Bebeğinde süt ve süt ürünleri alerjisi kan mukuslu kaka ve rota aşısı

Ben şimdiye kadar patates havuç kabak ve tatlı patates denedim başka ne denesem bilmiyorum doktorum ishal olursa 1 tatlı kaşığı pirinç veya 1 tatlı kaşığı irmik deneyebilirsin demişti bunları haslayip ekleyebilirmisim. Ama biraz daha sebze denemek istiyorum ne vereceğim konusunda kararsızım siz ne denemeyi düşünüyorsunuz sebze olarak fikir almak adına soruyorum ☺️
Havuç ekledi şimdi bize.Adım adım gidiyoruz sürekli iletişim halindeyiz.Havuçtan sonra eklediği besini yazarım.Haftaya muhtemelen diyetimi biraz açıcak.Online görüşelim dedi.Haber ederim

Havuç ekledi şimdi bize.Adım adım gidiyoruz sürekli iletişim halindeyiz.Havuçtan sonra eklediği besini yazarım.Haftaya muhtemelen diyetimi biraz açıcak.Online görüşelim dedi.Haber ederim
İnşallah sıkıntı yaşamazsınız 🤲 bende açmak istiyorum artık diyeti bakalım inşallah güzel geçer surecimiz

Selamlar evet biz de ek gıdaya geçtik.
Geçmeden önce bir gece fazla kan gelince poposunu inceledim ve çatlak oluştuğunu gördüm. Çocuk cerrahisine goturduk, kremler ve sıcak su banyosu önerdi. Yani kanamaların belki de büyük kısmı çatlak yüzündendi anlamadık bilmiyorum. Tedaviye başladıktan sonra kan miktarı çok azaldı. Ek gıdaya da geçtim ve birkaç kez az miktarda kan gördüm. Umursamadım. Bu arada ben 2 aydır vegan besleniyorum. Bunu hiç bozmadım. Ek gıda sıralamam,
Havuç
Yeşil kabak
Patates
Elma
Kayısı
Semizotu
Pirinç

Yarın muz deneyeceğim. Sonra armut. Sonra da irmik denemeyi düşünüyorum kendi sütümle ve irmikle muhallebi yapmak için. Bebeğim pek yemiyor bu arada. 3 4 kaşık falan yiyor şimdilik. O da biraz benim iteklememle.

Mukuslu kaka ise devam ediyor.

Size rotayı çocuk dr niz mi yaptırttı.Ası olmadan önce biliyor muydunuz alerji olduğunu
Hayır hiçbir alerji belirtisi yoktu. Ben rotayı buyuk kızıma da yaptırmıştım 5 sene önce. Ve hiç yan etkisi yoktu. Hatta rota kaptı hafif atlattı aşı sayesinde. O yuzden kucugune de yaptırdım ama bunda alerji tetikledi. Doktorumuzda 2.dozu önermedi

Merhaba, ek gıdaya gectikten sonra ilk 4 gün de 2 kez kan oldu o da koyu kırmızı idi.Şu ana kadar da daha olmadı çok şükür inşallah olmaz da.Sizler de durumlar nedir kan kesildi mi? Bizde mukus ara ara oluyor, sesli kaka ise devam.Günlük kaka sayımız azaldı

Her gün 1 defa kaka yapıyor. Mukus devam ediyor. Bu sabah 1 nokta kadar kan da gordum. Ne yaptı bilmiyorum ama kan sayısı azaldı bayaa. Bir de çok pişik olmuş doktora foto attım. Bu kıvrım pişiği alerjik değil dedi. Ama bana alerjik geliyor sanki. Neyse devam ediyoruz bakalım. Gerçekten zor bir süreçmiş artık bunalmaya başladım

Her gün 1 defa kaka yapıyor. Mukus devam ediyor. Bu sabah 1 nokta kadar kan da gordum. Ne yaptı bilmiyorum ama kan sayısı azaldı bayaa. Bir de çok pişik olmuş doktora foto attım. Bu kıvrım pişiği alerjik değil dedi. Ama bana alerjik geliyor sanki. Neyse devam ediyoruz bakalım. Gerçekten zor bir süreçmiş artık bunalmaya başladım
Merhaba bende 2 ay kadar tamamen vegan beslendim. Şimdi doktor değiştirdim alerji takipliyiz. Ek gıdaya geçtik geçmeden önce tamamen su gibi olan kaka biraz koyulasti mukus devam ediyor ama kaka sayısı 1e düştü. Şimdiye kadar patates soğan kabak havuç kapya biber tatlı patates pirinç ve muz denedim. Kendi diyetimde bu hafta et grubunu açıyoruz 3 gün tavuk 2 gün kuzu yedim yarın 2 gün dana yiyeceğim ve kontrole gideceğiz

Merhaba, ek gıdaya gectikten sonra ilk 4 gün de 2 kez kan oldu o da koyu kırmızı idi.Şu ana kadar da daha olmadı çok şükür inşallah olmaz da.Sizler de durumlar nedir kan kesildi mi? Bizde mukus ara ara oluyor, sesli kaka ise devam.Günlük kaka sayımız azaldı
Bizimde kaka sayısı azaldı mukusta bir azaliyor bir ortaya çıkıyor. Bu arada 6. Ay aşısı olan canlı aşı opayi vurulduktan sonra kakasinin kıvamı ishal gibi oldu yine. Geçti çok şükür..doktorumuz bağışıklığı düşük olan çocuklarda opa aşısının çocuk felci yapabileceğini söyledi çok korktum. Rota aşısından sonra besin alerjimiz başladığı için asılara temkinli yaklaşıyorum

Kapya biber verdikten 3 gün sonra kakada kırmızı biseyler vardı ama biber mk kan mi anlayamadim

Bizimde kaka sayısı azaldı mukusta bir azaliyor bir ortaya çıkıyor. Bu arada 6. Ay aşısı olan canlı aşı opayi vurulduktan sonra kakasinin kıvamı ishal gibi oldu yine. Geçti çok şükür..doktorumuz bağışıklığı düşük olan çocuklarda opa aşısının çocuk felci yapabileceğini söyledi çok korktum. Rota aşısından sonra besin alerjimiz başladığı için asılara temkinli yaklaşıyorum
Bende şimdi çok korktum inşallah 6.ay aşısı opayı sıkıntısız atlatırız

Şimdi baktım da sağlık bakanlığı canlı aşı sonrası çocuk felcinin olmaması için 2. Ve 4. Ay da çocuk felci aşısını cansız olarak vücuda verip tanıtıyormuş. İnşallah sorunsuz atlatırız 🙏

Merhabalar bebeğime 3 aylıkken rota aşısı yaptırdım ve rota asisindan sonra şiddetli karın ağrısı ve ishal yaşadı yaklaşık bir hafta sürdü bu durum. Sonrasında mukuslu kaka hayatımıza veda etmedi ve sorunlar giderek arttı ve bir kaç gün gün önce kakasinda nokta kadar kan geldi..hemen doktorumuza götürdüm kaka tahlili yspti ve süt alerjisi olabileceğini ve 2 hafta diyet yapmamı istedi. 2 hafta sonra tüm belirtiler geçerse tekrar dene peynir ve yoğurt yemeyi yine aynı olursa 6 ay kadar tamamen kes hepsini dedi. Şuan diyetin 5. Gunundeyim süt ve süt ürünlerini yumurtayı tamamen kestim buna rağmen iki gündür kakada kan yeniden başladı. Nokta kadar kan geliyor mukus devam ediyor. Normalde aşırı kusan bir bebekti kusma sorunu geçti günde 5 6 kaka yaparken 2 3e düştü

Benim sormak istediğim kakada hicbisey tuketmedigim halde kan gelmesi normal mi. Sizin kakadaki kan sorununuz nasıl çözüldü kaç günde geçti. Her bezde kan görünce çok üzülüyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var,.yorum yapabilirseniz cok sevinirim
Mrb lütfen cevaplarsanız çok aevinirim mukustan dolayı dr gittik gaita yaptı sadece nadir lökosit görüldü sonra dr yoktu başka dr gösterdik sadece mukus alerji degildir dedi tuvaletinde kan yada başka bişey görmedim bazen yeşile kaçar yapıyor huysuz degil emiyor aglamauyor yani mutlu bebek vucudunda dökğntü yok bazen normal pütür olır oda normal şekilde ama araltırım kaçtane kadın yorumunu okudum ciddi bişey dediler alerji dr git dediler ve şuan 2 buçuk aylık rota yaptırayımmı yaptırmayımmı kararaız kaldım ne yapmalıyım yani annr sütü alsın istiyorum ve 18 gun kuvezde kaldı enfeksiyon dan burunda akıntı oluyor ama hep klıma onunde hırıltıda öyle rahatsız edecek şekilde degil uykusuda iyi ( ve bugün nokta kadar kan gördüm şok oldum..

Eklentiler

• 20240702_131715.jpg
    20240702_131715.jpg
    65,2 KB · Görüntüleme: 31
Mrb lütfen cevaplarsanız çok aevinirim mukustan dolayı dr gittik gaita yaptı sadece nadir lökosit görüldü sonra dr yoktu başka dr gösterdik sadece mukus alerji degildir dedi tuvaletinde kan yada başka bişey görmedim bazen yeşile kaçar yapıyor huysuz degil emiyor aglamauyor yani mutlu bebek vucudunda dökğntü yok bazen normal pütür olır oda normal şekilde ama araltırım kaçtane kadın yorumunu okudum ciddi bişey dediler alerji dr git dediler ve şuan 2 buçuk aylık rota yaptırayımmı yaptırmayımmı kararaız kaldım ne yapmalıyım yani annr sütü alsın istiyorum ve 18 gun kuvezde kaldı enfeksiyon dan burunda akıntı oluyor ama hep klıma onunde hırıltıda öyle rahatsız edecek şekilde degil uykusuda iyi ( ve bugün nokta kadar kan gördüm şok oldum..
Ben rotadan önce nokta şeklinde kan görmüştüm rota sonrası da bariz kan gelmeye başladı yaklaşık 2.5 aydır da uğrasıyorum malesef.Diğer bir benzer noktamız ise biz de doğumdan sonra enfeksiyondan sebep antibiyotik almış olmamız.Benim alerji dr m illa etkilemiştir diyor bağırsak yapısını be yine kk da araştırdığım tecrübeli annelereden de antibiyotiğin alerjiyi tetiklediği yönünde hatta tanıdığım iki annenin bebeği de antibiyotik kullanılmış olması var.Ben rotanın 2.dozunu yaptırtmadım.Ama sizin kararınızı etkilemek istemem.Sadece mukus alerji değil evet.Ön sütü çok alması da mukusu arttırıyor.Bnm dr m sadece kana takılıyor.Su an da menenjit aşısını bile yaptırtmıyorum etkilenmesin diye.Anne sütü muhakkak alsın mama vermeyin bence çünkü zaten alerjinin sebebi de bağışıklıklarının güçlü olmaması .Sizin sütünüzü alsın ki güçlensin.Bence diyet de sütü azaltmıyor.Bol bol su için zaten kalsiyumu hap olarak destekliyeceksiniz.Umarım yardımcı olmuşumdur.

Pütürler probiyotik ile azalıyor ya da tamamen gidiyor.Kullanıyor musunuz

Bizim de tam 2.ayın sonları a doğru nokta şeklinde kan gelmişti

Sakın anne sütünü bırakmayın derim zaren alerji mamalarının tadı iğrenç içine vanilya koyup da zorla içeriyorlar ve diyet açılırken de önce anne tüketiyor sorun olmasa bebeğe veriliyor.Test yaptırtsanız da kan veya deri alerji çıkmayabilir ama bu alerjinin olmadığı anlamına gelmez sadece sürecinizi daha kolay geçeciği anlamına gelir.Diyet yapın emzirin tabii inşallah hayıflandığınız gibi alerji gerçekte yoktur 🙏

Sakın anne sütünü bırakmayın derim zaren alerji mamalarının tadı iğrenç içine vanilya koyup da zorla içeriyorlar ve diyet açılırken de önce anne tüketiyor sorun olmasa bebeğe veriliyor.Test yaptırtsanız da kan veya deri alerji çıkmayabilir ama bu alerjinin olmadığı anlamına gelmez sadece sürecinizi daha kolay geçeciği anlamına gelir.Diyet yapın emzirin tabii inşallah hayıflandığınız gibi alerji gerçekte yoktur 🙏
Emzirmeyi asla bırakmicam allahın izniyle kızımı 2 yaşa kadar emzirdim ben mama karşıtıyın tabi sütü yoksa anenin bişey diyemem ben rota aşısı vs yaptırmicam kızımda yaptırmadım ki aşılarda çok pisşeyler var bana göre ve bu aşılardan bçyle oldu eminim ön sütüm fazla bir memeyi bitirmesi tüm günü alıyor kanı görmeseydim cidden daha iy hissediceketim şuan diyet yapıyorum eger uykusu vs iyi giderse huysuzlanmazsa inşallah atlatacagız sorunsuz yorumunuz için minnettarım çok teşekkür ediyorum

Biz biogaia kullanıyoruz bide ocean d vitamini bide ocean kan ilacı ama kan ilacını bırakıcam aldıgı zamab uyumuyor bebegim ve kuvezde kaldı diye ka ilacı erksn başladık ama bırakıcam çünkü uykusunu bozuyor pütür olması kötü bişeymi sizce bilmiyorumda yani fotoğraf atabilirim aferdersiniz

Biz biogaia kullanıyoruz bide ocean d vitamini bide ocean kan ilacı ama kan ilacını bırakıcam aldıgı zamab uyumuyor bebegim ve kuvezde kaldı diye ka ilacı erksn başladık ama bırakıcam çünkü uykusunu bozuyor pütür olması kötü bişeymi sizce bilmiyorumda yani fotoğraf atabilirim afer
Bizim de tam 2.ayın sonları a doğru nokta şeklinde kan gelmişti
İnstagramda size tanışmak isterim birkaç şey tabi kullanıyoesanız ve hırıltısı kötü bırundan uykusunu bozuyor iki gündür uyumadı resmen

X