bebeklerini susturamayanlar size bi tavsiyem var!!!!

cagancuk

küçük aşkımla çok mutlym
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
1.343
2
40
kızlar benim oğluşum çok ağlıyo ama susturmanın yolunu bulduk şimdilik.saç kurutma makinesini çalıştırınca hemen susuyo sanki bütün dertleri bitiveriyo.bi kaç gündür onun sesinle çok güzel uyuyo.sizde deneyin bence.:sm_cool:

Bende duymuştum birde elektrik süpürgesinin sesinde susuyorlar ama hiç ağlarken denemedim
Denemekte fayda var

elektırık supurgesı sac kurutma makınesı araba motorlarının sesı anne karnındakı seslere benzedıgı ıcın susuyorlar

saç kurutma sesi de bi süre sonra alışkanlık yapıyo ve işe yaramıyo, tecrübe ile sabittir:))

canım bunu birkaç arkadaş denemişti burada işe yaradığını söylemişlerdi, ama geçenlerde bir prof anlattı tv de bu gibi seslerin 3 dakikadan fazla dinletilmesi beyinde deformasyona neden oluyormuş, bilgin olsun,
ayrıca saç kurutma makinası sesi yerine ritmik melodilerde işe yarıyor hemde zararsız

onun yerıne dınlendırıcı ozellıkle bebekler ıcın yapılmıs muzıkler var. ben onlardan olusan bır cd hazırladım ve gunde bır kac defa dınletıyorum cok ıyı gelıyor hem ruhsal hem beyın gelısımı ıcınde cok yararlı oldugunu soyluyor uzmanlar

bir müddet gerçekten iyi geliyor
biz zor zamanlarımızı onunla atlattık
alışınca işe yaramıyor
hatta bitane yaktık
ardından şu kuaförlerdeki daha güçlü fön makinalarndan aldık

şu cd varya buziki orhan osman . O da baya işe yarıyo ya. Benim bile uykumu getiriyo:) sesini açıyorum baya hem fön gibi kafa ütülemiyo. Ama fön ile bende çok zor anları atlattım. Benimki korkuyo sanki onun sesinden.ağlayan hatta katılan çocuk çat diye susuyo ve sağa sola bakarak ağzını şapırdatıyo....:) sevimli şeylerrr:)

bu bebeklerin bu tür cözümlere karşı özel bir bağısıklık sistemleri var bence
tam diyorsun ki buldum bununla cözdüm olayı
en fazla 2 gün
3. gün yeni bir cözüm bulmak gerekiyor
benim cadı fön sesini duyunca daha cok ağlıyo:))

valla kızlar bende çok şeyler denedim..
bir keresinde bir bebişim kaka yapmıştı altının temizlenmesi için durmuyor ağlıyor diğeride başladı ne yapacağımı şaşırdım ama aklıma elektirk süpürgesi geldi getirdim çalıştırdım ikiside sustuda bebişin altını temizlemiştim...
bizimkilerden özellikle kaan şimdi kendi ismine uygun ninniyle duruyor netden indirdik...her sebepsiz ağladığında açıyoruz başlıyor minik kaan uyusunda büyüsün demeye...:)) bizimkide susup dinliyor bitnce tekrar tekrar en sonunda pes edip uyuyor..

X