Bebek istemeyen kocam… Ne yapacağım:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstemediğine emin misiniz? Stres yapıyor olabilir. Çocuk istiyor ama görev gibi yapmak zorunda olunca ereksiyon problemi yaşıyorsa siz ovulasyon testi yapsanız da ona söylemeyin bugün sevişmemiz lazım diye.
Ama gerçekten istemiyorsa boşanmayı düşünebilirsiniz.

çocuk yapacak kadar sevmiyor diye bir durum olduğunu düşünmüyorum. Herkes çocuk istemek zorunda değil. Kişi eşini sevebilir bu illaki çocuk isteyeceği anlamına gelmez.

İstiyorum ama yapamıyorum diyorsa hemen tüp bebek deneyin bence

Valla ben böyle şeylere kızıyorum kadınların biyolojik saati var bir bebek yapabilme süresi var. Madem öyle evlenmeden önce ben bebek istemiyorum deseymiş. Bence biran önce ciddi ciddi konuş eğer istemiyorsa ayrıl. Çocuk istemek kadının hakkı bana kalirsa. Benim eşimde istemiyordu ve doktora gidip kontrol yaptirdim bana çocuğumun olmama ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi şimdi eşim beni dinlemediği için çok üzgün

Ben bu konuyu hatırlıyorum dedim, yeni konu olduğunu görünce şaşırdım, meğer aynı kişiymiş. Bu adam çocuk istemiyor, istemeyecek. Ona göre ya boşanın ya da bu isteğinizle vedalaşın.adamın niyetini görmüşsünüz, biliyorsunuz ama kabul etmiyorsunuz. Neyin inadını yapıyorsunuz ki, yıllar evvel ayrılsaydınız belki şimdi ikinci evliliğinizi yapmıştınız, çocuk da olmuştu. Tabi bunlar çocuk evlenme sebebimdi dediğiniz için. Ve bu adam çok bencil, sizi de kandırmış geçmiş olsun.

Doğru diyorsunuz ama evlenmeden önce hepimiz sevgililik dönemi, nişan dönemi vb yaşıyoruz, hiç çocuk istemeyen birisi kendisini mutlaka belli ediyor ve evlilik planları yapılırken çocuk konusuna mutlaka giriliyor, örneğin 22 yaşında evlendim ama evlilik planlarken boy boy çocuklarım olsun düşüncem yoktu 1 çocuğa bakarım ama birkaç çocuğa anne olacak hissiyat yok bende, velhasıl ortak kararla tek çocuk sahibi olduk ikimiz de bundan pişman olmadık, belki daha olgun yaşta evlensek o tek çocuk fikri bile soğuk gelecekti bize.

Bir kadın yakınım eşi de evlenmeden önce net bir dille çocuk istemediğini söyledi, evlenince anne olmak istiyorum diyeceksen baştan söyle yolları ayıralım dedi, kadın çocuksuz evliliği kabul edip evlendi yıllar sonra adamı bir punduna getirip hamile kaldı ama adam mutlu değil, bizzat bildiğim bir örnek olduğu için rahatça yazıyorum, çocukla ilgilenmemek için adam şu aktivite var bu etkinlik var deyip günlerce eve gelmiyor, evde olduğu zamanlarda da kendisine ayrı bir yer yaptı orada takılıyor.

Yani evet hep aynı fikirlerde olmuyoruz zamanla düşünceler değişebiliyor ama bazı düşüncelerde de aynı fikirde olmaya devam edebiliyoruz, Cizi22 evlenmeden önce konuşmuş adam kandırmış, çocuk istemekten bağımsız çiftler herhangi bir konuda evlenmeden konuşup karara bağlamışsa ve eşler evlendikten sonra tekrar bu konu üzerine yeni bir karar almayıp önceki kararda devam ediyorlarsa, bir tanesinin yan çizmesi de hoş olmuyor kandırılmış hissediyorsunuz aynı konu sahibi gibi.

Misal siz sigara karşıtısınızdır eşiniz de sigara içiyordur evde içilmemesi kararı almışsınızdır, eşiniz evlenince nasılsa evlendik rahatlığıyla salonun ortasında tüttürse hoşunuza gitmez değil mi?
Mesele çocuk olunca da aynı şey geçerli, annelik güdüleriyle bebek doğurmaya anne olmaya duygusal bakıyoruz o yüzden başka örneklerle kıyas kabul etmiyoruz lakin ana tema ortak karar almak ve çiftlerin bu karara uyması.

Kesinlikle haklısın Mune , ben en başında kartlarım açık çocuk istemiyorsan bu evlilik olmasın demiştim. Seni istiyorum zamanla onu da isteyeceğim demişti. Ben zaten bir darbe almıştım bir önceki evliliğimden, çocuk isteği olmasa evlenmek aklımın ucundan geçmiyordu, istemiyordum. Bir erkeğin varlığına hayatımda ihtiyacım yok, zaten kendi standartlarımı kendim sağlayabiliyordum.
Onu seviyorum, beni seviyor, ama bu yaptığının kısmi duygusal şiddete girdiğini düşünüyorum.
Dediğim gibi, tatilde hem duygularımı tartacak hem de tatil dönüşü açık açık konuşacağım…

Ben size kesinlikle hak veriyorum, baştan ne istediyseniz o fikirde devam etmişsiniz, evlendikten sonra zaman zaman çocuk meselesi açılmış eşiniz yekten söylemek yerine bahaneler arkasına sığınmış, yan çizen eşiniz kandıran da eşiniz, bilmiyorum ben mi kötü düşünüyorum, yaptığım yangına körükle gitmek mi oluyor ama eşiniz birkaç seneye kadar nasılsa hormonları azalacak istemese de çocuk sahibi olamamayı kabullenecek diye düşünen bir adam gibi canlanıyor gözümde, anne olma duygunuzu elinizden alması haksızlık.

Birbirinizi sevdiğiniz şüphesiz, sevgi olmasa bu kadar yıldır evli olmazdınız, ki siz akıllı meslek sahibi maddi imkanlarıyla kendine yetebilecek bir kadınsınız, üstelik evlilik tecrübeniz de var yani tekrar evlenirken mutlaka ince eleyip sık dokumuşsunuzdur, eşinizin baba olma isteksizliği dışında herhangi bir falsosu olsa 99 kere boşardınız kesin ama işte bazen öyle duygular oluyor ki iki insanın birbirini sevmesi de yetmiyor, doğruya doğru bir kadının anne olma isteği ağır basıyorsa, aşkından öldüğü eşini dahi gözü görmez, bu duygu bastırılabilir bir duygu da değil.

Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah umarım bebek hayalinize de bir an önce kavuşursunuz.

En başta açıkça konuşulması gerekem bir konu bence . Ben çocuk istemiyorum diyerek evlendim mesela ,eşim çok istiyordu baştan söyledim kabul etti sonra birkaç kez ikna etmeye çalıştı hazır değilim dedim anlayışla karşıladı gayet çünkü başta söyledim. 7 senelik evliyim ben de .32 yaşımdayım. Seneye istiyorum ama artık mesela istemesem de eşim sorun etmezdi çünkü ilk konuştuğumuz şey bu oldu evlenmeden önce . Çünkü onu baba olma duygusundan mahrum etmenin sorumluluğunu almayacağım diye baştan söyledim okey dedi evlendik

Yaşınız kaç?
Konu sahibi
adam korunuyor hep zaten, yani bu konuda gayet ciddi. Korunmasız yapmaları gerektiğinde yan çiziyor.

Yerinizde olsam hiç bildirmem yumurtlama zamanini ,onu önceden hesaplar habersiz sevişşirdim .
Kuziniminde kocasi bebek istemiyordu ayni öyle habersiz hamile kaldı .
Şimdi kocasi çocuğun gözünün içine bakiyor ,onsuz hayat düşünemiyor.
Erkekler sorumluluk almaktan kaçıyor ama bir tadini aldilarmi pervane oluyorlar .

Yap gitsin, ne olursa olsun ,çocuk yaptin diye boşanmak isterse seninde en azindan bir çocuğun olur ..
Benim iki oğlum var ,bir tane daha istedim kiz çocuklarını çok sevdiğim için .Eşim istemiyordu, ozaman herkes gibi düşünüyordum ,istemeyen adama çocuk yapilmaz diye .
Şimdi okadar pişmanim ki ,yaşim gecti artik ,eşiminde prostat sorunu başladi ,yani imkansız .
O pişmanlik geçmiyor.
Onun için çok istiyorsan riske girip sessiz sedasız yapacaksınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…