BEBEK İSİM ÖNERİSİ

bilirbilmezbirkimse

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2023
124
89
28
Herkese merhaba iyi geceler kızlar.

2.bebeğime hamileyim, yaklaşık 7,5 aylık. Büyük oğlumun adı Muhammed Alparslan. Bu bebeğim de erkek ve henüz bir isim bulamadım. Abisinin ismiyle uyumlu bir isim bulmak istiyorum, güzel öneriler çalacağını düşünüyorum.

Yorum yapanlara şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhaba iyi geceler kızlar.

2.bebeğime hamileyim, yaklaşık 7,5 aylık. Büyük oğlumun adı Muhammed Alparslan. Bu bebeğim de erkek ve henüz bir isim bulamadım. Abisinin ismiyle uyumlu bir isim bulmak istiyorum, güzel öneriler çalacağını düşünüyorum.

Yorum yapanlara şimdiden teşekkür ederim.
Ben aslan ismini çok seviyorum 😍 sağlıkla gelsin♥️

Çok ağır isimler buna uyumlu isim bulmak da zor. Bir dini lider bir Türk komutan ismi daha bulmanız lazım. Musa Alper gibi isa kürşad gibi
Yani küçük çocuklara bu kadar hayat tarzı dikte eden isimler ne derece doğru
Tabi ki haklılık payınız var lakin bu çocuklar da geleceğin büyükleri😌 Ben de bu bebeğime isim seçerken uyumlu olması açısından tam da dediğiniz gibi bir şeyler aradığım için hiçbir şey bulamadım 🥹

Çok orijinal bir isim 😂 ‘Bir Erkek Bir Kadın’ fanısınız sanırım.

Evet. Ben aşırı makul geldi. Zira erkek çocuk dediğiniz 3 yaşında adının yarısını anca öğreniyor, 4 yaşına kadar da sümüklerini yiyor. Erkek çocuğundan çok şey beklememek lazım ve ağır isimden kaçınmak lazım. Kısa ve öz olsun istedim.

Çok ağır isimler buna uyumlu isim bulmak da zor. Bir dini lider bir Türk komutan ismi daha bulmanız lazım. Musa Alper gibi isa kürşad gibi
Yani küçük çocuklara bu kadar hayat tarzı dikte eden isimler ne derece doğru
Çok haklısınız iki ismi de çok ağırmış 😏 şimdi ikinci çocuğa modern bir isim konsa ya da popüler diyeyim ilk çocuk büyünce niye diyecek 😅😅

Çok haklısınız iki ismi de çok ağırmış 😏 şimdi ikinci çocuğa modern bir isim konsa ya da popüler diyeyim ilk çocuk büyünce niye diyecek 😅😅
Yani belki çocuk siyasetten uzak durmak isteyecek. Yada siyasi görüşü aileden bambaşka olacak. Ama ismi direkt muhafazakar milliyetçi bir isim. Bu kadar direkt bir kesimi simgeleyen isim tercih etmezdim ben. İleride karşısına zorluk çıkarır yada kendisi başka bir fikir yapısında yaşamak isterse diye. Ondan daha Türkçe ama doğadan isimleri seviyorum ben. Deniz, Toprak, Doğa, Rüzgar gibi. En azından anlamı açık, siyasi bir simgesi yok, bir görüş belirtmiyor.

Yani belki çocuk siyasetten uzak durmak isteyecek. Yada siyasi görüşü aileden bambaşka olacak. Ama ismi direkt muhafazakar milliyetçi bir isim. Bu kadar direkt bir kesimi simgeleyen isim tercih etmezdim ben. İleride karşısına zorluk çıkarır yada kendisi başka bir fikir yapısında yaşamak isterse diye. Ondan daha Türkçe ama doğadan isimleri seviyorum ben. Deniz, Toprak, Doğa, Rüzgar gibi. En azından anlamı açık, siyasi bir simgesi yok, bir görüş belirtmiyor.
Bu isimler buram buram sol kokuyor söyleyeyim sana ..😅😅 ama ağır isme bende karşıyım. Her çocuk ismi taşıyamıyor.

X