Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

idilcim hoş geldin canım
menüyü veriyorum hayatım

mercimek çorbası
tas kebabı
pirinç pilavı
rus salatası
mevsim salatası
zeytinyağlı dolma
şekerpare

yap gitsin anacım afiyet olsun

of süper menü olmus sekercim valla
bir liste daha alayım senden kız cumarteside 3 aile geliyor valla en azından kafam rahat olur adını koyunca
mantar aldım bugün brokoli aldım patlıcan ve kırmızı biber aldım salata önerin kızlar bana değişik yaptıgınız varsa farklı olsun istiyorum hep aynı seyler olmasın bide sütlü tatlı ne olabilir cumartesi günü için

yengeç sen nasılsın hayatım herhalde tatilini çoktan yaptın geldin
canımmmm iyiyim sen napiosunnn izinden döneli çoookk oluooo kaydirigubbakcemile3 tam gaz devammm bebişini öpüorum hayatımmmm opuyorumnanaktan

yengecim kıskacım ben de seni ve hepinizi çok özledim dua edin de geçsin bulantılarda bi ayağa kalkim ama iki üç gündür biraz iyiyim ama çıkardığım ve zorlandığım zamanlar olmuyor değil
inşallah canımmm iyileşte gel bir an önceee kaydirigubbakcemile5

canımm bende pazar gündü iftar mönümüzü vereyimm

iftariyelikler
şehriyeli mercimek çorbası
patlıcanlı pattisli domates soslu köfte
sade pilav
zeytinyağlı fasülye
zeytinyağlı biber dolması
çoban salata
kabak salatası
kadayıflı muhallebi

süpermiş canım bana kabak salatası ve muhallebili kadayfı anlatabilirmisin değişik ve güzel geldi
hemen anlatayım burdan yazmamın sakıncası yoktur heralde özelden yazmıorum ama..
kabak salatası : 1 kg.kabağı rendele elinle suyunu sıkıp bi süzgece al 2 büyük boy havucu rendeleyip sıvı yağla kavur biraz rengi dönünce kabakları ilave et suyunu salıp çeksin ikine 2 yemek kaşığı un ilave edip az bişe daha soteledikten sonra kapat altını iyice soğusun bunu bu şekilde bi gun önceden hazırlayabilirsin.sonra 2 bardak süzme yoğurt 3-4 kaşık mayonez yarım demet dereotu 1 su bardağı iri dövülmüş cevizle bi harç yap sonra kabakları ilave et karıştır yoğurt az gelirse biraz daha koyup ayarlayabilirsin canımm..bizim mönüde çok tutulan bi tarif oldu :)))

kadayıfa gelice: 300 gr.yaş kadayıfı alıosun elinle iyice didikliosun yarım pk.margarini erit kadayıfları başla kavurmaya iyice rengi döndün sarımtrağı geçsin sonra içine bi bardak fındık yada ceviz koy kavurmaya devam ocaktan indirmeye yakın içine 1 bardak toz şeker koy 2-3 dk.daha kavur kapat ocağın altını bu kadayıfta iyice soğusun..sonra muhallebi yapıosun 1,5 kg süt 1,5 su bardağı şeker 1,5 su bardağı un pişircen ocaktan alınca içine 1 pk.çiğ krema koycan mikserle iyice çırpcan ve soğumaya bırakcan ikiside soğuk olucak yoksa kadayıflar yumuşar özelliği kıtır olması..sonra dikdörtgen tırtıklı borcamı alıosun kadayıfların yarısını borcamın dibine yayıyosun beniö ölçüm çay fincanıyla ölçüorum eşit olsun die sonra üstüne soğumuş olan muhallebiyi döküosun sonra üzerini kalan kadayıfla kapatıosun..okadar dolapta beklicek çok hafif bi tatlı benim tercihim bunlardan yan olmuştu umarım işine yarar ve beğenirsin kaydirigubbakcemile5

slm kızlar nasılsınız bakalım..............
ya ben bu kabak tarıfıne bayıldım arkadasım.şimdi marketı arayıp sıparış verıyorum.bayılırım yoğurtlu kabaklı tarıflere.paylaşımın içn tesekkurler

valla o işi en iyi sen idare ediyordun, ben beceremiyorum, daha doğrusu liste bir kayboluyor, bulabilene aşkolsun :)

esta piti piti ablacım onu demek istemedim ben yaawww
sende iyi götürüyorsun emme liste çok uzamış yeni gelen çok isim var sanırsam ben tanımıyorum çokmu ayrı kaldım acep ben burdan.
neyse bayram ertesi ben dönüyorm nasipse bıraktığım yerden devr alır devam ederim bakalım neler olmuş :):):)

zaten listede yeni bir düzenleme yapmak gerekiyor heke bir iş başı yapayımda el atıcam bu duruma ablam meraklanma :):)

süpperrrr bir menü cokacimcoook ohhh yemede yanında yat

yap ablam sende yap yapta öyle yat :):)

ooyyy kuzum benimm alışıla gelmiş yemekler yaparım ben genelde ramazanda çünkü herkes herşeyi yemiyor malum tencereler dolu kalsın istemem. Değişiklik olarak önce ben kendime yaparım yerim beğenirsem misafire sunarım benim prensibim bu şekercim :):)
arkadaşlar sana tarifler vermiş zaten anacım seç beğen al :):):)
kolay gelsin afiyet olsun şekerim :):)

sanırsam bu saatte herkes yemek masasındadır malum biz oruç tutmadığımız için erkenden yiyoruz yemeği
bende bir bakem dedim kimsecikler varmı diye emme görüyorumki herkes boğaz derdinde şu sıra :):)

neyse biraz buralarda olucam gelen olursa grş. cancanlar.

dünür kıı listemizdeki yeni arkdaşlarımızda çok iyi sıcak kanlı insanlar uzucak dabi doğuranların yerini yenileri alıcak her geleni almıyoruz samimi gördüklerimizi alıyoruz senin gözün arkada kalmasınyerimseniben

bu tariflerin ikisinide yemiş biri olarak yorumum mükemmelllllcokacimcoook

günaydın kıslar,sizinle bişi paylaşmak istiyorum,dün eşimle çok kötü tartıştık hatta nerdeyse birbirimize giricektik,tabiki onun ailesi yüzünden ki ben haklı olduğuma gerçekten inanıyorum,annesine gidiyoduk akşam sonra bi an da arabada tartışma çıktı ben arabadan indim o peşimden geliyo kolumu tutuyor arabaya illa binceksin diye hamileyim diye sert bi hareket yapmadı ama yine kolum acımıştı,tabi benim artık sinirler boşaldı cadde ortasında deliricem resmen yani,sonra neyse eve geldim epey bi ağladım,sonra bu kez bebeğime bişi olmuş mudur diye bi de oturup ona ağladım ama sabah yine bulantım oldu ve çıkardım,sizce bebeğe bişi olmamıştır di mi kıslar,
eşim o kadar sakin o kadar iyi bi insandır ki normalde bugüne dek hep önce beni düşünen kendini hep sona atan kişi,ve de beni gerçketen çok sever ama eltim annesi babası beni çok yordular hiç bi kere bile kendimiz için tartışmadık zaten bu tarz bi kavgamız ilk kez oldu hala onun şokundayım ama onun o aptal ailesi yüzünden offffffffffffffffff,ağlamaktan gözlerim şişmiş bi de başımda bir ağrı anlatamam

saol canımm kaydirigubbakcemile3 bende uygulamalı tarif çok isteyin vereyim :kedi:

bu tariflerin ikisinide yemiş biri olarak yorumum mükemmelllllcokacimcoook
minik kuşummm saol cancanımmm :1hug:

canımmm nilsummm üzülme bitanemmm her ailede olabilcek şeyler bunlar sende hassas dönemindesin eşinde kafasına bişe takılmıştır en yakını olarak sana patlamıştır..zaten dışardan gözlemlediğim kadarıyla eşler arasında kavgalar tartışmalar genelde aileler yüzünden çıkıyo..iki tarafta parlarsa sonu kötü oluyo bi tarafın biraz daha esnek olması daha iyi değilmi cankuşumm?? bebişine bişe olmamıştır korkma ama annesi üzüldü die üzülmüştür bi taa olmasın emiii lmaz: :1hug::1hug:

yengecim
genelde eşim kızsa ben susar ben kızsam o susardı ama bu kez niye oldu anlamadım ama artık canıma tak etti
çünkü ailesi eşimi saf gibi maddi yönden kullanıyo deliriyorum ben de bu duruma
hiç bunlar nasıl geçinyor nasıl yetiştiriyolar demiyolar

günaydın topigin güsel bayanları cici anneleri güzel anne adaylarıııı nasılsın ız bızzz iyiyiz şükür cu mubarek günde güsel başladık güne hayırlı cumalarr

canım işte kırk yılda böyle bir durum yaşanabiliyor ama merak etme bebeğine bişey olmammıştır oda üzülmüştür sadece sen şimdi kerndini topla sakin ol emi :1hug:

günaydin kızlar hepinize zemuszemus hayırlı cumalarrr
günaydın canımmm odayı bekliyoz sabah sabah kaydirigubbakcemile3
günaydın topigin güsel bayanları cici anneleri güzel anne adaylarıııı nasılsın ız bızzz iyiyiz şükür cu mubarek günde güsel başladık güne hayırlı cumalarr
günaydın şekerrrrropuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…