Doğuma Hazırlık bebek bezi seçimi...yeni doğduğunda ne kullanalım??????

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

merveseyy

canım oğlum benimmmmm....
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
521
3
39
arkadaşlar eşime bez aldırıcamda.ben çıkamıorum evden erken doğum riskim var.eşime hangi marka aldırsam bez..hastane çantamızı hazırlıyoruz.tavsiye edebileceğiniz varmı ?:uhm:

ben prima nın yenidoğanını aldım ve hastane çantasına koydum ama bu siteden öğrendiğim kadarıyla huggies in primadan daha iyi olduğunu söyleyenler var, bir paket de huggies almayı düşünüyorum ama deneyimim yok tabi hiç kullanmadım, deneyip göreceğiz bakalım kısmetse hihoyyyt

ben prima nın yenidoğanını aldım ve hastane çantasına koydum ama bu siteden öğrendiğim kadarıyla huggies in primadan daha iyi olduğunu söyleyenler var, bir paket de huggies almayı düşünüyorum ama deneyimim yok tabi hiç kullanmadım, deneyip göreceğiz bakalım kısmetse hihoyyyt

ne kadarlık hamişsin
allahım kullanmak nasip etsin bize...
prima aldırıyım bari bende...
teşekkür ederimmmmmm
...:CüvCüv:

hastane cantanda neler var bende hazırlamaya baslıcamda

bebeğimin ilk hastane çıkışı dedikleri takımı,ondan hariç iç zıbın.çorabı.bir tane yelek.bir iki daha takım hani kusarsa falan diye.kendim için iki tane pijama takımı,havlu,hastanenin temizliğine göre yastık kılıfı çarşaf,terlik,çamaşır,ıslak mendil,çocuğa be,heeeee birde unutmadan sarılı bişeyler koy çocuk sarılık olurmuş sarı giydirilirmiş.annem demişti bende sarı çorapla sarı zıbın aldım koydum:)

bende bu sarı olayını duydum evet teşekkür ederim herkes bişi sölüyo kafam karısıyor benmde

hastane cantanda neler var bende hazırlamaya baslıcamda

bebek için; 2 takım hastane çıkışı koydum (ama setin hepsini değil. zıbın, patikli tulum, bere, eldiven koydum sadece). bir tane kadife patikli tulum koydum. bir tane bebek vücut havlusu, 2 tane battaniye (biri kalın, diğeri penye) 10 tane kadar bez, uni baby nin ıslak havlusu, bir de annem söylediği için fistolu bir alt açma seti almıştım onu koyduk ama sanırım ona gerek yok..
kendim için 2 emzirme sutyeni, 4 külot, bir tane uzun gecelik, bir takım alt-üst pijama, bir tane sabahlık, 2 çift çorap, patik, diş fırçası, tarak.

ne kadarlık hamişsin
allahım kullanmak nasip etsin bize...
prima aldırıyım bari bende...
teşekkür ederimmmmmm
...:CüvCüv:

32 hafta bitti, 33. haftaya girdik..

bebek için; 2 takım hastane çıkışı koydum (ama setin hepsini değil. zıbın, patikli tulum, bere, eldiven koydum sadece). bir tane kadife patikli tulum koydum. bir tane bebek vücut havlusu, 2 tane battaniye (biri kalın, diğeri penye) 10 tane kadar bez, uni baby nin ıslak havlusu, bir de annem söylediği için fistolu bir alt açma seti almıştım onu koyduk ama sanırım ona gerek yok..
kendim için 2 emzirme sutyeni, 4 külot, bir tane uzun gecelik, bir takım alt-üst pijama, bir tane sabahlık, 2 çift çorap, patik, diş fırçası, tarak.

32 hafta bitti, 33. haftaya girdik..

benimde 31 bitti 32 ye girdik:)1 hafta var aramızda:)

23+3 benim şimdiden hazırlamaya kalksam ancak biter tembelin önde giden oldum hamileliğimden beri

allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.. hazırlık yapmak çok heyecan verici, çok sabırsızlanıyorum bebişin doğacağı günü düşününce.. allah isteyen herkese nasip etsin inşallah..

23+3 benim şimdiden hazırlamaya kalksam ancak biter tembelin önde giden oldum hamileliğimden beri

heheheeee tembellikte birinciliği asla kaptırmammmmmm minecimmmm :jeyyar: doğumuma ben deyim 2 sen de 3 hafta var ama halen hastane çantam hazır değil:eek:

ama ancak daha yeni yeni başlarsın ki.bende yeni başladım desem yalan olmaz.ama çok çabuk tamamlanıyor.merak etme.yeni başladım ama evden çıkamıyorum işte.erken doğum riskinden dolayı yatıorum hep.dahada yatıca.33 hafta biticekmiş...öyle dedi doktorummm...

ben de hiç alışveriş yapmamıştım, bir çorap bile almamıştım.. bebeğimin tüm eşyalarını bu son 2 hafta içinde aldım.. sen de artık çantanı hazırlamaya başla çakıltaşı-m kaydirigubbakcemile2 nolur nolmaz hazır olsun..

bu arada oruç tutttunuzmu ben su an sadece susuzluktan feci sekilde sikayetçiyim ama tutmazsamda vicdanım rahat etmicekti

allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.. hazırlık yapmak çok heyecan verici, çok sabırsızlanıyorum bebişin doğacağı günü düşününce.. allah isteyen herkese nasip etsin inşallah..

sen benden bir hafta öncesin...günler geçmiyor dimi zaman kısaldıkça.allah kucağımıza sağ sağlim almak nasip etsin.ben hala çok korkuyorum erken doğum olacakta bebeğime birşey olacak diye:KK43:

bu arada oruç tutttunuzmu ben su an sadece susuzluktan feci sekilde sikayetçiyim ama tutmazsamda vicdanım rahat etmicekti

kimse kimseye oruç tut ya da tutma diyemez tabi ama ibadetler belli durumlarda belli kişilere farzdır, sen hamilesin ve oruç tutmak zorunda değilsin. bebeğini düşünmen lazım.. :emir_bebek:

tatlım bana doktorum direk tutmayacaksın dedi.çocuk susuz kalır amaa olmaz kiii.onlar çok çabuk acıkıyorlarrrr.

kızlar şu gebelik takvimlerinden yapsanıza, daha pratik oluyor.. hem takip etmeniz kolay olur

X