Bebek Arabası 🚘

Lady Guinevere

“Size Nasıl Geliyorsa”
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
7.608
6.428
Kızlaaaar iyi günler

Bebişin cinsiyetini bir türlü öğrenip de alışveriş yapamadığımız için bari cinsiyetten bağımsız ve görece olarak daha maliyetli eşyaları aradan çıkaralım diyip bebek arabası arayışına girdik son bir haftadır. Ama farkettik ki ne esim ne de ben bu işten anlamıyoruz
Bizim için dış görünüsü güzelse okayiz Hiç özelliklerinden falan anlamıyorum. Etrafımda da bebek arabası kullanan kimse yok maalesef. Eltim almis fakat cocugu hiç durmamış arabada bu yüzden o da yorum yapamıyor. “Yeni alma bizim cocuk kullanmadı, onu alırsın” yorumundan başka bir yorumu yok en azından neyse bu ayrı bir konu. Siniirleenmiiceeem

Almanyadaki kuzenlerimin önerdiği 2 araba ve Türkiyedeki influencerların genel olarak önerdiği bir araba var. yani su an seceneklerimiz üçe düstü Ama fiyat farkı çok var hepsinde. Değerse tabii ki verelim ama sadece markaya yüksek miktar vermek saçma geliyor su an O yüzden sizin yorumlarınızı merak ediyorum.

Bu arada bizim için su an bebek puseti daha ön sırada. Yani bebek arabası bizim için aman aman bir kurtarıcı değil. Cünkü bilenler bilir, bebeğimi ailemin yanında doğurucam ve 2-3.aylarında tekrar evime dönüp 5.ayda tekrar bir taşınma telaşına girişeceğiz.

Bizim düsündüğümüz arabalar sunlar;

1. Doona - Nitro Black. 2-15 kg arası tasiyabiliyor. Fiyatı en yüksek olan bu.

2. Kraft - Napoli PR Travel Sistem - bu 25 kg kadar tasiyor diye hatırlıyorum.

3. Joie - Litetrax 4 Travel Sistem - bunu influencerlar önerdi. ve aralarında fiyat olarak en uygun olan bu.

(konuyu inşallah doğru yere açtım. en uygun burası göründü )

Doona'nın her modeli aynı mı bilmiyorum ama tuvba'nın videosunda 1 seneden sonra kullanılmaz olduğunu söylemişti, 2 araba kullanmışlar o yüzden.

Ben Prego Mios aldım, benim için önemli olan çift yönlü olmasıydı, kolay katlayabilmekti. Kabin boylara göre daha ağır ama yine kolay katlanıyor, çift yönü tutma kolundan çevrilebiliyor vs kullanışlı geldi.

Kraft da Joie de çok kullanılan modeller, ben dışarıda Joie daha çok görüyorum ama Kraft kullanan tüm arkadaşlarım da memnun.

Doona elendi o zaman zaten taşıma kapasitesi olarak diğerlerinden daha düsük. kraft 25 kg, doona 15 kg prego miosa da bakıcam

Doona elendi o zaman zaten taşıma kapasitesi olarak diğerlerinden daha düsük. kraft 25 kg, doona 15 kg prego miosa da bakıcam
Doona çok kısa süreli bi araba ya evet. Ha sonrasında 2 katına çıksa da sen o 2 katı fiyatına satabiliyosun yine öyle bi piyasası var ama değer mi bilmiyorum bence no

ben satmakla hiç uğraşamam valla cürür bi köşede. hiç gerek yok
Aynen ben de öyleyim o yüzden hiç uğraşamadım düşünüyorsan Cybex de iyi, daha tuzlu tabii dediğin markalara göre. Ben hep Prego ürünlerini beğenmiştim, ilk başta Smartfold ve Solo vardı aklımda ama tek yönlü oldukları için eledim

Travel sistem arabalar çok hantal oluyor kullanışlı değil önermem. Doona güzel ama kısa süre kullanılabiliyor, sıfır fiyatından daha uyguna ikinci el temiz bulup alınabilir kısa süre kullanılacağı için. Kabin boy üstüne puset takılan modelleri öneririm. Biz chicco goody plus modelini kullandık hem hafif hem 22 kg taşıma kapasitesi var hem de seyahat vs ediyorsanız uçak kabinine girebiliyor

Doona alma demeye geldim. Joie birkaç arkadaşımda var memnunlar. Baktığınız modellerin puset kapasitelerne bakın. Oğlum uzun ve şişkoydu o yüzden araba dışında puset kullanamadım. Arabanız varsa araba koltuğu bakmalısınız, ben Britax römer kullanıyorum. İndirme de giriyor, çok memnunum.

Bizde 2 farklı bebek arabasi var.

bugaboo Donkey 4 - Aşiri pahali ama bebek arabasinin Porschesi

Thule Urban Glide 3
Bununda, dağ/bayır, orman, alpler, dubai, Istanbul...gezmediğim yer kalmadi. Koşuya gitmek için almiştim ama favorim oldu.

dediğiö gibi ben ağırlıklı olarak puseti kullanacağım cünkü bebeğim ilk aylarında çok fazla araba-uçak yolculuğu yapacağım. o yüzden aslında puseti sade kullanılabilir bir sey arıyorum. kraftda olduğu gibi. bebek arabasında koltuk çıkarılıp, puset takılabiliyor. ama bazı markalarda bebek koltuğu üzerine takılıyor puset ve o çok kaba ve ağır görünüyor. simdi pregoya baktım o da aynı sekilde sadece pusetle kullanılabiliyor. o da aklımda su an

Travel sistem istiyorsunuz anladigim kadariyla? Ona gore oneride bulunacagim

evet travel sistem daha çok isimi görür gibi.
Tamam soru cevap gidelim mi daha net karar verirsiniz.

Evinizin sokak cikisinda rampa var mi? Duz yol mu?
Yoksa travel sistem sizi cok zorlar.

Cunku agir hantal ve buyukler ama inanilmaz rahatlar.

Araciniz hatchback modelse ya da kucuk bagajliysa cok sorun yasarsiniz.

Kullanmadiginiz zamanlarda kaldirabileceginiz bir depolama alaniniz var mi? (Ornegin atil bir tuvalet)

Ucak seyahati sikca yapiyorsaniz, travel sistem araclari kabine koyamiyorsunuz haliyle bagajda yipranabilir (ajet, thy gibi firmalar bagaja koymak icin canta veriyorlar ama cok koruyucu bir canta degil bu, kalinca bi cop poseti gibi dusunun)

su an evimde yokuş falan yok ama dediğim gibi ağustos 2025te tasinicaz ve nereye tasinacağımızı bilemiyorum su an

ailemin aracı da kendi kullandığımız araç da suv model yani geniş arkası falan.

su anki evimde kaldırabileceğim tek yer kapımın önü evim kücük ama dediğim gibi bebeğim 5-6 aylık olunca tasınıcaz. ilk 2-3 ay ailemin evinde kalıcaz ve ailemin evi geniş ve depo+garaj olarak kullanılan bir yer var.

uçak seyahati evet yapıyoruz maalesef ailelerimizden uzakta olduğumuz için ama ben zaten uçağa giderken arabayı kullanacağımı sanmıyorum. zaten çantaya vs koyup direkt bagaja veririm. havalanında arabayla gezmek bana biraz meşakatli geliyor onun yerine anakucağı kullanırım büyük ihtimalle.

kullanımı evet daha zor travel olanların ağırlıkları sebebiyle ama daha işime yarar görünüyor incelediğimde.

Prego Mios aldım ben de baya araştırmıştım ve aklıma yatmıştı. Katlanması çift yönlü olması çok iyi. Rüzgarlı havalarda duruma göre bana çeviririm diye düşünmüştüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…