Bebek istemeyen kocam… Ne yapacağım:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
çocuk yapacak kadar sevmiyor diye bir durum olduğunu düşünmüyorum. Herkes çocuk istemek zorunda değil. Kişi eşini sevebilir bu illaki çocuk isteyeceği anlamına gelmez.
Şöyle açıklayayım , adam evlenmeden önce demiş çocuk istemiyorum diye . Yani bu adamın fikri net aslında. Ama konu şahibi o zaman evlenmeyelim değince , zamanı gelince olur, senden ilerde çocuk isteyebilirim gibi aslında çok net olmayan ve üstü kapalı sözler söylemiş. Yani belki , bir gün falan filan. Bence verilmiş bir söz, anlaşılmış bir konu , bir kandırma yok. Herşey adamın gönlü olunca olur, gönlü yoksa olmaza gelmiş. Konu sahibi de kabul etmiş. Neredeyse 8 yıl olmuş. Konu sahibi 2020 yılında da aynı konuyu açmış , gene kocam çocuk istemiyor diye. Bir de adam çok ciddi bir şekilde korunuyor , yani aman takvim yöntemine göre korunalım , diğer günler olmaz zaten demiyor. Çok ciddi ve net bir şekilde prezervatifsiz cinsel ilişkiye girmiyor karısı ile. Ya insan bir gün de demez mi , hep bu plastik mi olacak aramızda, ya da alkollü olduğu bir gün aman başlarım böyle işe deyip takmamazlık yapmamış . Bi yandan adamın istikrarını takdir ettim. Bir kaç arkadaşımın sırf adamlar arada sıkılıyor korunmaktan diye 2. Çocukları oldu. Kesin olarak bir tane daha istemeyen arkadaşlarım kanallarını bağlattılar çünkü adamlara gerçekten güven olmuyor.
Ama konu sahibinin kocası hiç bir zaman işte gönlüm oldu senden çocuk istiyorum da dememiş bu güne kadar. Adamın gönlü yok yani.
Sevgi konusuna gelirsek , sevgi sadece şehvet ihtiyaç duygusu ile değil aynı zamanda karşı tarafı incitmeme, dürüst olma , kendi isteklerin ve kararların konusunda net ve açık olmaktir,
Konu sahibinin bu kadar acı çektiğini görmesine rağmen , açık ve dürüst olarak ben istemiyorum bu kadar demeyen adam ya da tamam ben istemiyorum ama seni kırmayacağım senin bu kadar üzülmene dayanamayacak kadar seviyorum da o yüzden yapalım da demiyor.
Geçiştirme , bahane bulma , sallamama , ya da korunmasız sevişme vakti gelince yan çizme bence sevmek değil. Konu sahibinin kocası , karısına dürüst olacak kadar bile sevmiyor. Çocuk yapacak kadar da sevmiyor.

Eşim de hazır değilim vs. diyordu ama şimdi hayatının en büyük odağı çocuğu oldu.
Gel gelelim o isteksizliğe karşılık ben de ikinci çocuğu düşünmüyorum. İstesin dursun.
Emrivaki yapın demiyorum ama bazıları çocuk sorumluluğu almaya korkuyor.

Kendisi ile konuştuğunuzda neler söylüyor? Mesela siz ovulasyon testleri yapmaya başlamadan evvel artık çocuk için doğru zaman olduğunu düşündüğünüzü söylediğinizde o neler dedi?

Zamanla isteyeceğim ne demek? Yani istemeyebilirde. Aslında size evet çocuk yapmayı kabul ediyorum dememiş. İlerde , belirsiz bir zamanda belki. 8 yıldır çocuk yapmamak için bu kadar uğraşma , mazeret, bahane , korunmasız ilişkiden kaçınma. Yok sana doyamadımlar. 50 yaşına geldi neredeyse adam. 99 yılında çalışma hayatına başladı ise emekliliği bile gelmiştir. Siz neden çok net ve kesin bir cevap istemiyorsunuz.? Beni kandırdı diyorsunuz da , mühendis insansınız. Bir kandırılırsanız bu karşı tarafın suçu ama 8 yıl kandırılırsanız artık bu sizin suçunuz.
Size net olacak, size gerçeği söyleyecek, sizin istek ve ihtiyaçlarınız önemseyecek kadar sevmiyor. Neden sizinle hala ilişkiyi yürütüyor derseniz, zaten her istediği oluyor neden yürütmesin. Bir yere gittiğiniz, rest çektiğiniz yok ki .

Yap gitsin boşanırsanda çocuk yanında kar kalır öyle mi? Pazardan elma mı alınıyor hanımefendi bir çocuk aile birliği içinde büyümeyi hak eder tutup baba olmak istemeyen çocuk sevmeyen adamı zorla bana yapıp, çocuğu sadece kendi annelik duygusu tadacam diye yapmak nasıl bi akıl tutulmasıdır? Nasıl bi bencilliktir.

Neden test yapiyorsuhzki korunmuyorsaniz normal iliskinizi yasayin adam buna karsi degilse zaten olursa bebek oda buna okey demektir

Neden test yapiyorsuhzki korunmuyorsaniz normal iliskinizi yasayin adam buna karsi degilse zaten olursa bebek oda buna okey demektir
Yok adam her seferinde korunuyor, çok dikkat ediyormuş. Konu sahibi testi yapıp korunmasız ilişkiye girmek isteyince sevişmemiş karısı ile.

Ne aşık olsun konu sahibesi kart horoza Allah aşkına tovbe est gözü erkek görmemistir o yuzden. Ayrıca senin yazdığın soruya da katılıyorum adam gelmiş 50 yaşına ne ilişkisi
Birşey demeyeyim dedim ama valla bence de.şu çok abartılı ifadeler de benim gıcığıma gidiyor ya.deliler gibi aşık olduğu adammış da mükemmel ilişkiymiş de.geçen bir konuda vardı.kadın bir cümle öncesinde mükemmel, şahane evlilik diye anlatıyor.bir cümle sonrası 3 ayda 1 ilişkiye giriyoruz. bir hayata şöyle iyimser bakamadım.

İlişkiden tek beklentiniz cinsellik olduğu için olabilir mi ?

Şaşurursun ama baya baya birbirine aşık olan insanlar var sana kimse aşık olmadığından bu konuda çok dertli olduğundan inanmamayı seçmen normal tabi aksi halde yaşayamazsın sen

Şaşurursun ama baya baya birbirine aşık olan insanlar var sana kimse aşık olmadığından bu konuda çok dertli olduğundan inanmamayı seçmen normal tabi aksi halde yaşayamazsın sen
Dediler gibi aşık olmak nedir çocuk musunuz? 40 yaşında deliler gibi aşk diye birşey yoktur.çok seversin.ne aşkı 40, 50 yaşında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…