanındaymış. O gün kah uyuyarak kah acı çekerek ( dikişlerden ve gazdan) geçti. Bir kere yürüyüş yaptırdılar bana. BAkıyorum herkesin odasının önü çiçek dolu. Benimse birtek babam yaptırmış. Ne kayınpeder ne de eşim. Aslında eşim benimle çok ilgilendi. Herkesden hatta annemden bile iyi baktı bana ama. Böyle incelikleri düşünemiyor bazen işte. O yürüyüşte ben ağladım. Herkes sancıdan ağladığımı sandı. Ben de birşey belli etmedim. Gece daha önceden de kararlaştırdığımız gibi yanımda sadece eşimin kalmasını istedim. Zaten bebiş de yanımızda değil. Bu arada kayınvalidede bir surat asıklığı sormeyın gitsin. Eşimin beimle ilgilenmesini kıskanıyor. sen gir yorulursun annesi kalsın yanında falan diyor eşime. Bir de bebiş bana ve anneme benziyor diye onu da sorun yaptı.Neyse o gün o kadar vukuatlı değildi. Ertesi gün herkesler yin egeldi. Öğlen artık bebeğimi yanıma verdiler. Ağladıkça emzirmem gerekiyordu. Çocuk her ağladığında kayınvalide daha yeni emdi. Gazı vardır onun deyip çocuğu kapıyıor ve minnacık bebeği sallıyordu kucağında. Tabi annemle ben sorun olmsaın diye ağzımızı açamadık. Oysa yavrum minicik doğru düzgün çekemiyordu ki. Sütüm de zaten yok denecek kadar azdı. İkindin anneme gitmesini gece yine sadece eşimin kalmasını istediğimi söyledim. Kayınvalide de ben de giderim birazdan dedi. Annem çıktı. Ama kayıunbvalide gitmedi. Kocasını ve kaynımı da çağırdı. benim odama doluştular. Yukarıda iftar ettiler gelldiler. Refakatçi yatağı ile kanepelere uzandılar ve gece 12 ye kadar başımdan ayrılmadılar. Tabi benim gaz çıkartmam lazım, sık sık tuvalete gidiyorum. Südeyen bile takmıyorum. Üstüm başım dağınık. Gazımı hep tuttum. KArnım davul gibi oldu. Eşim de ağzını açıp birşey demedi horul horul uyudu. KAyınvalide de emzirmeye teşvik edeceğine salladı çocuğu hep uyuttu. Neticede çocuğum taburcudan bir gün sonra anormal bir sarılık değeri ile tekrar hastaneye yattı. Çünkü aç kalmıştı yavrum. Sallandığı için de sızıp kalmış ve ağlayıp bizi uyaramamış. Bir de ağzına emzik vermişler ben uyurken. Bunu duyunca yıkıldım. Aç kalmış bebeğim. Ne demek ya. Ben de onun yanında hastanede kaldım. Sağma makinesi ile sık sık sütüm sağıldı. Bol sıvı takviyesi. Biraz getirttik sütümü. Tekrar eve geldik. Annem dört dönüyor tabi. Her işimi yapıyor. KAyınvalide ilk üç gün adımını atmadı. Telefonla bile aramadı. Sonrasında da akşamları misafir gibi geldi gitti. Bir de annemle hizmet ettik onlara. Çay, meyve vs... Anneme yapmayalım dedim ama dinletemedim. Ayıp olur diye hizmet etti. KAyınvalide de yerinden bile kalkmadı. Annem gidinceye kadar böyle geçti. Annemin gittiği gün dahah onun gidişini haber alır almaz da damladı eve. Annemim gitmesini bekliyormuş. O günden beri de herşeyime karışıyor. Ama herşeyime. Ben de karşılık vermiyorum. Çünkü gemileri bir yakarsam tam yakarım. Tadı kaçsın istemiyorum hiçbirşeyin. Gerçi benim için kaçtı ya. Eşime söylüyorum ufaktan. O da annesine birşey diyemiyor. Oysa onun rahatsız olduğu şeyleri ben onu dahil etmeden kendi aileme ben rahatsızmışım gibi söylüyorum. Aynısını eşim bana yapmadı. Hala geldiklerinden yemekti vss. anam ağlıyor yorgunluktan. Bebeğim sütün sağılıp ağzına verilmesine alışıtığı için emmeyi unutmuştu. Zamen ayırıp meme vermem lazım yapamıyorum yorgunluktan. Çünkü ayakta durmaktan sırtım falan ağrıyor. Bir de insan torununa heveslenip hiç mi birşey almaz. Bir eksiği yok çocuğumun ama hevestir ya. Ben anlamadım hiç bu kadını. Daha aklıma gelmeyen bir sürü sıkıntı arkadaşlar. Hevesim kaçtı anlayacağınız. Çocuğumun sevgisini anlayamadım doğru düzgün. Eşimden soğudum. Depresyona girdim resmen. Keyfinizi de çok kaçırmak istemem. Ama doğum yapacak arkadaşlar naçizane şu tavsiyelerde bulunuyorum:

1- Doğumda refakatçi olarak bir tek eşinizi yanınızda bulundurun.

2- Hoşunuza gitmeyen bir şeyi daha olur olmaz söyleyin. Yoksa bir daha ağzınızı açamıyorsunuz.

3- Bebek ağladıkça hatta ağlamadan emsin emmesin ağzına memeyi verin.

4- Bebek iyi ememediği için sağma makinesi ile mutlaka sütünüzü sağın. Süt gelmese bile 15 er dk çektirin.

5- Süt gelmez ise mama takviyesi mutlaka yapın bebişi aç bırakmayın. Sarılığı artar.

Bebeiş ağlıyor şimdi. Yine gelirim inş.

Dün de bana sen bu çocuğa bakamayacaksın. Bizim alt kata taşının diye ısrar edip durdu. Biliyor istemediğimi. Ses çıkartmıyorsam tamam olur demiyorsam istemiyorumdur. Ben de oğluna söyle onun kararı önemli dedim. Sevinçle tamam olur dedi. Akşam da eşime olmaz diyeceksin dedim. Ses çıkartmadı. Eşim de istiyor gitmeyi ya. Ben sinir hastası oldum kızlar. Böyle değildim ben. Sakin ve soğuk kanlı idim. Huzurluydum. Şimdi konuşamıyorum bile. İki kelimeyi bir araya gtiremiyorum. O kadar çok şey oldu ki şu bir ayda onları bile aklıma getirip yazamıyorum. Oysa geceleri hepsi tek tek aklıma geliyor. Lütfen bana bir akıl verin. Boşanmayı dahi düşünür oldum.

canım benim ya
seni öyle iyi anlıyorum ki anlatamam sana
nerdeyse ebnimde yaşadıklarım seninkinin aynısıydı
bizdede annemve kayınvalidem beraber kaldılar
bi akşam annem eşime darılmış eve dönmek istedi
sırf ben üzülmeyeyeim diye 1 gün kaldı ve gitti
sonra kayınvalidem gelmiş niye gitti gelsin sohbet edellim beraber diyo
anneme herşeyi yaptırıyorr
neyse bende açmayayaım şimdi eski konuşarı sinir oluyorum tekrar tekrar.......
valla cnm ben çözemedim umarım sen çözersin sorununu
benim kızda yanıma gelmemişti
seninki gibi
yoğunbakımda kaldı 1 hafta
neden
sırf eşimin ailesi sezeryan olmasın normal iyi dedikleri için bizde öyle olsun dedik
az kaldı yavrum ellerimden kayıp gidiyordu
canımdan bir parça,canımdanda öte yavrum yoğun bakımdayken
öpüp koklayayamamışken sarılamamışken
kayınvalidemin ettiiği laf şu:düzelir bişey olmaz ben asıl ablana üzülüyorum hasta diye
görümcemi söylüyor
neymiş yumurtalıklarında kist varmışda sürekli tekrarlıyormuş
bana ne senin kızından ben canımla uğüraşıyorum sen bana ne diyorsun:mymeka:
ölsem gitsem bunu unutmuycam
gülçin bilir son ana kadar ismini söylememeiştik kimseye
kayınvalideme dedik ismini koyduk anne dedim
ne koydunuz bile demedi
bende söylemedim
sakın üzülme haticem bak yalnız değilsin bunların hepsi böyle cnm
köküne kibrit suyu:eek:klava::eek:klava:

oyyyy kızlaarrrr ne dert yaaaaa
bende losalık durumuna giricem
ahanda çarıo kayınna ve annem bi ara anlatıcam bende dertlerimi

ohhhhh çatlasın kaynanalarrrr oğulları bizim koynumuzdaaaaa hahahahahahaha
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
oyyyy kızlaarrrr ne dert yaaaaa
bende losalık durumuna giricem
ahanda çarıo kayınna ve annem bi ara anlatıcam bende dertlerimi

sende rahatlarsın cnm anlatttt

iyiyim kuşuuuuummm bende çok sevdiğim bir ablama eşimin annesini anlatıyordum ::)

eşimin annesi çünkü beni kaynanam yok

ahhh ahhhhh gelde bana sor bilmemmi
benim hiç aklımdan çıkmıyorki hep bunlarla yaşıyorum
ceren uyuyor teyzesi maşallah zeynebim nasıl

X