Bebek? İş? Ne yapmalıyım?

morsardunya7

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2024
228
44
29
Herkese merhaba
1.5 yıllık evliyim ve 29 yaşındayım. Bir bebeğimiz olsun istiyoruz fakat büyük bir şirkette yeni işe girdim. Şimdi hamile kalırsam işten çıkarılırım diye düşünüyorum. Sormak istediğim bir iki sene dişimi sıkıp kariyerimde uzmanlığımı aldıktan sonra bebek düşünsem yaşım 31 32 olacak. Değer mi? Benim gibi düşünüp de pişman olan var mı? Çevremde bir sene bile çok önemli kafan kaldırmıyor diyenler var. Aslında kafamı karıştıranlar. Haklılar mı? Tebrübelilerden tavsiye almak istiyorum.

34 yaşında doğurdum tam da bedenen ruhen sabren hazır olduğumda... Hayatta hiçbir hevesim kalmamisken yani gezdim tozdum maddi manevi birikim yaptım şuan herşeyi bebeğimle yapmanın güzelliğini yaşıyorum... 20 lerde dogursam sabırsız olurdum içimde ukte kalanlar olurdu belki... Tabi bu herkese göre değişir siz maddi manevi ne zaman hazırsanız onu sorun kendinize... Ben tek çocuk istediğim için yaşın önemi yok...

Herkese merhaba
1.5 yıllık evliyim ve 29 yaşındayım. Bir bebeğimiz olsun istiyoruz fakat büyük bir şirkette yeni işe girdim. Şimdi hamile kalırsam işten çıkarılırım diye düşünüyorum. Sormak istediğim bir iki sene dişimi sıkıp kariyerimde uzmanlığımı aldıktan sonra bebek düşünsem yaşım 31 32 olacak. Değer mi? Benim gibi düşünüp de pişman olan var mı? Çevremde bir sene bile çok önemli kafan kaldırmıyor diyenler var. Aslında kafamı karıştıranlar. Haklılar mı? Tebrübelilerden tavsiye almak istiyorum.
aynen önce kariyer yap sonra çocuk yaparsın
işini seviyorsan devam et bence yaşında genç daha hem evliliğinin tadını çıkar biraz daha

Herkese merhaba
eger o kadar buyuk ve koklu bir sirkette ise girdiyseniz hamile kaldiginiz icin isten cikarilmazsiniz. bunu dert etmeyin.

ikincisi ben sizin yerinizde olsam denemelere baslardim, ilk seferde tutabilir ama tutmayabilir de, hemen hamile kalirsiniz insallah ama zorlu yollardan da gecmek gerekebilir bilemezsiniz, ben sizin yerinizde olsam aklima cok da takmadan cocuk icin denemeye baslardim, olursa kismetinizdedir yoksa da dediginiz gibi 1-2 sene sonra daha yogunlasarak denersiniz bu konuyu.

ama bence is hayati icin kendi hayatinizi ertelemeyin istediginiz birseyse

Herkese merhaba
Merhaba yeni girdigim is yerinde 1 hafta sonra hamile oldugumu ogrendim. Ben de 30 yasindayim. Acikcasi ayni endiseleri yasiyorum ve henuz soylemedim is yerine. Su an 12. Haftadayim 2-3 haftaya artik soylemem gerekecek. Evliligimin 2. Yili bu arada. Acikcasi bebek icin de sizin endiseleriniz gibi ilerlerse yas sorun olur mu dusuncesiyle korunmayi birakarak karar verdik ekstra olsun diye bir caba sarfetmedik. Etrafimdaki cogu kisi cikarilmayacagimi soyluyor buyuk sirketlerin boyle seyleri goze alamayacgindan bahsediyorlar ben deneyimleyince size tekrar haber veririm ama isi dusunmeyin bunlar cok normal seyler calisip hamile kalan ilk kisiler biz degiliz ise girerken de kimseye gebelik planlamamizla ilgili bir soz vermek durumunda degiliz. Haklarimiz var onlari arariz en kotu sirket icin kotu bi intiba olur ifsalandiginda. Iciniz rahat olsun

Herkese merhaba
İşten cikaramazlar diye biliyorum ya kardesimde yeni başlamakti hamile kaldı çıkış vermediker yasak sanırım tam bilgim yok ama bilen arkadaşlar yardımcı olur

İşten cikaramazlar diye biliyorum ya kardesimde yeni başlamakti hamile kaldı çıkış vermediker yasak sanırım tam bilgim yok ama bilen arkadaşlar yardımcı olur
deneme suresi varsa baska birseyi bahane edip cikarmaya calisirlar enenenen kotu ama koklu buyuk sirketlerin boyle bir sey yapicagini dusunmuyorum ki elle tutulur birseyleri yoksa sizle anlasip cikaramazlar zaten, hamilelik sebebiyle cikarilma soz konusu olamaz bence de

eger o kadar buyuk ve koklu bir sirkette ise girdiyseniz hamile kaldiginiz icin isten cikarilmazsiniz. bunu dert etmeyin.

ikincisi ben sizin yerinizde olsam denemelere baslardim, ilk seferde tutabilir ama tutmayabilir de, hemen hamile kalirsiniz insallah ama zorlu yollardan da gecmek gerekebilir bilemezsiniz, ben sizin yerinizde olsam aklima cok da takmadan cocuk icin denemeye baslardim, olursa kismetinizdedir yoksa da dediginiz gibi 1-2 sene sonra daha yogunlasarak denersiniz bu konuyu.

Evet köklü bir şirket çıkarılmam belki ama etik olmaz sonuçta yeni girmişim bilemedim :)

deneme suresi varsa baska birseyi bahane edip cikarmaya calisirlar enenenen kotu ama koklu buyuk sirketlerin boyle bir sey yapicagini dusunmuyorum ki elle tutulur birseyleri yoksa sizle anlasip cikaramazlar zaten, hamilelik sebebiyle cikarilma soz konusu olamaz bence de
Olmasa bile hamile kalsam doğum yapsam işe dönüşüm 1.5 yılı bulacak bir de yeni işe girmiş biri dışarıdan hemen hamile kalınca nasıl gözükür o konuda tereddütlerim var

Teşekkür ederim düşüneceğim :)

Evet köklü bir şirket çıkarılmam belki ama etik olmaz sonuçta yeni girmişim bilemedim :)
ise donusunuz 1,5 yili bulmaz, izinlerinize gore dogumdan 2 ay once izne ayrilirsiniz dogumdan sonra da en fazla 6 ay calismamis olursunuz ya da ona gore ayarlarsiniz, bence bir sorun olmaz ama siz bilirsiniz.

etik olarak kotu olmasi icin sizin hamile olup is gorusmesi yaparken soylememis olmaniz gerekirdi, evlisiniz ve hamile kalma ihtimalinizi dusunuyolardir.

hayirlisi olsun sizin icin :)

Öyle o aklıma gelmenisti

ise donusunuz 1,5 yili bulmaz, izinlerinize gore dogumdan 2 ay once izne ayrilirsiniz dogumdan sonra da en fazla 6 ay calismamis olursunuz ya da ona gore ayarlarsiniz, bence bir sorun olmaz ama siz bilirsiniz.

etik olarak kotu olmasi icin sizin hamile olup is gorusmesi yaparken soylememis olmaniz gerekirdi, evlisiniz ve hamile kalma ihtimalinizi dusunuyolardir.

hayirlisi olsun sizin icin :)
İnşallah sağolun teşekkürler

X