Bebekle umreye gidilir mi,?

ozgesare

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2023
89
43
30
Eşim umre görevi için sınavı kazandı kendisi ücretsiz gidecek.Gorevli olacak .1.bucuk yaşında kızımız var .Bir daha bu fırsat elimize geçer mi bilmiyorum tabiki nasip işi .Sadece ben ve bebeğim umre ücretini ödemiş olacağız .Tabiki de bir birikimimiz yok takılarimdan başka .Daha önce gideniniz oldu mu çocuk veya bebekle ? Zor olur mu? Sizce ne yapmalıyım fikirlerinizi merak ediyorum

Komşum gitti kayinvalidesi eşi kp ve çocuğu ile gittiğinde kızı daha yürümüyordu.surekli ağlamış sıcaktan durmamış dediler ozaamn .hatta sürekli değil ama zaman zaman kadin otelde bebekle kalmış diğerleri ibadetlerini yapmış gelmiş.

Bu bebekten bebeğe de değişir ya .

Sıcaklar sürekli aynı derecede mi acaba mevsimden mevsime değişir mi ? Henüz ne zaman gönderirler belli değil .Gidenler gördüm öyle sosyal medyada ama bilemedim ya Rabbim onunda kolaylığını verir kabeye bakmak bile ibadet.

Genelde huysuzsa çocuğunuz valla 10 yaşına da gelse durmaz. Bence fırsatı kaçırmayın. Ha ama şu var hava değişimi olur hastalık olur olur yani her şey. Sonbahardan sonraya ise görev gidin ama ekimden önceyse bi düşünün bence.

1.5 yaşında oğlumla gittim hiç zorlanmadım.
Sadece ilk gün uçak yolculuğu sonrası yorgun ve uykusuz olduğu için huysuzdu birde Medine'den Mekke'ye geçtikten sonra huysuzdu. Diğer günler kafiledem ayrı takıldım oğlumun durumuna göre ve zorluk olmadı

Yani çocuktan çocuğa değişir mesela benim çocuklarım gayet usluydular küçükken yedir yatır uyut oyna. Akşam yatırırken emzirir koyardim taa ki sabah ezanına kadar uyurdular. Dışarı gezmeye çıkardık, bebek arabasında hep uyurdular uyandirirdim artık. Hiç uykusuzluk çekmedim desem yeridir kırklari çıktıktan sonra rahattim ama eltimin bebeği 1 yaşına girdi hep ağlıyor. Anneden başkasında durmuyor. Biraz da kilolu bir çocuk, kızın beli koptu çocuk taşımaktan uyumaz ağlar anneden başkasında durmaz baba da bile durmuyor. 1 senede perişan oldu eltim. Şimdi benimki gibi olan çocuklarla her yere gidilir. Yedir içir al yanına git gel ama uykusuz huysuz çocukla surdan şuraya gitsen yaptığın ibadetten de bir şey anlamazsın. Haa belli de olmaz belki o manevi yerlerin huzurunu alır çocuk durur. İnşallah gitmek nasip olur. Bilmiyorum oralarda bebek arabasıni kullanabilir misiniz yanında bulundursan koysan tavaf zamanı fln.

Annem 1 aylık bebekle gelen vardı diye anlatır.

Başka fırsat olmayabilir diyorsanız gidin, başkalarının 3 yaptığını siz belki 1 yaparsınız ama yaparsınız.

Umre farz bir ibadet değil takıları satıp el kadar bebekle gitmek çok mantıklı gelmedi. Baska birikiminiz olsa böyle bir yorum yapmazdım da ben olsamkötü gün parası der tutardım parayı elimde.
Kâbe'ye bakmak ibadettir ve fakirliğe düşmekten güvencedir. Peygamber (S.A.V.) buyurmuşlar ki: "Kim inanarak, tasdik ederek ve sevabını umarak Beytullâh'a baksa, onun geçmiş ve gelecek tüm günahları affolunur. Kıyamet gününde emniyet ve güvence altında haşr olunan zümrelerle beraber haşr olunur."
Böyle bir hadisi şerif var .Hac için gücümüz yetmiyor . Bilmiyorum ömrü hayatımizda bı daha ne zaman gideriz .Kutsal topraklari görmek bile ibadet onu ruhumuzda hissetmek.Bilmiyorum bn böyle düşündüm.Tabi nasip işi . Teşekkür ederim yorumunuz icin de

Umre farz bir ibadet değil takıları satıp el kadar bebekle gitmek çok mantıklı gelmedi. Baska birikiminiz olsa böyle bir yorum yapmazdım da ben olsamkötü gün parası der tutardım parayı elimde.

Ben de aynısını yazacaktım tüm birikimi ne olursa olsun harcamak akıl karı değil, kenarda para olmalı.

Oğlumla geçen sene Dubai tatili yaptik. Umre değil ama klimasi benzer. Zorluk cekmedik. Çölde bile gezindi (1 yaşindaydi)

Huysuz değil şükür sadece diş çıkarma zamanlarında morali bozuk ve hiç bisey yemez emmeye çok düşkün bir de.ama orda belki başka insanlar çocuklar görünce aklına gelmez .Oranın maneviyati dinginliğiyle huzurlanir gibime geliyor

Ne zaman gideceksiniz? Ekimden önce ise çocukla çok zor olur. Çünkü 45 derecelerde oluyor bu mevsimde.

Allah'ım kabul etsin şimdiden benim yeğenim de aynı yaşta gitmişti anneannede vardı yanın da destek. Mutlaka tasma alın. Bizimkiler akıl edememiş tülbent leri beline bağlamışlar annesinin de kolunayürüyüp gidiyor sen namaz kılarken.

Annem 1 aylık bebekle gelen vardı diye anlatır.

Başka fırsat olmayabilir diyorsanız gidin, başkalarının 3 yaptığını siz belki 1 yaparsınız ama yaparsınız.
Evet illaki zor olur bnce 1 aylık bebekle gitmek daha kolay .Yürümeye başladıklarında durmuyolarki:) o atmosferi kızımda anlamasa bile hissetsin isterim .nasip olur inşallah

Yengem gitti karı-koca birbirlerini destekleyerek ibadetlerini yapmışlar ancak zorlandıkları yerler de olmuş ama elhamdülillah. Yalnız eşiniz görevli gidiyorsa orada sorumlulukları olacağı için yalnızmış gibi düşünseniz daha gerçekçi olur. Yanlış anlamayın da irşat görevini zorlaştıracak bir duruma girerseniz imtihanınız da olur .

Tabii ki ibadet ben sevap değil vs demedim ki.. çok şükür bana da bir umre ziyareti nasip oldu ama garanti param yoksa gitmezdim neticede farz bi ibadet değil. Hastalık var kaza var bela var Allah korusun ben biraz garantici bir insanım ileriyi düşünür birikimim fazladan yoksa girmezdim.
Yine de sizin bileceğiniz iş tabii ki.
Sıcak konusuna gelince yaz bitsin kışa doğru daha iyi olur muhtemelen. yazın bence bizim cocuklarımız için biraz zor bünye alışkın olmadığı için çabuk hasta ediyor sıcak insanı.. (beni çarpmıştı kabede uyumuştum 40 derece ateşle saatlerce mescitte) insallah gidip ibadet etmek size de nasip olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…