Bebeğini sezeryan doğum sonrası kaybedenler

Zeynosrkn84

Hoş geldin nefesimm tuğbamm
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2016
2.558
4.236
40
2 ay önce bebeğimi kaybettim içim okadar acıyor ki hala... Ve biliyorum bu acı ölene dek benimle... Evlat acısı zormuş.. Derlerdi ama yaşayan bilir.. Şimdi bi umut olsun istiyorum içimde tekrar bir can istiyorum Rabbim verirse.. Sezeryan arası nekadar olmalı 6 ay yeterlimidir yaşayan arkadaşlar umut olsunlar bize bu form sa bebişlerimizi haber verelim birbirimize İnşallah.. Lütfen yazın iki sezeryan arası az olup sıkıntı yaşayan yada yaşamayan arkadaşlar lütfennnn

canım başın sağolsun geçmiş olsun öncelikle.. herkesin vücudu birbirinden farklı bu biraz da senin elinde eğer kendine iyi bakarsan bol proteinli gıdalar tüketirsen iyileşme sürecin hızlı olur sanıyorum. doktorlar 1 yıl diyor. ben sezeryandan 11 ay sonra yeniden hamileliğimi öğrendim. 5-6 ay sonra hamile olan arkadaşlar vardı sorun yaşamadılar doğum yaptılar hamdolsun. sen de bi 6 ay bekle istersen vücudun eski haline dönsün. Rabbim sağlıklı evlat nasip etsin inşallah.

Ben de 16 şubatta 38+1 de sezaryen ile doğum yaptım . Kordon dolanmasından kaybettim bebeğimi . Doğum yaptıran doktor 2 yıl dedi , sonrasında başka bir doktor 6 ay yeterli dedi . Hayırlısı olsun

Arkadaşlar rabbim sabır versin. Tez vakitte acınızı hafifletecek evlatlar nasip etsin. Bu acı hiç geçmiycek ama insan bu acıyla da yasamayı öğreniyor.2015 kasımda doğumdan 5 gün sonra kaybettim ben evladımı.normal doğum yaptım.dr um bana 6 ay sonra düşünebilirsin demişti. Ama bir kaç farklı dr la görüştüm 3ay yeterli diyen de olmustu. Bu tamamen bedenen ve ruhen hazır olmaya bağlı. Çok şükür şuan 33 haftalık gebeyim. Allahım bana ve tüm melek annelerine hayırlısıyla kucağımıza alıp büyütmek ,güzel günlerini görmek nasip etsin yavrularımızın. Bu site bana be diğer melek annelerine çok iyi geldi . Bizi bizden başka kimse anlayamazdı çünkü. Çok şükür bir çok arkadaşımız kucaklarına aldı evlatlarını. Sizlere umut olmak istedim . Çünkü suan hissettiklerinizi çoook iyi anlıyorum . Melek'lerimizin yeri hep ayrı kalıcak.

Bende 3 ay önce dogum yaptım bebegimi kaybettim 1 hafta yaşadı yavrum bense tekrar istiyorum bebiş doktr bi takım testler yaptı şuan ilaç içiyrm eylülün ilj haftası kontolüm var bakalm doktorum ne diycek inşallah tekrar bebek düşünebilirsn der ama ben biraz kendime zaman mı tanısam diyorum korkularım var dogumum çok zor geçti rabbim büyük inşallah hepimizin evlatları olur bu aşamaları buradan beraber atlatırız

Normal doğum yapanlar daha hızlı düşünmeye başlıyor . Sezaryen de toparlanma süreci daha yavaş oluyor

Merhaba arkadaşlar. 2015 Nisan da bebeğini kaybettim. 5. Ayda korunmayi biraktim fakat hamile kalamadim. Simdi cok şükür 27 haftalik hamileyim.
Yeni bir bebeğin varlığı o kadar iyi geliyor ki iyileşme sürecine giriyorsunuz gülüşünüz bile değişiyor. Eğer sağlık probleminiz yoksa fazla beklemeyin.Zaten vücut hazır değilse hamile kalamıyorsunuz.

Arkadaslar Allah sabır ve dayanma gücü versin hepimize.ben de uzun sure beklediğim bebegimi normal dogumu beklerken 39.haftamda kaybettim.acilen sezaryana alndm.ama maalesef dekolman plesanta yasamsm bebegim esinden kopmuş.doktor 6 ay sonra yeniden düşünebilirsiniz dedi.cok şükür 10.aymda gebe kaldm.su anda 20.haftada gebeligim.insaallah bu defa nasip olur.Rabbim aynı acıyı bi daha hicbirimize yasatmasn.

Amin canım. Bebeğin hayırlı olsun. Bende dekolman oldum. Nelere dikkat ediyorsun paylaşırsn sevinirim.
Bende pihtilasma falan çıkmadı ama her gün bebe aspirini kullanıyorum ve magnezyum, kalsiyum . Dr 2 haftada bir kontrole çağırıyor ayriyetten perinatolagada gidiyorum. Fazla kilo almamı istemiyor doktor. Iki buçuk kilo aldım 27 haftada.

Ezmu, doğumunda ne gibi sorunlar yaşadın .
Spinal anesteziyle doguma girdim tutmadı kesildigimi hissettm bagrdm maf oldum hemen genel anestezi vermşlr 2 saat ameliyathanede kaldım iki anestezi verdiklri için geç toparlandım sonra dikişim kanadı belimden spinal oldgm için belim ve kalçamda uyuşmalar var halad var yani

Senin de bebegin hayırlı olsun.ben yine aynı doktora gidiyorum.dogumdan sonra bikac drla konustum hepsi de yasadgm durumda doktor hatası olmadigini söylediler.görüştüğüm bi prof. Da bi dahaki gebelikte aynı dr gitmemi söyledi.benim hafif düzeyde pıhtılasma çıktı.gebeligimi ögrendigimden beri günlük kan sulandırıcı igne vurunuyorum.tek önlem bu.simdilik kontrollerim ayda bir.38.haftada bebegi alrz dedi.doktor bu durumun tejrar etmeyecegini söylüyor.bana farzet ki bi arabaya binmistin kaza geçirdin.bundan sonra bindigin her araba da kaza geçiririm diye düşünme diyo.senin diger hamilelerden hic bir farkın ve eksradan bir riskin yok diyo.bir de benim dr da ısrarla kilonu kontrol et.kilo alma diye sürekli uyarıyo.diger gebelikte 8 kilo ile doguma gitmistim.bunda simdiden 4 kilo aldm.senin kilon cok iyiymiş gercekten.bir de ben zaten kilolu biriyim.diger gebelik 91 ile baslamistm.bunda 84 kilo baslangc kilom.ama uzun boyluyum o kadar aşırı da durmuyo kilom.

Bende de pıhtılaşma var gebe kalıcagım zaman bnde igne vurucam nasıl acıyomı hiç korkmuyomısın nasıl yapıyosun igneyi biraz bilgi verirmisin

Bnde hamile kalmadan zayıflamak istiyorum daha dogum kilolarımı veremedim
Canm kilo vermeye çalış.ben gebeligimi ögrenene kadar diyet ve yürüyüş yapyrdm.doktor yarm kilo bile versen avantaj senin icin dedi.bir de kilo gebelikte seker ve tansiyonu tetikliyo.hem sezaryan da oldugumuz icin ne kadar az kilo o kadar avantaj.

Bnde Ruanda prof. Gidiyorum ilaçlarım bitmedi bir degerim yüksek çıkmştı onun düşmesini bekliyorz onun dışında bir problem yok çok şükür şuanda aspirin verdi içiyorum

Bende de pıhtılaşma var gebe kalıcagım zaman bnde igne vurucam nasıl acıyomı hiç korkmuyomısın nasıl yapıyosun igneyi biraz bilgi verirmisin
Ben de cok korkuyordm.günlük olması korkuytuyodu beni.ama cok şükür alısıliyo hemen.ignenin ucu kisack şeker igneleri gibi.benimkini eşim vuruyo.ilk ikisini acilde vurunduk.hemsireye bize gösterin dedik.canm yasadığm acıdan sonra igne cok hafif kaliyo.igne ucu kadar bizim acinin yanında:) bebegim iyi olsun gebelik devam etmesine şükrediyorum igneyi düşünmüyorum bile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…