Bebek Arabası 🚘

inglesina now kullanıyorum 2 yıl kadar önce 10 bin tlye almıştım. pek araştırmadan babymall e girip aldım araştırsaydım benzer fiyatlara cybex alabilirdim
sürümü ve kullanımından çok memnunum sadece bagaj boy olmasına rağmen biraz yer kaplıyor. travelleri düşünemiyorum bile ben hiç puset kullanmadım o yüzden tercihim bu yönde olmuştu

Bakın benim bebek arabamın bir apartı var. Kenarına onu takıyorsunuz puseti koyuyorsunuz 9 ay kullanabilirsiniz. O apartı çıkarıp normal bebek arabasının başlığını takıyorsunuz. Uçakla falan çok gittim süper müthiş. 3 çocuk biri büyük, diğeri 2,5 yaşında bebek arabasında, öbürü kanguruda kucağımda 8 aylık. O halde bile uçağa arabayla gidiyorum tek elle katlıyorum veriyorum vs vs. Aşırı rahat güzel. Ben kendiminkinin modelini bulabilirsem atarım. Dağdan mesela frene basıp iniyorum çok rahat.

atabilirseniz bakarım çokyi olur.

Kesinlikle Doona demeye geldim. Her bebek arabasi konusuna once doona yaziyorum cunku bence ozellikle ilk aylar en rahat edeceginiz araba odur. Iyi ki almisiz dedigimiz seylerin basinda gelir.

Surekli puseti tak cikar derdi yok. Katlamasi 2 saniye, katla hemen koy arabaya al sana oto koltugu. Taksiye binecegimde soforler bagaji aciyorlardi hemen, ben de bi havayla gerek yok katlaniyor diyordum hahah sonra saskin saskin bakip ne guzel arabaymis bizim zamanimizda yoktu boyle diyorlardi

Surusu cok yumusak. Ekstra aparatlari var ama ben gerek gormedim. Her yere onunla gittim, surekli ucak araba yolculugu yaptim ve kucuk oldugu icin hem saklama acisindan hem dar alanlarda kullanimi asiri rahat. Ilk bebegimde deli gibi kullandim simdi ikinciye kullaniyorum.

Tek eksi yani 1 yasa kadar kullaniliyor olmasi ama artilari daha fazla oldugundan benim icin sorun yok. 1 yastan sonra satip yeni araba alinmasi gerekir fakat o surece gelene kadar insani cok da rahat ettirir.

ben kendimi tanıdığım içim satmayla kesinlikle uğraşamam ve 1 yasa kadar kullanılıyor oluşu beni geri tutuyor maalesef. en cok 1 yasindan sonra lazım olur cünkü bebek ağırlaşmış ve artık kucakta durmak istemeyecek bir döneme gireceği için

Yasadigim yerde yabanci kadinlarda surekli yoyko goruyorum o da bir secenek olabilir o zaman
Ben 1 yasa kadar hic evde durmadim aldim doonayi attim kendimi disariya, hic de pisman olmadim bu arabayi sectigim icin daha ne denir ki asigim kendisine hahahaha
Simdi iki yasindaki ogluma Graco aldim katlamasi cok kolay ve agir hantal degil, hafif. Zaten genelde arabasiz cikiyoruz surekli yuruyor uzun zamandir.
Ama ikinci bebegimiz dogdugunda doona’yi tekrar kullanacagimiz icin heyecanlanmistik esimle, daha ne diyebilirim ki iyi ovdum influencer gibi
Umarim begendiginiz bir araba bulabilirsiniz, bebeginiz saglikla gelsin.

:)

Ana kucagi dediginiz sey travel sistemin puset kismiysa eger ozellikle hafif olanini tercih etmelisiniz ama o zamanda guvenlik ecr sertifikasini karsilamiyor işte.

Ben de ana kucagini alir dolanirim kafasinda ilk hamileliginde travel sistem almistim (joie litetrax 3) pusetini toplasan 15 kere kullanmadim, cunku ölümcül bir agirligi var. 2 bebegimin hastane çıkışlarinda kullandim, 3 kiloluk bebekle dahi tasimasi zor idi.

Travel sistemle bebekli hayata baslamis biri olarak su an kabin boya gecis yaptim (2 aracta evde duruyor, bazen bebisleri birlikte gezmeye goturmek icin kullaniyoruz. Litetrax 3, buyuk kizimla yasit (3 yas) hala tas gibi daha tasa sur, arnavut kaldiriminda, kumsalda sur bana misin demez. Katlaninca tekerlekleri cikiyor cok yer kaplamiyorr aslinda ama 9 kilo iste, sizin bakindiginiz litetrax 4 sanirim bizimkinden 700 gram kadar agirdi.

Neyse, su an joie tourist kullaniyoruz, puset baglaniyor cok guzel araba yani travel sistem isimizi goruyor. Biz ilk arabayi alirken bu kabin boy araclar yeni yeni piyasaya giriyordu ben guvenememistim, ya travel sistem ya da baston aliniyordu ama bastonu da ezelden beridir cok itici buldugum icin sevememistim.

ayy bilemiyorum çok zormus ben puseti daha çok arabada vs kullanmak için istiyorum o yüzden sanırım ağırlığına çok takılmıyorum ama evet bebek arabası ne kadar hafif olursa o kadar iyi olur bastonlar bana da çok itici geliyor. kabin boy olanlar neden bilmiyorum ama bana çok dandik gibi geliyor illa böyle yapılı, iri bir sey olacak

Hahshsh dandik zaten, baska turlu hafif olamıyorlar ki :) ben travel sistem arabadan sonra kabin boyu surerken cok cit kirildim hissettiriyor. Tırtıklı yolda yurumek, kaldirim ciktiktan sonra toparlamak vs zor ama atiyorum arabayi avm, hastane vb yerlerde kullanmak icin istiyorsaniz cok rahat cidden heryerden sığıyor.

Mesela ben en cok avm otoparkinda yururken iki arabanin arasindan rahatlıkla geçebilme konusunda seviyorum kabin boyumuzu ya da hastane isimiz oldugunda koştururken bebeklerle rahat ettirdigi icin

Yaa ben de yana döne bebek arabası önerisi ararken postuna denk geldim bana da yardım lütfen ben de pusetli istiyorum çünkü erken doğum yaptım bebeğim küvezde ve çıkınca da daha çok hastaneye gidip gelicez o yüzden puset takılan travellerden istiyordum ama travel hiç önerilmiyor bana şimdi hem ekonomik hem pusetli hem kabin boy bi araba önerir misiniz yaa

Merhaba, Joie litetrax 4 kullanıyorum bende. Travel sistem bir araba olduğu için ağır ve tek elle kapatmak oldukça zor bebek kucaktayken özellikle . Bir de tek yönlü oluşu bence bir dezavantaj bunu da kullanırken farkettim. Onun dışında avantajı çok engebeli yerlerde bile sürülüyor tekeleri büyük olduğu için sorun olmuyor. Puseti de çok az süre kullandım. Hem bebeğim pek sevmedi hem de omurgası için çokta rahat değildi. Deneyimlerim bu şekilde umarım faydası olur sizin için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…