bebek için uğraşıpta,bulunca havalananlar....

cok komik yaa..
arkadasin cok cahil biriymis canim,demek ki senin seviyende degilmis...
Allah bilir hamile kalmasini kiskandigini bile dusunuyordur
sevgili bhk sana katilmiyorum cunku durum tedirgin olmus da uzak durmus seklinde degil,gorumcesine soyledigi lafa bakarsak...
bu arada helal olsun gorumcen de iyi demis
bosver o kadinla daha muhattap olma kafani da takma yerimseniben

Çok üzücü. günümüzde maalesed bir çok dostluk vefaya dayalı değil. bu yüzden eski sırdaşlıklar yok.eskiden aileler birbirlerinin can yoldaşıymış hem varlıkta hem darlıkta. şimdi maalesef dedikodu aracı herkes. ne diyim. çok yazık...

yaaa kızlar inanamıyacaksınız..
sabah buraya yazarken çok sinirli ve üzgündüm,sonra bazı arkadaşlar koruma içgüdüsü,hormonların etkisi felan deyince yumuşadım biraz ve konuşmak için gitmeye karar verdim....
az önce gittim,kapıyı açtı suratı beş karış...neyse oturduk,naber falan filan gayet soğuk konuştuk..sonra hayırdır canım sana karşı bir hatam mı oldu,ne geliyosun ne konuşuyosun,güzel haberlerini senden duymak isterdim,senin adına inan çok sevindim dedim...bana söylediği lafla birkez daha şoka uğradım..gayet alaycı bir ifadeyle yaa canım benim kusura bakma ama sana söyleyemezdim,çünkü sen bir tane düşük yaptın..sana söylediğimde ister istemez aklından bu geçecekti ve bebeğime kem gözle bakacaktın...
hemen yerimden kalktım ve yaa ben seninle nasıl arkadaşlık kurmuşum,bu kadar cahillik olmaz .....ALLAH bebeğini kem gözden korusun,sağlıkla durmayı nasip etsin..seni de benden uzak tutsun dedim...acayip sinirliyim şu anda

hic üzülme canim bes kurusluk insan icin üzülme, senin gibi degerli arkadasi kaybetti o üzülsün sen hayatina bak arkadasim

Gamzeli canım benim çok üzüldüm yazdıklarını okuyunca, çok nüyük ayıp etmiş gerçekten... benimde eşimin kuzenini eşi var, çocuğu olmuyordu bende hep destek oluyordum üzüntüsünü paylaşıyordum doktor araştırdım ona hatta. sonra hamile kaldı resmen bi tarafı kalktı. çocuğu dünyaya geldi allah uzun ömürler versin çok sevindim ama kızda bi havalar annesi kızım aslanlar gibi oğlan doğurdu allah sana da versin olmayanlara da versin falan diyo ama görsen nispet yapar gibi böyle acaip zoruma gitti. kız kardeşimle benden 6 yaş küçük ona hep kardeşim gibi davrandım ama meğer kız hep kendiyle beni mukayese diyormuş sonradan farkettim ve çok üzüldüm. şimdi benim yanımda çocuğunu severken öyle abartılı seviyorki bu kadar olmaz dedirtiyor... benden uzak allaha yakın olsun görmemek için köşe bucak kaçıyorum...

hepinize çookk çook teşekkür ederim yanımda olduğunuz için..ben nasıl bu kadar cahil biriyle arkadaş oldum,nasıl göremedim bilmiyorum..ama hakettiğinden fazla kimseye değer vermemeliyim,en azından bunu öğrendim...

canımm nıye uzuluyorsunkı ınan o ınsan ıcın uzulup ıkı dakıka duşunmene bıle degmez beynınden sıl gıtsın kendını boyle saf ınsanların sozlerıyle mesgul etme 5 dakıka bıle onun ıcın uzulup kaybettıgın zamana degmez bellıkı dengesız
bende ılk mesajını okudugumda hamılelıkden ve korkudan soylıyemmeıştır dıye bıraz hak vermeye calışmıştım ama son yazdıgını okuyunca anladımkı o kışı tamamen dengesız ve boş bır ınsan yazık olmuş onunla gecırdıgın arkadaşlık gunlerıne boşverrrr hayat bunlar gıbısıyle dolu hepsıne takılıp uzulecek olsak yandık be bacım

sabah buraya yazarken çok sinirli ve üzgündüm,sonra bazı arkadaşlar koruma içgüdüsü,hormonların etkisi felan deyince yumuşadım biraz ve konuşmak için gitmeye karar verdim....
az önce gittim,kapıyı açtı suratı beş karış...neyse oturduk,naber falan filan gayet soğuk konuştuk..sonra hayırdır canım sana karşı bir hatam mı oldu,ne geliyosun ne konuşuyosun,güzel haberlerini senden duymak isterdim,senin adına inan çok sevindim dedim...bana söylediği lafla birkez daha şoka uğradım..gayet alaycı bir ifadeyle yaa canım benim kusura bakma ama sana söyleyemezdim,çünkü sen bir tane düşük yaptın..sana söylediğimde ister istemez aklından bu geçecekti ve bebeğime kem gözle bakacaktın...
hemen yerimden kalktım ve yaa ben seninle nasıl arkadaşlık kurmuşum,bu kadar cahillik olmaz .....ALLAH bebeğini kem gözden korusun,sağlıkla durmayı nasip etsin..seni de benden uzak tutsun dedim...acayip sinirliyim şu anda

aaaa delimi ne be.Ne alaka. Tanıyamamışmı bunca zaman seni. Hakkaten komik ya. Tam bir Psikolojik vaka bu kadın. Hadsiz, terbiyesiz.:mymeka:

hepinize çookk çook teşekkür ederim yanımda olduğunuz için..ben nasıl bu kadar cahil biriyle arkadaş oldum,nasıl göremedim bilmiyorum..ama hakettiğinden fazla kimseye değer vermemeliyim,en azından bunu öğrendim...

canım sen onunla artık arkadaşlık etme bence o baya abartmış hamileliği kendi kafasınca ama bir ata sözü var (Ne oldum demiceksin ne olucam diyeceksin)

canım sen sakın sıkma güzel canını :1hug: ne cahil hatır bilmez şeymiş o öyle, sakın kendini böyle insanlar için üzüpte strese girme. :dilcikar: başta kabullenmesi zordur tabi insan emeğine acır, insanlara olan güveni zedelenir ama hiiiç bozma istifini, o kaybetti öyle düşün ve senden uzak allah yakın olsun yasakkelime

3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verilmez hikayesine katılıyorum. benimde yakın bir arkadaşım ilk önce taini çıktı ve bunu bile bile evinde kpss den bahsettiğimizde bana söylemedi.. sonrasında hamileliğini aynı nazar değer hikayesi yüzünden 5. ayda öğrenmem gibi nedenlerden ötürü artık benim için 2. katagorideki arkadaş listesine düştü ben senin gibi açık açık söylemem sadece giderim hayatından neden gittiğimi söyleme gereği bile duymam.. kısaca öyle yapan insanlar kendi kaybeder.

3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verilmez hikayesine katılıyorum. benimde yakın bir arkadaşım ilk önce taini çıktı ve bunu bile bile evinde kpss den bahsettiğimizde bana söylemedi.. sonrasında hamileliğini aynı nazar değer hikayesi yüzünden 5. ayda öğrenmem gibi nedenlerden ötürü artık benim için 2. katagorideki arkadaş listesine düştü ben senin gibi açık açık söylemem sadece giderim hayatından neden gittiğimi söyleme gereği bile duymam.. kısaca öyle yapan insanlar kendi kaybeder.

ayyy inanmıyorum ya biz o kadar iyi niyetli yaklaşarak yorum yaptık ama arkadaşın gerçekten çok cahil ve düşüncesizmiş.. yemin ederim ağzım bi karış açık kaldı yazdıklarını okurken...

ben de sama tam gitmesen iyi olur diyecektim ki malesef gitmişsin ve seni üzen şeyler duymuşsun.burada yorum yapan arkadaşlar oldukca iyi niyetli düşünmüşler ama senin dostunun aklından geçenlere bak.senin adına üzüldüm.yapacak bişey yok.
niye gitme diyeceğime gelince anlatım tarzından ve hassasiyetinden anladım ki sende hata yok dostuna karşı.sinirlenme ve kendini de daha fazla üzme.kaybeden sen değilsin.bu düşünce tarzıyla daha çok dostlar kaybeder o şahıs.
Allah büyüktür.Veren de Allah alan da Allah.Kimsenin sonu belli değil.

gerçekten çok cahil bir insanmış kendinin senelrce ugrastıklarını nasıl unutuyorlar inan bende ne laflar duydum çok içim acıdı hiç canını sıkma sabırlı olmaya calış

aklınca zor bulup hayalini kurduğu mucizesini gözünden bile sakınıyor..onun ruh hali de çok farklı...ama ne olsun ben bunu terc ih etmez hemen sana koşar ve payşaırdım onun yerinde olsam..ama herkes ve herkesin ruh hali,düşünce yapısı farklı...
Allah sana en kısa zamanda nasip etsin ve sen onu utandır,mutlluluğunu paylaş..

Özel konuları söylemeye çekinilmiyor da hamile olduğunu söylemeye çekinir insan...Bana bu çok garip geliyor işte...
Yani bir şey olucağı varsaa olur zaten...
Birine söyleyip söylememekle alakası yok diye düşünüyorum...
Neyse ben zaten arkadaşlar arası çok fazla samimi olmanın ve bütün sırlarını bütün dertlerini anlatmanında çok yararlı olmadığını düşünüyorum ya o ayrı...

Boşver canım birdaha balkonda görürsen ondan önce çek perdeni hiç göz göze gelmeyiver mazallah nazar falan değmesinkaydirigubbakcemile3... arkadaş ne de olsa geç bulmuş bebeğini dostluğunu unutmuş. Hiç uğraşma bence bişey olsa senden bilir belki malum... Bırak kendisi gelir arkadaşın ozaman konuşur anlatırsın neler hissettiğini insan arkadaşından dostundan saklarmı yaa bu ne tuhaf ben anlam veremiyorum bu tip davranışlara....
Hayır bilsen ne olucakki ne olacak yani senin gözünmü kalıcak bebeğinden yada elindenmi alıcan en az sende onun kadar mutlu oucaksın mutlaka. Çok saçma kızıyorum ben böyle şeylere çünkü benim başıma da geliyor saçma sapan şeyler ve artık kendimi evime kapattım bunalama girdim ha girecem bende bilmiyorum ne olduğumu ama insanlar biraz anlayışlı ve mantıklı olsa keşke..
kaydirigubbakcemileÇok üzgünüm çoook

o fazlasıyla abartmış şu durumda..
dangalakça bir cümle etmiş..yazık..günah..
ne diyeyim canım en azından sen içini rahatlattın..
sakın ola ki bakma ona..
gözün filan değer ona mazallah..:mymeka:

X