Bebeğini sezeryan doğum sonrası kaybedenler

Ahh evet bende şu iki yavrusunu kaybeden paylaşımdan beri çok kötüyüm ama yine de ayrılamıyor um face sadece onun için kullaniyorum
Ben de tam o gönderiyi okuyup , o iki kuzunun fotoğrafını görünce çıktım . Allah o hanımınbebeğine uzun ömürler versin . Allah bütün çocukları korusun . Kimseye bu acıyı yaşatmasın .

Bana ne kadar benziyor hikayeniz . 38+1 de (16 şubat) son kez muayeneye gittim ve bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim . Oysaki ertesi gün doğacaktı .Çaresizce sezaryene alındım , artık yapacak hiçbir şey yoktu . Genel anestezi istedim .Uyutulmak en iyisi dedim. Ameliyathaneden çıktığımda bir çok arkadaşım başımda ağlıyordu . 9 yaşında oğlum var , onu da arkadaşlarımız almış okuldan hastaneye getirmiş , Beni gördü ve eve gitti . Ertesi gün hastaneye geldiğinde " hani kardeşim nerede " diye sordu. Etrafa bakınıp duruyordu . O anda anlattım başımıza gelenleri , uzatmak istemedim . Ertesi gün defnedildi küçük kuzum . Eşim memleketine götürdü . Ben ağır depresyon ilaçları kullandım 39 gün . 39. gün şiddetli kanamam başladı . Bu defa başka bir doktora gittim. (Prof. ) rahimde plasenta parçası kalmış dedi . 41. Gün kürtaj oldum. Velhasıl şimdi iyiyim . Kalbimdeki yara hep açık ama hayat devam ediyor .Siz de bizim gibi bir evlada karşı sorumlusunuz . Onun için iyi olmak zorundasınız . İkinci gittiğim perinatolog 6 ay ara vermek yeter dedi . Her şeyin hayırlısı olsun hepimiz için .

Başın sağolsun canım. Evet hikayelerimiz çok benziyor. Bana hiç bir neden söylemediler ve ben hep bir neden arıyorum kendime. Bende 1 ay sonra adet oldum ama çok şiddetliydi ve doktora gittik,normal dedi bana bir hap verdi rahim kasılmaları için ama bir tane içtim daha da içmedim azalınca. İçime bir güvensizlik düştü. bu hafta gidicem yine 40 kontrolü için. Bi kaç hafta sonra da perinatoloğa gitmeyi düşünüyorum ,bakalım hayırlısı. Siz tekrardan düşündünüz mü yeni bir hamilelik?

Başın sağolsun canım. Evet hikayelerimiz çok benziyor. Bana hiç bir neden söylemediler ve ben hep bir neden arıyorum kendime. Bende 1 ay sonra adet oldum ama çok şiddetliydi ve doktora gittik,normal dedi bana bir hap verdi rahim kasılmaları için ama bir tane içtim daha da içmedim azalınca. İçime bir güvensizlik düştü. bu hafta gidicem yine 40 kontrolü için. Bi kaç hafta sonra da perinatoloğa gitmeyi düşünüyorum ,bakalım hayırlısı. Siz tekrardan düşündünüz mü yeni bir hamilelik?

Teşekkür ederim. Gerçekten çok zor bir durum. Ben 37+4 günlükken,doğumumuza 3 gün kala karnımda hareketlerini hissedemedim ve hemen hastaneye gidince yaşamadığını öğrendim. Nst ye bağladılar ve o tıp tıp atan kalbi duyayamamak beni o an o kadar sarstı ki sanki artık bende yaşamıyordum. Oysa ki daha 4 gün önce kontrolümüzde herşeyin yolunda olduğunu söylemişti doktor. Ben hafif bi ıslaklık oldupunu bebeğin suyu mu diye de sormuştum özellikle. Alttan muayene etti ve değil dedi,cuma alırız dedi ama salı günü bu olay oldu. Kendi doktorum seminerdeymiş gelemedi,bi başka doktor yaptı ameliyatı. Hastanede ameliyatı beklerken odada 7 yaşındaki oğlum koşarak girdi odaya anne kardeşim geldi mi,nerde dedi o kadar mutluydu ki. Biz ise babasıyla ağlamaktan mahfolmuştuk anlam veremedi yavrum. Bütün yaz gün saydı benimle,bebeğin hıçkırıklarını hissederken kahkalar attı,çok istiyordu abi olmayı,olamadı. Eve geldiğimiz ilk hafta anne kardeşim ölmeseydi şimdi kucağımda olurdu hiç canım sıkılmazdı deyince,ben yine olur oğlum dediğimde o küçücük haliyle ya o da ölürse demesi içimi parçaladı. Çok planladık,çok istedik bu bebeği,kızdı da yavrumuz. Hep bi kız kardeş istiyordu o da. 8 ayda gebe kalabilmiştim ve yaşımda 35. Çok ara vermekte istemiyorum ama hep aklımda türlü düşünceler. Ameliyat eden doktorumuz demesine göre bebekte hiç bi sorun yokmuş. Kordon dolanmamış suyu azalmamış,kakasını yapmamış,eşi yaşlanmamış. Pekşii neden gitti yavrum öyle ise bilmiyoruz. Metabolik sebeblerden olabilşyormuş dediler ama ben hep bir neden arıyorum kendimce. Otopsi konusunda kararsız kaldık çok,yaptırsanızda büyük olasılıkla bşrşey çıkmaz dediler. Biz de kıyamadık yavruma ve 2. günü toprağa verdik yavrumu. Bi kerecik bile göremedim,dokunamadım kuzuma. Şimdi doktor araştırıyorum,izindeyken en azından testlerimi yaptırmak istiyorum. Ve perinatolog takip etsin istiyorum gebeliği. Benim bir rahatsızlığım yoktu bilinen. Ve doktor ne dediyse herşeyi yaptım ama kavuşamadık. Şimdi yavrumu görmediğime de ,otopsi yaptırmadığımıza da pişmanım biraz.
O
Bana ne kadar benziyor hikayeniz . 38+1 de (16 şubat) son kez muayeneye gittim ve bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim . Oysaki ertesi gün doğacaktı .Çaresizce sezaryene alındım , artık yapacak hiçbir şey yoktu . Genel anestezi istedim .Uyutulmak en iyisi dedim. Ameliyathaneden çıktığımda bir çok arkadaşım başımda ağlıyordu . 9 yaşında oğlum var , onu da arkadaşlarımız almış okuldan hastaneye getirmiş , Beni gördü ve eve gitti . Ertesi gün hastaneye geldiğinde " hani kardeşim nerede " diye sordu. Etrafa bakınıp duruyordu . O anda anlattım başımıza gelenleri , uzatmak istemedim . Ertesi gün defnedildi küçük kuzum . Eşim memleketine götürdü . Ben ağır depresyon ilaçları kullandım 39 gün . 39. gün şiddetli kanamam başladı . Bu defa başka bir doktora gittim. (Prof. ) rahimde plasenta parçası kalmış dedi . 41. Gün kürtaj oldum. Velhasıl şimdi iyiyim . Kalbimdeki yara hep açık ama hayat devam ediyor .Siz de bizim gibi bir evlada karşı sorumlusunuz . Onun için iyi olmak zorundasınız . İkinci gittiğim perinatolog 6 ay ara vermek yeter dedi . Her şeyin hayırlısı olsun hepimiz için .
ne kadar benzer yaşadıklarımız,bende 36. Haftada kaybettim bebeğimi, ve oğ
eelsa ve sizle yaşadıklarım o kadar benzerki, bende 36 haftalıkken kaybettim bebeğimi,kardeş bekleyen çocuklarımızın hayalkırıklığı..ardından kırkım çıkmadan kanamadan dolayı kürtaj olmam..

Arkadaşlar rabbim sabır versin. Tez vakitte acınızı hafifletecek evlatlar nasip etsin. Bu acı hiç geçmiycek ama insan bu acıyla da yasamayı öğreniyor.2015 kasımda doğumdan 5 gün sonra kaybettim ben evladımı.normal doğum yaptım.dr um bana 6 ay sonra düşünebilirsin demişti. Ama bir kaç farklı dr la görüştüm 3ay yeterli diyen de olmustu. Bu tamamen bedenen ve ruhen hazır olmaya bağlı. Çok şükür şuan 33 haftalık gebeyim. Allahım bana ve tüm melek annelerine hayırlısıyla kucağımıza alıp büyütmek ,güzel günlerini görmek nasip etsin yavrularımızın. Bu site bana be diğer melek annelerine çok iyi geldi . Bizi bizden başka kimse anlayamazdı çünkü. Çok şükür bir çok arkadaşımız kucaklarına aldı evlatlarını. Sizlere umut olmak istedim . Çünkü suan hissettiklerinizi çoook iyi anlıyorum . Melek'lerimizin yeri hep ayrı kalıcak.
MERABA MERAK ETTIM BEBEGIN SAG SAGLIM KUCAGINA ALDINMI BENDE 08.04.2019 BEBEGIMI KAYBETTİM SEBEBSİZ YERE

Arkadaşlar rabbim sabır versin. Tez vakitte acınızı hafifletecek evlatlar nasip etsin. Bu acı hiç geçmiycek ama insan bu acıyla da yasamayı öğreniyor.2015 kasımda doğumdan 5 gün sonra kaybettim ben evladımı.normal doğum yaptım.dr um bana 6 ay sonra düşünebilirsin demişti. Ama bir kaç farklı dr la görüştüm 3ay yeterli diyen de olmustu. Bu tamamen bedenen ve ruhen hazır olmaya bağlı. Çok şükür şuan 33 haftalık gebeyim. Allahım bana ve tüm melek annelerine hayırlısıyla kucağımıza alıp büyütmek ,güzel günlerini görmek nasip etsin yavrularımızın. Bu site bana be diğer melek annelerine çok iyi geldi . Bizi bizden başka kimse anlayamazdı çünkü. Çok şükür bir çok arkadaşımız kucaklarına aldı evlatlarını. Sizlere umut olmak istedim . Çünkü suan hissettiklerinizi çoook iyi anlıyorum . Melek'lerimizin yeri hep ayrı kalıcak.
Cok zaman gecmis ama belki gorurusunuz. Ilk bebeginizi neden kaybetmistiniz ikimci bebeginizi baya büyütmüssünüzdür bu zmana tabi😊Allah uzun omur3versin.bende 6 gün oldu kaybettim bebegimi beni anlayacak insanlarla konusmak istiyorum bir umut

MERABA MERAK ETTIM BEBEGIN SAG SAGLIM KUCAGINA ALDINMI BENDE 08.04.2019 BEBEGIMI KAYBETTİM SEBEBSİZ YERE
Canm nasıl gidiyor hamılelıgın bi kac yorumunu okumustum cennetkuşu anneleriyiz biz...benmde suan 3 ay doldu sezeryan olalı bu ay korunmayı bırakıyorm ins senin gibi hemn kalabilirm. Dr un bişey diyor mu erkn falan diye ins hayrlısıyla sagsaglım kavusursunz

Canm nasıl gidiyor hamılelıgın bi kac yorumunu okumustum cennetkuşu anneleriyiz biz...benmde suan 3 ay doldu sezeryan olalı bu ay korunmayı bırakıyorm ins senin gibi hemn kalabilirm. Dr un bişey diyor mu erkn falan diye ins hayrlısıyla sagsaglım kavusursunz
SUKUR BI IKINTIM YOK CNM 23 HAFTALIK OLDUK AMA ZAMAN HIC GECMIYOR DR KIZMADI KALDIM DIYE CUNKU ONUN IZNIYLE BIRAKTIM KORUNMAYI INSALLAH SENDE ILK AYINDA KALIRSIN AMA INAN TMM MI VE ISTE HERGUN İGNE VURUNUYORUM BENDE OYLE DEVAM EDIYOR SUKUR SIMDILIK BI SIKINTI YOK

SUKUR BI IKINTIM YOK CNM 23 HAFTALIK OLDUK AMA ZAMAN HIC GECMIYOR DR KIZMADI KALDIM DIYE CUNKU ONUN IZNIYLE BIRAKTIM KORUNMAYI INSALLAH SENDE ILK AYINDA KALIRSIN AMA INAN TMM MI VE ISTE HERGUN İGNE VURUNUYORUM BENDE OYLE DEVAM EDIYOR SUKUR SIMDILIK BI SIKINTI YOK
Cok sukur canm..iğne ne için kan sulandırıcı mı..bu kez bende kullanmak istyorm tedbir amaclı..bir de riskli gebelik uzmanına mı gıtmemız gerekıyor yoksa sadece kadn dogm dr u olur mu bilemedm...kızım hergn kardesm ne zamn dogcak diye soruyor kahroluyorum...Allahım kimseyi evladıyla sınamasn insallah🤲🏻

Cok sukur canm..iğne ne için kan sulandırıcı mı..bu kez bende kullanmak istyorm tedbir amaclı..bir de riskli gebelik uzmanına mı gıtmemız gerekıyor yoksa sadece kadn dogm dr u olur mu bilemedm...kızım hergn kardesm ne zamn dogcak diye soruyor kahroluyorum...Allahım kimseyi evladıyla sınamasn insallah🤲🏻
ONA KARDESIN GELMIYECEGINI SOYLE BEN OGLUMU MEZARINA HEP GOTURURDUM CUNKU KABULLENMESI ZOR OLACAKTI SENDE OYLE ALLAHIN YANINDA KARDESIN DE KABULLENDIR VE BEN AYAGIMI DEVLETTEN CEKMIYORUM E PERINATOLOK MUAYENE OLUYRUM HER SEFERINDE SUKUR VEREN ALLAH HER TURLU VERIR BUNU UNUTMA SEN TEDBIRI BIRAMKA ELDEN YETER SONUM NE OLACAK BILMEM ALLAH HAYIRLISINI VERSIN

Canm ne iğnesi oluyorsn kan sulandırıcı mı...naslsnz bu arada nasl gidiyor

ŞÜKÜR CANIM İİYİM 29.HAFTAYA GİRDİK OKSAPAR KULLANIYORUM CNM GUNDE 1 KERE BIRDE BEBEK ASPIRINI KULLANIYORUM 10 GÜNDE Bİ KONT GIDIYORUM BU AYDAN SONRA DR TEDBIRI ELDEN BIRAKMIYOR
Anladm canm hadı bakalm az kalmıs saglıcakla zamanında kavusun imsallaj...dikişlerin durumu nasl

X