Bebek aşkıyla yanıp tutuştuk 2013'le devam ediyoruz

Canim oglun MASALLAH cok yakisikli ve cooook tatli ALLAH bagislasin :KK16::KK16::KK16:
Çok sagol canım çok incesin
Hepimizi nazardan saklasın canım:)kesi yerim acıyo tabi oturup kalkarken.o kadarda olacak:)tansiyonum düzelmiyo şeydam 14 den aşağı inmiyo ayaklarım bacaklarım çok ödem.5 gün takip etcem tansiyonu,düzelmezse ilaç başlıycaz
sedefcım ben dogumdan çıktıgımda resmen balon gıbıydım. Zamanla duzelıyo. Doğuma gıtmeden tartıya çıktım 68 kıloydum eve gelır gelmez yıne tartıya çıktım 65.5 tum ki eymen 3890 doğdu. Şimdi ise 50 kıloyum. Hesabını sen yap. Moralını hıc bozma. Daha yenı doğum yaptın dikiş yerının acıması çok normal. Bant yapıştırmışlardır bandın ustune akıntı çıkmadıysa hıc korkma.

kız ben evlendiğmden beri kocamın donuna kadar ütülüyorum şimdi kızarsın ama sofra bezı elbezi hep ütülerim annem evleneceğim zaman evlenınce bıde çalışınca bırakırsın dedı yok daha takıntı oldu bende elifim kaç battanıye ıhtıyaç oluyor bende 2 pazen 3 hazır 2 el örmesi var yetermı

canım benım mekanları cennet toprakları bol olsun anne acısı cok kötü rabbım sana evlatlarına uzun ömürler versin ınsallah

oy oy yerım ben onu 41 kere maşallah süpanallah :nazar: cok duygusalmış kolay değil bebek özlemı rabbım ısteyen herkese nasip etsin tekrar hayırlı uğurlu olsun darısı yaşına dişine olsun :KK34:

sağol seydam onlardanda aldık canım eklemedım onun resımlerını daha zaten ben hem 6-9 aylık aldım küçük fazla almadım seydam rabbım sağlıkla gıydırmeyı nasıp etsin inşallah :KK34::nazar:
Oysss ben okadar utu yapsam kafayı yerım:KK52:
Hastane çıkışlarının içinden çıkan penye battanıyer varya onlar cok kullanılıyo helekı benım gıbı her altını actıgında kaka yada çişini bebişin varsa şimdilik bunlar yeter olmadı sonradan alırsın.

sedefcım ben dogumdan çıktıgımda resmen balon gıbıydım. Zamanla duzelıyo. Doğuma gıtmeden tartıya çıktım 68 kıloydum eve gelır gelmez yıne tartıya çıktım 65.5 tum ki eymen 3890 doğdu. Şimdi ise 50 kıloyum. Hesabını sen yap. Moralını hıc bozma. Daha yenı doğum yaptın dikiş yerının acıması çok normal. Bant yapıştırmışlardır bandın ustune akıntı çıkmadıysa hıc korkma.

Hastane çıkışlarının içinden çıkan penye battanıyer varya onlar cok kullanılıyo helekı benım gıbı her altını actıgında kaka yada çişini bebişin varsa şimdilik bunlar yeter olmadı sonradan alırsın.

ondanda bır tane aldım at için bır paket canbebe kullan at alt açma aldım bır kaçkez kullanabılıyormuşsun deneyıp göreceğiz artık :KK34:

Kuzum sağol:)74le doğuma gşrdim bugün 62 geldim.inş böbreklerimde sorun yoktur ondan korkuyorum.tek ayağım şişiyo çünkü uzatıp yatmazsam

Tatlim.nasilsn son iki gun varmi bir belirti

İyiyim cnmm çok şükür biraz moralim bozuk okadar sen nasılsın ben az önce adet oldum aslında hiç umudum yoktu ama yine adet olunca neden üzülüyorum ki ben kendime anlam veremiyorum doktor adet olursan 2. günü gel demişti ne yapacagımızı konuşacaz diye ben cumaya randevu alacam tekrar bakalım ne olacak

Hepimizi nazardan saklasın canım:)kesi yerim acıyo tabi oturup kalkarken.o kadarda olacak:)tansiyonum düzelmiyo şeydam 14 den aşağı inmiyo ayaklarım bacaklarım çok ödem.5 gün takip etcem tansiyonu,düzelmezse ilaç başlıycaz
düzelir inşllh cnım..sen eve gelince yeşil çayda iç bak yayrrı baya olur..
kesi yeri benim ilk gün çok acımıştı..dr eli çok hafifti:))merdiven inip çıkınca baya haiflemişti benimm..sonra ztn sanki sezryan olmmış gbiydimm..hem yapştırma hem 14 dikiş..
sennki sade yapıştrma herelde deme..
ssiz sağlıklı olun yiter kuzum..nasıl emziynmu paşaları
kız ben evlendiğmden beri kocamın donuna kadar ütülüyorum şimdi kızarsın ama sofra bezı elbezi hep ütülerim annem evleneceğim zaman evlenınce bıde çalışınca bırakırsın dedı yok daha takıntı oldu bende elifim kaç battanıye ıhtıyaç oluyor bende 2 pazen 3 hazır 2 el örmesi var yetermı

canım benım mekanları cennet toprakları bol olsun anne acısı cok kötü rabbım sana evlatlarına uzun ömürler versin ınsallah

oy oy yerım ben onu 41 kere maşallah süpanallah :nazar: cok duygusalmış kolay değil bebek özlemı rabbım ısteyen herkese nasip etsin tekrar hayırlı uğurlu olsun darısı yaşına dişine olsun :KK34:

sağol seydam onlardanda aldık canım eklemedım onun resımlerını daha zaten ben hem 6-9 aylık aldım küçük fazla almadım seydam rabbım sağlıkla gıydırmeyı nasıp etsin inşallah :KK34::nazar:
ben örme battaniye kulnamadım..polr battaniye peluş battniye..birde pazenleri kulnıyom.evde pazen hepp..
İyiyim cnmm çok şükür biraz moralim bozuk okadar sen nasılsın ben az önce adet oldum aslında hiç umudum yoktu ama yine adet olunca neden üzülüyorum ki ben kendime anlam veremiyorum doktor adet olursan 2. günü gel demişti ne yapacagımızı konuşacaz diye ben cumaya randevu alacam tekrar bakalım ne olacak
cnm üüzlmen morelinn bolzulması norml şeyler..ztn bozulmazsa çökntü yaşamzsan sorun vr demek..
ama toprla kendini..büyük morlle git dr..konuş aklında dsoru işşretleri vrsa sor dra
bak ayter kürsiyi okucaksın ilk sayfada..süt buharıda mutlaka yap..ben innıyorum hemn hamile kacn sen ..bu aralar hisdyorum onu..yerrki evren ii mesj yolla..rabbimede bol bol şükürde bulun ttlımm

iyiyim cnmm çok şükür biraz moralim bozuk okadar sen nasılsın ben az önce adet oldum aslında hiç umudum yoktu ama yine adet olunca neden üzülüyorum ki ben kendime anlam veremiyorum doktor adet olursan 2. Günü gel demişti ne yapacagımızı konuşacaz diye ben cumaya randevu alacam tekrar bakalım ne olacak

hadı ya gercekten mı nedense bu aydan umudum vardı benımde
ıyı yapmıssın cm randavu almakla dr un dedıklerınu mutlaka paylas cnm bızımle
uzulmen cok normal tabıkıde bırde asılama bız normal yolla bıle yıkılıyordk emın olmadan ne zman yumurtladık vb
ınsalla tup bebek ıle ılgılı bır geşısme olur asılama sayısı oldukca fazla oldu sankı

kesi yeri benim ilk gün çok acımıştı..dr eli çok hafifti:))merdiven inip çıkınca baya haiflemişti benimm..sonra ztn sanki sezryan olmmış gbiydimm..hem yapştırma hem 14 dikiş..

ben örme battaniye kulnamadım..polr battaniye peluş battniye..birde pazenleri kulnıyom.evde pazen hepp..

cnm üüzlmen morelinn bolzulması norml şeyler..ztn bozulmazsa çökntü yaşamzsan sorun vr demek..
ama toprla kendini..büyük morlle git dr..konuş aklında dsoru işşretleri vrsa sor dra
bak ayter kürsiyi okucaksın ilk sayfada..süt buharıda mutlaka yap..ben innıyorum hemn hamile kacn sen ..bu aralar hisdyorum onu..yerrki evren ii mesj yolla..rabbimede bol bol şükürde bulun ttlımm

kuzum benım örme battanıye 2 tane zaten gezmeye giderken kullanmak için yumuşacık resmını eklerım buraya :KK34:

Şeydam yeşil çat şişliğimi azaltıyo?dışta dikiş yok canım yapıştırma ama içte illaki vardır

Zeynepcim hic umudun olmasada adet gelince moralinin bozulmasi sadece sende olmuyor. Ayni duygulari bende yasiyorum. Adet gelince moral bozulmasi suan bizde otomatige balanmis durumda. Doktorda aklina gelen herseyi sor canim. Kafana bise takilmasin. Gelismeleri bildir bize.

Bende dün bir tüpbebek merkezine mail attim. Esimin genlerinde bi sorun olabilirmi diye. Genetik bi hata olabilir cünkü. Bugün cevap aldim. Hemen randevu alabilirsiniz ön görüsme icicn. esinizde bi sorun varsa onada bakilir diye yazmis. Öngörüsmenin fiyati 135€
Galiba bebegimize kavusana kadar baya bi para harcanacak. Ama olsun degecek biliyorum. Türkiye de fiyatlara baktim ama biz burda sigortali oldugumuz icin burasi daha uygun bizim icin. Sali günü yine sperm kontrolü var esimin. Insallah güzel haberler aliriz. Keciboynuzu kürüne devam ediyor, sigarayida birakti, insallah bi gelisme olmustur!!!!

Zeynepcim hic umudun olmasada adet gelince moralinin bozulmasi sadece sende olmuyor. Ayni duygulari bende yasiyorum. Adet gelince moral bozulmasi suan bizde otomatige balanmis durumda. Doktorda aklina gelen herseyi sor canim. Kafana bise takilmasin. Gelismeleri bildir bize.

Bende dün bir tüpbebek merkezine mail attim. Esimin genlerinde bi sorun olabilirmi diye. Genetik bi hata olabilir cünkü. Bugün cevap aldim. Hemen randevu alabilirsiniz ön görüsme icicn. esinizde bi sorun varsa onada bakilir diye yazmis. Öngörüsmenin fiyati 135€
Galiba bebegimize kavusana kadar baya bi para harcanacak. Ama olsun degecek biliyorum. Türkiye de fiyatlara baktim ama biz burda sigortali oldugumuz icin burasi daha uygun bizim icin. Sali günü yine sperm kontrolü var esimin. Insallah güzel haberler aliriz. Keciboynuzu kürüne devam ediyor, sigarayida birakti, insallah bi gelisme olmustur!!!!

Cnk burda ne kadara orda ne kadara mal oluyor burda basari oranlari daha yuksek dwgilmi

Şeydam yeşil çat şişliğimi azaltıyo?dışta dikiş yok canım yapıştırma ama içte illaki vardır
evet cnm şişliğe ii geiyorr..günde iki fncan iç..bnm kilom vrdıya hm dikme hm ypıştrma

ay cnm hyrlısı..inşllh sonuçlr ii çıkr kuzum bnmm..bebğine kvuşşta kuzm nsl olursa olsun..ama çok arştrma bırk kuzummm..eşin bol bol incir yesin cnm fındk ceviz kuru üzüm..havuçç ta işe yaroo

Calisiyorum kizlar dun basladim ise burodayim birseyde yaptigim yok 8 saat ufak tefek basit seyler yapiyorum eve gelince bi is yapamiyorum cok oturmaktan belim agirmis. Ya ben anaokulumu ozledim cocuklarimi ozledim.

Zeynepcim ne diyecemi bilmiyorum bende duyunca burnumun diregi sizliyor yasadigim gunleri hatirliyorum insaallah ayferde sende geriye bakip neleri atlatmisim yilmamisim deyip sevincli gunlerinize kavusacaksiniz. Bunu yazarken bile gozlerim yasariyor. Allahim sabir versin ve tum yollarinizi acsin mucizenize kavusun

çok kötüyümm..canım yanıyor..başım çatlıyor..kendimi aciz kötü değersiz hissdiyorum...kv vakasıı...
akşam yemek yedik..sofra toprladım..wcye gitmek üzerydim eşim bağırdı annesine..madem anlaşıyosun..al karnı git de giidim dedi.parasınada arsasına edim deedi..her gün hergün onu dedi bunu dedi bunu yaptı yetr dedi..o ara bende içeri girdim..ne dedmişim gene dedim..eşimde bana bağırdı sen bir sus dedi..ama ne dedim bir şey yokki dedim..çünki kavga etmedik bile..bayadır uzun süredir hiç sürtüşmemiz yok..hani bu kadr ses yükseltecek kadar.

bizim evin bi oda kömür bi oda doğlgaz sobalı...ben doğalgaz odasında otyom..takmış faturaya ..eşim akşam takıldı faturayı senmi ödüyon sanane fln diye konuştuu.sbaha sobalı odada otyoz..bende ev işi hem çocuğa bakıyorum..arda vakit kalırsa tv bakom..oda ya kardeniz türküleri ya da esraerol izlicek....bende geçen evlencek çocumuzmu var al izle dedimm..

meğer ben evlenemyemi nisyetlisin kalk git demişim..olay bu..eşimde iki lokma yiyom sizin yüzünden haram dedi..bende valla demdim nerde dedim diye çemkdim kadına..o ara eşim bi kalktı ne bağıryon dedi..ben de yalan dedim..ben öle demdim ble dedim..oda kalktı nnesine laf söylüyom bağıryom diye bana tokat attı..ben senn annene bölemi davrnıyom..aldım çocu öbür odaya gittim..ondan sonra annesine bağırıyoo..elin sıcak suya girmiyor..yedin önüne glyor..
bana yaptından sonra annene bağırsan ne olur..

çarşamba doğum yaptım cuma eve geldim pazar günü ayağa kalktım..annem 1 hafta evi süpürdü..geri şi ben yaptım..çocuma baktım..onn asık surtını aldrmayıp altan aldım..ne lohusalık ne depresyuon bir bok anlamdım.ilgi hiç olmadı iki güzel kelime hiç yok..bir tek doğum günümde iki güzel söz oda msjla..bi pata bi hediye o kdr..sabah gene kaldın yerden devam...şimdi olanlara bak..
yani anlamdığım olayda benimi haksızım tamm hadi haksızım..tokat yicek kadrmı..
yok ben duyssızmışım..her gelen bilomuş anlaşamdımı..kiraya çıkımda görseymişim günümü..idare etmeyi bilmmomuş..burası annesinn eviymiş..ben kimmişim..

bu benim 14 yaşından beri aşık olduğum..2 yıllık okulum bittikten sonra de tammlamaktan vageçtiğim,çalışmayı bırktığım,kapnadığım,aliesiyle yaşamayı seçitğim,babam olmaz dedinde günlerce yaş döktüm adam olamz..konuşmayı başaramıyorzz..iletişm hiç yok..konuşmak istedimde ya kaçar ya da sonu olmadan kavgayala biter..

10 dan beri böle kaldım..ağlamkatan gözleirm kan çanana döndü..başım ağrıdı..sütüm giidcek diye korkuyorum..bebeğime yansıcak diye korkuyorum..11 de kendileri işe gitti..hiç pişman değil..ben haksızım..ben kötüyüm geçimsiizm...ne yaprsan yap o asla özür dilemz..aksine onn bugün işinn son günü pazartesiye kdar evde..kendmi çok kötü histtm size yazım dedim..

dua edinn..ama eşimle düzelsin diye değill..çocuğum ii olsun sütüme bişe olamsın iye..başkalrı için üzülmektn bebğim etkilensin istemyorum..

en özel anlarımın içine ettlerr..onalra dudyduğum hsstğim şey asla nefret değil..nefret basit ve ucuz kalır

Seydam canim benim neler yasamissin hemde yardima ihtiyacin oldugu bir zamanda. Kayinvalidenle yasamakbzorundamisin kayinpeder sag degilmi? Baska cocuklari yokmu kv denin. Gerci bunlari siz cok konusmussunuzdur ben diger cocuklari baksin demiyorum esinin annesi tabiki gelecek ama sirf sizde kalmasi huzursuzluk cikarir seninde nefes alman gerekur kendine cocuguna esine zaman ayirman gerekir en dogal hakkin. Aile bu sekil kurulur ucuncu sahizlarla degil. Tabi bunu baska sekil de simdi ayarlamak dogru olmaz hele senin bi teklifte bulunman karsi tarafin seni yanlis anlamasini saglar. Ama bunu kendi annen babab bi buyugun araciligu ile soylerseniz bi cozum bulunur belki. Insan yeri geliyor kendi annesiyle bile tartisiyor kv ile surtusme oldumu esler arada kaliyor bazen yanlis dusunup buyuk tepkiler verebiliyor. Esinin tokat atmasini hic yakistiramadim hele cocugunun annesine atmis oldu tokatibdiye dusunursek afedersin ama terbiyesizlik. Nedemek ya tokat atmak bi kadina.sinir oldum aciz iste yapacak birsey bulamadi en kolayini seciyor. Rabbim sana dayanma gucu versin seydam al cocugunu bi kenara ona bak kokla sev op onun gatri icin hic uzulme aglama yansitma canim. Allah buyuktur adaletini gosterir. Ne diyeyim Allah islah etsin pismanlik versin Mevlam esininde kvninde kalbini yumusatsin. Oda bir anne anlayisli olmasi gerekirken arayi duzeltmesi gerekirken boyle konusmasi cok yanlis. Ah seydam sabret buda senin imtihanin. Hayirlisiyla atlatmani diliyorum. Lutfen ama lutfen aglama uzme kendini al bebegini cok disari git carsiya annene akrabana kim varsa arkadaslarina evde durmamasa calis yada kv ile bi sure ayni yerde bulunmamaya calis o tv seyrederken sen mutfakta bi mesguliyet bul yada diger odada kitap oku bi mesguliyet bul kendine ha kusme ama kirgin oldugun belirt. Konusunca konus hic gecmisteki konulari acarsada konusma laf sokarsa gul gec. Biliyorum bu saydiklarim cok zor ama kizin icin yap. Kv icin esin icin dua et onlarin kalplerinei yumusatmasi icin sana karsi olan davranislarini duzeltmeleri icin.
Allah yar ve yardimcin olsun

GÜNAYDIN KIZLAR Peygamber Efendimizin Gece Okuduğu Dua

Allahım! ne kadar istesemde seni lâyıkıyla övemem,buna gücüm yetmez.Sen ,kendini övdügün gibisin.Allahım! Ey göklerin,yerin ve her seyin rabbi,padisahı.Ey daneyi yarıp bitkiyi cıkaran,Tevrat ı,İncil i,ve Kuran ı indiren rabbim.Her şerlinin ve senin perceminden yakalamış oldugun her canlının şerrinden sana sığınırım.Sen Evvel sin,senden önce bir sey yoktur.

Sen Son sun,senden sonra bir sey yoktur.Sen Açık sın,senden acık bir sey yoktur.Sen Gizli sin senden gizli bir sey yoktur.Borcumu öde ,beni fakirlikten kurtar(zengin eyle).Allahım! Canımı sen yarattın , yine sen alacaksın,canımın ölümü ve hayatı senin elindedir.Allahım!eger onu (bu gece) alacaksan,günahımı bagısla.Ve eger yasatacaksan, onu koru.Allahım! senden dünyada ve ahiratte saglık,dirlik,düzenlik diliyorum.Rabbim! isminle yanımı yere koydum,günahımı affet.

Allahım! nefsimi sana teslim ettim,yüzümü sana döndürdüm,işimi sana havale ettim,sırtımı sana daya dım.S enden umarak ve senden korkarak sana yöneldim.senden baska kurtarıcı yoktur.İndirdiğin kitabına,gönderdigin Peygamberine inandım. HAYIRLI CUMALAR

çok kötüyümm..canım yanıyor..başım çatlıyor..kendimi aciz kötü değersiz hissdiyorum...kv vakasıı...
akşam yemek yedik..sofra toprladım..wcye gitmek üzerydim eşim bağırdı annesine..madem anlaşıyosun..al karnı git de giidim dedi.parasınada arsasına edim deedi..her gün hergün onu dedi bunu dedi bunu yaptı yetr dedi..o ara bende içeri girdim..ne dedmişim gene dedim..eşimde bana bağırdı sen bir sus dedi..ama ne dedim bir şey yokki dedim..çünki kavga etmedik bile..bayadır uzun süredir hiç sürtüşmemiz yok..hani bu kadr ses yükseltecek kadar.

bizim evin bi oda kömür bi oda doğlgaz sobalı...ben doğalgaz odasında otyom..takmış faturaya ..eşim akşam takıldı faturayı senmi ödüyon sanane fln diye konuştuu.sbaha sobalı odada otyoz..bende ev işi hem çocuğa bakıyorum..arda vakit kalırsa tv bakom..oda ya kardeniz türküleri ya da esraerol izlicek....bende geçen evlencek çocumuzmu var al izle dedimm..

meğer ben evlenemyemi nisyetlisin kalk git demişim..olay bu..eşimde iki lokma yiyom sizin yüzünden haram dedi..bende valla demdim nerde dedim diye çemkdim kadına..o ara eşim bi kalktı ne bağıryon dedi..ben de yalan dedim..ben öle demdim ble dedim..oda kalktı nnesine laf söylüyom bağıryom diye bana tokat attı..ben senn annene bölemi davrnıyom..aldım çocu öbür odaya gittim..ondan sonra annesine bağırıyoo..elin sıcak suya girmiyor..yedin önüne glyor..

çarşamba doğum yaptım cuma eve geldim pazar günü ayağa kalktım..annem 1 hafta evi süpürdü..geri şi ben yaptım..çocuma baktım..onn asık surtını aldrmayıp altan aldım..ne lohusalık ne depresyuon bir bok anlamdım.ilgi hiç olmadı iki güzel kelime hiç yok..bir tek doğum günümde iki güzel söz oda msjla..bi pata bi hediye o kdr..sabah gene kaldın yerden devam...şimdi olanlara bak..
yok ben duyssızmışım..her gelen bilomuş anlaşamdımı..kiraya çıkımda görseymişim günümü..idare etmeyi bilmmomuş..burası annesinn eviymiş..ben kimmişim..

bu benim 14 yaşından beri aşık olduğum..2 yıllık okulum bittikten sonra de tammlamaktan vageçtiğim,çalışmayı bırktığım,kapnadığım,aliesiyle yaşamayı seçitğim,babam olmaz dedinde günlerce yaş döktüm adam olamz..konuşmayı başaramıyorzz..iletişm hiç yok..konuşmak istedimde ya kaçar ya da sonu olmadan kavgayala biter..

10 dan beri böle kaldım..ağlamkatan gözleirm kan çanana döndü..başım ağrıdı..sütüm giidcek diye korkuyorum..bebeğime yansıcak diye korkuyorum..11 de kendileri işe gitti..hiç pişman değil..ben haksızım..ben kötüyüm geçimsiizm...ne yaprsan yap o asla özür dilemz..aksine onn bugün işinn son günü pazartesiye kdar evde..kendmi çok kötü histtm size yazım dedim..

dua edinn..ama eşimle düzelsin diye değill..çocuğum ii olsun sütüme bişe olamsın iye..başkalrı için üzülmektn bebğim etkilensin istemyorum..

en özel anlarımın içine ettlerr..onalra dudyduğum hsstğim şey asla nefret değil..nefret basit ve ucuz kalır

Ay inanmiyorum.seydam inan okurken kanim.dondu
Aksam aras hastaydi cok senle ilgilenemedim arkadasim
Oysaki ne kaddar bana ihtiyacin varmis affetbenu
Olana bitene cok uzuldum
Rabbm ikisinede akil.fikir vicdan versij
Hic haketmedin hic......

Allah o öküz kocana azıcık vicdan nasip etsin bitanem.ne demek şiddet ya hemde böyle bi zamanda,lohusasın sen şeyda.nasıl yapar.kv ne yaptı kocan sana vurunca.allah sana sabır versin canım,sana muhtaç küçük bi melek var onun için iyi olmaya çalış

Canım benım neler yaşamıssın.
Eşinin yaptıgı affedılır gıbı degıl magalesef o tokatı hakedecek ne yapmışsın acaba.
Nedenkvnı gormuyodu sadece sen gecımsız oluyon o sutten cıkma ak kaşıkmı
Canım cok sıkıldı ınankı şimdi ne yapmayı dusunuyorsun

Sabret canim Allah görüyor. Sen dogru bildiginden sasma. Esinin kv nin yaninda sana tokat atmasi cok ama cok yanlis. Zaten tokat atmasi basli basina bi hata. Esinle küsme ama kirgin oldugunu onu yaptigindan dolayi affetmedigini belli et.hemen yumusama derim sana. Sabret canim, Allah sabredenlerle beraberdir. Cocugunla ilgilen evinle ilgilen ne kvne nede esine koz verme, yani yanlarinda hata yapma yanlis bise söyleme. Seni kizdirip sinir etseler bile.

Kizlar benimde bugün mahkemem vardi. Amca kiziyla sorun yasamistik anlatmistim. Beni kardesimi babami dava etti. Bide eski esini. Bugün mahkeme vardi. Ben ve kardesim onu tehdit etmisim babam ona tokat atmis eski eside dövmüs. Babam ve eski damat para cezasi aldilar. Ben ve kardesim beraat ettik cok sükür. Hakime amcakizin eski esiyle ilgili anlatiklarina hic inanmadi. Baya cikisti ona, inanin konusamadi bile. Dili dönüp bi cümle bile kuramadi dogru düzgün. Hepsi agizbirligi yapip babamin vurdugunu söylediler diye babam ceza aldi. Allah bildigi gibi yapsin onlari. Bir haftadir mahkemyi düsünüyodum. Baya slklnti yapti bende ama cok sükür hak adalet yerini buldu. Yalan söyledigi icin savcilik amcakizina dava acabilir. Amman cok sükür kurtukduk..

X