bebeğinizi yürütece bindirmeyi düşünüyomusunuz

arkadaşlar ben ilk çocuğumu bindirdim yürütece allah izin verirse ikinciyide bindirmeyi düşünüyorum sonuçta en çok 2 ay biniyorlar yürüteç erkek bebeklerin testisleri için zararlıysa bebek bezide okadar zararlı ama hepimiz bebek bezi kullanıyoruz patiska bağlamıyoruz .

bizim doktor örümcek,yürüteç yok diyor her gidişimizde ama hoppalaya olur dedi.hoppala almayı düşünüyorum.yürüteç almıcam

doktorlar yasak diyo erkeklerde kisirlik yapiomus testislerine zaraliymis elbet vardir bir bildikleri ama bu zamana kadar görüdügm bütün bebekler yürütecte gezdiler simdilik bir sorun görünmüyo hicbirisinde..zaten en fazal iki ay geziyolar onda oda her dakka icinde degiller....bende gecen hafta eltimin ogluna yürütec aldim hediye simdi cocuga büyük bi kötülük mü yaptim bilmeden yanimirmirmirmir

benim oğlan da çok yürüme heveslisi doktora sordum yürüteç alayımmı diye 7 aydan önce asla olmaz dedi.hoppala da fıtık yapıyomuş erkek bebekler için çok zararlıymış.kilotlu çorap da şimdi giydiriyorum nasılsa bez var etkilemiyo ama sonrası için sanmıyorum okadar problem olsun

Bende 6. ay dolsun diye bekliyorum almak için.Benim kızda pek hevesli yürümeye

Son düzenleme:
ben aldım yürüteç kızlar yarın olsada kızımın ilk gününü izlesem.

gerçi denerken hemen oyuncaklarıyla oynamaya başladı ama çabuk sıkılmaz inş.birde kucak istemez inş.

bende geçen gün kontrole gittiğimde doktorumuza sordum yürüteci hayır dedi zararlı ama sizlerin söylediği şeylerden dolayı değil bebişlerimizin kendine olan güvenleri gidiyormuş ve geç yürüyorlarmış bana playskoll yürüyüş arkadaşımı tavsiye etti gittim inceledim onu araba gibi itiyorsun bir bağı bile yok kızımı belinden kavriycak bir dalgınlıkta küt çocuk yerde ama yürüteçte öylemi hayır birde başka ve gerçekten güvendiğim bir aile dostumuzdan bir şey duydum bir bebiş 14 aylık hala yürüyemiyormuş doktorlar yürüteç yasak demiş falan almamışlar sonrada çocuklarına kullanmışlar ve yürümüş ben inanmıyorum önlem alınca bişey olcağına kalça çıkıklığı diyor bazı doktorlarda kalça oturuncada çıkabilir sırf yürüteçde değilki ben alıcam kızıma ve kullanıcaz inşallah kaçtane erkek yiğenim var kullandık birşey olmadı ama tabi herkezin fikri kendine playsskolldan daha iyi bence ama oda biraz dengede durmaya falan başladığında iyi ama yine kesinlikle bebişn hep belinden tutmak gerekiyor

[Byürüteç yeni bişey değil kızlar abim 35 yaşında eşim 35 yaşında görümcem 38 yaşında hepsi yürütece binmişler e bizim 2 çocuğumuz var abimlerin birer tane var kısırlık yaptığına inanmıyorum ben
yürümeye zararlı konusuna gelince büyük oğlum 13 ayına 1 günkala yürüdü abimler oğullarını koymadılar yürütwece geç yürür diye 17 aylık yürüdü o bunlar bence felaket senaryoları
[/B]

bizim doktorumuz daha 4 aylıkken şimdiden söyliyeyim yürüteç kesinlikle yasak dedi benim bebeğim kız kız erkek bebek ayrımı yapmıyorlar bunun için

mmmf27 evet canım eşimin kardeşinin bebeğini bindirmediler yürütece 2 yaşına gelicekti zor yürüdü çocuk dayısının oğlu oğlunu bindirdi 1 yaşında yürüyordu hem oyalanması açısından iyi bile olabilir çünkü bizi yürüteç olarak kullanıyorlar çok sıkılıyo benim kızım hiç sabit oturmak istemiyo ama alıp almama konusunda bende hala kararsızım

iyide bebegin yürümesinin yürütecle hicbir alakasi yokki!

ne zaman gelisimini tamamlayip yürüme refleksleri gelisirse o zaman yürür cocuklar.

kisiden kisiye tartisiliyor zararli olup olmadigi,ben asla kullanmiycam yürütec zaten doktorumuzda

yürütec,hoppala ana kucagi tüm bunlari yasakladi.biz tercih etmiycez yani.

slm bende yürüteç karşıtıyım hnüz dr sormadım ama bana göre çocugu tembelleştirir artı benim bebegim erkek oyüzdednde düşünmüyorum benim oğlum çok hareketli bi süre sonra kendisi yürür heralde hoplamayı çok sevyo eğer dr onaylarsa hoppalayı düşünürüm

ben 2 kız sahibi arkadaşıma sordum erken aylarda bindirdim ben kızlarımı dedi.
ikiside 9 aylıkken felan yürümeye başladı dedi.

ben gözlemledim kızımı yürüteçte.Eğer yürütecin boy ayarı iyi yapılırsa ayak kaslarında tembellik yapmaz gibi geldi.Boyunu yükselttiğimde parmak uçlarına basıyordu.ama biraz indirdiğimde büyük adam gibi güzel basıyordu.

walla yürüteç almadan da beni yürüteç niyetine kullanıyordu,öylede böylede ayakta durmak istiyor.
sadece
aradan ben çıktım devreye yürüteç girdi değişen bişey olmadı:)

Mmmfye katılıyorum eskiler faydalı faydasız diye hiç düşünmüyorlarmış walla biz şimdi çok kurcukluyoruz herşeyi.
Sadece gözlemleyip ters giden bişey olursa bindirmicem ben.Şimdilik bindiriyorum ara ara.

Birde ek gıdalar var sorduğum kimse çocuğuna özel menü hazırlamıyormuş walla eskilerden.Tamam biz biliyoruz ne güzel neyin ne olduğunu bilgiliyiz ama bilmesek dahamı az stres olcaz ne :)

valla ben yürüteçten çok memnunum oğlum vızır vızır geziyor evin içinde alırken ben de tereddüt ettim önce ama eşim yürütece hopplaya binmiş, babam hoppalaya binmiş e bunlar kısırlık yapıyorsa babamdan ben eşimden de oğlum çıktığına göre bir sorun yok kaydirigubbakcemile3

bir de zaten hopplayı bilmem ama yürüteçte boyu iyi ayarlanırsa ve yere ayaklarını bastığı zaman bacak arası boşta kalıyor çünkü kendini kaldırabiliyor sadece yorulup kendini bırakınca sıkışıyor ki o zaman içinde de tutmuyoruz hemen alıyoruz bana sorun yok gibi geliyor

şimdi heryere geliyor bizimle beraber bazen kendisi binmek istiyor ee artık ağırlaştılarda zaten kucakta tutacak halmi kalıyor insanda

Walla bende dikkat ettim iyi ayarlanırsa erkekeler içinde sıkıştırma olmaz.

ceren gibi bebeişi olan herkes kaça kaça yürüteç almaya gider bence :roflol:
walla yeterki oyanalnsın kendi kendine diye yapmadığım kalmıyor.İlla kucakta olcak

benim bebişin 5 aylık olmasına 1 hafta var..
ne zaman bindirmeye başlanıyo bu yürütece...
acaip bel ağrısı çekiyorum kucakta tutmaktan..
bir an önce bende yürütece geçmek istiyorum valla..

walla benimki bu hafta 6. ayını dolduruyor.
en erken 7 de galiba.
zaten ara ara bindiriyorsun henüz yürütece hakim olamadıklarından fazla kalmıyorlar
bekle canım sen biraz daha
benim kız artık yürümek istiyor ondan hazır olduğuna karar verdim.ha benim elimde yürümüş ha yürütecin içinde diye düşündüm.

ben oglumu yurutece bındırmek ıstemıyorum ama doktorumuz kemık yapısının kuvvetlı oldugunu ve cok hareketlı bır cocuk oldugu ıcın bındırebılecegımı soyledı sasırdım kaldım
hıc durmuyor son bır haftadır sureklı kucak ıstıyor doktor da bındırebılırsın deyınce acaba dedım kendı kendıme
esımde bosver boyle ıyı gıdıyor hıc bındırmeyelım dıyor ama

kalimerocum yere koymayi densene,benimkiside inanlmaz aktif kucakta tasimaktandan co kyoruluyorum.halisina koyuyorum ara ara biraz oyalaniyor orada.

kızlar bu başlığı ben açmıştım.bi kaç haftadır ben oğlumu bindiriyorum çok memnunum.benim oğlum çok yaramaz hep evin içinde dolaştırıyodum kucağımda şimdi rahatladık biraz.zaten bütün gün toplasan bi saat binmiyodur sıkılıveriyo hemen.binincede yorulup uyuyuveriyo.hep hareketten galiba kakasınıda kolay yapmaya başladı.dr kocaman bezi var boyu iyi ayarlanırsa bi zararı olmaz dedi.ben memnunum valla iyiki almışım.

ya benim kız daha yürüyeceğini anlamadı.

bizim yürüteçte çok ğaır galiba.şimdilik oyuncaklarıyla oynuyor,hemen sıkılıyor.

inşallah alışır ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…