Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

selam kızlar nasılsınız....bırkac gundur gelemıyorum kızlar kusura bakmayın...kacgundur ıftara alıyorum esımın akrabalarını....2 gundurde esım dukkanı boyatıyor..onunla beraber dukkandayım topıke gelemedım...haber veregım dedım benı belkı merak etmıstır arkadaslarım dedım gecmısı okuyamadım kızlar umarım hersey yolundadır...sımdı yıne cıkıcagım yemek hazırlıyorum dukkana ve elemanlara ıftarı orda yapıcaklar boyadan dolayı bende orda olurum artık yarından sonra gorusuruz bol bol kızlar...burcucum ruyamda erken dogum yapıyomussun allah hayra getırsın canım...ben kacar kızlar herkese selamlar....allah a emanet olun...a.s.

Kızlar merhaba. İki gündür çok üzgündüm. Kızımda yeni doğan sarılığı çıktı. Taburcu olduğumuzun ertesi günü tekrar hastaneye yattık. 36 saat kaldık. Yavrumu ışınlı camekana koydular. Şimdi iyi çok şükür.

Size tavsiyem şu. Özellikle sezeryan doğuracaklara. Süt tam gelmiyor ve bebiş beslenemiyor ilk günler. Açlık da sarılığı tetikliyor. Benim kızım 300 gr vermiş. Onun için süt gelmez ise kaşıklı biberonla ek mama verilmesi gerekiyor.

FİLİZ ABLACIĞIM, Sütüm biraz arttı ama hala mamaya devam ediyorum. meme ucum yara olmadı benim. Geceleri kalkıp makineyle sağıyorum.ama asla emzikli biberonla beslemiyorum. Üç saate bir karnı acıkmasa da besliyorum. Sarılığı tam atması için iyi beslenmesi şart.

Ama çok uslu ve sabırlı bir bebişim var maaşallah. Buna rağmen hiç ağlayıp huzursuz etmiyor beni.

Bu uğraşlar içinde pek giremiyorum kusura bakmayın. bebişim bir toparlansın görüşürüz inşaallah.

NUR, BULCUK, resimlere baktım harikalar. İlayda çok güzel. Miracın odası da çok şeker.

Görüşmek üzere kızlar kendinize çok iyi bakın.

jnm korkma bence,çünkü eşimin kuzeni de sezeryan oldu hastaneden çıktıktan bir iki gün içinde bebişimizde saılık oldu annesi de çok korktu ve sütü kesildi birden ama bu her doğan bebekte beklenen bişi o ışınlı odada tutuyoalr sonra geçiyo rahat ol sen Allaha emanet olun tatlışim,şimdi bi süt veriyo anası görme inekten beter delikafadulden

:Saruboceq:

hayırlı uğurlu olsun bebeğimiz sağlıklı,huzurlu,mutlu günlerinde kullansın inşallah:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

sağol canımcım opuyorumnanaktan
selam kızlar nasılsınız....bırkac gundur gelemıyorum kızlar kusura bakmayın...kacgundur ıftara alıyorum esımın akrabalarını....2 gundurde esım dukkanı boyatıyor..onunla beraber dukkandayım topıke gelemedım...haber veregım dedım benı belkı merak etmıstır arkadaslarım dedım gecmısı okuyamadım kızlar umarım hersey yolundadır...sımdı yıne cıkıcagım yemek hazırlıyorum dukkana ve elemanlara ıftarı orda yapıcaklar boyadan dolayı bende orda olurum artık yarından sonra gorusuruz bol bol kızlar...burcucum ruyamda erken dogum yapıyomussun allah hayra getırsın canım...ben kacar kızlar herkese selamlar....allah a emanet olun...a.s.

kız ne yoruluyosun son dönemlerindee bide boya ortamına girmişsin kokusu kötü yapmıyomu canım yaa
ayy hayır olsun rüyan sevtapcım opuyorumnanaktan
bulcuk seni arkadaş listesine ekledim,kabul eder misin resimlere bakıcam oğlişinin
hemen :eek:

kızlar şimdi bi arkadaşıma pudra ve pişik kremi hakkında bişey sordum ben hiç kullanmadım
bebeği banyo yaptırdıktan sonra tüm vucuduna zeytiyağı ile masaj yapıomuş poposunada ne pişiği oluo ne gazı dedi aklınızda bulunsun bizim bebeklerdede işe yarayabilir bu yöntem

bu lısteye neden benı almıyorsunuz.anlayamadım.kım hazırlıo bu lısteyı arkadaslar.
Ayshe'cim gelipte beni listeye alın diyenleri listeye almıyoruz, hatta şu an nlistede olup da silinmek üzere olacak bir iki kişi bile var, çünkü gelip bizimle paylaşımda bulunmayanları listeden çıkarıyoruz... seni tanımıyoruz, kendini tanıtmak için de bir çaba sarfetmedin, beni listeye alın deyip gidiyorsun, kimseyle muhabbet ettiğini görmedim ya da herhangi bir paylaşımına rastlamadım... kızma ama topiğin kuralları var... paylaşımda bulunmamak, mazeretsiz oratadan kaybolmak vs. gibi kurallarımız var, listeye dahil olsan bile listeden çıkarılabiliyorsun... kendini tanıt, muhabbet et, bilgilerini paylaş, sen zaten söylemene gerek kalmadan listeye alınırsın... bu arada hiç geçmişe de göz atmıyorsun sanırım, çünkü sana bir müddet önce bunun cevabı zaten verilmişti... umarım bunu okursun... bu arada listeyi kim hazırlıyor diye sormuşsun, listeyi kimse hazırlamıyor sadece listenin sorumluluğunu üstlenen arkadaş doğum yaptığı için ben devraldım... yakında Ceren gelecek ve listenin sorumluluğunu tekrar alacak
cnm sağolasın,bu arada sen nasılsın hamilelik nasıl gidiyo sen oda yapmayı düşünüyo muydun rüzgar beye
sağol canım iyiyim, tabii ki oda yapacağız oğluma :) ama Ekim'de düşünüyorum ben başlamaya :)

filiz ablaaaaaa nasılsın Rüzgar nasıl
canııııııııımmmmmmm iyiyim, Rüzgar da iyi çok şükür :) sen ve Miraç nasılsınız?
kızlar şimdi bi arkadaşıma pudra ve pişik kremi hakkında bişey sordum ben hiç kullanmadım
bebeği banyo yaptırdıktan sonra tüm vucuduna zeytiyağı ile masaj yapıomuş poposunada ne pişiği oluo ne gazı dedi aklınızda bulunsun bizim bebeklerdede işe yarayabilir bu yöntem
aaaa sahi mi? neden olmasın?

neyse ben kaçıyorum canım, yapmam gereken şeyler var, akşama uğrayabilirsem uğrarım, uğrayamazsam yarın görüşürüz :) hoşçakal Burcu'cum

gercekden dogru bize kursdada öyle dediler...

kılzar biz geldik ama kimseler yok
herkesler iyidir inş
biz iyiyiz zeyneple çok şükür
ilk kez bu akşam ek gıdaya başladık
hiç sevmedi muhallebiyi zeynep
itti durdu sürekli yemedi
bende ne yaptım az daha sulandırdım biberona koydum zorda olsa içti
yatılı misafirlerim vardı eşimin ailesi gelmişti
bu akşam yalnızım kimse yok
yarın akşam gelecekleer yine
o yüzden giremiyorum bu aralar
kendinize ii bakın

Nilsu, Bulcuk, Filiz Abla, Hayat, Fatoş, Slvmsstr çok sağolun kızlar. Allah hepinizden razı olsun. bebişim toparlanıyor yavaş yavaş. Çarşambaya yine kontrolümüz var. Sütüm artıyor günden güne. Malt diye bir içecek içiyorum. Bir de humananın emzirme çayını. Göğsümü her emzirme ve sağmadan sonra kremle masajlıyorum. Böylece hiç yara olmadı. Bir de siyah yeri tamamen veriyorum bebeğin ağzına.

Umarım hepiniz iyisinizdir.Görüşmek üzere.

X